13. augustil 2012 andis Riigi Kinnisvara AS vastvalminud Kuressaare politsei ja pääste ühishoone kasutajatele üle

 

28. märtsil 2012 peeti maha sarikapidu

Kuressaare uue politsei ja pääste ühishoone sarikapeoga tähistati maja maksimaalse kõrguse saavutamist. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et vastavalt rahvapärimusele tagada seeläbi hoonele hea õnn ja luua head suhted majavaimuga.
 

2. november 2011
Kuressaare tulevane politsei ja pääste ühishoone sai nurgakivi

Täna sai nurgakivi Kuressaare tulevane politsei ja pääste ühishoone, mis valmib tuleva aasta sügiseks.

Ligi 2 900 ruutmeetri suuruse netopinnaga 3-korruselisse hoones saavad omale kaasaegsed tööruumid Politsei- ja Piirivalveamet, Päästeamet, Mereseirekeskus, Kodakondsus- ja migratsioonibüroo ja Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus. Samuti rajatakse parkimisalad ning uus haljastus koos tänavavalgustusega.

Transvaali 58/ Pihtla tee 7a. kinnistule rajatava hoonekompleksi projekteeris Celander Projekt OÜ ja valmis ehitab OÜ Fund Ehitus.

Riigi Kinnisvara AS korraldatud vähempakkumise arendaja leidmiseks võitis OÜ Fund Ehitus üürihinnaga 10,14 eurot ühes kuus, arvestatuna kasuliku pinna ühe ruutmeetri kohta ilma käibemaksuta. Vähempakkumise üürisumma alghinnaks oli 12 eurot ruutmeetri kohta ilma käibemaksuta ja see sisaldab haldamist, tehnohooldust, heakorda, ehitus- ja remonttöid ning omanikukohustusi. Üürile lisandub tasu tarbimisteenuste eest.

Sarnast finantseerimismudelit kasutades on tänaseks juba valminud Rakvere politsei ja pääste ühishoone ning Jõhvi kohtumaja.

 

12. mai 2011

Kuressaare politsei ja pääste ühishoone rajab OÜ Fund Ehitus

Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) juhatus kinnitas täna Kuressaare uue politsei ja pääste ühishoone rajamiseks ja üürile võtmiseks korraldatud vähempakkumise võitjaks osaühingu Fund Ehitus.

OÜ Fund Ehitus võitis vähempakkumise üürihinnaga 10,14 eurot ühes kuus, arvestatuna kasuliku pinna ühe ruutmeetri kohta ilma käibemaksuta. Vähempakkumise üürisumma alghinnaks oli 12 eurot ruutmeetri kohta ilma käibemaksuta ja see sisaldab haldamist, tehnohooldust, heakorda, ehitus- ja remonttöid ning omanikukohustusi. Üürile lisandub tasu tarbimisteenuste eest.

Kinnistu osas on koostatud detailplaneering ning rajatavate ehitiste osas on Celander Projekt OÜ koostanud põhiprojekti. Hoonestaja kohustub rajama 3-korruselise ja ligi 2 900 ruutmeetri suuruse netopinnaga hoonekompleksi neljateistkümne kuu jooksul arvates hoonestaja kandmisest kinnistusraamatusse.

Sarnast finantseerimismudelit kasutades on tänaseks juba valminud Rakvere politsei ja pääste ühishoone ja Jõhvi kohtumaja ning rajamisjärgus on Jõgeva kohtu ja politsei ühishoone.

RKAS kuulutas välja kirjaliku vähempakkumise Kuressaares Transvaali 58/ Pihtla tee 7a kinnistule rajatava uue politsei ja pääste ühishoone arendaja leidmiseks käesoleva aasta aprilli alguses. Konkursile esitasid pakkumise kaheksa firmat.

6. aprill 2011

Riigi Kinnisvara AS otsib Kuressaare politsei- ja päästeameti ühishoone arendajat

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja kirjaliku vähempakkumise Kuressaares Transvaali 58/ Pihtla tee 7a kinnistule uue politsei- ja päästeameti ühishoone arendaja leidmiseks, kelle kasuks seatakse hoonestusõigus ja kellega sõlmitakse ehitiste ning territooriumi kasutamiseks üürileping. Vähempakkumise üürisumma alghinnaks on ilma käibemaksuta 12 eurot ruutmeetri kohta.

„Vähempakkumise eesmärgiks on leida sobiv arendaja/investor järjekordse kaasaegse politsei ja pääste ühishoone rajamiseks,“ selgitas RKASi arenduse projektidirektor Kaupo Pajumäe. „Sarnast finantseerimismudelit kasutades on tänaseks juba valminud Rakvere politsei ja pääste ühishoone ning Jõhvi kohtumaja." lisas Pajumäe.

Kinnistu osas on koostatud detailplaneering ning rajatavate ehitiste osas on Celander Projekt OÜ koostanud põhiprojekti. Hoonestaja kohustub rajama hoonekompleksi neljateistkümne kuu jooksul arvates hoonestaja kandmisest kinnistusraamatusse.

Pakkumised tuleb esitada Riigi Kinnisvara AS-ile aadressil Lasnamäe 2, Tallinn 11412, 9. korrus. Pakkumiste esitamise tähtaeg on 25. aprillil kell 11.00. Pakkumised peavad olema jõus vähemalt kuni käesoleva aasta 25. juulini.