Aasta puitehitise valimine - anna oma hääl!

02.nov 2018
Anna oma hääl puidule! Toimub Aasta Puitehitis 2018 valimine.
Loe lisaks »

Tabasalu haridushoonete kompleksi arhitektuurikonkursi võitis ideekavand „Mets“

17.okt 2018

Täna avas Riigi Kinnisvara AS koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi, Harku Vallavalitsuse ning Eesti Arhitektide Liiduga korraldatud Tabasalu haridushoonete kompleksi arhitektuurikonkursi võistlustööde nimekaardid.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS kuulutas välja sügisese stipendiumikonkursi

08.okt 2018
Riigi Kinnisvara AS kuulutas välja sügisese stipendiumikonkursi premeerimaks tublimaid tudengeid Riigi Kinnisvara ASi põhitegevustega seotud valdkondade uurimisel. Stipendiumikonkurss on kutsutud ellu eesmärgiga aidata kaasa edukate tudengite õpimotivatsioonile, akadeemiliste teadmistega spetsialistide järelkasvu tagamisele ning aktuaalsete ja innovaatiliste teemade uurimise toetamiseks Eesti ehitus- ja kinnisvarasektoris. Kandideerimise tähtaeg sügisesel stipendiumikonkursil on 21. oktoober.
Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS ja AS Merko Ehitus Eesti sõlmisid ehituslepingu Rakvere Ametikooli liginullenergia õpilaskodu ehitamiseks

04.okt 2018

Riigi Kinnisvara AS ja AS Merko Ehitus Eesti sõlmisid ehituslepingu Rakvere Ametikooli liginullenergia nõuetele vastava õpilaskodu ehitamiseks aadressiga Piiri tn 8, Rakvere. Haridus- ja teadusministeeriumi tellitud õpilaskodule lisaks ehitatakse multifunktsionaalne spordiväljak ja jalgrataste hoiuruum ning parkla õpilaskodu kasutajatele ja külalistele.

Loe lisaks »

Lihula päästekomandos saavutati juurdeehituse maksimaalne kõrgus

21.sept 2018
Täna tähistati Lihula päästekomandos juurdeehituse maksimaalse kõrguse saavutamist.
Loe lisaks »

EL IT-agentuuri peakontori pidulik avamine

20.sept 2018
Kolmapäeval, 19. septemebril avati Tallinnas Vesilennuki tänaval Riigi Kinnisvara, Siseministeeriumi ja Fund Ehitusega koostöös valminud EL IT-agentuuri peakontor EU-LISA, mida nimetatakse Eesti infotehnoloogilise eduloo järgmiseks nurgakiviks.
Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS ja Nordecon allkirjastasid lepingu Kohtla-Järve riigigümnaasiumi ehituseks

13.sept 2018

Nordecon AS ja Riigi Kinnisvara Aktsiaselts allkirjastasid eelmisel nädalal (7.09) lepingu Kohtla-Järve tulevase riigigümnaasiumi hoone ehituseks. Uus koolihoone on planeeritud liginullenergiahoonena. 2 800 ruutmeetri suurune gümnaasiumihoone ehitatakse endise Kohtla-Järve Pärna Põhikooli hoone asemele aadressil Pärna tänav 47. Koolihoone valmib järgmise aasta suvel ning alustab tegevust 1. septembril 2019. Projekti ehitusmaksumus on 4,347 miljonit eurot, hinnale lisandub käibemaks.

Loe lisaks »

Algas Viljandi uue haigla ja tervisekeskuse arhitektuurivõistlus

11.sept 2018
Viljandi Haigla koostöös Eesti Arhitektide Liidu ja Riigi Kinnisvaraga kuulutasid välja Viljandi uue haigla ja tervisekeskuse arhitektuurivõistluse, mis viiakse läbi kahes etapis. Rahvusvahelise arhitektuurivõistluse eesmärk on leida ruumiline lahendus Viljandi kesklinna rajatavale 23 000 m² innovaatilisele kompleksile ja haljastusele, mis sobituksid ühtlasi kultuuripealinna miljöösse. Võitja selgub tuleva aasta veebruaris.
Loe lisaks »

Täna kell 12 avatakse Rapla riigigümnaasium

31.aug 2018
Riigi Kinnisvara AS juhatuse esimees Kati Kusmin märkis, et Rapla koolimaja ühendab värsket uut ja väärikat vana, traditsioone ja tulevikku. "Hindame väga, et Riigi Kinnisvarale usaldati Rapla Gümnaasiumi koolimaja loomine. Loodame, et koos arhitektide ideede ning ehitaja tööga saame täna üle anda koolimaja, mis jääb selle õpilastele ja õpetajatele meelde koos heade mälestustega. Rapla Gümnaasium on 12 riigigümnaasium, mida koostöös  haridus- ja teadusministeeriumiga loome, aitäh hea koostöö ja usalduse eest."
Loe lisaks »

Eesti kommunismiohvrite memoriaal avatakse 23. augustil

21.aug 2018

23. augustil avatakse Maarjamäel Eesti kommunismiohvrite memoriaal. Ootame kõiki inimesi juubeliaastal avatava memoriaaliga tutvuma alates kell 18.00.

Loe lisaks »

Rapla riigigümnaasiumi kunstikonkursi võitis kunstnik Kaido Ole maal „Oh!“

16.aug 2018
Riigi Kinnisvara AS koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga viis läbi kunstikonkursi, et leida sobivaim teos 2018. aasta sügisel valmivasse Rapla riigigümnaasiumi raamatukokku. Kunstikonkurss oli üks viimase aja populaarsemaid, tööde esitamise tähtajaks saabus 56 konkursitööd, mille hulgast valis žürii võitjaks Kaido Ole teose „Oh!“. Rohkete preemiatega pärjatud teose autorit Kaido Olet võib pidada üheks Eesti tunnustatumaks maalikunstnikuks.
Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara kuulutas välja Saaremaa Gümnaasiumi õppehoone arhitektuurivõistluse

16.aug 2018
Riigi Kinnisvara AS koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi, Saaremaa vallavalitsuse ning Eesti Arhitektide Liiduga kuulutas välja ideekonkursi, et leida arhitektuurselt parim ja kasutusfunktsioonile sobivaim lahendus Saaremaa Gümnaasiumi õppehoone rajamiseks.
Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara otsib partnerit hoone energiamonitooringusüsteemi testlahenduse tegemiseks ja testimiseks

15.aug 2018
Uudse energiamonitooringu tehnoloogilise lahenduse eesmärk on detailne hoone energiakasutuse jälgimine (süsteemiga liidetakse erinevad hoones paiknevad energia- ja veearvestid), mis omakorda võimaldab vähendada avalike hoonete energia ülekulu ja seeläbi hoida kokku hoone ülevalpidamiskuludelt. Lisaks energiakasutuse hindamisele on oluline jälgida, et saavutatav energiasääst ei tuleneks hoone kasutajate tervise ehk hoonete sisekliima arvelt.
Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara kutsub kõiki heakorrateenust pakkuvaid ettevõtteid osalema heakorrateenuse raamhankes

13.aug 2018
Riigi Kinnisvara AS kuulutas augustis 2018 välja riigihanke heakorrateenuse raamlepingu
sõlmimiseks nelja aastase perioodiga väärtuses ca 15 miljonit eurot. Hankes saavad huvi
korral osaleda nii suured kui ka väikesed heakorrateenust pakkuvad ettevõtted üle Eesti.
Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara andis üle 2018. aasta kevadsemestri stipendiumid

09.aug 2018
Täna, 9. augustil andis Riigi Kinnisvara AS (RKAS) üle teadus- ja arendusstipendiumid kolmele Tallinna Tehnikaülikooli doktoriõppe tudengile kogusummas 9000 eurot.
Loe lisaks »

Tallinna Euroopa Kooli B-korpuse hoone katus saab täienduse omanäolise väliskulptuuri “Säde” näol

06.aug 2018
Riigi Kinnisvara AS koostöös Tallinna Euroopa Kooliga viis läbi kunstikonkursi, et leida sobivaim teos 2018. aasta sügisel valmivasse Tallinna Euroopa Kooli B-korpuse hoone katusele. Kool paikneb aadressil Tehnika 18, Tallinna Vanalinna ja kesklinna vahetus läheduses miljööväärtuslikus asumis. Kunstikonkursi žürii valis võitjaks Taavi Kuninga, Argo Männiku ja Mihkel Urmeti ideekavandi märgusõnaga "Säde“.
Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS kutsub osalema Kohtla-Järve riigigümnaasiumi ehitustööde riigihankes

02.juuli 2018
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja Kohtla-Järve tulevase riigigümnaasiumi õppehoone ehitustööde riigihanke, pakkumusi oodatakse 25. juulini. Ehitustegevusega on plaanis alustada sel sügisel ning kaasaegne ja õpilasesõbralik koolihoone avada aasta pärast. Ca 2 800 ruutmeetri suurune gümnaasiumihoone on kavas ehitada endise Kohtla-Järve Pärna Põhikooli hoone asemele aadressil Pärna tänav 47.
Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara koostab tegevuskava Jõhvi kohtumaja kabinetis tuvastatud radoonitaseme vähendamiseks

27.juuni 2018
Riigi Kinnisvara AS koostöös Jõhvi kohtuhoone omaniku Õigusmaja OÜ-ga koostavad tegevuskava Jõhvi kohtumaja esimese korruse kabinetis tuvastatud kõrgema radoonitaseme vähendamiseks.
Loe lisaks »

Viljandi Gümnaasiumi keldriruumides toimus tulekahju, keegi kannatada ei saanud

19.juuni 2018
Teisipäeva (19.06) varahommikul toimus Viljandi Gümnaasiumi keldriruumides tulekahju, kus olid lõppjärgus rekonstrueerimistööd. Kahjustada said ripplaed, seinad ning uksed, mujal koolimajas kahjustusi ei tekkinud.
Loe lisaks »

Vabadussõja võidusamba peatrepi renoveerimistööd lõpevad septembris

12.juuni 2018
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) alustas Vabadussõja võidusamba peatrepi astmeplaatide osalist renoveerimistööd esmaspäeval, 11. juunil. Renoveerimistööd on plaanis lõpetada käesoleva
aasta septembri lõpuks.
Loe lisaks »

Liivalaia tänava kohtumaja skulptuur „Justitia“ kolitakse Lubja tänava uude kohtumajja 

12.juuni 2018
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) alustab Liivalaia tn kohtumaja skulptuuri „Justitia“ lahtimonteerimist ning ümberkolimist uude Lubja tn kohtumajja. Aime Kuulbusch-Mölderi 1991. aastal loodud „Justitia“ paigutatakse Lubja tn kohtumaja suurde kohtusaali. Ümberkolimine plaanitakse lõpetada selle nädala jooksul.
Loe lisaks »

Maarjamäe Saksa sõjaväekalmistul toimub II maailmasõjas langenud Saksa sõjaväelaste ümbermatmine ja mälestustseremoonia

08.juuni 2018
8. juunil kell 12 toimub Maarjamäe Saksa sõjaväekalmistul enam kui 80 Teises maailmasõjas langenud Saksa sõjaväelase ümbermatmine ja sellele pühendatud mälestustseremoonia. Sõjaväelaste hauad avastati Maarjamäele rajatava kommunismiohvrite memoriaali ehitustööde käigus 2018. aasta alguses.
Loe lisaks »

Kommunismiohvrite memoriaali ja ohvitseride mälestusmärgi ehitus on graafikus 

01.juuni 2018
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) tänas kommunismiohvrite memoriaali ja ohvitseride mälestusmärgi ehitajaid ning koos tähistati ehitusprotsessi viimase etapi algust. Peamiselt on jäänud veel teekonna plaatide paigaldamine, katendite- ja haljastustööd ning õunapuuaia rajamine. Ligi 30 tuhande ruutmeetrisele maa-alale rajatav mälestusmärk valmib käesoleva aasta augustis.
Loe lisaks »

RKAS kuulutas välja Tabasalu haridushoonete kompleksi arhitektuurivõistluse

21.mai 2018
Riigi Kinnisvara AS koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi, Harku Vallavalitsuse ning Eesti Arhitektide Liiduga kuulutas välja ideekonkursi, et leida arhitektuurselt parim ja kasutusfunktsioonile sobivaim lahendus Tabasalu haridushoonete kompleksi rajamiseks.
Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS koostöös WTC Tallinn AS-iga müüb Parda tänava 3, 5 ja 7 kinnistud

11.mai 2018
Riigi Kinnisvara AS müüb avaliku kirjaliku enampakkumise teel Parda tänava 3 ja 5 kinnistud ja Parda 3, 5, 7 hoonestusõiguse ning WTC Tallinn AS Parda tänava 7 kinnistu kokku alghinnaga 3,5 miljonit eurot.
Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS pikendas teadus- ja arendustegevuse toetuste konkursi tähtaega 18. maini

07.mai 2018
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutab välja 2018. a teadus- ja arendustegevuse toetuste konkursi. RKAS panustab teadus- ja arendustegevusse oma põhitegevusega seotud valdkondades, nagu hoonete energiatõhusus, ruumide sisekliima, innovaatilised tehnoloogiad ehitusvaldkonnas ja kaasaegsed töökeskkonnalahendused. Koostööl teadus- ja arendusasutustega on oluline roll RKAS-i kinnisvara valdkonna ekspertiisi tõstmisel ning innovatsioonide eestvedamisel kogu kinnisvara- ja ehitussektoris.
Loe lisaks »

Kommunismiohvrite memoriaal ja ohvitseride mälestusmärk sai nurgakivi

04.mai 2018
Kommunismiohvrite memoriaal ja ohvitseride mälestusmärk on ühiseks mälestuspaigaks kommunismikuritegude ohvritele. Mälestuspaigas leiab äramärkimist kommunistliku režiimi tegevuse tõttu enam kui 28 000 elu kaotanud isikut, kellest suur osa suri kodumaast kaugel ja kelle matmiskoht on paljudel juhtudel teadmata.
Loe lisaks »

Rapla riigigümnaasium otsib konkursiga kunstiteost

02.mai 2018
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja kunstikonkursi, millega soovitakse leida sobivaim ideelahendus 2018. aasta sügisel valmiva Rapla riigigümnaasiumi raamatukokku.  
Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara ASi 2017. aasta majandustulemused

27.apr 2018
Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) üldkoosolek kinnitas 2017. aasta konsolideeritud majandustulemused.
Loe lisaks »

Tallinna Euroopa Kool otsib kunstikonkursiga maamärki

23.apr 2018
Riigi Kinnisvara AS kuulutas välja kunstikonkursi, millega soovitakse leida sobivaim ideelahendus 2018. aasta sügisel valmiva uue Tallinna Euroopa Kooli avalikku ruumi mõeldud maamärgile. Teos hakkab paiknema hoonete kompleksi B-korpuse katuse väljaulatuva ventilatsioonikambri kattena, moodustades kaugemalt vaadeldava ja äratuntava maamärgi.
Loe lisaks »

Viimsi riigigümnaasiumis peeti sarikapidu

19.apr 2018
Täna peeti Viimsi riigigümnaasiumi sarikapidu, tähistamaks tulevase koolihoone maksimaalse kõrguse saavutamist. Sarikapeo traditsiooniks on tänada ja kostitada ehitajaid, mis loob head suhted majavaimuga ning toob hoonele head õnne.
Loe lisaks »

RKAS avaldas uued nõuded ehitusinformatsiooni modelleerimisele (BIM)

19.apr 2018
Riigi Kinnisvara AS avaldas eile, 18.aprillil uued BIM (Building Information Modeling) nõuded projekteerimisele ja teostusmudeli koostamisele. Koostöös digitaalehituse klastri ja teiste valdkonna spetsialistidega koostatud mudelprojekteerimise nõuded kuuluvad RKAS-i "Tehnilised nõuded mitteeluhoonetele 2017" komplekti.
Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS kuulutab välja teadus- ja arendustegevuse toetuste konkursi

09.apr 2018
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutab 9. aprillil välja 2018. a teadus- ja arendustegevuse toetuste konkursi. RKAS panustab teadus- ja arendustegevusse oma põhitegevusega seotud valdkondades, nagu hoonete energiatõhusus, ruumide sisekliima, innovaatilised tehnoloogiad ehitusvaldkonnas ja kaasaegsed töökeskkonnalahendused. Koostööl teadus- ja arendusasutustega on oluline roll RKAS-i kinnisvara valdkonna ekspertiisi tõstmisel ning innovatsioonide eestvedamisel kogu kinnisvara- ja ehitussektoris.
Loe lisaks »

Täna avatud Vastseliina  päästekomando uus maja on esimene tüüpprojekti alusel ehitatud komandohoone

06.apr 2018
Vastseliina päästekomando on Eestis eriline mitmel põhjusel. Esiteks on päästekomando Eesti esimene kaasaegne päästeteenistuse tüüphoone, mis on eeskujuks teistele tulevastele päästekomandodele. Ning teiseks, enne hoone Päästeametile üleandmist, viisime läbi süsteemide komplekskatsetuse võimalike tõrgete kõrvaldamiseks, et hoone oleks valmis päästjate teenimiseks esimesest päevast peale.
Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara on sajas reservväelaste selja taha asunud tööandja

05.apr 2018
Eesti Kaitsevägi teatas täna, et üle 100 tööandja on toetamas reservõppekogunemisele kutsutud töötajaid säilitades neile palga või kattes õppekogunemisel osalemisel makstava toetuse ja palga vahe. Meeldiva üllatusena on RKAS sajas tööandja, kes kaitseväele on oma otsusest teada andnud.
Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS kaardistab võimalusi energiatõhususe kui teenuse laialdasemaks kasutamiseks avalikes hoonetes

04.apr 2018
Riigi Kinnisvara AS osaleb Euroopa territoriaalse koostöö ehk Interregi projektis EFFECT4Buildings. EFFECT4building projekti eesmärk on suurendada Läänemere piirkonna avalike hoonete energiatõhususe valdkonna arenguvõimalusi. Sihtrühmaks on avalik-õiguslikud kinnisvaraomanikud, kes omavad teadmisi hoonete energiatõhususe arengutest ja võimalustest, kuid ei ole täna neid praktikas laialt kasutanud.
Loe lisaks »

Viimsi riigigümnaasiumi hakkab ilmestama skulptor Jass Kaselaane mosaiikpannoo „Liblikas“

06.märts 2018
Riigi Kinnisvara AS koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga viis läbi kunstikonkursi, et leida sobivaim teos 2018. aasta sügisel valmivasse Viimsi riigigümnaasiumi esindussaali. Konkurss oli populaarne, žürii tegi valiku 35 töö hulgast ja valis võitjaks Jass Kaselaane teose „Liblikas“. Teose autorit Jass Kaselaant peetakse üheks Eesti noorema põlvkonna tunnustatumaks skulptoriks.
Loe lisaks »

Rapla riigigümnaasiumis peeti sarikapidu

08.veebr 2018
Täna peeti Rapla riigigümnaasiumi sarikapidu, millega tähistati tulevase koolihoone maksimaalse kõrguse saavutamist. Traditsioonilise sarikapeo mõte on kostitada ehitajaid, rahvapärimuse kohaselt loob see head suhted majavaimuga ning tagab hoonele hea õnne. Tulevasele koolimajale soovisid head Haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Tea Varrak, Riigi Kinnisvara juhatuse esimees Kati Kusmin, Ehitus5ECO juhatuse liige Margo Padar, Rapla riigigümnaasiumi direktor Sirje Kautsaar ning Rapla vallavanem Piret Minn. Riigi Kinnisvara AS-i juhtimisel ja hallatav Rapla riigigümnaasium valmib selle aasta sügiseks.
Loe lisaks »

Sügisel valmiv Viimsi riigigümnaasium sai nurgakivi

07.veebr 2018
Täna asetasid haridus- ja teadusminister Mailis Reps, Riigi Kinnisvara AS juhatuse esimees Kati Kusmin, Merko Ehitus Eesti juhatuse liige Jaan Mäe, Viimsi vallavanem Siim Kallas ning Viimsi riigigümnaasiumi direktor Karmen Paul nurgakivi sügisel avatavale Viimsi riigigümnaasiumi hoonele.
Loe lisaks »

Selgusid Riigi Kinnisvara AS sügissemestri teadus- ja arendusstipendiumite saajad

07.veebr 2018
Riigi Kinnisvara AS 2017. sügissemestri stipendiumikonkursile esitati kokku 10 magistri- ja 3 doktoriõppe üliõpilase taotlust 4 ülikoolist: Tallinna Tehnikaülikool, Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Ülikool ja Tallinna Tehnikakõrgkool. Stipendiume kogusummas 10 800 eurot anti kahele doktoriõppe, ühele magistriõppe ja kahele inseneriõppe tudengile.
Loe lisaks »

Narvas alustab I. Grafovi 21 hoones tööd viis riigiasutust 

05.veebr 2018
Riigi Kinnisvara AS kolis kokku viis riigiasutust aadressile I. Grafovi 21, Narva. Renoveeritud hoones asuvad koos Sotsiaalkindlustusamet, Terviseamet, Tööinspektsioon, Keskkonnaamet ning Keskkonnaagentuur. Lähtutud on põhimõttest, et kodanikele olulised riigiasutused asuksid kõik ühel aadressil. Varasemalt asusid Sotsiaalkindlustusamet, Terviseamet ja Tööinspektsioon Narva Linnavalitsuse hoones aadressil Malmi tn 5a.
Loe lisaks »

RKAS-i kliendid on ettevõttega üldiselt rahul, eelis teiste pakkujate ees vajab selgitamist ja tööd

29.jaan 2018
RKAS küsib igal aastal oma klientidelt tagasisidet, et muuta oma teenused kliendivajadustest lähtuvalt paremaks.
Loe lisaks »

Vändra päästekomando uus hoone anti üle Päästeametile

17.jaan 2018
Eile, 16. jaanuaril andis Riigi Kinnisvara AS Päästeametile üle Vändra päästekomando uue hoone. Pärnu maakonda Vändra valda Allikõnnu külla rajati kahekorruseline 853 ruutmeetri suurune hoone, mida iseloomustab funktsionaalsus, energiasäästlikkus ja kauakestvus. Uus päästekomando hoone parandab märgatavalt päästjate olme- ja töötingimusi ning on oluline panus kohaliku kogukonna turvalisusesse.
Loe lisaks »

Sillamäe Politsei- ja Piirivalveameti ning Päästeameti ühishoone arhitektuurivõistluse võitis Kuu OÜ

15.dets 2017
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös Siseministeeriumi, Päästeameti ning Politsei- ja Piirivalveametiga avalikustas 15. detsembril Sillamäe Politsei- ja Piirivalveameti ning Päästeameti tulevase ühishoone arhitektuurivõistluse tulemused. Arhitektuurivõistluse 2. ja 3. etapis osales kolm ideekavandit, mille hulgast tunnistati parimaks Kuu OÜ ideelahendus „PAPPA“. Konkursi võitnud ideekavandi „PAPPA“ autorid on arhitektuuribüroo arhitektid Joel Kopli, Koit Ojaliiv ja Juhan Rohtla.
Loe lisaks »

UURING: Koolide sisekliima parandamiseks tuleb tuulutada ruume ning vältida ülekütmist ja üleventileerimist

11.dets 2017
Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) tellimusel ja Eesti Mükoloogiauuringute Keskuse poolt läbi viidud õppeasutuste sisekliima uuringust selgub, et kõige vähem on koolides muret hallitusseente osakestega õhus, millega ei esinenud probleeme üheski koolis. Enam esineb probleeme suhtelise õhuniiskusega, mis kipub madalatel välisõhu temperatuuridel jääma liiga madalaks.
Loe lisaks »

Rapla tulevane riigigümnaasium sai nurgakivi

04.dets 2017
Täna, 4. detsembril asetasid haridus- ja teadusminister Mailis Reps, Ehitus5ECO OÜ juhatuse liige Andres Neemre, Rapla riigigümnaasiumi direktor Sirje Kautsaar, Rapla vallavanem Piret Minn ja Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) juhatuse esimees Kati Kusmin pidulikult nurgakivi Rapla tulevasele riigigümnaasiumi hoonele, mis valmib 2018. aasta sügisel.
Loe lisaks »

Viimsi riigigümnaasium otsib kunstikonkursiga kunstiteost

01.dets 2017
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga kuulutab välja kunstikonkursi, et leida sobivaim kunstiteose ideelahendus rajatavasse Viimsi riigigümnaasiumi esindussaali.
Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS-i juhatuse esimeheks saab Kati Kusmin

27.nov 2017
Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) nõukogu nimetas ettevõtte juhatuse esimeheks Kati Kusmini, kes asub ametisse 4. detsembril 2017.
Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS kinnitas 2017. aasta üheksa kuu majandustulemused

16.nov 2017
Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) nõukogu kinnitas 2017. aasta üheksa kuu konsolideeritud majandustulemused.
Loe lisaks »

Selgusid Rakvere Ametikooli õpilaskodu arhitektuurikonkursi võidutöö autorid

14.nov 2017
Eile avati Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) koostöös Rakvere Ametikooli, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Eesti Arhitektide Liiduga (EAL) korraldatud Rakvere Ametikooli õpilaskodu arhitektuurikonkursi võistlustööde nimekaardid.
Loe lisaks »

Uues Tallinna kohtumajas peeti sarikapidu

10.nov 2017
Täna, 10. novembril peeti Tallinnas Lubja 4 kinnistule kerkiva uue Tallinna kohtumaja sarikapidu, millega tähistati hoone maksimaalse kõrguse saavutamist ja tänati ehitajaid senise tubli töö eest. Rahvapärimuse kohaselt luuakse sarikaliikudega head suhted majavaimuga ning tagatakse hoonele hea õnn.
Loe lisaks »

RKAS allkirjastas kommunismiohvrite memoriaali ja ohvitseride mälestusmärgi ehituslepingu

02.nov 2017
Eile, 1. novembril allkirjastasid Riigi Kinnisvara AS (RKAS) ja konsortsium, kuhu kuuluvad OÜ Tafrix, Graniittirakennus Kallio Oy, Verston Ehitus OÜ ning GRK Infra AS, ehituslepingu kommunismiohvrite memoriaali ja ohvitseride mälestusmärgi rajamiseks Tallinnasse Maarjamäele.
Loe lisaks »

Rakvere Ametikooli õpilaskodu ideekonkursi võitis ideekavand „Hõbe“

31.okt 2017
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös Rakvere Ametikooli, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Eesti Arhitektide Liiduga (EAL) kuulutas välja Rakvere Ametikooli õpilaskodu rajamise ideekonkursi tulemused. Konkursile laekunud 6 kavandi seast valis žürii üksmeelselt võitjaks ideekavandi “Hõbe”.
Loe lisaks »

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ja RKAS panustasid Euroopa digiehituse peateose valmimisse

26.okt 2017
Valminud on ehituse infomudelite tehnoloogiat (BIM - Building Information Modelling) tutvustav käsiraamat, mis aitab viia Euroopa Liidus digiehituse põhimõtted praktikasse. BIMi vaatlust virtuaalreaalsuses on Eestis rakendatud paljude hoonete ehitamisel.
Loe lisaks »

RKAS: erikontroll ei tuvastanud majanduslikku kahju ega huvide konflikti uuritud kinnistute müümisel

24.okt 2017
Jaanuaris riigihalduse ministri Mihhail Korbi poolt tellitud erikontrolli aruandes hinnatud objektide puhul tuli välja, et RKASi tegevus on olnud kooskõlas kehtivate õigusnormidega, tegevusega ei ole kaasnenud majanduslikku kahju ning puuduvad huvide konflikti tunnused.
Loe lisaks »

Euroopa Liidu IT-agentuuri kunstikonkursi võitis installatsioon „Jäämägi“

13.okt 2017
Riigi Kinnisvara AS viis läbi kunstikonkursi, et leida sobivaim teos 2018. aasta suvel valmivasse IT-agentuuri peamaja aatriumi. 22 töö hulgast valis žürii võitjaks tunnustatud klaasikunstniku Maret Sarapu teose „Jäämägi“.
Loe lisaks »

Vabadussõja võidusamba ümbrus saab novembriks lõhkumisvastased tõkestused

13.okt 2017
Novembri alguseks remonditakse Vabadussõja võidusammast ümbritsevad graniitplaadid ning paigaldatakse objektile tõkestused, et vältida graniitplaatide lõhkumist.
Loe lisaks »

Vändra päästekomandos peeti sarikapidu

12.okt 2017
Täna, 12. oktoobril peeti uue Vändra päästekomando sarikapidu, millega tähistati komando maksimaalse kõrguse saavutamist. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et rahvapärimuse kohaselt seeläbi luua head suhted majavaimuga ning tagada hoonele hea õnn.
Loe lisaks »

Vastseliina päästekomando ehitus jõudis sarikapeoni

11.okt 2017
Täna, 11. oktoobril peeti uue Vastseliina päästekomando sarikapidu, millega tähistati komando maksimaalse kõrguse saavutamist. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et vastavalt rahvapärimusele tagada hoonele hea õnn ja luua head suhted majavaimuga. Sarikapärja tõid katuselt alla Päästeameti Lõuna päästekeskuse Võrumaa päästepiirkonna juhataja Kaino Zilmer ja Riigi Kinnisvara AS (RKAS) juhatuse liige Tanel Tiits.
Loe lisaks »

