1. september 2011 - Kallemäe Kool alustas õppetööd uutes ruumides

17. märts 2011

24. august 2010

Võimla on valmis, klassiruumides käib mööbli paigaldamine. Peagi on II etapp valmis ning saame alustada III etapi töödega.

17. august 2010

Võimlas käib põranda paigaldamine. Korvpallikonstruktsioonid ja tabloo on juba mänguvalmis. Klassiruumid ootavad sisse kolimist.

29. juuni 2010

Järg on jõudnud fassaadini – paigaldatakse katteid ning tehakse viimistlust. Kõnniteed saavad äärekivid ja jäävad asfaltkatet ootama.

Katuse aluskiht on paigaldatud, peagi on järg katuse käes.

04. mai 2010

Alustati ventilatsiooni ja kanalisatsioonitorustike paigaldamisega. Lammutati vana aula, kuna konstruktsioonide avamisel selgus, et olemasolevate seinte kandevõime ei ole siiski piisav.

07. aprill 2010 - Sarikapidu

Järg jõudis sarikapeoni. Pärga aitasid alla tuua Kallemäe Kooli direktor Arvi Liik ning Riigi Kinnisvara ASi raamatupidajad Ebe Kaukver ja Hannele Hansen.

30. märts 2010

09. veebruar 2010

Tulevase võimlahoone seinad on valmis, valmistatakse ette paneelide montaaži.

12. jaanuar 2010

Karge ja väga külma talveilma tõttu tuli ka meil mitmeid külmapühasid pidada. 

 

Müüri ladumine käib täie hooga.

12. oktoober 2009 - Kallemäe Kool sai nurgakivi

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) juhatuse esimees Jaak Saarniit, Haridus- ja Teadusministeeriumi  kantsler Janar Holm ning Facio Ehituse AS-i tegevdirektor Riho Kalve asetasid täna pidulikult nurgakivi Saaremaal asuvale Kallemäe Kooli uuele, 1500 m² suurusele juurdeehitusele.

„Algav ehitus on Kallemäe Kooli ajaloos üks tähtsamaid sündmusi. Tuleval aastal on kooli 70. juubel ning selleks teeb riik tõelise kingituse – saame lõpuks kooli, kus on suurepärane õppida ja areneda,“  märkis nurgakivi panekul enam kui 40 aastat Kallemäe kooli juhtinud Arvi Liik. „Kallemäe Kooli filiaal oli üks meie esimesi koole, mis me oleme korda teinud ja on väga hea, et jõudsime lõpuks ka Kallemäe Kooli peamajani. Eelmisel nädalal panime nurgakivi Kammeri Koolile. Seega saab öelda, et riigikoolide korda tegemine on hoo sisse saanud,“ lisas RKAS-i juhatuse esimees Jaak Saarniit.  

Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukase sõnul sai ministeeriumi ulatuslik koostöö RKAS-iga erivajadustega laste riigikoolide õppetingimuste kaasajastamisel alguse Kallemäe Kooli  Kuressaare filiaali ehitamisest. „Teeb rõõmu, et oleme üheskoos jõudnud ka Kallemäe Kooli põhikompleksi renoveerimiseni. Selle valmimisel võime öelda, et Saaremaa hariduslike erivajadustega lapsed saavad parimad võimalikud õppe-, ravi- ja elutingimused,“ ütles Lukas.

Ehitustööde käigus rekonstrueerib peatöövõtja Facio Ehituse AS  täies ulatuses ka olemasoleva koolihoone, mille tulemusena luuakse Kallemäe Kooli õpilastele kaasaegsed ning nende erivajadustele vastavad õppetingimused.

Uuendatavas koolihoones on erivajadustega lastele sobilikud klassiruumid, teraapiakompleks veeprotseduuride ja massaažiruumiga ning võimla. Lisaks kasutatakse laste arengu toetamiseks muusikateraapiat, eluõpetust, käsitööd ning ravivõimlemist. Juurdeehitusega luuakse võimalused kolmele toimetulekuklassile. Uude ossa on planeeritud lisaks invanõuetele vastav lift. Samuti rajatakse uus puurkaev, reoveepuhasti, uuendatakse kõik välistrassid, mänguväljakud ning rajatakse staadion ja väliklassid.  

Kallemäe Kool on Saaremaal asuv Haridus- ja Teadusministeeriumi hallatav põhikool hariduslike erivajadustega õpilastele võimaldamaks neil täita koolikohustust ja omandada põhiharidust, korrigeerida õpilase arengut ning kujundada õpilastes igapäevase eluga toimetulekuks vajalikke oskusi.


17. juuni 2009 - Riigi Kinnisvara AS ja Facio Ehituse AS sõlmisid Kallemäe Kooli ehitustööde lepingu

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) ehitusjuhtimisosakonna juhataja Igor Gerasenkov ja Facio Ehituse AS juhatuse esimees Toomas Tromp  allkirjastasid 16. juunil lepingu Kallemäe Kooli  ehitustööde teostamiseks  maksumusega 18,9 miljonit krooni (km-ta).

Ehitustööde käigus rekonstrueeritakse täies ulatuses olemasolev koolihoone, rajatakse juurdeehitused, kus hakkab paiknema võimla ja tervisekeskus.  Olemasolev võimla ehitatakse ümber kooli aulaks ning sellele tehakse pealeehitus, millega laiendatakse õpilaskodu ruume. Samuti rajatakse uus puurkaev, reoveepuhasti, uuendatakse kõik välistrassid, mänguväljakud ning rajatakse staadion ja väliklassid.

Uue hoonekompleksi suletud netopind on ca 3000 m².  Koolimaja valmib 2010.a.  kooliaasta alguseks.

Facio Ehituse AS  esitas parima pakkumise  avatud riigihanke menetluses,  kus osales 11 ehitusettevõtet.