1. september 2011

Avati pidulikult Porkuni Kooli uus õppekompleks Lääne-Virumaal Tamsalu vallas. Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi juhtimisel spetsiaalselt erivajadustega lastele projekteeritud ja ehitatud ja ligi 6500 ruutmeetri suuruse netopinnaga ühekordne hoone koosneb koolikorpustest koos multimeedia-, kunsti-, kodundus- ja käsitööklassidega, rehabilitatsiooniplokist, spordikompleksist koos väikese ujula ja saunadega ning õpilaskodust. Samuti kuulub kooli juurde staadion ja laste mänguväljakud.

26. jaanuar 2011

 

4. august 2010 nurgakivi

Porkuni uus koolihoone sai pidulikult nurgakivi.

Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ütles, et selle kooli ehitamisega saab üks väike osa auvõlast tasutud. "Väga oluline on, et kõik vanemad, kes oma erivajadusega lapsi kooli toovad, ei peaks muretsema turvalisuse ega kooli keskkonna pärast", sõnas ta. Tamsa­lu vallavanem Toomas Uudeberg rääkis, et jutt uuest koolist ulatub juba kümne aasta tagusesse aega ning väga hea on näha müüre kerkimas. Porkuni Kooli direktori Tiit Leemetsa loodab aga, et harjumuspärasest keskkonnast vanas mõisahoones uude ja liitpuudega lastele sobivaks ehitatud majja minek rõõmustab lapsi.


AS Merko Ehitus Üldehitusdivisjoni direktor Tarmo Pohlak ja Riigi Kinnisvara AS ehitusdirektor Igor  Gerasenkov sõlmisid  29. jaanuaril lepingu Lääne-Virumaal Tamsalu vallas Porkuni külas asuva Porkuni Kooli projekteerimis- ja ehitustööde teostamiseks.

Porkuni Kooli  tarbeks projekteeritakse ning rajatakse uus, 6 497m² suuruse netopinnaga ühekordne hoone.  Eelprojekti tegi U-Disain OÜ.

Koolimaja erivajadustega lastele valmib tuleva aasta suvel. Tööde maksumuseks on 53 miljonit krooni ilma käibemaksuta. 

AS Merko Ehitus ja AS Merko Tartu ühispakkumus võitis riigihanke„Porkuni Kooli projekteerimis-ja ehitustööd“ kümne pakkuja seas.

Porkuni Kool on üks neljast riigikoolist, mille kordategemiseks sõlmisid kokkulepped 2. jaanuaril 2009. aastal Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ja Riigi Kinnisvara AS juhatuse liige Elari Udam.