Harju Maakohtu uut hoonet hakkab ilmestama kunstnik Urmas Viigi installatsioon „Must päike“

03.okt 2017
Riigi Kinnisvara AS viis läbi kunstikonkursi, et leida sobivaim teos valmivasse Harju Maakohtu uude hoonesse. Konkursile laekus 17 tööd, mille hulgast valis žürii võitjaks tunnustatud kunstniku Urmas Viigi teose „Must päike“.
Loe lisaks »

Allkirjastati Viimsi riigigümnaasiumi ehituse peatöövõtuleping

02.okt 2017
Täna allkirjastasid Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) ehitusjuht Priit Püss ja ASi Merko Infra
juhatuse liige Marek Hergauk Viimsi riigigümnaasiumi ehituse peatöövõtulepingu. Tegemist
on esimese riigigümnaasiumiga Harjumaal.
Loe lisaks »

Euroopa Liidu IT-agentuuri peahoone sai nurgakivi

29.sept 2017
Täna, 29. septembril asetasid siseminister Andres Anvelt, Euroopa Liidu IT-agentuuri tegevdirektor Krum Garkov, Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid ja Riigi Kinnisvara ASi arendusprojektide juhtimise osakonna juhataja Peeter Mauer pidulikult nurgakivi uuele Euroopa Liidu IT-agentuuri peahoonele, mis valmib 2018. aasta suvel.
Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS-i nõukogu uus esimees on Sulev Luiga

29.sept 2017
Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) nõukogu täienenud koosseis valis 28. septembril toimunud istungil nõukogu esimeheks Sulev Luiga.
Loe lisaks »

Vändra päästekomando sai nurgakivi

29.aug 2017
Täna asetasid Siseministeeriumi varade asekantsler Riho Kuppart, Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu, Pärnu maavanem Kalev Kaljuste, Vändra vallavanem Jaanus Rahula, Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) juhatuse liige Tanel Tiits ja AS Pärnu REV juhataja Andres Kesküla pidulikult nurgakivi uuele Vändra päästekomandole, mille ehitustööd lõpevad käesoleva aasta lõpus.
Loe lisaks »

Sillamäe Politsei-ja Piirivalveameti ning Päästeameti ühishoone arhitektuurikonkurss

24.aug 2017
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös Siseministeeriumiga kuulutas välja ideekonkursi, et leida arhitektuurselt parim ja kasutusfunktsioonile sobivaim lahendus Sillamäe Politsei-ja Piirivalveameti ning Päästeameti ühishoone rajamiseks.
Loe lisaks »

Algavad Rapla riigigümnaasiumi hoone ehitustööd

23.aug 2017
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) ja Ehitus5ECO OÜ sõlmisid lepingu Rapla tulevase riigigümnaasiumi õppehoone rajamiseks. Ehitustööde maksumus on 4,7 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.
Loe lisaks »

Kohtla-Järve riigigümnaasiumi tulevase hoone arhitektuurivõistluse võitis BOA OÜ

22.aug 2017
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi, Kohtla-Järve Linnavalitsuse ning Eesti Arhitektide Liiduga kuulutas 21. augusti õhtupoolikul välja Kohtla-Järve riigigümnaasiumi tulevase hoone arhitektuurivõistluse tulemused. Konkursile laekunud neljateistkümne kavandi hulgast tunnistati esikoha vääriliseks arhitektuuribüroo BOA OÜ ideelahendus märgusõnaga „VINKEL“ (autorid: Margus Soonets, Jürgen Lepper, Anto Savi ja Maiu Hirtentreu).
Loe lisaks »

RKAS nõukogu arutas poolaasta tulemusi ning juhatuse mehitamist

11.aug 2017
Eile pealelõunal kogunes korralisele nõupidamisele Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) nõukogu ja juhatus, kus arutati ettevõtte esimese poolaasta tegevuste tulemusi ning juhatuse mehitamist. Lisaks olid arutlusel auditikomitee töökorraldus, kinnisasja koormamine ning ettevõtte kuvand.
Loe lisaks »

Kuulutati välja Rakvere Ametikooli õpilaskodu uue hoone arhitektuurivõistlus

31.juuli 2017
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös Rakvere Ametikooli, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Eesti Arhitektide Liiduga kuulutas välja ideekonkursi, et leida arhitektuurselt parim ja kasutusfunktsioonile sobivaim lahendus Rakvere Ametikooli õpilaskodu uue hoone rajamiseks.
Loe lisaks »

RKAS andis üle teadus- ja arendusstipendiumid

24.juuli 2017
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) andis täna üle 1800 euro suurused stipendiumid kahele Tallinna Tehnikaülikooli ja ühele Eesti Kunstiakadeemia tudengile. Kevadisele stipendiumikonkursile laekus kokku 15 magistri- ja 2 doktoriõppe üliõpilase taotlust neljast ülikoolist: Tallinna Tehnikaülikool, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Maaülikool ja Tallinna Ülikool.
Loe lisaks »

RKAS uuendas tehnilisi nõudeid mitteeluhoonetele

07.juuli 2017
Riigi Kinnisvara AS on välja töötanud juhendi „Tehnilised nõuded mitteeluhoonetele“, mille eesmärk on võimalikult täpselt ja üheselt tõlgendatavalt määratleda mitteeluhoonete projekteerimise ja ehitamise üldpõhimõtted ning nõuded kasutatavatele materjalidele, süsteemidele ja seadmetele. Esitatud põhimõtteid ja nõudeid tuleb rakendada kõikide ühiskondlike hoonete projekteerimisel ja ehitamisel, kus tööde tellijaks ja/või korraldajaks on Riigi Kinnisvara AS.
Loe lisaks »

RKAS allkirjastas digiehituse ühiste kavatsuste deklaratsiooni

05.juuli 2017
Ettevõtlus- ja infotehnoloogia ministri Urve Palo eestvedamisel allkirjastasid Tallinna abilinnapea Taavi Aas, Riigi Kinnisvara juhatuse liige Tanel Tiits, Maanteeaameti peadirektori asetäitja Kaupo Sirk ja Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm digiehituse ühiste kavatsuste deklaratsiooni, mille eesmärk on juurutada avaliku sektori tellijate seas digitaalset mudelprojekteerimist (BIM) kõigis ehitise elukaare etappides.
Loe lisaks »

ERMi endise näitusemaja tuleviku osas jäi sõelale kaks võimalust

04.juuli 2017
Täna kogunenud Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) nõukogu võttis vastu otsuse, mille kohaselt tehakse RKASi üldkoosolekule ettepanek kas Tartus aadressil J. Kuperjanovi 9 asuv Eesti Rahva Muuseumi (ERM) endine näitusemaja võõrandada uue avaliku enampakkumise teel või algatada vara riigile tagastamine kinnistu RKASi aktsiakapitalist väljaarvamise teel.
Loe lisaks »

Terviseamet avas Tallinnas uue büroo- ja laborihoone

29.juuni 2017
Riigi Kinnisvara ASi tellimusel rajas AS Oma Ehitaja Tallinnasse Paldiski maantee 81 kinnistule Terviseameti kõigile vajadustele vastava viiekorruselise büroo- ja laborihoone, on madala energiakasutusega ning selle kasutamisel arvestatakse säästvate tehnoloogiatega.
Loe lisaks »

Euroopa Liidu IT-agentuuri peahoone otsib kunstikonkursiga siseruumi installatsiooni

22.juuni 2017
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja kunstikonkursi, millega soovitakse leida sobivaim kunstiteos 2018. aasta suvel valmiva Euroopa Liidu IT-agentuuri (eu-LISA) peamaja aatriumi, mille aadressiks on Vesilennuki tänav 5 ja 7, Tallinn. IT-agentuuri peahoone 15 meetri kõrgune ülevalt laienev aatrium on hoone üks mõjusamaid ja paremini eksponeeritud kohti. Lihtsate naturaalsete materjalidega kujundatud aatrium on tänavalt ja kõikidelt korrustelt hästi vaadeldav ning vajab efektset ruumilist aktsenti – riputatavat installatsiooni, mis ilmestaks hoonet.
Loe lisaks »

Laagri gümnaasiumi ja spordihoone arhitektuurivõistluse võitis BOA OÜ

21.juuni 2017
Riigi Kinnisvara AS koostöös Saue Vallavalitsuse ja Eesti Arhitektide Liiduga kuulutas täna välja Laagri gümnaasiumi ja spordihoone arhitektuurivõistluse tulemused. Konkursile laekunud viie võistlustöö hulgast tunnistati esikoha vääriliseks BOA OÜ ideelahendus märgusõnaga „KAKS KANTSI“ (autorid: Anto Savi, Jürgen Lepper ja Maiu Hirtentreu).
Loe lisaks »

RKAS korraldab Tallinnas rahvusvahelise riigi kinnisvarafirmade aastakonverentsi

19.juuni 2017
Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) ja Eesti Disainikeskuse koostöös toimub kuni 21. juunini Tallinnas rahvusvaheline riigi kinnisvarade haldamise ja arendamisega tegelevaid ettevõtteid ühendava organisatsiooni The Workplace Network sõsarettevõtte W4 aastakonverents. Selle aasta konverentsi teemaks on „Teenusedisain avalikus sektoris“. Loe lisaks »

Uus Tallinna kohtumaja sai nurgakivi

09.juuni 2017
Täna asetasid justiitsminister Urmas Reinsalu, riigikohtu esimees Priit Pikamäe, riigi peaprokurör Lavly Perling, Harju Maakohtu esimees Meelis Eerik, Registrite ja Infosüsteemide Keskuse direktor Mehis Sihvart, Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) juhatuse esimees Urmas Somelar ning AS Ehitusfirma Rand ja Tuulberg nõukogu liige Raivo Rand pidulikult nurgakivi uuele Tallinna kohtuhoonele, mille ehitustööd lõpevad 2018. aasta kevadel.
Loe lisaks »

RKAS kaasab arendusprojektidesse 48,5 miljonit eurot

08.juuni 2017
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) viis läbi 10-aastase tähtajaga võlakirja emissiooni summas 48,5 miljonit eurot, mille märkijaks said LHV pensionifondid.
Loe lisaks »

Tallinna vesilennukite angaaride ja Patarei merekindluse vaheline ala saab korda

12.mai 2017
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) alustab tuleval nädalal Tallinna vesilennukite angaaride ja Patarei merekindluse vahelise ala ulatuslike korrastustöödega, mille käigus lammutatakse meremuuseumi ja merekindlust eraldav ligi 200 meetri pikkune nõukogudeaegne kivimüür Kalaranna tänava ja mere vahelisel alal ning lagunevad mittevajalikud hooned. Seejärel alustakse Lennusadama haldushoone ja Vesilennuki tänava rekonstrueerimise, vajalike kommunikatsioonide rajamise ning heakorratöödega.
Loe lisaks »

Võrumaal algasid Vastseliina päästekomando projekteerimis- ja ehitustööd

12.mai 2017
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) ja Semuehitus AS sõlmisid 18. aprillil 2017 Vastseliina päästekomando projekteerimis- ja ehitustööd töövõtulepingu summas 1 135 581 eurot, summale lisandub käibemaks. Tänaseks on töövõtja kolinud ehitusplatsile ning alustanud trasside ning vundamendi rajamisega.
Loe lisaks »

RKASi üldkoosolek kinnitas ettevõtte 2016. aasta majandusaasta aruande

09.mai 2017
Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) ainuaktsionäri esindaja riigihalduse minister Mihhail Korb kinnitas täna ettevõtte 2016. aasta majandusaasta aruande.
Loe lisaks »

Uue Tallinna vangla ehitus jõudis sarikapeoni

28.apr 2017
Täna peeti uue Tallinna vangla sarikapidu, millega tähistati hoonete kompleksi kõrgeima hoone, pääslahoone, maksimaalse kõrguse saavutamist. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et vastavalt rahvapärimusele tagada seeläbi hoonele hea õnn ja luua head suhted majavaimuga. Sarikapärja tõid hoone kõrgemast nurgast alla justiitsminister Urmas Reinsalu, Rae vallavanem Mart Võrklarv, Tallinna vangla direktor Hannes Liivak, Riigi Kinnisvara AS (RKAS) juhatuse esimees Urmas Somelar ja Fund Ehitus OÜ juhatuse esimees Ott Kikkas.
Loe lisaks »

Terviseameti uue hoone esine saab täienduse abstraktse ning omanäolise väliskulptuuri “Oa algus” näol

11.apr 2017
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös Terviseametiga viis läbi kunstikonkursi, et leida sobivaim teos Terviseameti uue hoone õuealale. Konkursi žürii valis neljateistkümne võistlustöö hulgast võitjaks Pille Taela, Kristian Taaksalu ja Marta Vaariku ideekavandi märgusõnaga "Oa algus“. Konkursi tulemusena püstitatakse Terviseameti uue hoone väliruumi roostevabast terasest skulptuur.
Loe lisaks »

Tallinna uus kohtumaja otsib konkursiga kunsti

10.apr 2017
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja kunstikonkursi, millega soovitakse leida sobivaim kunstiteose ideelahendus Harju Maakohtu uue hoone siseruumi.
Loe lisaks »

Euroopa Liidu IT-agentuuri peahoone ehitusleping sai allkirjad

29.märts 2017
Täna, 29. märtsil allkirjastasid Riigi Kinnisvara AS ja Fund Ehitus OÜ esindajad Euroopa Liidu IT-agentuuri peakorteri uue hoone ehituslepingu. Ligi 4 400 ruutmeetri suuruse kogupinnaga büroohoone ehitustööd algavad aprillis ja kestavad 2018. aasta suveni. Ehitustööde maksumus on 8,76 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.
Loe lisaks »

Algavad Tallinna Euroopa Kooli projekteerimis- ja ehitustööd

24.märts 2017
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) ja Ehitus5Eco OÜ sõlmisid 24. märtsil 2017 Tallinna Euroopa Kooli projekteerimis- ja ehitustööde töövõtulepingu summas 5 288 700 eurot, summale lisandub käibemaks.
Loe lisaks »

Ugala renoveeritud teatrimaja avas publikule uksed

18.märts 2017
Ugala teater avas pärast 13 kuud kestnud mastaapseid renoveerimistöid taas uksed. Teatrimaja läbis täieliku uuenduskuuri ning Eesti kõige uuem teatrimaja on taas publikuootel.
Loe lisaks »

Kuulutati välja Laagri gümnaasiumi ja spordihoone arhitektuurivõistlus

15.märts 2017
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös Saue Vallavalitsuse ja Eesti Arhitektide Liiduga kuulutas välja ideekonkursi, et leida arhitektuurselt parim ja kasutusfunktsioonile sobivaim lahendus Laagri gümnaasiumi ja spordihoone rajamiseks.
Loe lisaks »

Rahvusarhiivi uus peahoone avab uksed

01.veebr 2017
Täna avab Rahvusarhiiv oma uue peahoone Noora uksed. Tavapärane klienditeenindus Nooras algab veebruari teisel nädalal, enne seda saavad kõik huvilised "avatud uste päevade" raames majaga põhjalikult tutvuda.
Loe lisaks »

Talvik: Arsenali keskuse müügiprotsessile pole midagi ette heita

26.jaan 2017
Riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni esimehe Artur Talviku sõnul pole Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) korraldatud müügitehingule, millega võõrandati Arsenali keskus Rain Rosimannusega seotud ettevõttele, midagi ette heita.
Loe lisaks »

Riigikontroll: Arsenali kinnistu müügiprotsess oli korrektne ja kooskõlas tavapärase praktikaga

25.jaan 2017
Riigikontrolli audiitorid analüüsisid auditi "Riigi tegevus riigi kinnisvara haldamise tsentraliseerimisel" (2016) tegemise käigus Arsenali kinnistu müüki.
Loe lisaks »

RKAS: Arsenali kinnistu müügitingimused olid tavapärased

18.jaan 2017
Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) kommentaar täna, 18. jaanuaril Äripäevas avaldatud artiklile „Arsenali kinnistud müüdi poliitiliste otsuste tulemusel”.
Loe lisaks »

Kuulutati välja kunstikonkurss Terviseameti uue hoone väliruumi ilmestamiseks

16.jaan 2017
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös Terviseametiga kuulutas välja kunstikonkursi, millega soovitakse leida sobivaim kunstiteoste ideelahendus Tallinnas asuva uue Terviseameti hoone väliruumi.
Loe lisaks »

Põlvas avati Eesti esimene liginullenergia koolihoone

09.jaan 2017
Esmaspäeval, 9. jaanuaril avas uksed neli miljonit eurot maksma läinud Põlva Gümnaasiumi õppehoone, mis on ühtlasi Eesti esimene liginullenergia koolimaja.
Loe lisaks »

Eesti jõustruktuurid sõlmisid Riigi Kinnisvaraga koostöölepingu

29.dets 2016
Täna 29. detsembril allkirjastasid Riigi Kinnisvara AS (RKAS), Kaitseliidu Tallinna malev, Politsei- ja Piirivalveamet, Vanglateenistus ja Kaitseväe erioperatsioonide väejuhatus koostöölepingu RKASile kuuluvatel kasutuseta hoonestatud kinnistutel õppuste läbiviimiseks.
Loe lisaks »

Tartu aasta tegu 2016 on Eesti Rahva Muuseumi uus hoone

28.dets 2016
Tartu linnavalitsuse ja ajalehe Postimees ühisel konkursil "Aasta tegu 2016" hääletasid tartlased lõppeva aasta tähtsaimaks teoks Eesti Rahva Muuseumi uue hoone ehitamise.
Loe lisaks »

Teadus- ja arendustegevuse toetuste konkurss

13.dets 2016
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja teadus- ja arendustegevuse toetuste konkursi, kuhu oodatakse kandideerima haridusasutuste uurimisprojekte järgmistes valdkondades: Loe lisaks »

RKAS otsib Politsei- ja Piirivalveameti keskarhiivi tööks sobivat üüripinda Tallinnas või Tallinna lähipiirkonnas

06.dets 2016
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) otsib Politsei- ja Piirivalveameti keskarhiivi tööks sobivat üüripinda asukohaga mööda sõiduteid liikudes maksimaalselt 10 km  kaugusel Pärnu mnt 139, Tallinn hoonest. Loe lisaks »

Patarei merekindluse võimalikult kiire kordategemise tagab koostöö erasektoriga

28.nov 2016
Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) eestvedamisel toimus täna Tallinna Ülikoolis ümarlaud, mis keskendus Patarei merekindluse tulevikule. Kui arutelule kogunenud olid ühel meelel ajaloolise merekindluse rekonstrueerimise vajalikkuses, siis selle saavutamiseks vajaliku viisi ja finantseerimisallika leidmise osas oli erinevaid arvamusi.
Loe lisaks »

RKASi nõukogu kinnitas lähiaastate strateegia

18.nov 2016
Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) nõukogu kiitis 17. novembril toimunud koosolekul heaks ettevõtte strateegia aastateks 2017-2020.
Loe lisaks »

Algavad Tallinna uue kohtumaja ehitustööd

08.nov 2016
Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) ja konsortsiumi AS Ehitusfirma Rand ja Tuulberg ning OÜ Astlanda Ehitus esindajad allkirjastasid 29,9 miljoni euro suuruse mahuga ehituslepingu, mille alusel rajatakse Tallinnas Lubja tänavale kaasaegne kohtumaja, kuhu kolib praegu kolmes hoones asuv Harju Maakohus, Põhja Ringkonnaprokuratuur ning Registrite ja Infosüsteemide Keskus. Kohtumaja valmib 2018. aasta kevadel.
Loe lisaks »

Tegemata töö ei ole kokkuhoid

26.okt 2016
Riigikontroll on teinud ära suure töö hindamaks riigi tegevust kinnisvara haldamise tsentraliseerimisel. RKAS süsteemi osana nõustub suures plaanis aruandes väljatoodud tähelepanekute ja soovitustega ning lähtub edasiste tegevuste planeerimisel ja elluviimisel omaniku ootustest ja suunistest.
Loe lisaks »

Ministeeriumide ühishoone ehitus jõudis sarikapeoni

14.okt 2016
Täna peeti Tallinnas ministeeriumide ühishoone sarikapidu, millega tähistati maja maksimaalse kõrguse saavutamist. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et vastavalt rahvapärimusele tagada seeläbi hoonele hea õnn ja luua head suhted majavaimuga. Sarikapärja tõid hoone katuselt alla Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) juhatuse esimees Urmas Somelar, OÜ Fund Ehitus tegevdirektor Eiki Rump ja Rahandusministeeriumi haldusosakonna juhataja Merilin-Siret Sahku.
Loe lisaks »

Terviseameti uue hoone siseruumi hakkavad ilmestama maad ja õhku sümboliseerivad "Kaks teost"

12.okt 2016
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös Terviseametiga viis läbi kunstikonkursi, leidmaks sobivaimad teosed Terviseameti uue büroo- ja laborihoone interjööri. Konkursi žürii valis 45 võistlustöö hulgast võitjaks Oliver Soometsa, Tarvo Hanno Varrese ja Bruno Lillemetsa ideekavandi märgusõnaga "Kaks teost". Konkursi tulemusena paigaldatakse Terviseameti uue hoone siseruumidesse kaks teost – "Õhulaine seeria" (autor Tarvo Varres) fotode komplekt ning installatiivne teos "Maa" (autorid Oliver Soomets ja Bruno Lillemets).
Loe lisaks »

Eesti Rahva Muuseumi uus hoone avab uksed

29.sept 2016
29. septembril 2016 toimub Eesti Rahva Muuseumi uue peahoone avamine. Muuseum on oma kodu oodanud 107 aastat ning nüüd valmiv hoone on iseseisva Eesti ajaloo suurim kultuuriprojekt nii ruumilise kui rahalise mahu poolest. Avamispäeval on ERM kogu Euroopa moodsaim muuseum nii sisult kui ka vormilt.
Loe lisaks »

RKAS ütles Rapla riigimaja väliala ehitajale lepingu üles

27.sept 2016
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) lõpetas täna Rapla riigimaja väliala ehitustööde töövõtulepingu osaühinguga Viskari seoses lepingu tingimuste olulise rikkumisega ning esitas ehitajale leppetrahvinõude.
Loe lisaks »

RKAS viis rahvusvahelise suurprojekti edukalt lõpuni

26.sept 2016
Liepaja linnavalitsus väljastas möödunud nädalal ehitusloa Läti esimese kaasaegse vanglakompleksi rajamiseks vastavalt Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) poolt üle antud ehitusprojektile.
Loe lisaks »

RKAS allkirjastas avatud standarditel põhineva BIM koostööleppe

26.sept 2016
26. septembril allkirjastas Riigi Kinnisvara AS (RKAS) juhatuse esimees Urmas Somelar Oslos peetud ülemaailmse riiklike kinnisvaraettevõtete võrgustiku The Workplace Network (TWN) ja üleeuroopalise samalaadse võrgustiku The Public Real Estate Network (PuRE-net) aastakonverentsil BIM avalduse teise täienduse, milles osapooled lubavad jätkuvalt panustada avatud BIM standardite arengusse ning kasutada IFC formaati maksimaalsel võimalikul moel.
Loe lisaks »

Uus Tallinna vangla sai nurgakivi

20.sept 2016
Täna asetasid justiitsminister Urmas Reinsalu, siseminister Hanno Pevkur, Rae vallavanem Mart Võrklaev, Tallinna vangla direktor Hannes Liivak, Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) juhatuse esimees Urmas Somelar ja Fund Ehitus OÜ juhatuse esimees Ott Kikkas pidulikult nurgakivi uuele Tallinna vanglale, mille ehitustööd lõpevad 2018. aasta lõpus.
Loe lisaks »

RKAS võtab luubi alla koolimajade sisekliima ja õpilaste teadlikkuse sellest

20.sept 2016
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) alustab käesoleval sügisel üheksateistkümnes koolis ruumide sisekliima seireprogrammiga, mille raames antakse muuhulgas õpilastele ülevaade sisekliima parameetritest ja nende olulisusest tervisele ning õppeedukusele. Samuti analüüstakse üheskoos võimalikke sisekliima puudujääkide põhjuseid ja tagajärgi.
Loe lisaks »

Kaks riigikool alustasid tegevust kaasaegsetes õppehoonetes

01.sept 2016
Alanud kooliaastal avasid uksed Valga ja Hiiumaa Gümnaasium. Nende koolide puhul pöörati erilist tähelepanu kaasaegse õpikeskkonna funktsionaalsusele ning energiasäästlikkusele.
Loe lisaks »

RKAS korraldab uue ERMi köögihanke

01.sept 2016
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) otsustas korraldada Eesti Rahva Muuseumi (ERM) köögitehnika soetamiseks uue hanke, kuna olemasolevad hanketingimused ei võimalda jõuda kõiki osapooli rahuldavale tulemusele. Koostöös ERMiga on kavas vahepealseks perioodiks leida alternatiivsed lahendused toitlustusteenuse tagamiseks ning vajadusel ka köögitehnika rentida, et plaanitud üritused ja muuseumi avamine saaksid õigeaegselt toimuda.
Loe lisaks »

Kommunismiohvrite memoriaali ja ohvitseride mälestusmärgi ideekonkursi võitis „TEEKOND“

15.aug 2016
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös Justiitsministeeriumi, represseeritute organisatsioonide esindajate, Tallinna linna ja Eesti Arhitektide Liiduga kuulutas täna välja kommunismiohvrite memoriaali ja ohvitseride mälestusmärgi ideekonkursi tulemused.
Loe lisaks »

Politsei- ja Piirivalveameti keskarhiivi ruumide üürimine Tallinnas või Tallinna lähipiirkonnas

05.aug 2016
NB! 02.09.2016 on vastu tulles pakkujate soovile pikendatud pakkumuste esitamise tähtaega kuni 22. september 2016. a kell 12.00 ja samuti on pikendatud pakkumust puudutavatele küsimustele vastamise tähtaega kuni 14.09.2016. a (kaasa arvatud). Loe lisaks »

Rahvusarhiivi uues hoones hakkab kõlama aegruumis muutuv Lugulaul

04.aug 2016
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös Rahvusarhiiviga viis esmakordselt läbi helikunsti konkursi leidmaks sobivaim teos Rahvusarhiivi uue peahoone Noora  väliruumi ja üldkasutatavasse siseruumi. Konkursile laekus üksteist võistlustööd, mille hulgast valis žürii parimaks Kiwa ja Martin Kikase ideekavandi märgusõnaga "metabor“. Konkursi tulemusena saab tulevikus Rahvusarhiivi esimesel korrusel kuulda heliinstallatsiooni, mis kasutab käivitavate impulssidena arhiivi hoonet, töötajaid ja paiknemist aegruumis.
Loe lisaks »

Viimsi riigigümnaasiumi hoone arhitektuurivõistluse võitsid Novarc Group AS ja KAMP Arhitektid OÜ

02.aug 2016
Viimsi riigigümnaasiumi hoone arhitektuurivõistlusele laekunud seitsmeteistkümne võistlustöö hulgast tunnistati esikoha vääriliseks arhitektuuri- ja inseneribüroo Novarc Group AS ja KAMP Arhitektid OÜ ühine ideelahendus märgusõnaga „CLT“ (autorid: Jan Skolimowski, Peeter Loo ja Kaspar Kruuse).
Loe lisaks »

Terviseameti uus hoone annab kunstnikele vabad käed

15.juuli 2016
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös Terviseametiga kuulutas välja kunstikonkursi, millega soovitakse leida sobivaim kunstiteoste ideelahendus Tallinnas asuva uue Terviseameti hoone siseruumi.
Loe lisaks »

Ugala teatri õue püstitatakse optilist illusiooni pakkuv „Eesriie“

05.juuli 2016
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös Ugala teatriga viis läbi kunstikonkursi, et leida sobivaim teos Ugala teatri õuealale. Konkursi žürii valis kaheksa võistlustöö hulgast võitjaks Kaiko Kivi, Bruno Lillemetsa ja Argo Männiku ideekavandi märgusõnaga "Eesriie“. Konkursi tulemusena püstitatakse Ugala teatri õue lainelise pinnaga metallteos, mis visuaalselt imiteerib teatri eesriiet.
Loe lisaks »

Põlva Gümnaasiumi õuealale lisandub kaheosaline peegeldusterohke skulptuur „Tuum“

28.juuni 2016
Haridus- ja Teadusministeerium koostöös Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) ja Põlva Gümnaasiumiga viisid läbi kunstikonkursi, leidmaks sobivaim teos kooli välialale. Konkursi žürii valis 15 võistlustöö hulgast võitjaks Bruno Lillemetsa ideekavandi märgusõnaga "Tuum“. Konkursi tulemusena püstitatakse käesoleva aasta lõpus valmiva Põlva riigigümnaasiumi uue õppehoone õueterritooriumile kaheosaline terasest skulptuur, mille siledalt pealispinnalt peegeldub nii kooliruum kui meie kasvavate teadmiste ning küsimuste hulk.
Loe lisaks »

