14. jaanaur 2013 - Narva politsei ja pääste ühishoone anti kasutajatele üle

 

27. juuni 2012 - Narva tulevane politsei ja pääste ühishoone pidas sarikapidu

Täna peeti Narva uue politsei ja pääste ühishoone sarikapidu, millega tähistati maja maksimaalse kõrguse saavutamist. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et vastavalt rahvapärimusele tagada seeläbi hoonele hea õnn ja luua head suhted majavaimuga.

 

3. mai 2012 - Narva tulevane politsei ja pääste ühishoone sai nurgakivi

Täna sai nurgakivi detsembris valmiv Narva tulevane politsei ja pääste ühishoone. Maja sümboolse nurgakivi asetasid paika Siseministeeriumi kantsler Tarmo Türkson, Politsei- ja Piirivalveameti Ida prefekt Aldis Alus, Päästeameti peadirektori asetäitja Ain Karafin, Ida-Virumaa maavanem Riho Breivel, Riigi Kinnisvara ASi juhatuse esimees Jaak Saarniit ja Fund Ehitus OÜ juhatuse liige Anti Makson.


 
30. november 2011 - Algavad Narva uue politsei ja pääste ühishoone ehitustööd

Riigi Kinnisvara AS ja Fund Ehitus OÜ sõlmisid 30. novembril 2011 lepingu Narva uue Politsei- ja Päästeameti ühishoone rajamiseks summas 5,6 miljonit eurot. Tuleva aasta detsembriks valmiva ja enam kui 5000 ruutmeetri suuruse netopinnaga hoone on projekteerinud Sirkel & Mall OÜ. Politseinikud ja päästjad kolivad oma uude hoonesse 2013. aasta jaanuaris.

Narva uus Politsei- ja Päästeameti ühishoone on  kavandatud mudelprojekteerimise ehk BIM (Building Information Modeling) meetodil.

BIM – projekteerimise kasutamine pakub paremaid võimalusi alternatiivsete projektlahenduste võrdlemiseks ja erinevate valdkondade projektlahenduste omavaheliseks koordineerimiseks. BIM on innovatiivne lähenemine, mis muudab senist projekteerimise protsessi 'joonistamisest" modelleerimiseks, kus iga osapool lisab ühisesse mudelisse vajaliku informatsiooni. See muudab pea olematuks vastuolud ja vead projekteerimise ja reaalse ehituse vahel ning võimaldab hõlpsasti teostada näiteks energiasimulatsioone, et juba varajases staadiumis oleks võimalik paremaid valikud teha.

Loe BIM kohta lisa: http://rkas.ee/parim-praktika/bim