NUKU teatri juurdeehitus

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) ja Ehitus5ECO OÜ sõlmisid 2015. aasta oktoobris lepingu NUKU teatri uue saali ehitamiseks ja olemasoleva hoone osaliseks restaureerimiseks. Ehitustööd on kavas lõpetada 2016. aasta sügiseks. Lepingu maksumus on 3,98 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

Teatrihoone juurdeehituse suuruseks on kavandatud 1 400 ruutmeetrit ehk ligi 1/3 olemasolevate hoonete kogumahust. Uude teatrisaali tuleb 422 istekohta. Lisaks ehitatakse juurde tehnilised ruumid küttele ja ventilatsioonile ja laoruumid valgustajatele, helitehnikutele ning videotehnikutele. Samuti rajatakse väliterrass ning paigaldatakse lift, millega tagatakse erivajadustega inimeste ligipääs nii NUKU muuseumi kui Nukuteatri olemasolevatesse saalidesse. Juurdeehitus ühendab senise teatri hoone ja muuseumi ühtseks tervikuks.

Teatrihoone laienduse arhitektuurse lahenduse on koostanud OÜ Karisma Arhitektid (Risto Parve, Diana Taalfeld, Kai Süda ja Kristo Kaskpeit). Ehitusprojekti on koostanud arhitektuuri ja inseneribüroo AS Amhold.

NUKU teatri olemasoleva hoone osalise restaureerimistööde käigus vahetatakse välja amortiseerunud katusekate, restaureeritakse uksed ja aknad ning korrastatakse hoone fassaad ja Nunne tänava äärne piirdemüür.

NUKU teatri juurdeehituse eskiis