Tallinnas avaneb juulikuus beetapromenaad

28.juuni 2016
Merekultuuriaasta puhul valmib sel suvel Kalasadamast Noblessneri sadamalinnakuni mere äärt mööda kulgev beetapromenaad. Juulikuus avatav mereäärne jalutamisala sünnib Noblessneri ja Linnalabori eestvedamisel ning mereäärsete kruntide omanike ja linnavalitsuse toel.
Loe lisaks »

NUKU teatri piirdemüüril hakkavad figureerima interaktiivsed „Katusepoisid“

14.juuni 2016
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös NUKU teatriga viisid läbi kunstikonkursi leidmaks sobivaim teos Tallinna vanalinnas asuva NUKU teatri piirdemüürile. Konkursi žürii valis kaheksa võistlustöö hulgast välja Varvara Guljajeva ja Mar Canet Sola ideekavandi märgusõnaga "Katusepoisid“. Konkursi tulemusena luuakse NUKU teatri Nunne tänava poolsele müürile kunstiteos, mille vasest „katusepoisid“ kõnetavad möödujaid muutuva valgusemänguga.
Loe lisaks »

Põlva riigigümnaasiumi õppehoone ehitus jõudis sarikapeoni

10.juuni 2016
Täna peeti Põlvas uue gümnaasiumihoone sarikapidu, millega tähistati maja maksimaalse kõrguse saavutamist. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et vastavalt rahvapärimusele tagada seeläbi hoonele hea õnn ja luua head suhted majavaimuga. Sarikapärja tõid hoone kõrgemast nurgast alla Põlva Gümnaasiumi direktor Alo Savi, Põlva abivallavanem Janika Usin, Ehitus5ECO OÜ juhatuse liige Margo Padar ja Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) ehituse projektijuht Sven Saar.
Loe lisaks »

Siseminister Pevkur: Piusa piirivalvekordon on heaks eeskujuks teistele Euroopa Liidu ja NATO välispiiri kordonitele

03.juuni 2016
Täna Võrumaal Võmmorski külas Piusa piirivalvekordoni pidulikul avamisel ütles siseminister Hanno Pevkur oma sõnavõtus, et uue kordoni näol on tegu olulise investeeringuga Eesti-Vene piiril, mis on eelkõige suunatud turvalisuse parandamiseks Euroopa Liidu ja NATO välispiiril.
Loe lisaks »

Toitlustamisteenust pakkuva ettevõtte leidmiseks korraldatava konkursi eelteade

01.juuni 2016
2017. aasta suve lõpus avatakse Tallinnas aadressil Suur-Ameerka 1 ministeeriumide ühishoone, kus hakkab töötama ligikaudu 1000 inimest.
Loe lisaks »

Kommunismiohvrite memoriaali ja ohvitseride mälestusmärgi ideekonkursile esitati viisteist võistlustööd

31.mai 2016
Kommunismiohvrite memoriaali ja ohvitseride mälestusmärgi ideekonkursile laekus tähtajaks viisteist võistlustööd. Ideekonkursi võitjad on kavas välja kuulutada hiljemalt juulis.
Loe lisaks »

RKASi suurprojekt pälvis rahvusvahelist tähelepanu

27.mai 2016
Eile õhtul anti Veneetsia biennaalil Eesti Rahva Muuseumi (ERM) uue hoone projekteerinud arhitektidele üle maineka AFEXi arhitektuurivõistluse peaauhind. Tegu on esimese korraga Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) ligi 15. aasta pikkuse tegevuse jooksul, kui ettevõtte poolt rajatud hoone pälvib rahvusvahelist tähelepanu.
Loe lisaks »

Terviseameti uue büroo- ja laborihoone ehitus jõudis sarikapeoni

27.mai 2016
Täna peeti Terviseameti uue büroo- ja laborihoone sarikapidu, millega tähistati maja maksimaalse kõrguse saavutamist. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et vastavalt rahvapärimusele tagada seeläbi hoonele hea õnn ja luua head suhted majavaimuga.
Loe lisaks »

RKAS uuendas põhjalikult tehnilisi nõudeid mitteeluhoonetele

23.mai 2016
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös Eesti Ehitusettevõtjate Liiduga (EEEL), Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liiduga (EETL), Kütte- ja Ventilatsiooniinseneride Ühendusega (EKVÜ), Eesti Veevarustuse ja Kanalisatsiooniinseneride Seltsiga (EVKIS), Eesti Soojuspumba Liiduga (ESPEL), Eesti Külmaliiduga (EKL) ning mitmete teemavaldkonna erialade professionaalidega uuendas põhjalikult juhendmaterjali „Tehnilised nõuded mitteeluhoonetele“.
Loe lisaks »

Toompeal renoveeritava Riigikontrolli hoone saali hakkab kaunistama Merike Estna õlimaal „Kokkulepe“

20.mai 2016
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös Riigikontrolliga viis läbi kunstikonkursi, leidmaks sobivaim teos Tallinnas Toompeal asuvasse renoveeritavasse hoonekompleksi aadressil Kiriku 2/4. Konkursi žürii valis 54 võistlustöö hulgast välja Merike Estna ideekavandi märgusõnaga "Kokkulepe“. Konkursi tulemusena luuakse Kiriku 2/4 hoone II korruse koosolekusaali seinale maal, millel kohtuvad virtuaalmaailm ja rahvuskultuur.
Loe lisaks »

Rapla riigigümnaasiumi hoone arhitektuurivõistluse võitjad on selgunud

19.mai 2016
Riigi Kinnisvara AS koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi, Rapla Vallavalitsuse ja Eesti Arhitektide Liiduga kuulutas täna välja Rapla riigigümnaasiumi hoone arhitektuurikonkursi võidutööde autorid.
Loe lisaks »

Pronksi 12 büroohoone saab endale abstraktse reljeefi „Laine“

13.mai 2016
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) viis läbi kunstikonkursi, mille žürii valis seitsmeteistkümne võistlustöö hulgast välja Dmitri Gorbushini ja Jevgeni Zolotko ideekavandi märgusõnaga "Laine“. Konkursi tulemusena luuakse Tallinnas Pronksi 12 büroohoone sissekäigu kõrvale abstraktne reljeef, millel on abstraktselt kujutatud laine ja kajakad.
Loe lisaks »

Avati BIM-tehnoloogia alase teabe rubriik

11.mai 2016
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) avas oma koduleheküljel BIM-tehnoloogia rubriigi, mille kaudu on nüüdsest võimalik leida ühest kohast erinevad mudelprojekteerimise nõuded, juhendid ja käsiraamatud. Samuti on leheküljele koondatud kasulikud viited erinevatele infoallikatele ning ajapikku lisanduvad edulood konkreetsetest projektidest, kus BIM-tehnoloogia kasutamine on andnud märkimisväärseid tulemusi.
Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara koostab tegevusplaani teenuste kvaliteedi tugevdamiseks

05.mai 2016
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) nõukogu esimees Tarmo Porgand avaldab kahetsust RKASi teenusekvaliteedi ja avalikkusega suhtlemise teemal kujunenud olukorra pärast ning usub, et juhatuse esimees Urmas Somelari tänane avalik vabandamine oma väljaütlemiste pärast oli siiras. „Ettevõte peab olema professionaalne suhtluses nii oma klientidega kui ka laiema avalikkusega üldiselt. Tunnistame, et oleme teinud selles osas vigu ja peame muutuma paremaks,“ lisas Porgand.
Loe lisaks »

RKASi üldkoosolek kinnitas ettevõtte 2015. aasta majandusaasta aruande

25.apr 2016
Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) ainuaktsionäri esindaja riigihalduse minister Arto Aas kinnitas täna ettevõtte 2015. aasta majandusaasta aruande. Loe lisaks »

Ministeeriumide ühishoone sai nurgakivi

25.apr 2016
Täna asetasid riigihalduse minister Arto Aas, ettevõtlusminister Liisa Oviir, Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) juhatuse esimees Urmas Somelar ja OÜ Fund Ehitus tegevdirektor Eiki Rump pidulikult nurgakivi ministeeriumide ühishoonele, mille ehitustööd lõpevad järgmise aasta suvel.
Loe lisaks »

Välisarhitektid tunnevad huvi kommunismiohvrite memoriaali rajamise vastu

23.apr 2016
Märtsis välja kuulutatud kommunismiohvrite memoriaali ja ohvitseride mälestusmärgi ideekonkursi vastu on lisaks Eesti arhitektidele huvi üles näidanud arhitektid Ameerika Ühendriikidest, Itaaliast, Hispaaniast, Lätist, Makedooniast ja Fidžist. Oma osalemissoovi on põhjendatud peamiselt huvitava väljakutsega väärika memoriaali rajamiseks.
Loe lisaks »

Kuulutati välja Viimsi riigigümnaasiumi hoone arhitektuurivõistlus

18.apr 2016
Riigi Kinnisvara AS koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi, Viimsi Vallavalitsuse ning Eesti Arhitektide Liiduga kuulutas välja ideekonkursi, et leida arhitektuurselt parim ja kasutusfunktsioonile sobivaim lahendus Viimsi riigigümnaasiumi hoone rajamiseks.
Loe lisaks »

RKASi nõukogu kiitis heaks ettevõtte 2015. majandusaasta aruande

11.apr 2016
Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) nõukogu kiitis 8. aprillil toimunud koosolekul heaks ettevõtte 2015. majandusaasta aruande, mille järgi konsolideerimisgrupi majandusaasta müügitulu kasvas 84,9 miljoni euroni. Ärikasum oli 18,9 miljonit eurot ja puhaskasum 15,7 miljonit eurot, millest kasum mittevajaliku vara müügist oli 3,6 miljonit eurot.
Loe lisaks »

Rapla riigimajas saab tutvuda kunstikonkursi kavanditega

11.apr 2016
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas 2015. aasta lõpus välja kunstikonkursi Rapla riigimaja avaliku ruumi rikastamiseks. Konkursiga sooviti leida kunstiteose ideelahendust, mis seonduks otseselt või kaudselt Raplamaaga, nt selle sümbolite, legendide, kogukonnaga jne. Temaatika tõlgendusviis ning materjalivalik jäeti kunstnike otsustada, kunstiteos(t)e asukohana sai välja pakutud riigimaja hoone I korruse näitusesaali auditooriumipoolne sein.
Loe lisaks »

Hiiumaa Gümnaasiumi esist hakkab kaunistama kineetiline skulptuur „Tuuleluule“

07.apr 2016
Haridus- ja Teadusministeerium koostöös Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) ja Hiiumaa Gümnaasiumiga viisid läbi kunstikonkursi, mille žürii valis 19 võistlustöö hulgast välja Timo Tootsi ideekavandi märgusõnaga "Tuuleluule“. Konkursi tulemusena tuleb Hiiumaa Gümnaasiumi hoone ette kineetiline skulptuur, mis „luuletab“ tuule jõul.
Loe lisaks »

Rapla riigigümnaasiumi hoone arhitektuurivõistlus laekus seitse võistlustööd

30.märts 2016
Rapla riigigümnaasiumi olemasoleva õppehoone rekonstrueerimiseks ja sellele juurdeehituse rajamiseks parima arhitektuurse ja kasutusfunktsioonile sobivaima lahenduse leidmiseks korraldatud ideekonkursile laekus tähtajaks seitse võistlustööd.
Loe lisaks »

ERMi uut hoonet tunnustati Prantsusmaal

29.märts 2016
Eesti Rahva Muuseumi uut hoonet kavandanud arhitektid võitsid mainekal arhitektuurivõistlusel peaauhinna, saades kõigi žüriiliikmete üksmeelse poolehoiu osaliseks.
Loe lisaks »

Terviseameti tulevane büroo- ja laborihoone sai nurgakivi

29.märts 2016
Täna asetasid Sotsiaalministeeriumi rahvatervise osakonna juhataja Katrin Kalorin ja Terviseameti peadirektor Tiiu Aro pidulikult nurgakivi Terviseameti tulevasele büroo- ja laborihoonele, mille ehitustööd lõpevad käesoleva aasta lõpus.
Loe lisaks »

Kuulutati välja kommunismiohvrite memoriaali ja ohvitseride mälestusmärgi ideekonkurss

24.märts 2016
Riigi Kinnisvara AS koostöös Justiitsministeeriumi, represseeritute organisatsioonide esindajate, Tallinna linna ja Eesti Arhitektide Liiduga kuulutas välja ideekonkursi eesmärgiga leida sobivaim lahendus kommunismiohvrite memoriaali ja ohvitseride mälestusmärgi rajamiseks Tallinnasse Maarjamäele.
Loe lisaks »

Rapla riigimaja saab endale kogukonda kaasava installatsiooni „Meie Rapla“

24.märts 2016
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) korraldas Rapla riigimaja avaliku ruumi rikastamiseks kunstikonkursi, mille žürii valis 33 võistlustöö hulgast välja Tarmo Kübardi ja Sander Paljaku  kavandi märgusõnaga "Meie Rapla“. Konkursi tulemusena luuakse Rapla riigimajja kaasav installatsioon, mis annab tulevikus ka Rapla elanikele võimaluse ise selle teose kujundamisse panustada.
Loe lisaks »

Rahvusarhiivi valmiv hoone asub helikunsti otsinguile

23.märts 2016
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös Rahvusarhiiviga kuulutas välja kunstikonkursi, millega soovitakse leida sobivaim kunstiteoste ideelahendus Tartus asuva uue Rahvusarhiivi hoone üldkasutatavas ruumis helikunsti teose tellimiseks.
Loe lisaks »

Põlva riigigümnaasiumi õppehoone sai nurgakivi

22.märts 2016
Täna asetasid haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi, Põlva vallavanem Georg Pelisaar ja Põlva Gümnaasiumi direktor Alo Savi pidulikult nurgakivi Põlva Gümnaasiumi tulevasele õppehoonele, mis valmib käesoleva aasta lõpus.
Loe lisaks »

Renoveeritav Valga Gümnaasium saab endale täienduse Terje Ojaveri loodava pronksskulptuuri „Hoolaud“ näol

22.märts 2016
Haridus- ja Teadusministeerium koostöös Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) ja Valga Gümnaasiumiga viisid läbi kunstikonkursi, mille žürii valis üheksa võistlustöö hulgast välja Terje Ojaveri kavandi märgusõnaga "Hoolaud“, mis vihjab kooli rollile gümnaasiuminoorte elus.
Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara uuteks juhatuse liikmeteks valiti Piia Kallas ja Tanel Tiits

11.märts 2016
Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) nõukogu valis ettevõtte juhatuse liikmeteks Piia Kallase ja Tanel Tiitsu. Piia Kallas jätkab tööd RKASi juhatuses käesoleva aasta 1. aprillist ja Tanel Tiits alustab juhatuse liikmena 19. oktoobril.
Loe lisaks »

Hiiumaa Gümnaasiumi uue õppehoone ehitus jõudis sarikapeoni

04.märts 2016
Täna peeti Kärdla linnas Hiiumaa Gümnaasiumi uue õppehoone sarikapidu, millega tähistati maja maksimaalse kõrguse saavutamist. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et vastavalt rahvapärimusele tagada seeläbi hoonele hea õnn ja luua head suhted majavaimuga. Sarikapärja tõid hoone kõrgemast nurgast alla Hiiu maavanem Riho Rahuoja, Hiiu Vallavolikogu esimees Georg Linkov, Hiiumaa Gümnaasiumi direktor Ivo Eesmaa ja Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) ehituse projektijuht Ago Rist.
Loe lisaks »

NUKU teater otsib taiest, mis ühendaks erinevaid kunstiliike

03.märts 2016
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös NUKU teatriga kuulutas välja kunstikonkursi, millega soovitakse leida sobivaim kunstiteoste ideelahendus Tallinnas asuva NUKU teatri Nunne tänava poolse piirdemüüri külge või selle kohale.
Loe lisaks »

Põlva liginullenergia koolihoone otsib konkursiga kunsti

01.märts 2016
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga kuulutas välja kunstikonkursi, et leida sobivaim kunstiteoste ideelahendus rajatavasse Põlva Gümnaasiumisse, mis asub Põlva linnas aadressil Piiri 1.
Loe lisaks »

Presidendi uue residentsi ehitusmahtu vähendatakse

26.veebr 2016
Rocca al Mares asuva Liberty mõisakompleksi rekonstrueerimiseks väljakuulutatud riigihanke menetlus lõpetati, sest kõik esitatud pakkumused ületasid hankelepingu eeldatavat maksumust.
Loe lisaks »

Ugala teatri õueala ootab värsket kunsti

23.veebr 2016
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös Ugala teatriga kuulutas välja kunstikonkursi, millega soovitakse leida sobivaim kunstiteoste ideelahendus Ugala teatri õuealale Viljandis aadressil Vaksali tn 7.
Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara otsib Toompeal renoveeritavasse Riigikontrolli hoonesse konkursi abil kunstiteost

09.veebr 2016
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös Riigikontrolliga kuulutas välja kunstikonkursi, millega soovitakse leida sobivaim kunstiteoste ideelahendus Tallinnas Toompeal asuva renoveeritava hoonekompleksi koosolekusaali aadressil Kiriku 2/4, kuhu tulevad Riigikontrolli tööruumid.
Loe lisaks »

Pronksi 12 büroohoone kunstikonkurss

08.veebr 2016
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja kunstikonkursi, millega soovitakse leida sobivaim kunstiteose ideelahendus Tallinnas aadressil Pronksi 12 asuvasse rekonstrueerimisjärgus büroohoonesse.
Loe lisaks »

Kuulutati välja Rapla riigigümnaasiumi hoone arhitektuurivõistlus

04.veebr 2016
Riigi Kinnisvara AS koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi, Rapla Vallavalitsuse ja Eesti Arhitektide Liiduga kuulutas välja ideekonkursi, et leida arhitektuurselt parim ja kasutusfunktsioonile sobivaim lahendus Rapla riigigümnaasiumi olemasoleva õppehoone rekonstrueerimiseks ja sellele juurdeehituse rajamiseks.
Loe lisaks »

Ugala teatri ehitusleping sai allkirjad

02.veebr 2016
Täna, 2. veebruaril allkirjastasid AS Riigi Kinnisvara ja Nordecon AS esindajad Ugala teatri suurel laval ehituslepingu, mille alusel saavad alata teatrimaja ulatuslikud renoveerimistööd. Ligi 10 000 m2 kogupinnaga punastest telliskividest teatrimaja ehitustööd kestavad 13 kuud ja teatrile antakse maja tagasi 2017. aasta kevadel. Ehitustööde maksumus on 7,85 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.
Loe lisaks »

NUKU teatri juurdeehitus saab nurgakivi

26.jaan 2016
1. veebruaril saab nurgakivi NUKU teatri ja muuseumi juurdeehitus. Hoone valmib selle aasta sügiseks ning teater alustab laienenud kompleksis etenduste andmist samuti käesoleva aasta sügishooajal.
Loe lisaks »

Hiiumaa Gümnaasium sai nurgakivi

22.jaan 2016
Täna asetati Kärdla linnas pidulikult nurgakivi Hiiumaa Gümnaasiumi tulevasele õppehoonele, mis avab uksed juba tuleval sügisel. Hoone ehitus koos sisustamisega läheb maksma 2,9 miljonit eurot.
Loe lisaks »

Hiiumaa Gümnaasiumi kunstikonkurss

07.jaan 2016
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga kuulutas välja kunstikonkursi, millega soovitakse leida sobivaim kunstiteoste ideelahendus Hiiumaa Gümnaasiumisse, mis asub Kärdla linnas aadressil Uus tn 4/1.
Loe lisaks »

RKAS kuulutab välja konkursi kahe juhatuse liikme leidmiseks

04.jaan 2016
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutab välja konkursi kahe juhatuse liikme leidmiseks leidmiseks teenistuslepingu kestusega kuni 01.03.2019. a Loe lisaks »

RKASi nõukogu kinnitas ettevõtte 2016. aasta eelarve

18.dets 2015
Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) nõukogu kinnitas 18. detsembril toimunud koosolekul ettevõtte 2016. aasta eelarve, mille järgi on konsolideerimisgrupi eeldatav müügitulu 93,1 miljonit eurot ning puhaskasumiks prognoositakse 10,9 miljonit eurot, millest ligi poole moodustab riigile mittevajaliku kinnisvara müük. Investeeringutesse suunata kokku 63,2 miljonit eurot.
Loe lisaks »

Rapla riigimaja kunstikonkurss

16.dets 2015
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja kunstikonkursi, millega soovitakse leida sobivaim kunstiteose ideelahendus Rapla riigimajja, mis asub Rapla linnas aadressil Tallinna mnt 14.
Loe lisaks »

Maarjamaa Hariduskolleegiumi uued õppekeskused Kaagveres ja Tapal avasid uksed

07.dets 2015
7. detsembril avati Maarjamaa Hariduskolleegiumi uued õppekeskused Kaagveres ja Tapal. Uute õppekeskustega kaasneb ka erivajadustega laste koolide uuenev sisu, mida hakatakse kujundama koostöös huvigruppidega uuendades riskilapse käsitlust vajaduskeskseks.
Loe lisaks »

Valga Gümnaasiumi kunstikonkurss

03.dets 2015
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga kuulutas välja kunstikonkursi, millega soovitakse leida sobivaim kunstiteoste ideelahendus renoveeritavasse Valga Gümnaasiumisse, mis asub Valga linnas aadressil J. Kuperjanovi 10.
Loe lisaks »

Algavad Eesti esimese liginullenergia koolihoone ehitustööd

01.dets 2015
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) ja Ehitus5ECO OÜ sõlmisid täna lepingu Põlva tulevase riigigümnaasiumi õppehoone rajamiseks. Ehitustööde maksumus on 3,08 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.
Loe lisaks »

RKAS lähtub nulltolerantsi põhimõttest korruptsiooni igasuguste vormide suhtes

30.nov 2015
Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) tegevus tugineb aususe ja läbipaistvuse põhimõtetel ning ettevõte peab eetiliste tõekspidamiste järgimist kõigi töötajate poolt oluliseks. Selle tagamiseks töötati välja ühe lahendusena vihjekanalid, mis võimaldavad anonüümselt edastada teavet sündmuse kohta, mis ei ole kooskõlas heade äritavade ning üldtunnustatud moraalinormidega.
Loe lisaks »

Algavad uue Tallinna vangla ehitustööd

23.nov 2015
Täna allkirjastasid Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) juhatuse esimees Urmas Somelar ja Fund Ehitus OÜ juhatuse esimees Ott Kikkas uue Tallinna vangla ehituse peatöövõtulepingu summas 73,9 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Kaasaegne vanglakompleks valmib 2018. aasta lõpus.
Loe lisaks »

Kuulutati välja presidendi residentsi ehitushange

16.nov 2015
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja presidendi residentsi ehitustööde riigihanke, millele oodatakse pakkumusi kuni 18. detsembrini. Tuleva aasta algusest kuni 2017. aasta suveni kestvate ehitustööde tulemusena antakse Endisele Kochide suvemõisa ajaloolisele kompleksile uus ja väärikas kasutusotstarve.
Loe lisaks »

Euroopa Liidu IT-agentuuri peahoone arhitektuurivõistluse võitjad on selgunud

02.nov 2015
Riigi Kinnisvara AS koostöös Siseministeeriumi ja Eesti Arhitektide Liiduga kuulutas täna välja Euroopa Liidu IT-agentuuri uue peahoone arhitektuurikonkursi võidutööde autorid.
Loe lisaks »

Terviseamet saab kaasaegsed tööruumid

29.okt 2015
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) ja AS Oma Ehitaja sõlmisid täna lepingu Terviseameti uue büroo- ja laborihoone rajamiseks. Ehitustööde maksumus on 6,8 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.
Loe lisaks »

ERMi teenindamiseks vajalikud lepingud on sõlmitud

22.okt 2015
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) on tänaseks sõlminud väärtuspõhiste hangete tulemusena kõik vajalikud tehnohooldus-, heakorra- ja turvateenuste lepingud valmimisjärgus Eesti Rahva Muuseumi (ERM) uue peahoone teenindamiseks.
Loe lisaks »

Maardus uue vangla arenduse lõpetamine oli kaalutletud ja majanduslikult põhjendatud otsus

21.okt 2015
Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) kommentaar täna Eesti Ekspressis avaldatud artiklile “Poliitpere pangaarvete saladused”.
Loe lisaks »

Sellel kuul algavad Nukuteatri laiendustööd

16.okt 2015
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) ja Ehitus5ECO OÜ sõlmisid lepingu Nukuteatri uue saali ehitamiseks ja olemasoleva hoone osaliseks restaureerimiseks. Ehitustegevusega on plaanis alustada oktoobri lõpus ning tööd lõpetada tuleval suvel. Lepingu maksumus on 3,98 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.
Loe lisaks »

Piusa piirivalvekordoni ehitus jõudis sarikapeoni

09.okt 2015
Täna peeti Võmmorski külas Võrumaal Piusa piirivalvekordoni uue hoone sarikapidu, millega tähistati maja maksimaalse kõrguse saavutamist. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et vastavalt rahvapärimusele tagada seeläbi hoonele hea õnn ja luua head suhted majavaimuga. Sarikapärja tõi hoone kõrgemast nurgast alla Politsei- ja Piirivalveameti Lõuna prefektuuri piirivalvebüroo juht Tamar Tamm.
Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara juhiks saab Urmas Somelar

06.okt 2015
Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) nõukogu valis esmaspäeval, 5. oktoobril, ettevõtte uueks juhatuse esimeheks Urmas Somelari, kes asub ametisse alates 19. oktoobrist. Senine juhatuse esimees Jaak Saarniit jätkab juhatuse liikmena kuni 31. oktoobrini.
Loe lisaks »

Kuu lõpus algavad Luhamaa piiripunti rekonstrueerimistööd

17.sept 2015
Septembri lõpust kuni tuleva aasta maini toimuvad Luhamaa piiripunkt rekonstrueerimistööd, mille tulemusena suureneb piiripunkti läbilaskevõime ja paranevad töötajate olmetingimused.
Loe lisaks »

Uue Tallinna vangla ehitushankele laekus viis pakkumust

16.sept 2015
Uue Tallinna vangla ehitushankele laekus tähtajaks viis pakkumust. Riigi Kinnisvara AS-i hankekomisjon asub kontrollima mahuka dokumentatsiooni vastavaust hanketingimustele ning edastab seejärel ettevõtte juhatusele ettepaneku otsuse tegemiseks. Vanglakompleksi ehitajaga on plaanis leping sõlmida käesoleva aasta lõpus ning ehitustöödega on kavas alustada tuleva aasta alguses. Kaasaegne vanglakompleks valmib senise ajakava kohaselt 2018. aasta lõpus.
Loe lisaks »

Euroopa Liidu IT-agentuuri peahoone arhitektuurivõistlusele laekus viisteist võistlustööd

08.sept 2015
Euroopa Liidu IT-agentuuri peakorteri uue hoone parima arhitektuurse ja kasutusfunktsioonile sobivaima lahenduse leidmiseks korraldatud ideekonkursile laekus tähtajaks viisteist võistlustööd. Ideekonkursi võitjad on kavas välja kuulutada hiljemalt novembris.
Loe lisaks »

Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakooli seinu hakkab katma „Alastus“

07.sept 2015
Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakooli peahoonesse tuleb fotoseeria, mis võimaldab näha pealispinnast sügavamale: kavand „Alastus“ kujutab kooli erialaspetsiifilisi tööriistu läbi röntgenvõtte.
Loe lisaks »

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskust hakkab ehtima sepis „Raua hääl“

04.sept 2015
Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus saab endale pendlikujulise taiese, mille käimalükkamisel vallandub raua orgaaniline helipilt.
Loe lisaks »

Kolm riigikool alustavad tegevust kaasaegsetes õppehoonetes

31.aug 2015
31. augustil avati pidulikult Pärnu Koidula Gümnaasiumi, Võru Gümnaasiumi ja Jõhvi Gümnaasiumi ja uksed. Nende koolide puhul pöörati erilist tähelepanu kaasaegse õpikeskkonna funktsionaalsusele ning energiasäästlikkusele.
Loe lisaks »

Värskelt rekonstrueeritud Tallinna Konstantin Pätsi Vabaõhukool avas uksed

27.aug 2015
Neljapäeval, 27. augustil avati pidulikult põhjaliku uuenduskuuri läbinud väärika ajalooga Tallinna Konstantin Pätsi Vabaõhukooli õppehoone.
Loe lisaks »

Võrus avati operatiivteenistuste ühishoone

25.aug 2015
Siseminister Hanno Pevkur avas 25. augustil Võru operatiivteenistuste ühishoone, mis parandab päästjate ja politseinike töö -ja olmetingimusi ning aitab operatiivsemalt reageerida väljakutsetele.
Loe lisaks »

Narva Vanalinna Riigikooli kunstikonkursi võidutöö „Sülem“ teeb kummarduse ligi 170 aasta vanusele koolimajale ning sellega seotud inimestele

19.aug 2015
Haridus- ja Teadusministeerium koostöös Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) ja Narva Vanalinna Riigikooliga korraldasid koolile kunstikonkursi, mille žürii valis 22 võistlustöö hulgast välja Oliver Soometsa, Tõnis Hiiessalu ja Bruno Lillemetsa kavandi märgusõnaga "Sülem“.
Loe lisaks »

Päästedepoo tüüpprojekti ideekonkursi võitjad on selgunud

11.aug 2015
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös Siseministeeriumi, Päästeameti ja Eesti Arhitektide Liiduga kuulutas täna välja päästedepoo tüüpprojekti ideekonkursi võidutööde autorid.
Loe lisaks »

Kuulutati välja Eesti esimese liginullenergia koolihoone ehitushange

05.aug 2015
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja Põlva tulevase riigigümnaasiumi õppehoone ehitustööde riigihanke, millele oodatakse pakkumusi kuni 28. augustini. Ehitustegevusega on plaanis alustada sel sügisel ning kaasaegne ja õpilasesõbralik koolihoone avada aasta pärast.
Loe lisaks »

TTÜ Eesti Mereakadeemia peahoonesse installeeritakse rahvusvahelise merenduse sümbolina „Tuuleaerud“

28.juuli 2015
Haridus- ja Teadusministeerium ja TTÜ Eesti Mereakadeemia (EMERA) koostöös Riigi Kinnisvara AS-iga (RKAS) korraldasid EMERA peahoone kunstikonkursi, mille žürii valis üheksa võistlustöö hulgast välja Mati Veermetsa ja Tiiu Pirsko kavandi märgusõnaga "Tuuleaerud“.
Loe lisaks »

Rahvusarhiivi uue peahoone fassaadi hakkab katma mälestuste muster

28.juuli 2015
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös Rahvusarhiivi ja Eesti Kunstnike Liiduga korraldasid Rahvusarhiivi uue hoone kunstikonkursi, mille žürii valis seitsmeteistkümne võistlustöö hulgast välja autorite Fred Kotka ja Carmen Lansbergi kavandi märgusõnaga „Uure“.
Loe lisaks »

Konkurss Riigi Kinnisvara AS juhatuse esimehe leidmiseks

24.juuli 2015
Riigi Kinnisvara AS on 2001. aastal riigi kinnisvara senisest tõhusamaks haldamiseks loodud Eesti Vabariigile kuuluv kinnisvaraarenduse ja -haldusega tegelev ettevõte, mille aktsiaid valitseb Rahandusministeerium. Ettevõtte põhikirjaliseks eesmärgiks on riigile kinnisvarateenuste osutamine ja riigi nõustamine kinnisvaraga seotud küsimustes.
Loe lisaks »

Avati Narva piiripunkti uus jalakäijate ja sõiduautode terminal

20.juuli 2015
Täna avati pidulikult Narva-1 piiripunkti uus jalakäijate ja sõiduautode terminal, mis võimaldab inimestel kiiremini ja mugavamalt piiri ületada ning aitab kaasa turismi ja ettevõtluse arengule Ida-Virumaal.
Loe lisaks »

Rahvusarhiivi uue peahoone ehitus jõudis sarikapeoni

16.juuli 2015
Täna peeti Tartus Rahvusarhiivi uue peahoone Noora sarikapidu, millega tähistati maja maksimaalse kõrguse saavutamist. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et vastavalt rahvapärimusele tagada seeläbi hoonele hea õnn ja luua head suhted majavaimuga. Sarikapärja tõid hoone kõrgemast nurgast alla Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) juhatuse esimees Jaak Saarniit ja riigiarhivaar Priit Pirsko.
Loe lisaks »

Kuulutati välja Euroopa Liidu IT-agentuuri peahoone arhitektuurivõistlus

06.juuli 2015
Riigi Kinnisvara AS koostöös Siseministeeriumi ja Eesti Arhitektide Liiduga kuulutas välja ideekonkursi eesmärgiga leida parim arhitektuurne ja kasutusfunktsioonile sobivaim lahendus Euroopa Liidu IT-agentuuri peakorteri uue hoone rajamiseks Tallinnasse.
Loe lisaks »

Piusa piirivalvekordon sai nurgakivi

15.juuni 2015
Täna asetasid president Toomas Hendrik Ilves, siseminister Hanno Pevkur ning Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher pidulikult nurgakivi Võmmorski külas Võrumaal asuvale Piusa piirivalvekordonile, millest saab Eesti maismaa piiri valve üks tugipunkte.
Loe lisaks »

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse kunstikonkurss

11.juuni 2015
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga kuulutas välja kunstikonkursi, millega soovitakse leida kompleksset ideelahendust Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusesse Jõhvis Kutse tänav 13.
Loe lisaks »

Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakooli kunstikonkurss

08.juuni 2015
Riigi Kinnisvara AS koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga kuulutas välja kunstikonkursi, millega soovitakse leida kompleksset fotokunsti ideelahendust Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakooli, aadressiga Kooli 1, Kehtna. Loodavate fotode temaatika on vaba, kuid fotodel peab olema ka kunstiline, mitte vaid dekoratiivne väärtus. Arvesse tuleb võtta kooli keskkonda, kuhu fotod peavad sobituma.
Loe lisaks »

Kuulutati välja uue Tallinna vangla ehitushange

08.juuni 2015
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas täna välja uue Tallinna vangla ehitustööde riigihanke, millele oodatakse pakkumusi kuni septembri alguseni. Ehitustöödega on kavas alustada tuleva aasta alguses. Kaasaegne vanglakompleks valmib senise ajakava kohaselt 2018. aasta lõpus.
Loe lisaks »

RKAS otsib Hiiumaa Gümnaasiumi õppehoone ehitajat

05.juuni 2015
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas Haridus- ja Teadusministeeriumi tellimusel välja ehitustööde riigihanke, millega soovitakse leida peatöövõtja Kärdlas Uus tänav 4/1 asuva olemasoleva koolimaja ümberehitamiseks.
Loe lisaks »

RKAS otsib Valga Riigigümnaasiumi ehitajat

05.juuni 2015
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas Haridus- ja Teadusministeeriumi tellimusel välja Valga tulevase riigigümnaasiumi õppehoone ehitustööde riigihanke, millele oodatakse pakkumusi kuni 29. juunini.
Loe lisaks »

Järgmisel nädalal algavad Narva-2 piiripunkti ja jalgteesilla rekonstrueerimistööd

02.juuni 2015
8. juunist kuni oktoobri lõpuni kestvate ehitustööde ajaks on piiripunkt suletud ning sel ajal toimub piiriületus Narva kesklinnas asuva maanteepiiripunkti kaudu.
Loe lisaks »

Läti esimese kaasaegse vangla eskiislahendus on valmis

28.mai 2015
Läti esimese kaasaegse vangla projekteerimine on ajagraafikus ja valminud kolmest võimalikust eskiislahendusest on Läti Vabariigi justiitsministeerium tänaseks välja valinud sobivaima. Edasi jätkatakse projekteerimistegevusi juba valitud lahendusega ja Riigi Kinnisvara AS (RKAS) plaanib nüüdisaegse kinnipidamisasutuse projekt Lätile üle anda tuleva aasta aprillis.

Eskiislahenduse autor on arhitekt Indrek Saarepera. Eskiis valmis koostöös Läti projekteerimisfirmaga SIA REM PRO.
Loe lisaks »

TTÜ Eesti Mereakadeemia kunstikonkurss

20.mai 2015
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi ning TTÜ Eesti Mereakadeemiaga kuulutas välja kunstikonkursi, mille raames otsitakse kompleksset ideelahendust TTÜ Eesti Mereakadeemia peahoonesse Tallinnas Kopli tänav 101. Loodava kunstilahenduse temaatika peab otseselt või kaudselt seonduma kooli tegevusvaldkonnaga olles pigem innovaatiline ja tulevikulahendusi rõhutav, kuid samas sobituma muinsuskaitsealusesse hoonesse.
Loe lisaks »

Narva Vanalinna Riigikooli kunstikonkurss

18.mai 2015
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga kuulutas välja kunstikonkursi, millega soovitakse leida ideelahendus Narva Vanalinna Riigikooli (Kraavi 2, Narva) ettenähtud seinapinna põnevaks, meeldejäävaks, silmapaistvaks, esinduslikuks ja atraktiivseks kuvamiseks läbi kunstiteose. Ideelahendusega peab seinapinnale välja pakkuma vabalt valitud materjalist info edastamise lahenduse, mis on mõeldud  kooliperele, toetab ja tugevdab oma-kooli-tunnet ning sobitub koolihoonesse nii kontseptuaalselt kui funktsionaalselt.
Loe lisaks »

ERMi tulevane kunstiteos kannab endas lugu eestlaste omavahelisest seotusest ning metsa olulisusest

15.mai 2015
Eesti Rahva Muuseum (ERM) koostöös Riigi Kinnisvara ASiga (RKAS) korraldas  kunstiteose tellimise ideekonkursi, mille žürii valis 29 kvalifitseerunud võistlustöö hulgast välja ideekavandi märgusõnaga „Käbid ja kännud“, mille autoriteks on Eve Kask ja Anna Kaarma. Kunstikonkursi läheülesandega otsiti ERMi uue hoone konverentsi- ja kinosaali lavafooni tekstiilikunsti lahendust, mis kannaks Eesti Rahva Muuseumi vaimsusele ja rahvakultuuri pärandile toetuvat ideed.
Loe lisaks »

Noora fassaadikanga kujundamise kunstikonkurss

08.mai 2015
Riigi Kinnisvara AS kuulutas välja kunstikonkursi, millega soovitakse leida ideelahendus Rahvusarhiivi uue hoone (Nooruse 3, Tartu) fassaadikanga kujunduseks ja teostuseks.
Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS vähendab töötajate arvu

08.mai 2015
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) esitas täna Eesti Töötukassale taotluse kokku 118 töölepingu kollektiivseks ülesütlemiseks, peamiselt on tegemist eelmisel aastal ettevõttele antud hoonetega kaasa tulnud kinnisvara korrashoiuga tegelevate töötajatega.
Loe lisaks »

Maarjamaa Hariduskolleegiumi õppekompleks sai nurgakivi

05.mai 2015
Täna asetasid haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi, Tartu maavalitsuse maasekretär Tõnu Vesi, Mäksa vallavanem Timo Reinthal, Maarjamaa Hariduskolleegiumi direktor Maire Reest, Riigi Kinnisvara ASi juhatuse liige Elari Udam ja YIT Ehitus ASi ehitusdirektor Toomas Rapp pidulikult nurgakivi Maarjamaa Hariduskolleegiumi tulevasele õppekompleksile Tartumaal.
Loe lisaks »

RKASi üldkoosolek kinnitas ettevõtte 2014. aasta majandusaasta aruande

27.apr 2015
Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) ainuaktsionäri esindaja riigihalduse minister Arto Aas kinnitas täna ettevõtte 2014. aasta majandusaasta aruande.
Loe lisaks »

Kutse osaleda turu-uuringus uue Tallinna vangla soojusenergia hankimiseks

22.apr 2015
Riigi Kinnisvara AS (edaspidi Hankija), viib käesolevaga läbi turu-uuringu, et anda turuosalistele ülevaade kavatsusest viia läbi soojusenergia hange ning saada potentsiaalselt huvitatud isikute tagasisidet riigihanke põhitingimustele: eeskätt hinnangut soojusvarustuse tehnilisele lahendusele, soojusvarustuse hankimise viisile, ekspluatatsiooni korraldamisele ja riigihanke eseme võimalikule maksumusele. Teie tagasiside on sisendiks soojusvarustuse korraldamisel antud objektil.
Loe lisaks »

RKASi nõukogu kiitis heaks ettevõtte 2014. majandusaasta aruande

15.apr 2015
Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) nõukogu kiitis 14. aprillil toimunud koosolekul heaks ettevõtte 2014. majandusaasta aruande, mille järgi konsolideerimisgrupi majandusaasta müügitulu kasvas 69 miljoni euroni. Ärikasum oli 12,4 miljonit eurot ja puhaskasum 9,6 miljonit eurot.
Loe lisaks »

Tartu avavangla alustab tööd

13.apr 2015
Esmaspäeval, 13. aprillil avati Tartu avavangla, kus on kohti 60-le eelkõige Jõgeva, Tartu, Põlva, Võru, Viljandi ja Valga maakonnast pärit vangile. Esimesed kinnipeetavad võetakse vastu 14. aprillil.
Loe lisaks »

Kaks Toompeal asuvat muinsuskaitsealust hoonet saavad korda

31.märts 2015
Tallinna vanalinnas algasid Riigikontrolli tulevase hoonekompleksi restaureerimistööd, mis kestavad kuni tuleva aasta maikuuni.
Loe lisaks »

Algab Läti esimese kaasaegse vangla projekteerimine

19.märts 2015
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) sõlmis Läti arhitektuuribürooga SIA REM PRO lepingu Liepajasse rajatava Läti esimese kaasaegse vanglakompleksi ja selle juurde kuuluva taristu projekteerimiseks. Projekteerimistööde maksumus on 737 373 eurot, millele lisandub käibemaks. Nüüdisaegse kinnipidamisasutuse projekt peab valmima 2016. aasta aprillis.
Loe lisaks »

ERMi kunstiteose tellimise ideekonkursile esitati 34 kavandit

13.märts 2015
Eesti Rahva Muuseumi (ERM) uue hoone konverentsi- ja kinosaali lavafooni tekstiili kujundaja ja teostaja leidmiseks korraldatud konkursile laekus tähtajaks 34 ideekavandit. Loodav kunstiteos peab kandma ERMi vaimsusele ja rahvakultuuri pärandile toetuvat ideed.
Loe lisaks »

Kuulutati välja uue Tallinna vangla ehituse ettevalmistustööde riigihange

27.veebr 2015
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja uue Tallinna vangla ehituse ettevalmistustööde riigihanke, millele oodatakse pakkumusi kuni 27. märtsini.
Loe lisaks »

Piusa kordoni ehitustööd algavad märtsis

27.veebr 2015
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) ja Nordecon AS sõlmisid lepingu Piusa piirivalvekordoni hoonete rekonstrueerimiseks. Tööde käigus lammutatakse olemasolev kordoni kasutuseta hooneosa ning ehitatakse juurde uus tiib.
Loe lisaks »

Jõhvi tulevase riigigümnaasiumi ehitus jõudis sarikapeoni

26.veebr 2015
Täna peeti Jõhvi tulevase riigigümnaasiumi sarikapidu, millega tähistati hoone maksimaalse kõrguse saavutamist ja olulist vaheetapi ehituses. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et vastavalt rahvapärimusele tagada seeläbi hoonele hea õnn ja luua head suhted majavaimuga.
Loe lisaks »

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli raamatukokku tuleb Tarvo Hanno Varrese fotoseeria "Every Spark is Numbered"

25.veebr 2015
Haridus- ja Teadusministeerium koostöös Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkooliga korraldasid koolile kunstiteose tellimise ideekonkursi, mille žürii valis 17 võistlustöö hulgast välja Tarvo Hanno Varrese ideekavandi märgusõnaga "Sõna“.
Loe lisaks »

Arhitektuurimuuseumis saab tutvuda Tallinna uue kohtumaja arhitektuurikonkursi võistlustöödega

17.veebr 2015
Alates 18. veebruarist on Rotermanni soolalaos Eesti Arhitektuurimuuseumi galeriis avatud näitus Tallinna uue kohtumaja rahvusvahelise arhitektuurikonkursi võistlustöödest.
Loe lisaks »

Häirekeskuse ja Päästeameti Tallinna ühishoone avas uksed

30.jaan 2015
Siseminister Hanno Pevkur avas täna Häirekeskuse ja Päästeameti Tallinna ühishoone, mis tõstab oluliselt Lasnamäe, Tallinna ja selle lähiümbruse ning kogu Eesti turvalisust.
Loe lisaks »

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli esist hakkab kaunistama „Räni“

28.jaan 2015
Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppehoone esisel alal hakkab paiknema ränistruktuuri imiteeriv valguskera.
Loe lisaks »

RKAS kuulutas välja Eesti Spordi Maja projekteerimishanke

27.jaan 2015
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja Eesti Spordi Maja projekteerimise ja ehitusaegse autorijärelevalve riigihanke, millele oodatakse pakkumusi kuni 12. veebruarini.
Loe lisaks »

RKAS saavutas Eesti jätkusuutliku ettevõtluse indeksi 2014 tulemuste põhjal hõbetaseme kvaliteedimärgise

26.jaan 2015
Juba seitsmel aastal on jätkusuutliku ettevõtluse indeks andnud ülevaate ettevõtete vastutustundlikkusest ja selle arengust Eestis. Riigi Kinnisvara AS on hindamisel osalenud kuuel järjestikusel aastal, tänavu saavutati esmakordselt hõbetase.
Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS kolib Tallinna kontorid kokku

23.jaan 2015
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koondab Tallinna kontorid ühte majja ning alates 26. jaanaurist asub ettevõtte Lelle tänav 24 vastvalminud ärihoones.
Loe lisaks »

Pärnu tulevase riigigümnaasiumi ehitus jõudis sarikapeoni

21.jaan 2015
Täna peeti Pärnu tulevase riigigümnaasiumi sarikapidu, millega tähistati hoone maksimaalse kõrguse saavutamist ja olulist vaheetapi ehituses. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et vastavalt rahvapärimusele tagada seeläbi hoonele hea õnn ja luua head suhted majavaimuga.
Loe lisaks »

Läti esimese kaasaegse vangla projekteerimishankele laekus üheksa pakkumist

20.jaan 2015

Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) väljakuulutatud rahvusvahelisele projekteerimistööde riigihankele, millega sooviti leida koostööpartner Liepajasse rajatava Läti esimese kaasaegse vanglakompleksi ja selle juurde kuuluva taristu projekteerimiseks, laekus tähtajaks üheksa pakkumust. Neist neli esitati Läti projekteerimisfirmade poolt.

Loe lisaks »

Narva-1 piiripunkti uus jalakäijate terminal pidas sarikapidu

13.jaan 2015
Täna peeti Narva-1 piiripunkti uue jalakäijate terminali sarikapidu, millega tähistati hoone maksimaalse kõrguse saavutamist ja olulist vaheetapi ehituses. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et vastavalt rahvapärimusele tagada seeläbi hoonele hea õnn ja luua head suhted majavaimuga. Piiripunkt valmib lõplikult sel suvel.
Loe lisaks »

Häirekeskuse ja Päästeameti Tartu ühishoone avas uksed

07.jaan 2015
Täna avati Häirekeskuse ja Päästeameti Tartu ühishoone, tänu millele paranevad hädaabikõnedele vastajate, päästjate ja demineerijate töö- ning olmetingimused.
Loe lisaks »

Algavad presidendi residentsi projekteerimistööd

31.dets 2014
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) sõlmis arhitektuuri- ja inseneribürooga Novarc Group OÜ 206 250 euro suuruse lepingu presidendi residentsi projekteerimiseks ja autorijärelevalve teostamiseks. Projekt valmib 2015. aasta suvel ja ehitustöödega on plaanis alustada sama aasta lõpus.
Loe lisaks »

Kuulutati välja ERMi kunstiteose tellimise ideekonkurss

22.dets 2014
Eesti Rahva Muuseum (ERM) ja Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutasid täna välja Eesti Rahva Muuseumi (ERM) kunstihanke ideekonkursi, millega soovitakse leida ideelahendus ERMi uue hoone konverentsi- ja kinosaali lavafooni tekstiili kujunduseks ja teostuseks. Teos hakkab paiknema muuseumihoones aadressil Muuseumi tee 2, Tartu.
Loe lisaks »

Võru Gümnaasiumi uues õppehoones peeti sarikapidu

19.dets 2014
Täna peeti Võru Gümnaasiumi sarikapidu, millega tähistati uue õppehoone maksimaalse kõrguse saavutamist ja olulist vaheetapi maja ehituses. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et vastavalt rahvapärimusele tagada seeläbi hoonele hea õnn ja luua head suhted majavaimuga.
Loe lisaks »

Rahvusarhiivi uue hoone ehitustööd algavad jaanuaris

19.dets 2014
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) ja YIT Ehitus AS allkirjastasid 7,7 miljoni euro suuruse lepingu, mille kohaselt rajatakse Tartusse Rahvusarhiivi uus büroo- ja arhiivihoone. Ehitustegevusega on plaanis alustada tuleva aasta jaanuaris ning tööd lõpetada 2016. aasta kevadel.
Loe lisaks »

RKASi nõukogu kinnitas ettevõtte 2015. aasta eelarve

10.dets 2014

Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) nõukogu kinnitas 9. detsembril toimunud koosolekul ettevõtte 2015. aasta eelarve, mille järgi on konsolideerimisgrupi eeldatav müügitulu 87 miljonit eurot ning puhaskasumiks prognoositakse 7,6 miljonit eurot.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS kuulutas välja hanke Läti esimese kaasaegse vangla projekteerimiseks

05.dets 2014

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas täna välja rahvusvahelise projekteerimistööde riigihanke, millega soovitakse leida koostööpartner Liepajasse rajatava Läti esimese kaasaegse vanglakompleksi ja selle juurde kuuluva taristu projekteerimiseks.

Loe lisaks »

Tallinna Ehituskool saab „Kuldsed käed“

03.dets 2014
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös Tallinna Ehituskooliga korraldas koolile kunstiteose tellimise ideekonkursi, mille žürii valis 24 võistlustöö hulgast välja Oliver Soometsa, Tõnis Hiiesalu ja Bruno Lillemetsa ideekavandi „Kuldsed käed“.
Loe lisaks »

Neli ministeeriumi saavad kaasaegse ühishoone 2017. aastal

28.nov 2014
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) sõlmis nelja ministeeriumi ühishoone rajamiseks ehitustööde kontsessiooni lepingu osaühinguga 2Torni, kes rajab riigiasutustele kaasaegse, energiasäästliku ja optimeeritud pinnakasutusega büroohoone. Ühishoone võimaldab riigil era- ja avaliku sektori koostöös kümne aasta jooksul kokku hoida ligi 7 miljonit eurot.
Loe lisaks »

Narva maanteepiiripunkti põhjalikult uuenev kompleks sai nurgakivi

28.nov 2014
Täna asetasid siseminister Hanno Pevkur, Politsei- ja Piirivalveameti Ida prefektuuri prefekt Vallo Koppel, Maksu- ja Tolliameti peadirektori asetäitja Egon Veermäe, Ida-Viru maavanem Andres Noormägi, Narva linnapea Eduard East, Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) juhatuse esimees Jaak Saarniit ja Oma Ehitaja ASi juhatuse esimees Kaido Fridolin pidulikult nurgakivi Narva-1 piiripunkti uuele jalakäijate terminalile.
Loe lisaks »

Ahtme Kooli uuenev kompleks sai nurgakivi

07.nov 2014
Täna asetasid haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski, Kohtla-Järve abilinnapea Niina Aleksejeva ja Ahtme Kooli direktor Jelena Ditjatkina Kohtla-Järvel pidulikult nurgakivi põhjalikku uuenduskuuri läbivale Ahtme Kooli uuele õppekorpusele, kogu kooli renoveerimine koos sisustamisega läheb maksma 3,6 miljonit eurot. Rekonstrueeritud koolimajas algab õppetöö 2015. aasta 1. septembril.
Loe lisaks »

Häädemeeste politsei ja pääste ühishoone pidas sarikapidu

31.okt 2014
Täna peeti Pärnumaal Häädemeestel politsei ja pääste ühishoone sarikapidu, millega tähistati maja maksimaalse kõrguse saavutamist. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et vastavalt rahvapärimusele tagada seeläbi hoonele hea õnn ja luua head suhted majavaimuga.
Loe lisaks »

Presidendi residentsi projekteerimistööde riigihanke tähtaega pikendatakse

31.okt 2014
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) pikendab presidendi residentsi projekteerimistööde riigihanke pakkumiste esitamise tähtaega seoses vajadusega täpsustada projekteerimishanke pakkumuse hindamise metoodikat ja kriteeriumeid.
Loe lisaks »

Võru politsei ja pääste ühishoone pidas sarikapidu

30.okt 2014
Täna peeti Võrus politsei ja pääste ühishoone sarikapidu, millega tähistati maja maksimaalse kõrguse saavutamist. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et vastavalt rahvapärimusele tagada seeläbi hoonele hea õnn ja luua head suhted majavaimuga.
Loe lisaks »

Tallinna uue kohtumaja arhitektuurikonkursi võitjad on selgunud

15.okt 2014
Riigi Kinnisvara AS koostöös Justiitsministeeriumi ja Eesti Arhitektide Liiduga kuulutas täna välja Tallinna uue kohtumaja arhitektuurikonkursi võidutööde autorid.

Konkursile laekunud kolmeteistkümne võistlustöö hulgast tunnistati esikoha vääriliseks Arhitektuuristuudio Siim & Kreis OÜ ideelahendus märgusõnaga „Matrix“ (autorid: Andres Siim ja Kristel Ausing).
Loe lisaks »

Vormsi politsei ja pääste ühishoone saab nurgakivi

10.okt 2014
Täna asetab siseminister Hanno Pevkur nurgakivi tulevasele Vormsi politsei ja pääste ühishoonele, mis valmib tuleva aasta kevadel.
Loe lisaks »

Kuulutati välja Rahvusarhiivi uue hoone ehitushange

07.okt 2014
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja Rahvusarhiivi uue hoone ehitushanke, millele oodatakse pakkumusi 17. novembriks. Ehitustegevusega on plaanis alustada käesoleva aasta lõpus ning tööd lõpetada 2016. aasta kevadel.
Loe lisaks »

Tartu avavangla pidas sarikapidu

02.okt 2014
Täna peeti Tartus avavangla sarikapidu, millega tähistati maja maksimaalse kõrguse saavutamist. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et vastavalt rahvapärimusele tagada seeläbi hoonele hea õnn ja luua head suhted majavaimuga.

Sarikapärja tõid vanglahoone kõrgemast nurgast alla justiitsminister Andres Anvelt ja Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) juhatuse liige Elari Udam.
Loe lisaks »

Võru tulevase riigigümnaasiumi nurgakivi sai paika

01.okt 2014
Võru riigigümnaasiumile asetasid täna nurgakivi haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski, Võru riigigümnaasiumi direktor Karmo Kurvits, Võru linnapea Anti Allas, Riigi Kinnisvara AS-i juhatuse liige Elari Udam ning Nordecon AS juhatuse liige Erkki Suurorg. Koolimaja valmib 2015. aasta suvel ja riigigümnaasium alustab õppetööd uues koolihoones 1. septembril 2015.
Loe lisaks »

Kaagveres algavad uue õpilasesõbraliku koolikompleksi ehitustööd

30.sept 2014
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) ja YIT Ehitus AS allkirjastasid 5,47 miljoni euro suuruse lepingu, mille kohaselt rajatakse Kaagvere külla kaheksast hoonest koosnev ja uudseid lähenemisi võimaldav õpilasesõbralik koolikeskkond, kuhu kuuluvad kooli peahoone, peremaja ja kuus rühmakodu. Ehitustegevusega alustatakse oktoobri alguses ning kool alustab uutes ruumides õppetööd 2015. aasta sügisel.
Loe lisaks »

Tallinna Konstantin Pätsi Vabaõhukooli uuenev kompleks sai nurgakivi

24.sept 2014
Täna asetati pidulikult nurgakivi põhjalikku uuenduskuuri läbivale Tallinna Konstantin Pätsi Vabaõhukooli uuele võimlakorpusele.
Loe lisaks »

Nelja ministeeriumi ühishoone rajamiseks laekus kuus taotlust

22.sept 2014
Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) väljakuulutatud nelja ministeeriumi ühishoone ehitustööde kontsessiooni riigihankele laekus tähtajaks kuus taotlust, millest kolm jäid eeldatava maksumuse piiresse.
Loe lisaks »

Algavad Hiiumaa tulevase riigigümnaasiumi õppehoone projekteerimistööd

18.sept 2014
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) sõlmis projekteerimisbürooga ConArte OÜ 52 117,8 euro suuruse lepingu Hiiumaa tulevase riigigümnaasiumi õppehoone projekteerimiseks ja autorijärelevalve teostamiseks.
Loe lisaks »

Alustatakse Eesti esimese liginullenergia koolihoone projekteerimist Põlvasse

17.sept 2014
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) sõlmis projekteerimisbürooga AS Resand 110 985 euro suuruse lepingu Põlva tulevase riigigümnaasiumi õppehoone projekteerimiseks.
Loe lisaks »

Riik ja arhitektid teevad koostööd muutmaks riigihangete tulemust kvaliteetsemaks

16.sept 2014
Riigi Kinnisvara AS koostöös Eesti Arhitektide Liiduga on välja töötanud uue pakkumuse hindamise metoodika ja kriteeriumid – senisest rohkem hinnatakse tegijaid ja töökorraldust, mis on kvaliteedi eelduseks. Esimene nende tingimuste alusel läbiviidav hange on Presidendi residentsi (asukohaga Vabaõhumuuseumi tee 10, Tallinn) projekteerimistööd.
Loe lisaks »

Jõhvi riigigümnaasiumi tulevane kodu sai nurgakivi

12.sept 2014
Tulevasele Jõhvi riigigümnaasiumile asetasid täna nurgakivi haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski, Riigi Kinnisvara AS-i juhatuse esimees Jaak Saarniit, Jõhvi vallavanem Aivar Surva ning  AS Maru Ehitus juhatuse esimees Tõnu Kull. Koolimaja valmib 2015. aasta suvel ja riigigümnaasium alustab õppetööd uues koolihoones 1. septembril 2015.
Loe lisaks »

Riiklike kinnisvaraettevõtete esindajad üle maailma kogunevad Eestisse

07.sept 2014
Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) eestvedamisel toimub 8.–10. septembrini Tallinnas ülemaailmse riiklike kinnisvaraettevõtete võrgustiku The Workplace Network (TWN) ja üleeuroopalise samalaadse võrgustiku The Public Real Estate Network (PuRE-net) ühine aastakonverents, kuhu on oodata 50 delegaati 20 riigist.
Loe lisaks »

Tallinna Ehituskoolile kunsti hankimiseks kuulutati välja ideekonkurss

03.sept 2014
Uueneva Ehituskooli juurde otsitakse ideelahendust kooli tegevusvaldkonna meeldejäävaks, silmapaistvaks, esinduslikuks ja atraktiivseks kuvamiseks läbi kunstiteose või teoste. Loodav teos peab olema meeldejääv ja esinduslik taies, mis aja jooksul muutub osaks kooli kuvandist. Kunstiteose paiknemiseks on hoone arhitekt välja pakkunud mitu võimalikku asukohta: peahoone kinnistu Järvevana tee poolne haljasala, peahoone hoovi poolne puhkeala ning puhkeala teisel korrusel.
Loe lisaks »

Eesti Rahva Muuseumi uus peahoone pidas sarikapidu

29.aug 2014
Täna peeti Tartus Raadil Eesti Rahva Muuseumi (ERM) uue peahoone sarikapidu, millega tähistati maja maksimaalse kõrguse saavutamist. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et vastavalt rahvapärimusele tagada seeläbi hoonele hea õnn ja luua head suhted majavaimuga.
Loe lisaks »

Eesti Kunstiakadeemia õppehoone arhitektuurikonkursi võitjad on selgunud

25.aug 2014
Riigi Kinnisvara AS koostöös Eesti Kunstiakadeemiaga kuulutas täna Tallinnas Eesti Arhitektuurikeskuse Arhitektuurikatlas välja ülikooli õppehoone arhitektuurikonkursi võidutööde autorid.
Loe lisaks »

Häädemeeste politsei ja pääste ühishoone sai nurgakivi

25.aug 2014
Pärnumaal Häädemeestel asetati täna pidulikult nurgakivi enam kui miljon eurot maksma minevale politsei ja pääste ühishoonele, mis valmib tuleval kevadel.
Loe lisaks »

RKASi tütarettevõte konkureerib avalikel hangetel kõigi turuosalistega samadel alustel

21.aug 2014
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) ei nõustu tänases Äripäevas ilmunud väitega, mille kohaselt tütarettevõttelt hooldustööde tellimine tekitab turul ebavõrdset konkurentsi. Hooldus Pluss konkureerib avalikel hangetel kõigi turuosalistega samadel alustel.
Loe lisaks »

Terviseameti uue hoone arhitektuurikonkursi võitjad on selgunud

11.aug 2014
Riigi Kinnisvara AS koostöös Sotsiaalministeeriumi ja Terviseametiga kuulutas täna välja Terviseameti uue hoone võidutööde autorid.
Loe lisaks »

Tallinna uue kohtuhoone arhitektuurikonkursile laekus 13 võistlustööd

25.juuli 2014
Tallinna uue kohtuhoone parima arhitektuurse ja kasutusfunktsioonile sobivaima lahenduse leidmiseks korraldatud rahvusvahelisele ideekonkursile laekus tähtajaks 13 võistlustööd. Ideekonkursi võitjad on kavas välja kuulutada septembris.
Loe lisaks »

Kuulutati välja Hiiumaa tulevase riigigümnaasiumi projekteerimishange

24.juuli 2014
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja Kärdlas Uus tänav 4/1 asuva koolimaja laiendamise projekteerimise ja ehitusaegse autorijärelevalve riigihanke, millele oodatakse pakkumusi kuni 11. augustini. Ehitustegevusega on plaanis alustada 2015. aasta suvel.
Loe lisaks »

Pärnus algavad tulevase riigigümnaasiumi ehitustööd

09.juuli 2014
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) juhatuse esimees Jaak Saarniit allkirjastas ehitusfirmaga OÜ Nordlin Ehitus 4,15 miljoni euro suuruse lepingu Pärnu linnas Metsa tänav 21 asuva õppehoone rekonstrueerimiseks.
Loe lisaks »

Võrus algavad tulevase riigigümnaasiumi ehitustööd

30.juuni 2014
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) ja ehitusfirma Nordecon AS allkirjastasid 3,35 miljoni euro suuruse lepingu Võru linnas Seminari tänav 1 asuva õppehoone rekonstrueerimiseks.
Loe lisaks »

Eesti Kunstiakadeemia tulevase õppehoone arhitektuurivõistlusele laekus 10 võistlustööd

30.juuni 2014
Eesti Kunstiakadeemiale (EKA) vajaliku hoonekompleksi rajamiseks korraldatud arhitektuurivõistlusele laekus tähtajaks 10 võistlustööd. Ideekonkursi võitjad on kavas välja kuulutada hiljemalt septembris.
Loe lisaks »

Algavad Valga riigigümnaasiumi projekteerimistööd

27.juuni 2014
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) sõlmis projekteerimis- ja ehituskonsultatsioonifirmaga AS Amhold 66 150 euro suuruse lepingu Valga tulevase riigigümnaasiumi õppehoone projekteerimiseks.
Loe lisaks »

Tuleval kuul algavad Tartus kahe gümnaasiumi ühise õppehoone ehitustööd

20.juuni 2014
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) ja ehitusfirma Riverside OÜ allkirjastasid 5,8 miljoni euro suuruse lepingu Tartu linnas Nooruse tänav 9 asuva õppehoone rekonstrueerimiseks. 2015. aasta sügiseks valmivat õppehoonet hakkavad kasutama tulevane Tartu Tamme Gümnaasium ja Tartu Täiskasvanute Gümnaasium.
Loe lisaks »

Jõhvi Riigigümnaasiumi ehitustööd algavad juulis

20.juuni 2014
Riigi Kinnisvara AS sõlmis konsortsiumiga AS Maru Ehitus ja AS Ehitustrust 3,9 miljoni euro suuruse lepingu Jõhvi Riigigümnaasiumi õppehoone rajamiseks. Ehitustegevusega alustatakse juulis ning kool avatakse 2015. aasta sügisel.
Loe lisaks »

Narva maanteepiiripunkti ehitustöödega kaasneb alates 1. juulist liikluskorraldusmuudatus

20.juuni 2014
Juuli algusest 2015. aasta jaanuarini toimuvad Narva uue piiripunkti ehitustööd, mille valmides muutub piiriületus oluliselt magavamaks ja sujuvamaks. Ehitustööde ajaks muudetakse liikluskorraldust, kuid piiripunkt jääb avatuks ööpäevaringselt.
Loe lisaks »

Võru politsei ja pääste ühishoone sai nurgakivi

19.juuni 2014
Võrus asetati täna pidulikult nurgakivi tuleva aasta suvel valmivale ja ligi 4,5 miljonit eurot maksma minevale politsei ja pääste ühishoone.
Loe lisaks »

Tartu avavangla sai nurgakivi

13.juuni 2014
Tartus asetati täna pidulikult nurgakivi tuleva aasta märtsis valmivale ja ligi 2,2 miljonit eurot maksma minevale avavanglale. Loe lisaks »

Presidendi residentsi projekteerimishange kuulutati välja

10.juuni 2014
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja Presidendi residentsi projekteerimistööde riigihanke, millele oodatakse pakkumusi kuni 30. juunini. Ehitustegevusega on plaanis alustada 2015. aasta sügisel.
Loe lisaks »

Üldkoosolek kinnitas ettevõtte 2013. aasta majandusaasta aruande

06.juuni 2014
Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) ainuaktsionäri esindaja rahandusminister Jürgen Ligi kinnitas täna ettevõtte 2013. aasta majandusaasta aruande ning koos sellega otsuse jaotada ettevõtte puhaskasum summas 2 637 303 eurot alljärgnevalt:

•    kohustuslikku reservkapitali 131 865 eurot;
•    eelmiste perioodide jaotamata kasumi arvele 2 505 438 eurot;
•    dividendideks 0 eurot.
Loe lisaks »

Ministeeriumide ühishoone rajamise tingimused muudeti paindlikumaks

03.juuni 2014
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja muudetud tingimustega ehitustööde kontsessiooni, millega soovitakse leida arendaja nelja ministeeriumi ühise hoonekompleksi rajamiseks.
Loe lisaks »

Tapa linnas töötav riigikool saab juurde uue õppehoone

30.mai 2014
Lääne-Virumaal Tapa linnas asetati täna nurgakivi kasvatusraskustega õpilaste riigikooli õppehoone juurdeehitusele, kuhu tuleb muuhulgas ka seni puudunud spordisaal.
Loe lisaks »

Algavad Narva maanteepiiripunkti ehitustööd

22.mai 2014
Riigi Kinnisvara AS ja Oma Ehitaja AS allkirjastasid 6,68 miljoni euro suuruse lepingu Narva kesklinnas asuva maanteepiiripunkti rekonstrueerimiseks. Ehitustööde ettevalmistustega alustatakse tuleval nädalal ning tööd kestavad kuni järgmise aasta jaanuarini.
Loe lisaks »

Urvaste Kool saab omale kunstnike Tiiu Pirsko ja Mati Veermetsa pannoo „Vikerkaar“

14.mai 2014
Urvaste Kool ja Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös Eesti Kunstnike Liidu ja Kultuuriministeeriumiga korraldasid Urvaste Kooli kunstiteose tellimise ideekonkursi, mille žürii valis laekunud 19 võistlustöö hulgast välja kolm võidutööd.
Loe lisaks »

Häirekeskuse ja Päästeameti Tallinna ühishoone pidas sarikapidu

09.mai 2014
Täna peeti Häirekeskuse ja Päästeameti Tallinna ühishoone sarikapidu, millega tähistati maja maksimaalse kõrguse saavutamist. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et vastavalt rahvapärimusele tagada seeläbi hoonele hea õnn ja luua head suhted majavaimuga.
Loe lisaks »

RKAS nõustab Lätit esimese kaasaegse vangla rajamisel

30.apr 2014
Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) juhatuse esimees Jaak Saarniit ja Läti Vabariigi justiitsministeeriumi kantsler Raivis Kronbergs allkirjastasid täna Riias koostöökokkuleppe Läti esimese kaasaegse vanglakompleksi kontseptsiooni väljatöötamiseks. Kokkulepe hõlmab nii projekteerimistööde ettevalmistamist kui ka projekteerimishanke korraldamist koos hilisema projektijuhtimisega.
Loe lisaks »

Kuulutati välja hanked Valga ja Põlva riigigümnaasiumide projekteerimiseks

30.apr 2014
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja hanked Valga ja Põlva riigigümnaasiumide õppehoonete projekteerimiseks. Ehitustegevusega on plaanis alustada 2015. aasta suvel ning kaasaegsed ja õpilasesõbralikud koolid avada 2016. aasta sügisel.
Loe lisaks »

Kuulutati välja uue õpilasesõbraliku koolikompleksi ehitushange

24.apr 2014
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja uue õppekompleksi ehitustööde riigihanke Kaagvere külla, et rajada kaheksast hoonest koosnev ja uudseid lähenemisi võimaldav õpilasesõbralik koolikeskkond, kuhu kuuluvad kooli peahoone, peremaja ja kuus rühmakodu. Pakkumusi oodatakse kuni 4. juunini. Kool alustab uues hoones õppetööd 2015. aasta sügisel.
Loe lisaks »

Riik ja ehitusettevõtjad karmistavad ehitushangete läbiviimist

21.apr 2014
Maksu- ja tolliamet, Riigi Kinnisvara AS ning Eesti Ehitusettevõtjate Liit on töötanud riigihangete jaoks välja täiendavad nõuded, mille eesmärgiks on vähendada hangetel tehtavaid alapakkumisi ning hoida maksupetturid hangetest eemal.
Loe lisaks »

Kuulutati välja Eesti Kunstiakadeemia tulevase õppehoone arhitektuurivõistlus

14.apr 2014
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös Eesti Kunstiakadeemiaga (EKA) kuulutas välja arhitektuurivõistluse ülikoolile vajaliku hoonekompleksi rajamiseks Kotzebue tänavale. Õppetegevusega on võimalik alustada uues asukohas 2016. aastal.
Loe lisaks »

Algavad Võru politsei ja pääste ühishoone ehitustööd

11.apr 2014
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) sõlmis 7. aprillil Võru politsei ja pääste ühishoone ehitustööde lepingu AS-iga YIT Ehitus summas 4 479 970,73 eurot, millele lisandub käibemaks. Ehitustegevusega alustatakse aprillis ning kaasaegne ühishoone antakse kasutajatele üle 2015. aasta suvel.
Loe lisaks »

Urvaste Koolile kunsti hankimiseks kuulutati välja ideekonkurss

08.apr 2014
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja ideekonkursi kunstiteose soetamiseks Võrumaal asuvale Urvaste Koolile. Konkursiga soovitakse leida avalikku ruumi rikastav kunstiteos, mis lähtub kooli väärtustest ja motost „Võimalus igale lapsele“.
Loe lisaks »

RKASi nõukogu kiitis heaks ettevõtte 2013. majandusaasta aruande

08.apr 2014
Ettevõtte möödunud aasta tulemusi kommenteerides tõstis nõukogu esimees Arto Aas esile neljale riigigümnaasiumile tänapäevaste koolihoonete rajamist, mille tarvis investeeriti koolidesse kokku ligi 18 miljonit eurot. „Sellega on antud märkimisväärne panus Lääne-, Viljandi, Tartu- ja Jõgevamaa gümnaasiumivõrgustiku korrastamisse,“ ütles Aas. „Samuti alustati Eesti kultuuriloo hoidmise seisukohalt vajaliku Eesti Rahva Muuseumi uue peahoone ehitustöödega,“ lisas Aas.
Loe lisaks »

Algavad Rapla Riigimaja rekonstrueerimistööd

03.apr 2014
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) sõlmis 3. aprillil Rapla Riigimaja osaliseks rekonstrueerimiseks lepingu OÜ-ga Tarrest LT summas 850 819,50 eurot, millele lisandub käibemaks. Ehitustegevusega alustatakse aprillis ning tööd lõpetatakse hiljemalt oktoobriks.
Loe lisaks »

Algavad Tapa Erikooli rekonstrueerimis- ja ehitustööd

01.apr 2014
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) sõlmis 25. märtsil Tapa Erikooli rekonstrueerimis- ja ehitustööde lepingu AS-iga Semuehitus summas 3 056 215 eurot, millele lisandub käibemaks. Ehitustegevusega alustatakse aprillis ning kaasaegne koolihoone antakse kasutajatele üle 2015. aasta jaanuaris.
Loe lisaks »

Sel nädalal algavad Vabadussõja võidusamba taganõlva remonttööd

31.märts 2014
1. aprill algavad Tallinnas Harjumäel asuva Vabadussõja võidusamba taganõlva kuni juuni alguseni kestavad remonttööd, mille käigus korrastatakse 45-kraadise kaldega murunõlv ja kõrvaldatakse nõlvasisese toruvaiseina juures tekkinud vajum. Lisaks paigaldatakse nõlva kaasaegne ja tõhus kastmissüsteem, millega tagatakse seda katvale murukattele sobilikud kasvutingimused.
Loe lisaks »

RKAS otsib Pärnu Koidula Gümnaasiumi õppehoone rekonstrueerijat

27.märts 2014
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja Pärnu Koidula Gümnaasiumi õppehoone rekonstrueerimistööde riigihanke, millele oodatakse pakkumusi kuni 22. aprillini. Ehitustegevusega on plaanis alustada suvel ning kool avada 2015. aasta sügisel.
Loe lisaks »

Kuulutati välja Tallinna uue kohtuhoone arhitektuurikonkurss

27.märts 2014
Riigi Kinnisvara AS koostöös Justiitsministeeriumi ja Eesti Arhitektide Liiduga kuulutas välja ideekonkursi eesmärgiga leida parim arhitektuurne ja kasutusfunktsioonile sobivaim lahendus Tallinna uue kohtumaja rajamiseks.
Loe lisaks »

RKAS otsib tulevase Võru Riigigümnaasiumi õppehoone ehitajat

25.märts 2014
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja Võru linnas Seminari tänav 1 asuva õppehoone ehitustööde riigihanke, millele oodatakse pakkumusi kuni 17. aprillini. Võru Riigigümnaasium alustab uues hoones õppetööd 2015. aasta 1. septembril.
Loe lisaks »

Häirekeskuse ja Päästeameti Tartu ühishoone pidas sarikapidu

13.märts 2014
Täna  peeti Häirekeskuse ja Päästeameti Tartu ühishoone sarikapidu, millega tähistati maja maksimaalse kõrguse saavutamist. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et vastavalt rahvapärimusele tagada seeläbi hoonele hea õnn ja luua head suhted majavaimuga.
Loe lisaks »

RKAS hangib tehnohooldusteenust enam kui kahesajale objektile üle riigi

12.märts 2014
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja üheksa riigihanget tehnohooldusteenuse tellimiseks ettevõttele kuuluvatele ja hallatavatele hoonetele. Konkurssidega otsitakse lepingupartnereid kinnisvara korrashoiu tagamiseks vajaliku tehnohooldusteenuse osutamiseks 217-le objektile üle riigi. Objektide suletud netopind kokku on 377 000 ruutmeetrit.
Loe lisaks »

RKAS otsib ERMi uue peahoone soojus- ja jahutusenergiaga varustajat

10.märts 2014
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja riigihanke Eesti Rahva Muuseumi (ERM) uue peahoone soojus- ja jahutusenergiaga varustamiseks, millele oodatakse pakkumusi kuni 25. aprillini.
Loe lisaks »

RKAS otsib Tartu kahe gümnaasiumi ühise õppehoone ehitajat

06.märts 2014
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja Tartu linnas Nooruse tänav 9 asuva õppehoone ehitustööde riigihanke, millele oodatakse pakkumusi kuni 1. aprillini. 2015. aasta sügiseks valmivat õppehoonet hakkavad kasutama tulevane Tartu Tamme Gümnaasium ja Tartu Täiskasvanute Gümnaasium.
Loe lisaks »

RKAS otsib Jõhvi Riigigümnaasiumi ehitajat

06.märts 2014
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja Jõhvi Riigigümnaasiumi ehitustööde riigihanke, millele oodatakse pakkumusi kuni 31. märtsini. Ehitustegevusega on plaanis alustada suvel ning kool avada 2015. aasta sügisel.
Loe lisaks »

Häirekeskuse ja Päästeameti Tallinna ühishoone sai nurgakivi

03.märts 2014
Tallinnas asetati täna pidulikult nurgakivi tuleva aasta jaanuaris valmivale ja 4,4 miljonit eurot maksma minevale Häirekeskuse ja Päästeameti ühishoonele.
Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS otsib Narva-2 piiripunkti ja jalgteesilla ehitajat

03.märts 2014
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja Narva-2 piiripunkti ja jalgteesilla rekonstrueerimistööde riigihanke, millele oodatakse pakkumusi kuni 25. märtsini. Ehitustegevusega on plaanis alustada suvel ning piiripunkti ja jalgteesilla ehitustööd tuleb lõpetada selle aasta lõpuks.
Loe lisaks »

ERMi uue hoone kütte- ja jahutuslahendus olgu säästlik

20.veebr 2014
Eesti Kultuurkapital (KULKA), Eesti Rahva Muuseum (ERM) ja Riigi Kinnisvara AS (RKAS) on sõlminud kokkuleppe, mille kohaselt osapooled kohustuvad tegema kõik endast oleneva, et vähendada ERMi uue hoone rajamise tegelikku maksumust võrreldes selle prognoositud maksumusega, kuid seejuures arvestades, et hilisem hoone ekspluatatsioon ei kallineks, tegemata samal ajal mööndusi uue hoone ja selle rajamiseks teostatavate tegevuste kvaliteedis.
Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS otsib Narva-1 piiripunkti ehitajat

17.veebr 2014
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja Narva kesklinnas asuva Narva-1 piiripunkti rekonstrueerimistööde rahvusvahelise riigihanke, millele oodatakse pakkumusi kuni 31. märtsini. Ehitustegevusega on plaanis alustada kevadel ning piiripunkti ehitustööd tuleb lõpetada selle aasta lõpuks. Loe lisaks »

Läänemaa Ühisgümnaasiumi hoone pälvis Haapsalu parima ehitise tiitli

14.veebr 2014
Haapsalu linnavalitsus tunnustas Riigi Kinnisvara ASi Läänemaa Ühisgümnaasiumi õppehoone renoveerimise eest. Auhinna „Parim ehitis 2013“ pälvis ehitis, mille puhul on kõige parema tulemuse andnud tellija, projekteerija ja ehitaja koostöö.
Loe lisaks »

RKAS julgustab väikese ja keskmise suurusega heakorraettevõtteid riigihangetel osalema

10.veebr 2014
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja üheksa riigihanget heakorrateenuse tellimiseks ettevõttele kuuluvatele ja hallatavatele hoonetele. Konkurssidega otsitakse lepingupartnereid heakorrateenuse osutamiseks 218-le objektile üle riigi. Objektide suletud netopind kokku on 378 000 ruutmeetrit.
Loe lisaks »

RKAS otsib Politsei- ja Piirivalveameti ning Päästeameti Võru ühishoone ehitajat

17.jaan 2014
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja Politsei- ja Piirivalveameti ning Päästeameti Võru ühishoone ehitamise riigihanke, millele oodatakse pakkumusi kuni 20. veebruarini. Ehitustegevusega alustatakse kevadel ning kaasaegne ühishoone antakse kasutajatele üle 2015. aasta suvel.
Loe lisaks »

RKAS pälvis Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali tunnustuse

09.jaan 2014
Tunnustamaks silmapaistvaid saavutusi Eesti arhitektuuris ning ergutamaks arhitektuurielu, andis Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapital 9. jaanuaril välja arhitektuuri aastapreemiad.

Riigi Kinnisvara AS ja Viljandi linn pälvisid tunnustuse Viljandi Gümnaasiumi eest, mis on eeskujulik näide avaliku sektori tellijakäitumisest hariduse ruumilise kvaliteedi tõstmisel. Loe lisaks »

RKASi nõukogu kinnitas ettevõtte 2014. aasta eelarve

18.dets 2013
Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) nõukogu kinnitas 17. detsembril ettevõtte 2014. aasta eelarve, mille järgi on konsolideerimisgrupi eeldatav müügitulu 79,3 miljonit eurot, kasvades võrreldes 2013. aastaga 57,3% ning puhaskasumiks prognoositakse 7 miljonit eurot.
Loe lisaks »

Häirekeskuse ja Päästeameti Tartu ühishoone sai nurgakivi

11.dets 2013
Tartus asetati täna pidulikult nurgakivi 4,4 miljonit eurot maksma minev Häirekeskuse ja Päästeameti ühishoonele, mis valmib tuleva aasta sügisel.
Loe lisaks »

Tallinna uue kohtuhoone rajamise koostöökokkulepe sai allkirjad

27.nov 2013
Justiitsminister Hanno Pevkur ja Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi juht Jaak Saarniit allkirjastasid täna koostöökokkuleppe Lubja tänavale uue kohtuhoone rajamiseks. Lubja tänavale rajatavasse kohtumajja kolib seni kokku kolmes hoones asunud Harju maakohus, millele lisanduvad Põhja ringkonnaprokuratuur ning Registrite ja infosüsteemide keskus. Loe lisaks »

RKAS soovib leida maaklerteenust 96 kinnisvaraobjekti müümiseks

27.nov 2013
Riigi Kinnisvara AS kuulutas välja maaklerteenuse riigihanke ettevõtte kinnisvaraportfellis oleva 96 kinnisvaraobjekti müümiseks. Müügiportfelli kuulub 84 korterit ja 12 hoonestatud kinnistut, sealhulgas 3 mõisakompleksi. Korteriomandeid asuvad üle Eesti kõigis maakondades ja nende miinimumhind kokku on 1 029 720 eurot. Elamispinnad ei ole üürilepingutega koormatud. Hoonestatud kinnistute miinimumhind kokku on 1 840 000 eurot.
Loe lisaks »

Konkurss KUMU bistroo- ja restoraniruumide üürile andmiseks

18.nov 2013
Riigi Kinnisvara AS kuulutas välja avaliku konkursi Tallinnas A. Weizenbergi 34 / Valge tn 1 asuva Eesti Kunstimuuseumi peahoone bistroo- ja restoraniruumide üürile andmiseks.
Loe lisaks »

Algavad Päästeameti ja Häirekeskuse Tallinna ühishoone ehitustööd

13.nov 2013
Riigi Kinnisvara AS sõlmis konsortsiumiga AS Teede REV-2, TREV-2 Ehituse OÜ ja AS Parmeron 4,4 miljoni euro suuruse lepingu Päästeameti ja Häirekeskuse Tallinna ühishoone rajamiseks. Ehitustegevusega alustatakse novembri lõpus ning kaasaegne ühishoone antakse kasutajatele üle 2014. aasta sügisel.
Loe lisaks »

Statistikaameti uus hoone avas uksed

01.nov 2013
Tallinnas aadressil Tatari 51 asuvas büroohoones on Statistikaameti käsutuses 4874 ruutmeetrit pinda, mille ülalpidamiskulud (üür koos kõrvalkuludega (küte, elekter, vesi, heakord)) on aastas kokku 0,9 miljonit eurot. Majas on 342 töökohta. Töötaja kohta on 8,5 ruutmeetrit tööpinda ning 14,3 ruutmeetrit rendipinda. I korrusel on avalik teabekeskus ja teadlaste töökohad.
Loe lisaks »

Nelja ministeeriumi ühishoone rajamiseks esitatud pakkumised olid liiga kallid

31.okt 2013
Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) väljakuulutatud nelja ministeeriumi ühishoone ehitustööde kontsessiooni riigihankele laekus tähtajaks neli kontsessioonitaotlust, mis ületasid oluliselt eeldatavat maksumust.
Loe lisaks »

RKAS ostab suurema osa tuleva aasta elektrienergiast osaliste tarnetega

29.okt 2013
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) korraldas riigihanked ettevõttele kuuluvatele ja hallatavatele ning ettevõtte poolt esindatavatele asutustele elektrienergia ostmiseks osaliste tarnetega. Hangitava elektri aastane eeldatav kogumaht on 136 GWh.
Loe lisaks »

RKAS pälvis neljandat aastat järjest Eesti konkurentsivõimelisima äriteenindus- ja kinnisvaraettevõtte tiitli

08.okt 2013
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) pälvis tänavusel Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Eesti Tööandjate Keskliidu korraldataval Eesti parimate ettevõtete valimise konkursil tunnustuse kui konkurentsivõimelisim äriteenindus- ja kinnisvaraettevõte Eestis. Sama tiitli on ettevõte pälvinud ka kolmel eelneval aastal.
Loe lisaks »

Päästeameti ja Häirekeskuse Tartu ühishoone ehitus algab oktoobris

25.sept 2013
Riigi Kinnisvara AS sõlmis konsortsiumiga OÜ Ehitustrust LE ja AS Maru Ehitus 4,4 miljoni euro suuruse lepingu Päästeameti ja Häirekeskuse Tartu ühishoone rajamiseks. Ehitustegevusega alustatakse oktoobri alguses ning kaasaegne ühishoone antakse kasutajatele üle 2014. aasta sügisel.
Loe lisaks »

Nukuteatri juurdeehituse arhitektuurse ideekonkursi võitja selgunud

23.sept 2013
Riigi Kinnisvara AS koostöös Kultuuriministeeriumi ja Sihtasutusega Nuku kuulutas täna pidulikult välja Nukuteatri juurdeehituse arhitektuurse lahenduse ideekonkursi võidutööde autorid. Esikoha vääriliseks tunnistatud töö „Nagu Teile Meeldib“ autoriteks osutusid firma OÜ Karisma Arhitektid esindajad Risto Parve, Kai Süda, Diana Taalfeld ja Kristo Kaskpeit.
Loe lisaks »

Eesti Kunstiakadeemia rajab Riigi Kinnisvaraga koostöös uue õppehoone Kotzebue tänavale

18.sept 2013
Eesti Kunstiakadeemia (EKA) ja Riigi Kinnisvara Aktsiaselts (RKAS) sõlmisid täna, 18. septembril, 2013 koostöölepingu, mis sätestab poolte kohustused omandamaks Tallinnas Kotzebue tänav 1/Põhja pst 7 asuv ajalooline vabrikuhoone eesmärgiga rajada sinna kaasaegne arhitektuuri-, disaini- ja kunstiülikool. Õppetegevusega on võimalik alustada uues asukohas 2016. aastal.
Loe lisaks »

RKASi haldusdirektorina jätkab Elari Udam

13.sept 2013
Eile kogunenud Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi (RKAS) nõukogu valis ettevõtte juhatuse liikme ja haldusdirektorina jätkama Elari Udami. Ametikoha täitmiseks viidi läbi avalik konkurss.
Loe lisaks »

RKAS ostab tuleva aasta elektrienergia kolme riigihankega

06.sept 2013
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) on välja kuulutanud kolm riigihanget ettevõttele kuuluvatele ja hallatavatele ning ettevõtte poolt esindatavatele asutustele kuuluvatele Eestis asuvatele objektidele elektrienergia ostmiseks 2014. aastal.
Loe lisaks »

Nelja ministeeriumi jätkamine olemasolevates hoonetes ei ole majanduslikult mõttekas

30.aug 2013

Rahandusministeeriumi, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Sotsiaalministeeriumi ning Justiitsministeeriumi olemasolevad hooned on suure energiakuluga, ebaefektiivse ruumiprogrammiga ning vajaksid seetõttu järgnevatel aastatel kasutuskõlbulikkuse säilitamiseks mahukaid investeeringuid.

Loe lisaks »

RKAS otsib Päästeameti ja Häirekeskuse Tallinna ühishoone ehitajat

15.aug 2013

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja Päästeameti ja Häirekeskuse Tallinna ühishoone ehitamise riigihanke, millele oodatakse pakkumusi kuni 12. septembrini. Ehitustegevusega alustatakse tänavu ning kaasaegne ühishoone antakse kasutajatele üle 2014. aasta sügisel.

Loe lisaks »

Neli ministeeriumit kolitakse kokku

13.aug 2013

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja ehitustööde kontsessiooni, millega soovitakse leida arendaja nelja ministeeriumi ühise hoonekompleksi rajamiseks. Tegemist on unikaalse projektiga, kus ühte asukohta kolivad neli ministeeriumit. Ühine hoonekompleks võimaldab kümne aasta jooksul kokku hoida ligi 8 miljonit eurot. Hoone valmib 2016. aastal.

Loe lisaks »

Nukuteatri juurdeehituse arhitektuursele ideekonkursile laekus viisteist võistlustööd

05.aug 2013

Nukuteatri juurdeehituse parima funktsionaalsuse ja arhitektuurse lahenduse leidmiseks korraldatud ideekonkursile laekus tähtajaks viisteist võistlustööd. Ideekonkursi võitjad on kavas välja kuulutada septembri alguses.

Loe lisaks »

Algab Tallinna vangla uute hoonete projekteerimine

05.aug 2013

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) sõlmis täna projekteerimis- ja ehituskonsultatsioonifirmaga AS Amhold lepingu uue Tallinna vangla, arestimaja, väljasaatmiskeskuse ja taristu põhiprojekti koostamiseks.

Loe lisaks »

RKAS otsib Narva-2 piiripunkti ja jalgteesilla rekonstrueerimistööde projekteerijat

31.juuli 2013

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja Narva-2 piiripunkti ja jalgteesilla rekonstrueerimistööde projekteerimise riigihanke, millele oodatakse pakkumusi kuni 18. augustini. Ehitustegevusega on plaanis alustada ja piiripunkt ning jalgteesild ajakohastada 2014. aastal.

Loe lisaks »

RKAS otsib Päästeameti ja Häirekeskuse Tartu ühishoone ehitajat

26.juuli 2013
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja Päästeameti ja Häirekeskuse Tartu ühishoone ehitamise riigihanke, millele oodatakse pakkumusi kuni 19. augustini. Ehitustegevusega alustatakse tänavu ning kaasaegne ühishoone antakse kasutajatele üle 2014. aasta sügisel. Loe lisaks »

RKAS otsib Keila politseijaoskonna projekteerijat ja ehitajat

16.juuli 2013

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja Keila politseijaoskonna projekteerimis-ehitustööde riigihanke, millele oodatakse pakkumusi kuni 12. augustini. Ehitustegevusega alustatakse 2013. aasta sügisel ning kaasaegne politseijaoskond antakse korrakaitsjatele üle 2014. aasta suvel.

Loe lisaks »

RKAS sõlmis kinnisvarabüroodega maaklerlepingud

15.juuli 2013

Riigi Kinnisvara AS sõlmis kolme kinnisvarabürooga maaklerlepingud ettevõtte müügiportfelli kuuluva 69 korteri võõrandamiseks. Korteriomandid asuvad üle Eesti kõigis maakondades ja nende miinimumhind kokku on 782 489 eurot.

Loe lisaks »

ERMi kütte- ja jahutuslahendus peab tagama mõistlikud rajamis- ja ekspluatatsioonikulud

12.juuli 2013

Eesti Kultuurkapital (KULKA), Eesti Rahva Muuseum (ERM) ja Riigi Kinnisvara AS (RKAS) on sõlminud kokkuleppe, mille kohaselt osapooled kohustuvad tegema kõik endast oleneva, et vähendada ERMi uue hoone rajamise tegelikku maksumust võrreldes selle prognoositud maksumusega, kuid seejuures arvestades, et hilisem hoone ekspluatatsioon ei kallineks, tegemata samal ajal mööndusi uue hoone ja selle rajamiseks teostatavate tegevuste kvaliteedis.

Loe lisaks »

RKAS uuendas põhjalikult kooli- ja büroohoonetele seatavaid tehnilisi nõudeid

10.juuli 2013

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu (EETL) ja Kütte- ja Ventilatsiooniinseneride Ühendusega (EKVÜ) uuendas põhjalikult juhendmaterjali „Tehnilised nõuded kooli- ja büroohoonetele“, mille eesmärk on ettevõtte korraldatavatel hangetel võimalikult täpselt ja üheselt tõlgendatavalt määratleda koolihoonete ja büroohoonete projekteerimise ja ehitamise põhimõtted ning kasutatavatele materjalidele, süsteemidele ja seadmetele esitatavad tehnilised nõuded.

Loe lisaks »

Algavad Tartu tulevase riigigümnaasiumi projekteerimistööd

19.juuni 2013

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) sõlmis täna projekteerimis- ja ehituskonsultatsioonifirmaga AS Amhold lepingu Tartusse rajatava tulevase riigigümnaasiumi õppehoone projekteerimiseks.

Loe lisaks »

RKASi vastulause tänases Postimehes ilmunud Hans H. Luige arvamusloole

14.juuni 2013

Riigi Kinnisvara ASi juhatuse liikme Elari Udami vastulause tänases Postimehes ilmunud kinnisvaraärimehe Hans H. Luige arvamusloole, milles väidetakse ekslikult, et endine politseimaja Tallinnas aadressil Pärnu mnt 11 võõrandati kõrvalasuvate koolide ja linna teadmata ning odavalt.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS otsib Pärnu Koidula Gümnaasiumi projekteerijat

11.juuni 2013

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja Pärnu Koidula Gümnaasiumi projekteerimistööde ja autorijärelevalve riigihanke, millele oodatakse pakkumusi kuni 27. juunini. Ehitustegevusega on plaanis alustada 2014. aasta suvel ning kaasaegne ja õpilasesõbralik kool avada 2015. aasta sügisel.

Loe lisaks »

Rahvusarhiivi uue hoone rahvusvahelise ideekonkursi võitjad on selgunud

05.juuni 2013

Riigi Kinnisvara AS koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi, Rahvusarhiivi ja Tartu Linnavalitsusega kuulutas teisipäeva õhtul pidulikult välja Rahvusarhiivi uue hoone rahvusvahelise arhitektuurikonkursi kolme võidutöö autorid.

Loe lisaks »

Kuulutati välja Nukuteatri juurdeehituse arhitektuurne ideekonkurss

04.juuni 2013

Riigi Kinnisvara AS koostöös Kultuuriministeeriumi ja Sihtasutusega Nuku kuulutas välja ideekonkursi eesmärgiga leida parim arhitektuurne ja kasutusfunktsioonile sobiv lahendus Nukuteatri juurdeehituse rajamiseks.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS korraldab maaklerteenuse riigihanke infopäeva

29.mai 2013

Esmaspäeval, 3. juunil algusega kell 12.00 toimub Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsis maaklerteenuse riigihanke infopäev, mille raames ettevõtte jurist-hangete spetsialist selgitab, kuidas vormistada korrektne pakkumus ja kuidas see esitada nii, et pakkumus osutuks hanketingimustele vastavaks. 

Infopäev toimub Tallinnas, Riigi Kinnisvara ASi II korruse saalis aadressil Lasnamäe 2 kell 12.00-13.00.

Infopäev on tasuta ja kõik huvilised oodatud!

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS otsib elamispindade maaklereid

21.mai 2013
Riigi Kinnisvara AS kuulutas välja maaklerteenuse riigihanke ettevõtte kinnisvaraportfellis oleva 69 korteri müümiseks. Korteriomandeid asuvad üle Eesti kõigis maakondades ja nende miinimumhind kokku on 782 489 eurot. Elamispinnad ei ole üürilepingutega koormatud. Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS otsib Jõhvi Riigigümnaasiumi projekteerijat

08.mai 2013

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja Jõhvi Riigigümnaasiumi projekteerimistööde ja autorijärelevalve rahvusvahelise riigihanke, millele oodatakse pakkumusi kuni 20. juunini. Ehitustegevusega on plaanis alustada 2014. aasta suvel ning kool avada 2015. aasta sügisel.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara ASi üldkoosolek kinnitas ettevõtte 2012. aasta majandusaasta aruande

03.mai 2013

Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) ainuaktsionäri esindaja rahandusminister Jürgen Ligi kinnitas ettevõtte 2012. aasta majandusaasta aruande ning koos sellega otsuse jaotada ettevõtte puhaskasum summas 8 812 569 eurot  alljärgnevalt:

  • kohustuslikku reservkapitali 440 628 eurot;
  • eelmiste perioodide jaotamata kasumi arvele 8 371 941 eurot;
  • dividendideks 0 eurot.
Loe lisaks »

Eesti Rahva Muuseumi uus hoone sai nurgakivi

30.apr 2013

104-aastase Eesti Rahva Muuseumi esimene päris oma kodu Tartus Raadil sai 30. aprillil 2013 nurgakivi. Aadressil Muuseumi tee 2 algas Eesti Rahva Muuseumi uue hoone ehitus tänavu 11. märtsil. Järgmine tähtpäev on sarikapidu, sarikapärg peaks üles viidama kevadel. Hoone peab valmima 2015. aasta lõpuks, millele järgneb hoone sisustamine, muuseumi kolimine ja püsinäituste rajamine. ERMi uus hoone on plaanis avada külastajatele 2016. aasta lõpus.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS otsib uue Tallinna vangla projekteerijat

26.apr 2013

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja rahvusvahelise projekteerimistööde riigihanke, millega soovitakse leida põhiprojekti koostajat uue Tallinna vangla ja arestimaja ning taristu tarbeks.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS otsib Tartu tulevase riigigümnaasiumi projekteerijat

19.apr 2013

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja Tartu Nooruse tn 9 õppehoone projekteerimistööde ja autorijärelevalve riigihanke, millele oodatakse pakkumusi kuni 13. maini. Ehitustegevusega on plaanis alustada 2014. aasta suvel ning kool avada 2015. aasta sügisel.

Loe lisaks »

Rahvusarhiivi uue hoone ideekonkursile laekus kümme võistlustööd

12.apr 2013

Rahvusarhiivi uue hoone parima funktsionaalsuse ja arhitektuurse lahenduse leidmiseks korraldatud rahvusvahelisele ideekonkursile laekus tähtajaks kümme võistlustööd, mis kõik vastasid konkursi kvalifitseerimistingimustele.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara ASi nõukogu kiitis heaks ettevõtte 2012. majandusaasta aruande

11.apr 2013

Ettevõtte möödunud aasta tulemusi kommenteerides tõstis nõukogu esimees Arto Aas esile mahuka CO₂ projekti eduka realiseerimise. „Ligi 500 hoone energiatõhususe tõstmine väga lühikese aja jooksul oli Riigi Kinnisvara ASile suureks väljakutseks,“ ütles Aas. „Üha kallineva energiaressursi valguses on hoonete soojustamine ainsaks piletiks kulutuste jätkusuutlikul tasemel hoidmiseks ja maksumaksja raha säästmiseks tulevikus väiksemate energiakulude kaudu“ lisas Aas.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS otsib Narva piiripunkti rekonstrueerimistööde projekteerijat

01.apr 2013

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja Narva kesklinnas asuva Narva-1 piiripunkti rekonstrueerimistööde projekteerimise riigihanke, millele oodatakse pakkumusi kuni 25. aprillini. Ehitustegevusega on plaanis alustada ning piiripunkt ajakohastada 2014. aastal.

Loe lisaks »

Narvas avas uksed politsei- ja päästehoone

19.märts 2013

19. märtsil avatud Narva uues politsei- ja päästehoones saavad omale kaasaegsed tööruumid Politsei- ja Piirivalveameti Ida prefektuuri Narva politseijaoskond, kodakondsus- ja migratsioonibüroo Narva teenindus ning Päästeameti Ida päästekeskuse Narva päästekomando ning päästekeskuse spetsialistid.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS kuulutas välja kunstiteoste tellimise ideekonkursid

14.märts 2013

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja ideekonkursid kunstiteoste soetamiseks Jõgevamaa Gümnaasiumile, Läänemaa Ühisgümnaasiumile, Viljandi Gümnaasiumile ja Nõo Reaalgümnaasiumile eeldatava kogumaksumusega ligi 191 000 eurot.

Loe lisaks »

Pärnu Rääma Põhikooli võimla taastamistööd algavad märtsis

21.veebr 2013

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) sõlmis täna Pärnu Linnavalitsuse volitusel kokkuleppe konsortsiumiga Marmel-E OÜ ja Kulden Grupp OÜ, mille kohaselt ehitaja teostab omal kulul Pärnu Rääma Põhikooli võimla tulekahju eelsesse seisundisse viimiseks vajalikud taastamistööd. Ehitustööd algavad märtsi keskel ja kestavad kolm kuud.

Loe lisaks »

Valmis juhendmaterjal madal- ja liginullenergiahoonete rajamiseks

21.veebr 2013

Liginullenergiahoone ja mitmed teised energiatõhususe mõisted on uued igal pool Euroopa Liidus. Eesti on üks esimesi liikmesriike, kus liginullenergiahoonete nõuded on ametlikult kehtestatud. See on vajalik, et täita Euroopa Liidu Energiatõhususe direktiivist tulenevaid nõudeid, mille kohaselt peavad alates 2021. aastast kõik uued hooned vastama liginullenergiahoone nõuetele. Avaliku sektori uued hooned peavad vastama energiatõhususe miinimumnõuetele juba alates 2019. aastast.

Loe lisaks »

Rahvusarhiivi uue hoone nägu otsitakse ideekonkursiga

11.veebr 2013

Riigi Kinnisvara AS koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi, Rahvusarhiivi ja Tartu Linnavalitsusega kuulutas välja Rahvusarhiivi uue hoone lahendusele rahvusvahelise ideekonkursi.

Loe lisaks »

Statistikaameti tulevane büroohoone pidas sarikapidu

08.veebr 2013

Täna peeti Statistikaameti uue büroohoone sarikapidu, millega tähistati maja maksimaalse kõrguse saavutamist. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et vastavalt rahvapärimusele tagada seeläbi hoonele hea õnn ja luua head suhted majavaimuga.

Loe lisaks »

Sisekaitseakadeemiale pakutakse Ida-Virumaal 10 võimalikku asukohta

05.veebr 2013

Sisekaitseakadeemiale Ida-Virumaal alternatiivsete asukohtade leidmiseks korraldatud päringule esitati tähtajaks kokku kümne võimaliku asukoha andmed. Neist viis asusid Jõhvi linnas ja Jõhvi vallas, kaks Vaivara vallas, kaks Narvas ja üks Narva-Jõesuus.

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kontrollib lähiajal pakutud asukohtade vastavust nõuetele ning viib läbi esialgse analüüsi, mille tulemused esitatakse Siseministeeriumile märtsis.

Loe lisaks »

Viljandi Gümnaasiumi tulevane õppehoone pidas sarikapidu

01.veebr 2013

Täna peeti Viljandi Gümnaasiumi uue õppehoone sarikapidu, millega tähistati maja maksimaalse kõrguse saavutamist. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et vastavalt rahvapärimusele tagada seeläbi hoonele hea õnn ja luua head suhted majavaimuga.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara ASi uueks nõukogu esimeheks valiti Arto Aas

31.jaan 2013

Täna, 31. jaanuaril, valis Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) nõukogu oma korralisel koosolekul ühehäälselt uueks nõukogu esimeheks Arto Aasa. RKASi senine nõukogu esimees Taavi Rõivas asus möödunud aasta lõpus ametisse sotsiaalministrina.

Loe lisaks »

RKAS sõlmis Eesti Rahva Muuseumi uue peahoone ehitajaga lepingu

29.jaan 2013

Täna allkirjastasid Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) juhatuse esimees Jaak Saarniit ja Fund Ehitus OÜ juhatuse esimees Ott Kikkas Eesti Rahva Muuseumi (ERM) uue peahoone ehituse peatöövõtulepingu summas 47 596 998,36 eurot, millele lisandub käibemaks.

Loe lisaks »

Nõo Reaalgümnaasiumi tulevane koolikompleks pidas sarikapidu

25.jaan 2013

Täna peeti Nõo Reaalgümnaasiumi tulevase koolikompleksi sarikapidu, millega tähistati maja maksimaalse kõrguse saavutamist. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et vastavalt rahvapärimusele tagada seeläbi hoonele hea õnn ja luua head suhted majavaimuga.

Loe lisaks »

Eesti Rahva Muuseumi uue peahoone ehitushankes tunnistati edukaks OÜ Fund Ehitus pakkumus

04.jaan 2013

Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) juhatus kinnitas täna riigihanke „Mälestuste väli. Eesti Rahva Muuseumi peahoone ehitus“ edukaks pakkumuseks nelja pakkuja seast OÜ Fund Ehitus poolt esitatud pakkumuse summas 47 596 998,36 eurot, millele lisandub käibemaks.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS otsib Sisekaitseakadeemiale alternatiivseid asukohti Ida-Virumaal

21.dets 2012

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas täna Siseministeeriumi volitusel välja avaliku päringu eesmärgiga leida Ida-Virumaal alternatiivseid asukohti Sisekaitseakadeemiale. Päringuga soovitakse saada ülevaade piirkonna turuolukorrast ja pakutavatest kinnistutest, kaardistada võimalikke sobivaid asukohti ning viia läbi esialgne analüüs.

Loe lisaks »

Haapsalu hoolekandeasutuse hoone pidas sarikapidu

19.dets 2012

Täna peeti Haapsalu hoolekandeasutuse hoone sarikapidu, millega tähistati maja maksimaalse kõrguse saavutamist. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et vastavalt rahvapärimusele tagada seeläbi hoonele hea õnn ja luua head suhted majavaimuga.

Loe lisaks »

RKASi ühishankel kujunes fikseeritud tasuga energiapaketi hinnaks 4,401 senti/kWh

21.nov 2012

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) korraldas konkursi ettevõttele kuuluvatele ja hallatavatele objektidele fikseeritud hinnaga elektrienergia ostmiseks. Konkursile laekus kolm pakkumust hinnavahemikus 4,401 kuni 4,667 senti/kWh millele lisandub käibemaks. Parima pakkumuse tegi Eesti Energia AS.

Loe lisaks »

Kinnisvarahalduse Tegu 2012 konkursi võitis RKAS

20.nov 2012

Kinnisvarahalduse Otsustajafoorumil kuulutati välja Kinnisvarahalduse Tegu 2012, mille pälvis Riigi Kinnisvara AS Eesti kinnisvara korrashoiu turgu positiivselt mõjutanud ja arendanud hankepoliitika eest. 

Loe lisaks »

Eesti Rahva Muuseumi uue peahoone ehitushankele laekus neli pakkumust

15.nov 2012

Riigi Kinnisvara ASi väljakuulutatud ehitustööde riigihankele "Mälestuste väli - Eesti Rahva Muuseumi peahoone ehitus" laekus tähtajaks neli pakkumust, millest kolm jäid eeldatava maksumuse piiresse. Hankedokumendid võttis välja kokku 26 ettevõtet ning neilt laekus 186 täpsustavat küsimust.

Loe lisaks »

RKASi elektrienergia ühishankel kujunes baasenergia hinnaks 4,36 senti/kWh

05.nov 2012

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) korraldas konkursi ettevõttele kuuluvatele ja hallatavatele ning ettevõtte poolt esindatavatele asutustele kuuluvatele Eestis asuvatele objektidele elektrienergia ostmiseks. Konkursile laekus kolm pakkumust hinnavahemikus 4,36 kuni 4,58 senti/kWh millele lisandub käibemaks. Parima pakkumuse tegi Eesti Energia AS.

Loe lisaks »

RKAS suunas üheksa kuuga avaliku sektori asutuste töötingimuste parendamisse 107,4 miljonit eurot

01.nov 2012

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) suunas käesoleva aasta üheksa kuuga avaliku sektori asutuste töötingimuste parendamisse 107,4 miljonit eurot, millest 95,7 miljoni euro eest juhiti CO₂ projekti investeeringuid. Sellel perioodil lõpetati tööd 230 energiasäästlikumaks ehitatud hoonel üle riigi. Kokku on RKAS Kyoto protokolli alusel toimuva CO₂ heitmekvoodi müügist saadava raha eest renoveerinud energiasäästlikumaks 401 hoonet, nende hulgas 112 kooli ja 50 lasteaeda.

Loe lisaks »

Kuressaare politsei ja pääste ühishoone avas uksed

30.okt 2012

Teisipäeval, 30. oktoobril avati pidulikult Kuressaare politsei ja pääste ühishoone, mis koos Jõhvi ja Rakverega on juba kolmas viimase kahe aasta jooksul ehitatud selline kaasaaegne riigihoone.

Loe lisaks »

Haapsalu hoolekandeasutuse hoone sai nurgakivi

24.okt 2012

Haapsalus asetati täna nurgakivi erivajadustega laste hoolekande- ja tegevuskeskusele, mis rajatakse möödunud aasta veebruaris tules hävinud Haapsalu väikelastekodu asemele.

Loe lisaks »

Nõo Reaalgümnaasiumi tulevane koolikompleks sai nurgakivi

09.okt 2012

Tartumaal Nõo vallas asetati 9. oktoobril pidulikult nurgakivi Nõo Reaalgümnaasiumi tulevasele koolikompleksile, mis valmib järgmise aasta suvel. Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi juhtimisel ehitatakse kooli tarbeks uus ning funktsionaalselt koostöötav kaasaja nõuetele vastav gümnaasium ja õpilaskodu.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS ütles Tallinna Transpordikooli peahoone ehitajale lepingu üles

02.okt 2012

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) lõpetas täna, 2. oktoobril Haridus- ja Teadusministeeriumi volitusel Tallinna Transpordikooli peahoone rekonstrueerimistööde töövõtulepingu konsortsiumiga OÜ Elinord Ehitus ja Facio Ehituse OÜ seoses lepingu tingimuste olulise rikkumisega.

Loe lisaks »

Tallinna Tehnikaülikool ja Riigi Kinnisvara AS ehitavad koos null-energia maja

01.okt 2012

TTÜ ja Riigi Kinnisvara Aktsiaselts (RKAS) allkirjastasid kaks lepingut, mis tähendab koostöö jätkamist energiatõhusate hoonete alal.

Loe lisaks »

Statistikaameti tulevane büroohoone sai nurgakivi

28.sept 2012

Täna, 28. septembril sai Tallinnas Tatari tänaval nurgakivi Statistikaameti uus büroohoone. Järgmisel sügisel saab amet 6-korruseliseshoones oma kasutusse kaasaegsed ja efektiivse pinnakasutusega tööruumid.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS sõlmis raamlepingud elektrienergia ostmiseks

24.sept 2012

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) sõlmis raamlepingud elektrienergia ostmiseks ettevõttele kuuluvatele ja hallatavatele või ettevõtte poolt esindatavatele asutustele kuuluvatele Eestis asuvatele objektidele.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS pälvis kolmandat aastat järjest Eesti konkurentsivõimelisima äriteenindus- ja kinnisvaraettevõtte tiitli

21.sept 2012

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) pälvis tänavusel Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Eesti Tööandjate Keskliidu korraldataval Eesti parimate ettevõtete valimise konkursil tunnustuse kui konkurentsivõimelisim äriteenindus- ja kinnisvaraettevõte Eestis. Sama tiitli on ettevõte pälvinud ka kahel eelneval aastal.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS kuulutas välja Eesti Rahva Muuseumi uue peahoone ehitushanke

04.sept 2012
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas täna välja ehitustööde riigihanke "Mälestuste väli - Eesti Rahva Muuseumi peahoone ehitus", millele oodatakse pakkumusi kuni 15. novembrini. Muuseumihoone ehitajaga on plaanis leping sõlmida tuleva aasta jaanuaris ja hoone ehitamine on kavandatud aastatel 2013-2015, millele järgneb hoone sisustamine ja muuseumi püsinäituste rajamine. Eesti Rahva Muuseumi (ERM) uus peahoone on plaanis avada 2016. aasta lõpus. Loe lisaks »

Täna sai nurgakivi Viljandi Gümnaasiumi tulevane õppehoone

01.sept 2012
Täna asetati Eesti Vabariigi Presidendi Toomas Hendrik Ilvese osavõtul nurgakivi Viljandi Gümnaasiumi tulevasele õppehoonele, mis valmib järgmise aasta suvel. Loe lisaks »

Võru Kesklinna Gümnaasiumis algab uus õppeaasta renoveeritud õppehoones

31.aug 2012
Täna andis Riigi Kinnisvara AS tellijale üle värskelt renoveeritud Võru Kesklinna Gümnaasiumi õppehoone, millega sai koolipere oma kasutusse soojapidavad ja energiasäästlikud ruumid. Loe lisaks »

RKAS suunas avaliku sektori asutuste töötingimuste parendamisse 15,3 miljonit eurot

09.aug 2012

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) investeeris esimesel poolaastal avaliku sektori asutuste töötingimuste parendamisse 7,8 miljonit eurot ning juhtis täiendavalt 7,5 miljoni euro eest CO₂ projekti investeeringuid, mille tulemusel renoveeriti aasta esimesel poolel energiasäästlikumaks 75 hoonet üle riigi. Kokku on RKAS Kyoto protokolli alusel toimuva CO₂ heitmekvoodi müügist saadava raha eest renoveerinud energiasäästlikumaks 234 hoonet.

Loe lisaks »

Uue Tallinna vangla detailplaneering kinnitati ning arendusega saab jätkata

27.juuli 2012

Harjumaa Rae Vallavolikogu kehtestas 19. juunil Rae vallas asuva ligikaudu 50 ha suuruse maa-ala kohta koostatud Tallinna vangla piirkonna ja lähiala detailplaneeringu, millega anti roheline tuli Tallinna vangla arendusele.

Loe lisaks »

Avati Jõgeva uus kohtu- ja politseihoone

25.juuli 2012

Jõgeval avati kolmapäeval, 25. juulil pidulikult enam kui 2000 ruutmeetri suuruse netopinnaga uus kohtu- ja politseihoone, milles saavad omale kaasaegsed tööruumid kohus, kinnistusosakond, kodakondsus- ja migratsioonibüroo Jõgeva teenindus, kriminaalhooldus ning politsei koos arestimajaga.

Loe lisaks »

Avaldati Eesti Rahva Muuseumi uue hoone ehitushanke eelteade

06.juuli 2012
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) avaldas täna eelteade ehitustööde riigihanke „Mälestuste väli. Eesti Rahva Muuseumi peahoone ehitus“ läbiviimise kohta, millega soovitakse ehitusfirmasid kavandatavast hankest informeerida. Loe lisaks »

Narva tulevane politsei ja pääste ühishoone pidas sarikapidu

27.juuni 2012

Täna peeti Narva uue politsei ja pääste ühishoone sarikapidu, millega tähistati maja maksimaalse kõrguse saavutamist. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et vastavalt rahvapärimusele tagada seeläbi hoonele hea õnn ja luua head suhted majavaimuga.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara ASi arendusdirektorina alustas Timo Aarmaa

04.juuni 2012
Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) arendusdirektorina alustas täna tööd Timo Aarmaa, kas hakkab vastutama ettevõtte kinnisvaraalase arendustegevuse ja investeeringute korraldamise eest. Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara ASi esimese kvartali müügitulu kasvas 10 miljoni euroni

31.mai 2012

31. mail kogunenud Riigi Kinnisvara ASi nõukogule esitleti ettevõtte 2012. aasta esimese kvartali majandustulemusi.

Ettevõtte 2012. aasta esimese 3 kuu müügitulu oli 9,96 miljonit eurot, mis on võrreldes möödunud aasta sama perioodiga suurenenud 45,2%. Ärikasum oli 0,61 miljonit eurot, mis on vähenenud 70,3%.

2012. aasta kolme kuu puhaskahjum kokku oli 0,31 miljonit eurot. Kahjum on seotud peamiselt varade ülevõtmisega.

Esimeses kvartalis müüs ettevõte mittevajalikku vara 1,05 miljoni euro väärtuses. Kokku müüdi varudest 27 kinnistut.

Loe lisaks »

Algavad Viljandi Gümnaasiumi ehitustööd

30.mai 2012

Riigi Kinnisvara AS sõlmis täna konsortsiumiga AS Oma Ehitaja ja AS Pärnu REV lepingu Viljandi Gümnaasiumi ehitustöödeks, mille raames rekonstrueeritakse muinsuskaitsealune Valuoja koolimaja ning ehitatakse juurde uus õppehoone. Gümnaasium saab ligi 5400 ruutmeetri suuruse kaasaegse koolikompleksi oma kasutusse 2013. aasta suve lõpus.

Loe lisaks »

Jõhvis avas uksed politsei ja pääste ühishoone

23.mai 2012
Uues majas töötavad koos Politsei- ja Piirivalveameti Ida prefektuur, Päästeameti Ida Päästekeskus, Häirekeskuse Ida keskus ja Kaitsepolitseiameti Ida osakond. Loe lisaks »

Narva tulevane politsei ja pääste ühishoone sai nurgakivi

03.mai 2012

Täna sai nurgakivi detsembris valmiv Narva tulevane politsei ja pääste ühishoone. Politseinikud ja päästjad kolivad oma uude hoonesse tuleva aasta jaanuaris.

Loe lisaks »

Endine Patarei merekindlus ootab uut omanikku

27.apr 2012
Riigi Kinnisvara AS müüb avaliku kirjaliku enampakkumise teel ühe müügiobjektina endise Patarei merekindluse Tallinnas Kalaranna 2 ja Kalaranna 2a kinnistul alghinnaga 3 miljonit eurot. Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara ASi üldkoosolek kinnitas ettevõtte 2011. aasta majandusaasta aruande

27.apr 2012

Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) ainuaktsionäri esindaja rahandusminister Jürgen Ligi kinnitas ettevõtte 2011. aasta majandusaasta aruande ning koos sellega jaotada ettevõtte puhaskasum kogusummas 6 739 036 eurot, alljärgnevalt:
• 0 krooni dividendideks;
• 5% puhaskasumist summas 336 952 eurot eraldisena kohustuslikku reservkapitali vastavalt äriseadustikus sätestatule;
• 6 402 084 eurot eelmiste perioodide jaotamata kasumi arvele.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS suunas möödunud aastal 32 miljonit eurot enam kui 100 hoonesse

20.apr 2012

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) investeeris möödunud aastal avaliku sektori asutuste töötingimuste parendamisse kokku 24 miljonit eurot ning juhtis täiendavalt ligi 8 miljoni euro eest CO₂ projekti investeeringuid, mille tulemusel renoveeriti mullu energiasäästlikumaks 107 hoonet üle riigi.

Loe lisaks »

CO₂ projekti raames on tänavu sõlminud lepinguid 54 miljoni euro eest

19.apr 2012
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) on CO₂ projekti raames teostatavate hoonete renoveerimistööde tellimiseks sõlminud tänavu nelja esimese kuuga lepinguid ligi 54 miljoni euro väärtuses. Järgnevatel kuudel on kavas tellida ehitustöid veel täiendavalt 53 miljoni euro suuruses mahus. Loe lisaks »

Seminar ehitusinfo modelleerimise (BIM) juurutamisest Eestis

02.apr 2012

Tallinna Tehnikakõrgkool, Riigi Kinnisvara Aktsiaselts ja ET Infokeskus korraldavad 10. aprillil Tallinnas seminari „Ehitusinfo modelleerimise (BIM) juurutamisest Eestis". Ehitusvaldkonna spetsialistidele suunatud teabepäeval antakse ülevaade mudelprojekteerimise viimaste aastate arengutest ning juurutamisest Eestis.

Loe lisaks »

Kuressaare uus politsei ja pääste ühishoone pidas sarikapidu

28.märts 2012

Täna peeti Kuressaare uue politsei ja pääste ühishoone sarikapidu, millega tähistati maja maksimaalse kõrguse saavutamist. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et vastavalt rahvapärimusele tagada seeläbi hoonele hea õnn ja luua head suhted majavaimuga.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara juhtidena jätkavad Saarniit ja Kallas

09.märts 2012

Eile kogunenud Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi (RKAS) nõukogu valis ettevõtte juhatuse esimehena jätkama Jaak Saarniidu ja finantsdirektorina Piia Kallase. Mõlema ametikoha täitmiseks viidi läbi avalik konkurss.

Loe lisaks »

ERM-i ehituskulud plaanitakse katta mitmest allikast

08.märts 2012

Eesti Rahva Muuseumi uue hoone ehitamiseks, sisustamiseks ja näituste rajamiseks on vaja investeerida kokku ligi 78,5 miljonit eurot ja see on kavas katta mitmest allikast – riigieelarvest, Kultuurkapitali sihtotstarbelisest finantseeringust ehitusperioodil, Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi omavahenditest ning võimalikus puudjäävas osas laenurahast, mille tagasimaksed kataks Kultuurkapital aastate jooksul.

Loe lisaks »

Maksu- ja Tolliameti uus büroohoone sai nurgakivi

27.jaan 2012

Täna asetasid rahandusminister Jürgen Ligi, Maksu- ja Tolliameti peadirektori kohusetäitja Marek Helm, Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi juhatuse esimees Jaak Saarniit, Tallinna abilinnapea Taavi Aas ja Technopolis Ülemiste juhatuse esimees Gert Jostov nurgakivi Maksu- ja Tolliameti uuele büroohoonele Ülemiste Citys. Aadressile Lõõtsa 8 kerkiva kolmiktorni ankurrentnik Maksu- ja Tolliamet saab 2013. aasta teisel poolel  enda käsutusse 11 650 m² pinda. Hoone ehitab NCC Ehitus.

Loe lisaks »

Tallinna Tehnikaülikool ja Riigi Kinnisvara AS asuvad otsima tulevikulahendusi ehituses

13.jaan 2012

Täna, 13. jaanuaril allkirjastavad Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuse direktor Tea Varrak ja Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi (RKAS) juhatuse esimees Jaak Saarniit kaks lepingut, millega alustatakse koostööd energiatõhusate hoonete projekteerimise ja keskkonnamõjude hindamise kriteeriumite väljatöötamiseks. Kokkulepitud koostöö on pikaajaline ning kestab 2013. aasta märtsikuuni.

Loe lisaks »

Statistikaamet saab 2013. aastal oma kasutusse uue büroohoone

11.jaan 2012

Riigi Kinnisvara AS (RKAS), Statistikaamet ja Kaamos Groupi kuuluv Vindor Holding OÜ sõlmisid lepingud, mille tulemusena kolib Statistikaamet Tallinnas Tatari 51 rajatavasse büroohoonesse. 2013. aastal sügisel valmivas kaasaegses büroohoones saab amet enda käsutusse enam kui 4 800 ruutmeetrit uut pinda.

Loe lisaks »

CO₂ projekti raames renoveeriti lõppeval aastal 107 hoonet

30.dets 2011

Riigi Kinnisvara AS renoveeris Riigi Kinnisvara AS (RKAS) on Kyoto protokolli alusel toimuva CO₂ heitmekvoodi müügist saadava raha eest lõppeval aastal renoveerinud energiasäästlikumaks 107 hoonet kogumaksumusega 7,7 miljonit eurot. Ehitustööd käivad 86 objektil ning 91 hoone soojustamiseks on välja kuulutatud ehitushanked.

Loe lisaks »

Jõgeva tulevane kohtu- ja politseihoone pidas sarikapidu

21.dets 2011

Täna peeti Jõgeva tulevase kohtu- ja politseihoone sarikapidu, millega tähistati maja maksimaalse kõrguse saavutamist. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et vastavalt rahvapärimusele tagada seeläbi hoonele hea õnn ja luua head suhted majavaimuga.

Loe lisaks »

Maksu- ja Tolliamet saab 2013. aastal enda käsutusse uue büroo

15.dets 2011

Täna kirjutasid Maksu- ja Tolliameti peadirektor Enriko Aav, Technopolis Ülemiste ASi juhatuse esimees Gert Jostov ning  Riigi Kinnisvara ASi juhatuse esimees Jaak Saarniit alla kahele lepingule, mille tulemusena Maksu- ja Tolliamet kolib Technopolis Ülemistesse, aadressil Lõõtsa 8 valmivasse hoonesse. 2013. aastal saab Maksu- ja Tolliamet enda käsutusse 11 650 m² uut büroopinda.

Loe lisaks »

Algavad Narva uue Politsei- ja Päästeameti ühishoone ehitustööd

30.nov 2011

Riigi Kinnisvara AS ja Fund Ehitus OÜ sõlmis 30. novembril lepingu Narva uue Politsei- ja Päästeameti ühishoone rajamiseks summas 5,6 miljonit eurot. Tuleva aasta detsembriks valmiva ja enam kui 5000 ruutmeetri suuruse netopinnaga hoone on projekteerinud Sirkel & Mall OÜ. Politseinikud ja päästjad kolivad oma uude hoonesse 2013. aasta jaanuaris.

Loe lisaks »

Keila politseijaoskonna üüripäringul tegi parima pakkumise SA PJV Hooldusravi

29.nov 2011

Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi (RKAS) ja Siseministeeriumi koostöös Keilas Politsei- ja Piirivalveameti Põhjaprefektuuri Lääne-Harju politseijaoskonnale üüripinna leidmiseks korraldatud avaliku päringu hindamiseks moodustatud komisjon kinnitas pakkumiste pingerea, mille kohaselt kuulutati avaliku päringul parimaks pakkumiseks SA PJV Hooldusravi pakkumine aadressil Pargi tn 30.

Loe lisaks »

Algavad Eesti Maaülikooli õppehoone rekonstrueerimistööd

22.nov 2011

Riigi Kinnisvara AS ja AS YIT Ehitus sõlmisid lepingu Eesti Maaülikooli õppehoone fassaadi ning ventilatsiooni- ja küttesüsteemi rekonstrueerimiseks. CO₂ projekti raames teostatavate tööde maksumus on ligi 2,7 miljonit eurot.

Loe lisaks »

Statistikaameti üüripinna konkursil tegi parima pakkumise konsortsium Kaamos Kinnisvara OÜ, Vindor Holding OÜ ja Kaamos Ehitus OÜ

22.nov 2011

Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi (RKAS) poolt Statistikaametile Tallinnas üüripinna leidmiseks korraldatud avaliku päringu hindamiseks moodustatud komisjon kinnitas pakkumiste pingerea, mille kohaselt kuulutati avaliku päringul parimaks pakkumiseks Kaamos Kinnisvara OÜ, Vindor Holding OÜ ja Kaamos Ehitus OÜ ühispakkumine aadressil Tatari 51.

Loe lisaks »

RKAS pälvis Kinnisvara Guru 2011 tiitli

14.nov 2011

X Rahvusvahelise Kinnisvarakonverentsi korraldajad valisid Kinnisvara Guru 2011 tiitli vääriliseks Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi.

Loe lisaks »

ERM rajatakse RKASi abiga

10.nov 2011

Riigi Kinnisvara Aktsiaselts (RKAS) ja Eesti Rahva Muuseum (ERM) sõlmisid 10. novembril käsunduslepingu, mille kohaselt RKAS korraldab Eesti Rahva Muusemi nimel uue muuseumihoone ehitustööde, ehitustööde omanikujärelevalve ning hoone sisustamiseks vajalikud riigihanked ning viib läbi nendega seotud toimingud.

Loe lisaks »

Eesti Raudtee omandab Koidula jaamarajatised

09.nov 2011

Eesti Raudtee tütarettevõte EVR Infra ja Riigi Kinnisvara AS (RKAS) allkirjastasid kokkuleppe, mille kohaselt EVR Infra ostab ennetähtaegselt välja Koidula raudteepiirijaama raudteerajatised ja -taristu objektid.

Loe lisaks »

Maksu- ja Tolliameti üüripinna konkursil tegi parima pakkumise Technopolis Ülemiste AS

08.nov 2011

Riigi Kinnisvara Aktsiaselts (RKAS) poolt Tallinnas Maksu- ja Tolliametile üüripinna leidmiseks korraldatud avaliku päringu hindamiseks moodustatud komisjon kinnitas pakkumiste pingerea, mille kohaselt kuulutati avaliku päringul parimaks pakkumiseks Technopolis Ülemiste AS pakkumine aadressil Lõõtsa 8.

Loe lisaks »

Kuressaare tulevane politsei ja pääste ühishoone sai nurgakivi

02.nov 2011

Täna sai nurgakivi Kuressaare tulevane politsei ja pääste ühishoone, mis valmib tuleva aasta sügiseks.

Ligi 2 900 ruutmeetri suuruse netopinnaga 3-korruselisse hoones saavad omale kaasaegsed tööruumid Politsei- ja Piirivalveamet, Päästeamet, Mereseirekeskus, Kodakondsus- ja migratsioonibüroo ja Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus.

Loe lisaks »

CO₂ projekti raames valminud esimesed 28 hoonet

27.okt 2011

Täna kogunenud Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi nõukogule anti ülevaade Eesti suurima hoonete energiatõhususe tõstmise projekti edenemisest.

Kyoto protokolli alusel toimuva CO₂ heitmekvoodi müügist saadava raha eest on ettevõtte juhtimisel tänaseks renoveeritud energiasäästlikumaks esimesed 28 hoonet 480-st. Ehitustööd käivad 123 objektil ning projekteerimisel on 198 hoonet.

Loe lisaks »

RKASi üheksa kuu puhaskasum oli 4,6 miljonit eurot

27.okt 2011

Ettevõtte ärikasum oli 2011. aasta 9 kuu kokkuvõttes 7,8 miljonit eurot, mis on 0,7 miljonit eurot enam kui eelarves planeeritud. Puhaskasumit teeniti 4,6 miljonit eurot ehk 27% eelarvega planeeritust enam.

Loe lisaks »

TTÜ ja Riigi Kinnisvara Aktsiaselts sõlmisid täna kaks ulatuslikku koostöölepet

30.sept 2011

Koostöö valdkondadeks on hoonete energiatõhusus, keskkonnasäästlik ehitamine, ruumide sisekliima ja selle seos tööviljakusega, raadiosagedustuvastuse (RFID) rakendamine ehitusel ja haldamisel.

Loe lisaks »

Jõgeva tulevane kohtu- ja politseihoone sai nurgakivi

27.sept 2011

Täna sai nurgakivi Jõgeva tulevane kohtu- ja politseihoone, mis valmib tuleva aasta suveks.

Justiitsminister Kristen Michali sõnul on täna pandud nurgakivi paljuski sümboolne, kuna tegu on viimase piirkondliku kohtumajaga, mis uuel iseseisvusajal on Eestis ehitatud või uuendatud.

Loe lisaks »

CO₂ projekti raames on valminud esimesed kümme hoonet

15.sept 2011
Kyoto protokolli alusel toimuva CO₂ heitmekvoodi müügist saadava raha eest on Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi juhtimisel tänaseks renoveeritud energiasäästlikumaks kümme esimest hoonet. Loe lisaks »

RKAS pälvis teist aastat järjest Eesti konkurentsivõimelisima äriteenindus- ja kinnisvaraettevõtte tiitli

14.sept 2011

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) pälvis tänavusel Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Eesti Tööandjate Keskliidu korraldataval Eesti parimate ettevõtete valimise konkursil tunnustuse kui konkurentsivõimelisim äriteenindus- ja kinnisvaraettevõte Eestis.

Loe lisaks »

Koidulas avati Euroopa kaasaegseim raudteepiirijaam

03.sept 2011

3. septembril avati pidulikult Koidula raudteepiirijaam Põlvamaal. Ligi 70 miljonit eurot maksma läinud Euroopa kaasaegsema piirijaama lindi lõikasid läbi president Toomas Hendrik Ilves, peaminister Andrus Ansip, Euroopa Liidu transpordivolinik Siim Kallas, majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, AS Eesti Raudtee juhatuse esimees Kaido Simmermann ja Riigi Kinnisvara ASi juhatuse esimees Jaak Saarniit.

Loe lisaks »

Porkuni erivajadustega laste kool alustas õppeaastat uues koolikompleksis

01.sept 2011

Täna avati pidulikult Porkuni Kooli uus õppekompleks Lääne-Virumaal Tamsalu vallas. Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi juhtimisel spetsiaalselt erivajadustega lastele projekteeritud ja ehitatud ja ligi 6500 ruutmeetri suuruse netopinnaga ühekordne hoone koosneb koolikorpustest koos multimeedia-, kunsti-, kodundus- ja käsitööklassidega, rehabilitatsiooniplokist, spordikompleksist koos väikese ujula ja saunadega ning õpilaskodust. Samuti kuulub kooli juurde staadion ja laste mänguväljakud.

Loe lisaks »

RKAS teenis esimesel poolaastal 2,9 miljonit eurot puhaskasumit

29.juuli 2011

Täna kogunenud Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi (RKAS) nõukogule esitleti ettevõtte 2011. aasta esimese poolaasta majandustulemusi.

RKAS-i  konsolideerimisgrupi 2011. majandusaasta esimese 6 kuu müügitulu oli 13,6 miljonit eurot, mis on võrreldes möödunud aasta sama perioodiga suurenenud 12,2%. Ärikasum oli 5,1 miljonit eurot, mis on vähenenud 41,8 % ning puhaskasum 2,9 miljonit, olles mullusega võrreldes vähenenud 56,6%. Möödunud aasta samal perioodil teenis ettevõtte erakorralist kasumit, mis oli tingitud objektide müügist saadud erakorralisest tulust.

Esimesel poolaastal müüs ettevõte mittevajalikku vara 871 383 euro väärtuses. Kokku müüdi varudest 25 kinnistut.

Investeeringuid tehti aasta esimesel poolel 10,4 miljoni euro eest.

Loe lisaks »

CO₂ projekti raames sai esimesena korda Linnutaja lasteaed Jõgevamaal

29.juuli 2011

Täna tõmmati joon alla Linnutaja lasteaia remonditöödele Jõgevamaal Torma vallas, mis on ühtlasi esimene üleriigilise CO₂ projekti raames korda tehtud hoone. Tööde käigus soojustati ja viimistleti lasteaiahoone sokkel ning välisseinad, samuti sai maja uued karniisi- ja aknaplekid. Ehitustöid teostas Deckol Ehitus OÜ ja need läksid maksma 69 489 eurot.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS otsib Tallinnas Statistikaametile üüripinda

18.juuli 2011

Üürile võetavate ruumide kogupind on ligikaudse suurusega 4861 ruutmeetrit ning ruume soovitakse üürida kümneks aastaks. Üüripinna eeldatav kasutusse võtmise aeg on hiljemalt 2013. aasta III kvartal.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS otsib Tallinnas Maksu- ja Tolliametile üüripinda

18.juuli 2011

Riigi Kinnisvara AS otsib Tallinnas Maksu- ja Tolliametile üüripinda. Üürile võetavate ruumide kogupind on ligikaudse suurusega 11 651 ruutmeetrit ning ruume soovitakse üürida kümneks aastaks. Üüripinna eeldatav kasutusse võtmise aeg on hiljemalt 2013. aasta III kvartal.

Loe lisaks »

CO₂ projekt kogub tuure

14.juuli 2011
Täna kogunenud Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi nõukogule anti ülevaade Eesti suurima hoonete energiatõhususe tõstmise projekti edenemisest. Loe lisaks »

Rae vald algatas detailplaneeringu vangla rajamiseks

08.juuli 2011

Harjumaa Rae vallavolikogu algatas neljapäeval Soodevahe külas Tallinna vangla detailplaneeringu koostamise, mille käigus määratakse krundi ehitusõigus ja hoonestustingimused, lahendatakse liikluskorraldus, juurdepääsude ja tehnovõrkudega varustamine ning haljastus. Soodevahe ja Veneküla küla Tallinna vangla piirkonna ja lähiala planeeritava maa-ala suurus on 50 hektarit.

Loe lisaks »

Kuulutati välja Keila politseijaoskonna üürikonkurss

16.juuni 2011
Riigi Kinnisvara AS otsib Politsei- ja Piirivalveameti Põhja Prefektuuri Lääne-Harju politseijaoskonnale üüripinda. Üürile võetavate ruumide kogupind on ligikaudu 650 ruutmeetrit ja ruume soovitakse üürida kümneks aastaks. Üürilepingu alguseks on kavandatud 2012. aasta II kvartal. Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS lõpetas Maksu- ja Tolliameti uute tööruumide üüripäringu

13.juuni 2011
Möödunud nädalal kohtusid Riigi Kinnisvara ASi (RKAS), Maksu- ja Tolliameti ning Rahandusministeeriumi esindajad ameti uute tööruumide konkursi küsimuses. Ühiselt leiti, et kuna avaliku üüripäringu tulemusel ametile sobivat pakkumist ei esitatud, siis konkurss tühistatakse. Loe lisaks »

Tallinna balleti- ja muusikakoolide ühishoone rahvusvahelise arhitektuurikonkursi võitja selgunud

06.juuni 2011
Riigi Kinnisvara AS koostöös Eesti Arhitektide Liidu ning Haridus- ja Teadusministeeriumiga kuulutas täna pidulikult välja Tallinna Muusikakeskkooli, Balletikooli ja Georg Otsa nimelise Muusikakooli uue ühise haldushoone rahvusvahelise arhitektuurikonkursi võidutööde autorid. Esikoha vääriliseks tunnistati Austria firma Atelier Thomas Pucher ZT GmbH ideelahendus. Esikoha vääriliseks tunnistatud töö „VAIKUSE AED“ autoriteks osutusid Austria firma Atelier Thomas Pucher ZT GmbH arhitektid. Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS ütles Vaeküla kooli ehitajale lepingu üles

05.juuni 2011

Riigi Kinnisvara AS lõpetas 3. juunil töövõtulepingu konsortsiumiga OÜ Elinord Ehitus ja Facio Ehituse AS Lääne-Virumaal Sõmeru vallas asuva Vaeküla Kooli hoonekompleksi ehitamiseks seoses lepingu tingimuste olulise rikkumisega.

Loe lisaks »

Tallinna balleti- ja muusikakoolide ühishoone rahvusvahelise arhitektuurikonkursi võitjate avalikustamine

02.juuni 2011

Esmaspäeval, 6. juunil kell 12.00 kuulutatakse välja Tallinna balleti- ja muusikakoolide ühishoone rahvusvahelise arhitektuurikonkursi võidutööde autorid. Parimate premeerimine ja võidutööde esitlus toimub Tallinnas aadressil Lasnamäe tn 2, II korruse konverentsisaalis.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS lõpetas Maardus uue vangla arenduse

31.mai 2011

Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) juhatuse esimees Jaak Saarniit ja AS Vopak E.O.S. juhatuse liige Arnout Lugtmeijer allkirjastasid täna kokkulepped, mille kohaselt RKAS loobub uue Tallinna Vangla rajamisest Maardusse. AS Vopak E.O.S. tasub ettevõttele 2 077 128,58 eurot, millega hüvitab RKAS-ile kõik seni vangla rajamise ettevalmistamiseks tehtud kulutused ning ostab algselt vangla rajamiseks valitud kinnistu ettevõttelt välja.

Loe lisaks »

Koidula Raudteepiirijaam avati liikluseks

23.mai 2011

20. mail alustati Põlvamaal Värska vallas ligi kuue kilomeetri pikkuse Tartu-Petseri raudtee peatee ülesvõtmist. Raudteesõrestik eemaldatakse Eesti-Vene kontrolljoone ja endise Kliima raudteepeatuse vahelisel lõigul. Kuni 24. maini kestvate demonteerimistööde järel luuakse võimalused, et Riigi Kinnisvara AS saab ühendada valmiva 10 rööpapaariga piirijaama infrastruktuuri Orava-Tartu suunaga, milleks on juba rajatud nelja kilomeetri pikkune raudteelõik.

Loe lisaks »

Kuressaare politsei ja pääste ühishoone rajab OÜ Fund Ehitus

12.mai 2011

Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) juhatus kinnitas täna Kuressaare uue politsei ja pääste ühishoone rajamiseks ja üürile võtmiseks korraldatud vähempakkumise võitjaks osaühingu Fund Ehitus.

Loe lisaks »

Eesti suurimat hoonete energiatõhususe tõstmise projekti saab jälgida reaalajas

02.mai 2011

Kyoto protokolli alusel toimuva CO₂ heitmekvoodi müügist saadava raha eest muudab Riigi Kinnisvara AS energiasäästlikumaks 480 hoonet üle terve Eesti, investeerides neisse kokku üle 146 miljoni euro. Alates tänasest on võimalik reaalajas jälgida projekti edenemist elektroonilise kaardirakenduse vahendusel ettevõtte koduleheküljel aadressil: www.rkas.ee/co2/kaart.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara ASi üldkoosolek kinnitas ettevõtte 2010. aasta majandusaasta aruande

25.apr 2011

Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) ainuaktsionäri esindaja rahandusminister Jürgen Ligi kinnitas ettevõtte 2010. aasta majandusaasta aruande ning koos sellega jaotada ettevõtte puhaskasum kogusummas 175 596 846 krooni, alljärgnevalt:
• 0 krooni dividendideks;
• 5% puhaskasumist summas 8 780 000 krooni eraldisena kohustuslikku reservkapitali vastavalt äriseadustikus sätestatule;
• 166 816 846 krooni eelmiste perioodide jaotamata kasumi arvele.

Loe lisaks »

Algasid Viljandi Gümnaasiumi uue õppehoone projekteerimistööd

18.apr 2011

Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) ja Arhitektuuribüroo SALTO esindajad allkirjastasid 18. aprillil lepingu Viljandisse rajatava riigigümnaasiumi uue õppehoone projekteerimiseks.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS teenis 2010. aastal 175,6 miljonit krooni puhaskasumit

14.apr 2011

Neljapäeval kogunenud Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) nõukogu kiitis heaks ettevõtte 2010. aasta majandustulemused.

RKASi ärikasum oli 2010. aastal 235,9 mln krooni, kasvades aastaga 155%. Ettevõtte puhaskasum oli 175,6 miljonit krooni, mis oli 153,3 miljoni krooni võrra suurem kui 2009. aastal. Suur osa kasumi kasvust on tingitud kulude kokkuhoiust ning varade erakorralisest müügist, mis tulenes valitsussektori tasakaalu saavutamise eesmärgist.

Loe lisaks »

Jõgeva saab kauaoodatud kohtu- ja politseihoone

07.apr 2011

Riigi Kinnisvara AS juhatuse liige Elari Udam ja Merko Elamu AS juhatuse liige Ines Prual allkirjastasid täna lepingu Jõgevale uue kohtu- ja politseihoone rajamiseks.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS otsib Kuressaare politsei- ja päästeameti ühishoone arendajat

06.apr 2011

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja kirjaliku vähempakkumise Kuressaares Transvaali 58/ Pihtla tee 7a kinnistule uue politsei- ja päästeameti ühishoone arendaja leidmiseks, kelle kasuks seatakse hoonestusõigus ja kellega sõlmitakse ehitiste ning territooriumi kasutamiseks üürileping. Vähempakkumise üürisumma alghinnaks on ilma käibemaksuta 12 eurot ruutmeetri kohta.

Loe lisaks »

RKAS uuendas kooli- ja büroohoonetele seatavaid tehnilisi nõudeid

31.märts 2011

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) uuendas põhjalikult juhendmaterjali „Tehnilised nõuded kooli- ja büroohoonetele“, mille eesmärk on ettevõtte korraldatavatel hangetel võimalikult täpselt ja üheselt tõlgendatavalt määratleda koolihoonete ja büroohoonete projekteerimise ja ehitamise põhimõtted ning kasutatavatele materjalidele, süsteemidele ja seadmetele esitatavad tehnilised nõuded.

Loe lisaks »

Jõhvi uus politsei ja pääste ühishoone pidas sarikapidu

07.märts 2011

Täna peeti Jõhvi uue politsei ja pääste ühishoone sarikapidu, millega tähistati maja maksimaalse kõrguse saavutamist. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et vastavalt rahvapärimusele tagada seeläbi hoonele hea õnn ja luua head suhted majavaimuga.

Loe lisaks »

Selgusid Tallinna balleti- ja muusikakoolide ühishoone arhitektuurivõistluse teise vooru pääsejad

18.veebr 2011

Riigi Kinnisvara AS koostöös Eesti Arhitektide Liidu ning Haridus- ja Teadusministeeriumiga  kuulutas välja Tallinna Muusikakeskkooli, Balletikooli ja Georg Otsa nimelise Muusikakooli uue ühise haldushoone rahvusvahelise arhitektuurikonkursi teise etapi. 

Loe lisaks »

Võhmas Tartu 5c kinnistul uus omanik

10.veebr 2011

9. veebruaril sõlmis Riigi Kinnisvara AS lepingu Võhmas Tartu 5c asuva kinnistu müümiseks Vivaro OÜ-le summas 61 356 eurot.

Kinnistu on koormatud üürilepinguga ja seal asuvad kontor, ladu ning garaaž-töökoda.

Loe lisaks »

Jõhvis avati Eesti moodsaim justiitshoone

09.veebr 2011
Täna avati pidulikult Jõhvi uus justiitshoone, kus töötavad nüüd Tartu halduskohtu ja Viru maakohtu Jõhvi kohtumaja, Viru maakohtu Kohtla-Järve kohtumaja, Viru ringkonnaprokuratuuri Kohtla-Järve osakond ning Viru vangla kriminaalhooldusosakonna Jõhvi talitus. Loe lisaks »

Rakveres avati pidulikult politsei ja pääste ühishoone

04.veebr 2011
Reedel, 4. veebruaril avatati pidulikult Rakvere uus politsei ja pääste ühishoone. Rakveres Kreutzwaldi 5a kinnistule rajatud hoones on politsei- ja päästeametnikele vajalikud tööruumid, ajutise kinnipidamise ruumid, kainestusruumid ja päästeautode garaaž. 

Loe lisaks »

Koerus Paide tee 24 kinnistul uus omanik

31.jaan 2011

 31. jaanuaril sõlmis Riigi Kinnisvara AS lepingu  Järvamaal Koerus Paide tee 24 asuva kinnistu müügiks eraisikule Keio Rublile summas 51 834 eurot.

Tähtaegselt laekus 17. detsembril 2010 välja kuulutatud enampakkumisele kaks pakkumist.

Loe lisaks »

Enampakkumiste nurjunuks tunnistamine

14.jaan 2011

Riigi Kinnisvara AS-i juhatus tunnistas oma 14. jaanuari otsustega nurjunuks järgneva kolme kinnistu enampakkumised:
- Järva maakonnas Paide vallas Sillaotsa külas Sillaotsa soolaliivahoidla kinnistu;
- Järva maakonnas Türi vallas Türi vallasiseses linnas Linnu tn 11 asuva Türi liivahoidla kinnistu;
- Hiiu maakonnas Kärdla linnas Valli tn 1 kinnistu;

Tähtajaks ei laekunud neile kinnistutele ühtegi ostusoovi.

Loe lisaks »

Kahel kinnistul uued omanikud

12.jaan 2011
Riigi Kinnisvara AS sõlmis 12. jaanuaril järgmised müügilepingud enampakkumiste võitjatega:

OÜ Läänemaa Veoautokeskusega Läänemaal Taebla vallas Taebla alevikus Nurme tn 1 kinnistu võõrandamiseks maksumusega 61 387,14 eurot (960 500 krooni).

MTÜ Suurupi tuletornidega Harjumaal Harku vallas Suurupi külas Suurupi tehnohoone kinnistu võõrandamiseks korraldatud  maksumusega 19 670,58 eurot (307 777,77 krooni).

Loe lisaks »

Enampakkumiste nurjunuks tunnistamine

07.jaan 2011
Riigi Kinnisvara AS-i juhatus tunnistas oma 7. jaanuari otsustega nurjunuks järgneva kolme kinnistu enampakkumised:
-    Tartu tn 5c, Võhma linn, Viljandimaa;
-    Soolaliivahoidla, Koidu küla, Tarvastu vald, Viljandimaa;
-    Soolaliivahoidla, Abjaku küla, Abja vald, Viljandimaa.

Tähtajaks ei laekunud neile kinnistutele ühtegi ostusoovi.

Loe lisaks »

Jõgevale kohtu- ja politseihoone rajamisega seotud vähempakkumine nurjus

04.jaan 2011

Riigi Kinnisvara AS  (RKAS) juhatus otsustas 04. jaanuaril 2011 tagasi lükata kõik kolm pakkumist, mis esitati vähempakkumisele seoses Jõgevale Suur tn 1 kohtu- ja politseihoone rajamisega ning selle üürimisega.  Kõikide esitatud pakkumiste üürisummad ületasid vähempakkumise tingimustes esitatud piirsummat.

Loe lisaks »

RKAS soetas Viljandisse riigigümnaasiumi rajamiseks vajaliku kinnistu

30.dets 2010
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) juhatuse esimees Jaak Saarniit ning Viljandi linnapea Kalle Jents sõlmisid 29. detsembril Viljandis Hariduse tn 2 kinnistu müügilepingu summas 7,03 miljonit krooni.  Loe lisaks »

Jõhvis Keskväljak 9-M2 enampakkumine nurjus

29.dets 2010
Riigi Kinnisvara AS juhatuse 20. detsembri otsusega tunnistati avalik kirjalik enampakkumine "Jõhvi linnas Keskväljak 9-M2 korteriomandi võõrandamine" nurjunuks pakkumiste mitteesitamise tõttu.
Loe lisaks »

Koidula piirijaama hoonete ehitust jätkab AS Nordecon Ehitus/Nordecon International AS

23.dets 2010

Riigi Kinnisvara AS Koidula projekti direktor Urmas Leinfeld ning Nordecon Ehitus AS juhatuse liige Avo Ambur sõlmisid neljapäeval, 23. detsembril lepingu Koidula piirijaama hoonete ehituse jätkamiseks mahus 73 090 886 krooni ilma käibemaksuta.

Loe lisaks »

Tallinna vangla alternatiivseks asukohaks kaalutakse Rae vallas asuvat Soodevahe kinnistut

23.dets 2010

Võimalikuks sobivaimaks alternatiivseks asukohaks kavandatavale Tallinna uuele vanglale on valitud lisaks olemasolevale kinnistule Maardus Rosamil OÜ poolt pakutud Rae vallas asuv Soodevahe kinnistu.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara ASi 2011. aasta eelarve sai heakskiidu

22.dets 2010

Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) nõukogu kiitis kolmapäeval, 22. detsembril heaks RKAS grupi 2011. aasta eelarve.

Loe lisaks »

RKAS otsib taas Jõgeva kohtu- ja politseihoone rajamiseks arendajat

03.dets 2010

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja kirjaliku vähempakkumise Jõgeval Suur tn 1  kinnistule arendaja leidmiseks, kelle kasuks seatakse hoonestusõigus ja kellega sõlmitakse ehitiste ning territooriumi kasutamiseks üürileping. Vähempakkumise üürisumma alghinnaks on ilma käibemaksuta 165 krooni ruutmeetri kohta. Üürisumma ei sisalda sisekoristust ja tarbimisteenuseid.

Loe lisaks »

Täna saab nurgakivi Vaeküla Kooli uuendatav hoonete kompleks

02.dets 2010
Täna pannakse nurgakivi Vaeküla Kooli uuenevale kompleksile, tööde käigus renoveeritakse täielikult koolimaja ja kaks õpilaskodu, korrastatakse staadion ning ehitatakse võimla.
Loe lisaks »

RKAS otsib Tallinnas Maksu- ja Tolliametile ning Statistikaametile üüripinda

26.nov 2010

Riigi Kinnisvara AS kuulutas välja avaliku päringu Tallinnas Maksu- ja Tolliametile ning Statistikaametile üüripinna leidmiseks.

Loe lisaks »

OÜ Roosi tegi parima pakkumise

12.nov 2010
Riigi Kinnisvara AS poolt läbiviidud ühisele avalikule  kirjalikule enampakkumisele Välisministeeriumi valitsemisalas oleva Tallinnas Tatari 58 kinnistu ja Riigi Kinnisvara ASile kuuluvate Tallinnas Tatari 56 ja Tatari 47/Vana-Lõuna 2 kinnistute võõrandamiseks esitas parima pakkumise Roosi OÜ  maksumusega 32 777 777 krooni. 
Loe lisaks »

Rummu alevikus Kooli 8 asuval kinnistul uus omanik

08.nov 2010
Riigi Kinnisvara AS müügijuht Märt Mäe ja Andrey Ivkova ja Svetlana Ivkova allkirjastasid 8. novembril müügilepingu Harjumaal Vasalemma vallas Rummu alevikus Kooli 8 asuva kinnistu võõrandamiseks hinnaga 210 000 krooni.
Loe lisaks »

RKASi üheksa kuu erakorraline puhaskasum oli 152 miljonit krooni

27.okt 2010

Täna kogunenud Riigi Kinnisvara AS (RKAS) nõukogu tutvus ettevõtte 9 kuu majandustulemustega.

Ärikasum oli 2010. aasta 9 kuu kokkuvõttes 196,7 miljonit krooni, mis on 78 miljonit krooni enam kui eelmise aasta samal perioodil. Puhaskasumit teeniti 152 miljonit krooni ehk  90 miljonit krooni rohkem kui möödunud aasta samal perioodil. Kasumi suurenemine oli tingitud peamiselt erakorraliste müükide õnnestumisest.

Nõukogu esimehe Taavi Rõivase sõnul on märkimisväärne 20 protsendiline tegevuskulude kokkuhoid võrreldes eelmise aastaga. „Lisaks on hea uudis kahtlemata ka see, et kasum on erakorraliselt kasvanud riigile mittevajalike objektide müügi toel. Mitmed püsikulud, mis tühjade hoonete ülalpidamisega siiski kaasnevad ja arvestatava summa moodustavad, on just enne talve tänu müükidele vähenemas,“ lisas ta.

Loe lisaks »

Jõhvi uus politsei ja pääste ühishoone saab nurgakivi

27.okt 2010

Reedel, 29. oktoobril kell 13.00 panevad Jõhvi rajatavale uuele politsei ja pääste ühishoonele sümboolse nurgakivi siseminister Marko Pomerants, Facio Ehituse AS/ Elinord Ehitus OÜ  nõukogu esimees Toomas Tromp ning Riigi Kinnisvara AS (RKAS) juhatuse esimees Jaak Saarniit.

Loe lisaks »

Rahvusvaheline arhitektuurikonkurss toob Tallinna Muusikakeskkooli, Balletikooli ja G.Otsa nimelise Muusikakooli uuele ühishoonele lahenduse

19.okt 2010
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös Eesti Arhitektide Liidu (EAL) ning Haridus- ja Teadusministeeriumiga (HTM) kuulutasid välja Tallinna Muusikakeskkooli, Balletikooli ja G. Otsa nimelise Muusikakooli uue haldushoone lahendusele rahvusvahelise  kaheetapilise ideekonkursi. Loe lisaks »

Tallinnas Narva mnt 46 kinnistu ostis 3N Reval OÜ

16.sept 2010

Riigi Kinnisvara AS müügijuht Märt Mäe ja 3N Reval OÜ juhatuse liige Arto Kalevi Autio allkirjastasid neljapäeval, 16. septembril Tallinnas Narva mnt 46 asuva kinnistu müügilepingu summas 8 136 232 miljonit krooni.

Loe lisaks »

Kolga-Jaani metsakustutuskomando kinnistutel uus omanik

15.sept 2010

Riigi Kinnisvara AS müügijuht Märt Mäe ja eraisik Igor Yurkevich allkirjastasid 15. septembril Viljandi maakonnas Oorgu külas asuva endise Viljandimaa Päästeteenistuse Kolga-Jaani metsakustutuskomando kinnistute  müügilepingu summas 400 000 krooni.

Loe lisaks »

Endine Viljandi vangla sai uue omaniku

15.sept 2010

Riigi Kinnisvara AS müügijuht Märt Mäe ja EfTEN SPV3 OÜ juhatuse liige Tõnu Uustalu allkirjastasid täna, 15. septembril Viljandis Tallinna tn 41 asuva kinnistu müügilepingu summas 6 610 100 miljonit krooni.

Loe lisaks »

Jõgeva uue kohtu- ja politseihoone rajab Vallikraavi Kinnisvara AS

10.sept 2010
Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) juhatus kinnitas Jõgevale uue kohtu- ja politseihoone rajamiseks ja üürile võtmiseks korraldatud vähempakkumise võitjaks Vallikraavi Kinnisvara ASi. Loe lisaks »

Kooli 8 asuv kinnistu Rummu alevikus läheb vabamüüki

10.sept 2010
Riigi Kinnisvara AS juhatus tunnistas 10. septembril Harju maakonnas Vasalemma vallas Rummu alevikus Kooli 8 asuva kinnistu enampakkumise nurjunuks seosespakkumiste mitteesitamisega.  Kinnistu müüki otsustati jätkata vabamüügina hinnaga 210 000 krooni. Loe lisaks »

Langa küla endine puhkebaas läheb vabamüüki

10.sept 2010
Riigi Kinnisvara AS juhatus tunnistas 10. septembril Harju maakonnas Padise vallas Langa külas asuva puhkebaasi kinnistu enampakkumise nurjunuks seosespakkumiste mitteesitamisega.  Kinnistu müüki otsustati jätkata vabamüügina hinnaga 650 000 krooni.
Loe lisaks »

RKAS pälvis Eesti konkurentsivõimelisima äriteenindus- ja kinnisvaraettevõtte tiitli

08.sept 2010
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) pälvis tänavusel Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Eesti Tööandjate Keskliidu korraldataval Eesti parimate ettevõtete valimise konkursil tunnustuse kui konkurentsivõimelisim äriteenindus- ja kinnisvaraettevõte Eestis. Loe lisaks »

Gruusia piiripunktide ajakohastamise projekt lõppes edukalt

07.sept 2010
Septembri alguses lõppes pool aastat väldanud projekt, mille raames Riigi Kinnisvara AS (RKAS) nõustas Gruusia Tolliametit Euroopa Liidu direktiividele ja muudele rahvusvahelistele nõuetele vastava moodultüüpi piiri- ja tollipunkti tüüplahenduse väljatöötamisel. Samuti osales ettevõte kahele Gruusia piiripunktile projekteerimistööde tellimises ning ehitushanke korraldamiseks hankedokumentide ettevalmistamises. Loe lisaks »

Endine Pärnu vangla kinnistu vabamüügis

31.aug 2010
Riigi Kinnisvara AS juhatus tunnistas Pärnus Sillutise 11 asuva endise Pärnu vangla kinnistu enampakkumise nurjunuks seoses pakkumiste mitteesitamisega. Kinnistu müügiga jätkatakse vabamüügi korras hinnaga 3,8 miljonit krooni.  Loe lisaks »

Kopli 103b, 103c, 103d ja 103e kinnistutel uus omanik

19.aug 2010

Riigi Kinnisvara AS ja Hybrid OÜ sõlmisid 19. augustil Tallinnas Kopli 103b (21 238 m2), Kopli 103c (46910 m2), Kopli 103d (4284 m2) ja Kopli 103e (3848 m2) asuvate hoonestatud kinnistute müügilepingu summas 17 211 260 krooni.

Kinnistute enampakkumine alghinnaga kokku 11 300 000 krooni kuulutati välja 11. juunil 2010.

Loe lisaks »

Piusa kordonil uus omanik

18.aug 2010

Riigi Kinnisvara AS  ja eraisik Henry Kütt sõlmisid täna Võrumaal Meremäe vallas Võmmorski külas Piusa kordoni kinnistu müügilepingu hinnaga 6 705 krooni.

Loe lisaks »

Langa küla endine puhkebaas oksjonil

16.aug 2010

Riigi Kinnisvara AS müüb osta.ee keskkonnas avaliku elektroonilise enampakkumise teel Harju maakonnas Padise vallas Langa külas asuva puhkebaasi kinnistu alghinnaga 650 000  Eesti krooni.

Loe lisaks »

Aravete endise politseijaoskonna hoonel uus omanik

12.aug 2010

Riigi Kinnisvara AS juhatuse liige Piia Kallas ja Istello OÜ juhatuse liige Andrus Valdmaa sõlmisid täna, 12. augustil lepingu Aravetel asuva Maarjamõisa tee 8 kinnistu võõrandamiseks hinnaga 165 000 krooni.

Loe lisaks »

Endine arhiivihoone Jõgeval leidis omaniku

11.aug 2010

Riigi Kinnisvara AS juhatuse liige Piia Kallas ja OÜ BitBoard juhatuse liige Küllo Piibe sõlmisid täna, 11. augustil lepingu Jõgeval Roosi 3a kinnistu võõrandamiseks hinnaga 205 000 krooni.

Loe lisaks »

RKAS kuue kuu puhaskasum oli 107, 53 miljonit krooni

05.aug 2010

Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) juhatus esitles 5. augustil ettevõtte nõukogule I poolaasta majandustulemusi.

RKAS-i  konsolideerimisgrupi 2010. majandusaasta esimese 6 kuu puhaskasum oli 107,53 miljonit krooni, mis on suurenenud 90,9 miljoni krooni võrra võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Kasumi märkimisväärne kasv on tingitud objektide müügist saadud erakorralisest tulust.

Loe lisaks »

Porkuni uus koolihoone sai pidulikult nurgakivi.

04.aug 2010

4. augustil pandi pidulikult nur­gakivi Porkuni kooli kauaoodatud uuele hoonele.

Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ütles, et selle kooli ehitamisega saab üks väike osa auvõlast tasutud. "Väga oluline on, et kõik vanemad, kes oma erivajadusega lapsi kooli toovad, ei peaks muretsema turvalisuse ega kooli keskkonna pärast", sõnas ta. Tamsa­lu vallavanem Toomas Uudeberg rääkis, et jutt uuest koolist ulatub juba kümne aasta tagusesse aega ning väga hea on näha müüre kerkimas. Porkuni kooli direktori Tiit Leemetsa loodab aga, et harjumuspärasest keskkonnast vanas mõisahoones uude ja liitpuudega lastele sobivaks ehitatud majja minek rõõmustab lapsi.

Loe lisaks »

Pärnu mnt 67 kinnistu Märjamaal läheb vabamüüki

30.juuli 2010
Riigi Kinnisvara AS juhatus tunnistas 30. juulil Märjamaal Pärnu mnt 67 asuva kinnistu enampakkumise nurjunuks seosespakkumiste mitteesitamisega.  Kinnistu müüki otsustati jätkata vabamüügina hinnaga 800 000 krooni. Loe lisaks »

Kivimäe tee 6 kinnistul uus omanik

28.juuli 2010
Riigi Kinnisvara AS juhatuse liige Elari Udam ja eraisik Rainer Pernik sõlmisid 28. juulil Järva-Jaanis Kivimäe tee 6 asuva kinnistu mõttelise osa (garaažiboks) müügilepingu summas
10 001 krooni. Loe lisaks »

Koidulas algab peagi rongide röntgenikompleksi ehitus

19.juuli 2010

Riigi Kinnisvara AS Koidula projekti direktor hr Urmas Leinfeld ja AS Harju Ehitus, AS Eltron, Nuctech Company Limited ning Nuctech Warsaw Company Limited, keda ühiselt esindas pr  Yang Jie, sõlmisid lepingu Koidula piirijaama rongide röntgenikompleksi projekteerimis- ja  ehitustööde teostamiseks käibemaksuta summas 43 636 463 krooni.

Loe lisaks »

RKAS kuulutab välja vähempakkumise Jõgeva uue kohtu- ja politseihoone rajamiseks

19.juuli 2010

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutab välja kirjaliku vähempakkumise Jõgeval Suur tn 1  kinnistule arendaja leidmiseks, kelle kasuks seatakse hoonestusõigus ja kellega sõlmitakse ehitiste ning territooriumi kasutamiseks üürileping. Vähempakkumise üürisumma alghinnaks on ilma käibemaksuta 145 krooni ruutmeetri kohta. Üürisumma ei sisalda sisekoristust ja tarbimisteenuseid.

Loe lisaks »

Lahepere piilkonnamajal ja Tuksi kordonil uued omanikud

12.juuli 2010

Riigi Kinnisvara AS juhatuse liige Piia Kallas sõlmis 12. juulil müügilepingud kahe kinnistu võõrandamiseks.

Loe lisaks »

Tallinnas Alvari 5 kinnistul uus omanik

07.juuli 2010
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) juhatuse liige Piia Kallas sõlmis 7. juulil müügilepingu OÜ Stimbariga Tallinnas Alvari 5 asuva kinnistu müümiseks summas 950 000 krooni, alghinnaks oli 800 000 krooni. Loe lisaks »

Kolmel kinnistul uued omanikud

05.juuli 2010

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) juhatuse liige Piia Kallas sõlmis 5. juulil müügilepingud kolme kinnistu müümiseks. 

Loe lisaks »

Helme mõisa sepikojal uus omanik

02.juuli 2010
Riigi Kinnisvara AS juhatuse esimees Jaak Saarniit ja  Veiko Jaago sõlmisid müügilepingu Valgamaal Helme vallas Kirikuküla külas Malevkonna kinnistu võõrandamiseks summas 175 555 krooni.
Loe lisaks »

Viiel kinnistul uued omanikud

01.juuli 2010
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) juhatuse liige Piia Kallas sõlmis täna, 1. juulil müügilepingud viie kinnistu müümiseks.
Loe lisaks »

Ninasi kordonil uus omanik

30.juuni 2010
Riigi Kinnisvara AS juhatuse liige Elari Udam sõlmis enampakkumise võitjaga müügilepingu Ida-Virumaal Lohusuu vallas asuva Ninasi kordoni kinnistu võõrandamiseks summas 230 605  krooni. Loe lisaks »

Sirkel & Mall OÜ projekteerib BIM pilootprojektina Narva Politsei- ja Päästeameti ühishoone

30.juuni 2010

Riigi Kinnisvara AS juhatuse esimees Jaak Saarniit ning Sirkel & Mall OÜ juhatuse liige Margo Koppel sõlmisid täna, 30. juunil lepingu Narvas, Vahtra tn 3 kinnistule rajatava Narva Politsei- ja Päästeameti ühishoone projekteerimistööde teostamiseks summas 1 672 650 krooni käibemaksuta.

Loe lisaks »

Piusa kordon taas enampakkumisel

29.juuni 2010

Riigi Kinnisvara AS juhatus otsustas tunnistada nurjunuks Võrumaa, Meremäe vald, Võmmorski küla Piusa kordoni müügiks väljakuulutatud enampakkumise seoses parima pakkumise teinud RIA Holding OÜ kirjaliku loobumisteatega ning panna Piusa kordon  taas enampakkumisele alghinnaga 5 000 krooni.

Piusa kordoni 1 000 m2 suurusel kinnistul (katastriüksuse tunnus: 46001:002:0522) asub 237,6 m2 suurune amortiseerunud puukuur.

Pakkumiste esitamise tähtpäev on 27. juuli 2010.

Loe lisaks »

Kentmanni tänava kohtumajal uus omanik

18.juuni 2010
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) juhatuse esimees Jaak Saarniit ja Everyday Investments OÜ juhatuse liige Vadim Mamchur sõlmisid täna, 18. juunil müügilepingu Tallinnas Kentmanni 13 asuva kinnistu võõrandamiseks hinnaga 36 001 100 krooni. Loe lisaks »

Tallinna Politseiprefektuuri Ida politseiosakonna hoonel uus omanik

17.juuni 2010
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) juhatuse esimees Jaak Saarniit ja KV1 OÜ juhataja Tauno Tats sõlmisid täna, 17. juunil, müügilepingu Tallinnas Vikerlase 14 asuva kinnistu võõrandamiseks hinnaga 65 399 999 krooni. Loe lisaks »

Vaeküla koolimaja saab värske sisu ning spordihoone

15.juuni 2010

Riigi Kinnisvara AS ehitusdirektor Igor Gerasenkov ning Elinord Ehitus OÜ ja Facio Ehituse AS nimel  Toomas Tromp sõlmisid  peatöövõttu lepingu Lääne- Virumaal Sõmeru vallas asuva Vaeküla kooli ehitustöödeks summas 53 107 855 krooni ilma käibemaksuta.

Loe lisaks »

Jõhvi politsei- ja päästeameti uus ühishoone valmib tuleva aasta 01. juuliks

15.juuni 2010
Riigi Kinnisvara AS ehitusdirektor Igor Gerasenkov ning Elinord Ehitus OÜ ja Facio Ehituse AS nimel  Toomas Tromp sõlmisid  peatöövõttu lepingu politsei- ja päästeameti ühishoone rajamiseks Jõhvis, Rahu tn 38. Loe lisaks »

Holdre kordonil uus omanik

11.juuni 2010
Riigi Kinnisvara AS juhatuse liige Elari Udam ja Ilva Eesti OÜ juhatuse liige Sergei Vesselkov sõlmisid täna, 11. juunil müügilepingu Holdre kordoni ja piiripunkti kinnistu Holdre külas Helme vallas Valgamaal võõrandamiseks hinnaga  99 000 krooni. Loe lisaks »

Pärnu mnt 11 kinnistul uus omanik

03.juuni 2010

Riigi Kinnisvara AS juhatuse liige Piia Kallas ja ECE Capital OÜ juhatuse liige Christoph Florian Kohler sõlmisid täna, 3. juunil müügilepingu Tallinnas Pärnu mnt 11 kinnistu võõrandamiseks hinnaga 20,27 miljonit krooni.

Loe lisaks »

Jõhvi politsei- ja päästeameti ühishoone ehitab Facio Ehituse AS/ Elinord Ehitus OÜ

27.mai 2010
Riigi Kinnisvara AS juhatus kinnitas riigihanke „Jõhvis, Rahu tn 38 politsei- ja päästeameti ühishoone rajamise peatöövõtt“ edukaks pakkumuseks kümne firma seast ühispakkuja Facio Ehituse AS/ Elinord Ehitus OÜ poolt esitatud pakkumuse summas 77 460 629 Eesti krooni ilma käibemaksuta. Loe lisaks »

Keila-Joa lossil uued eraisikutest omanikud

27.mai 2010

Riigi Kinnisvara AS juhatuse liige Elari Udam ja Andrei Dvorjaninov ning  Aleksandr Giduljanov sõlmisid täna, 27. mail müügilepingu Keila-Joa lossi kinnistu võõrandamiseks hinnaga 6,15 miljonit krooni.

Keila-Joa lossi viie hektari suuruse kinnistu sihtotstarve on ühiskondlike ehitiste maa. Kinnistul paiknevad riiklike kultuurimälestistena kaitse alla võetud mõisa peahoone, väravahoone, talli- ja karjakastell, külalistemaja ja kabel, kelder, mõisa aia piirdemüür ja Keila-Joa mõisa park.  

Ostjatega kokkuleppel toimuvad ka sellel suvel Keila-Joa lossis varasemalt planeeritud Draamateatri etendused.

Uus enampakkumine Keila-Joa lossi müügiks alghinnaga 2 miljonit krooni kuulutati välja 17. märtsil ning enampakkumise tähtajaks laekus 13 ostusoovi. Loe lisaks »

Pagari 1 kinnistu sai 46 miljoni krooniga uue omaniku

13.mai 2010

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) juhatuse liige Elari Udam ja Tolaram Gruppi kuuluv  Phoenix Asset Management OÜ  juhatuse liige Tarvo Teder sõlmisid müügilepingu Tallinnas Lai tn 44/Pagari tn 1/Pikk tn 59  kinnistu võõrandamiseks hinnaga 46 miljonit krooni.

Vanalinnas asuval 1 552 m² suurusel kinnistul on viiekorruseline asutusehoone ehitisaluse pinnaga 1 217,9 m² ning suletud netopinnaga 5 478,2 m².

RKAS pani Pagari tn 1 kinnistu vabamüüki peale mitmekordseid ebaõnnestunud enampakkumisi. RKAS palus oma ostusoovist võimalikel ostjatel teada anda, parima pakkumise tegi  Phoenix Asset Management OÜ

Loe lisaks »

RKAS otsib Tallinna ümbruses 20-30 ha suurust krunti

26.apr 2010

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) ootab pakkumisi krundi leidmiseks, mille suurus on vahemikus 20-30 ha ning kaugus Tallinna kesklinnast kuni 25 km. Käesoleva päringu  eesmärgiks on leida alternatiivseid asukohti uuele rajatavale Tallinna Vanglale.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS pani enampakkumisele 20 kinnistut

22.apr 2010

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja enampakkumised 20 kinnistu müügiks. Tegemist on üle Eesti asuvate nii hoonestatud kui ka hoonestamata kinnistutega, mida riigivalitsemiseks enam ei vajata. Hooned on kinnistutel enamjaolt amortiseerunud ning vajaksid kapitaalremonti.

„Riigieelarve tasakaaluga arvestamine seab meie investeerimisvõimele piirid. Mittevajaliku vara müügist saadava tuluga saaksime piltlikult öeldes korda teha nii mõnedki juba pikka aega remondiootel olnud hooned,“ rääkis RKASi arendusosakonna juhataja Andrus Väärtnõu.

Loe lisaks »

Rõivas: RKAS reageeris muutunud majanduskeskkonnale kiirelt ja paindlikult

08.apr 2010

8. aprillil kogunenud Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) nõukogu kiitis heaks ettevõtte 2009. aasta majandustulemused ning otsustas esitada majandusaasta aruande rahandusministrile kinnitamiseks.

Kuuludes valitsussektori koosseisu, mõjutas RKAS rangelt piirangutest kinni pidades oma tegevusega  riigieelarve positsiooni positiivselt ning täitis seega üldkoosoleku poolt seatud eesmärgi.

RKASi ärikasum oli 2009. aastal 92,6 miljonit krooni. Ettevõtte puhaskasum oli 22,2 miljonit krooni, mis oli 67,7 miljoni krooni võrra vähem kui 2008. aastal. Kasumi vähenemise tingis suures osas varade 67,1 miljoni krooni ulatuses ümberhindamine.

Konsolideerimisgrupi üüritulu kokku oli 2009.aastal 219,5 miljonit krooni. Võrreldes eelarvega laekus üüritulu 33,1 miljoni krooni võrra kavandatust vähem, mis on eelkõige tingitud valitsussektori kärbete ja majandussurutise foonil pindade vabastamisest ning optimeerimisest. 

Osutatud teenuste maht suurenes võrreldes 2008. aastaga 14,1 miljoni krooni võrra ja oli 58,3 miljonit krooni.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS kuulutas välja enampakkumise kolme kinnistu müügiks

18.märts 2010
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja avaliku kirjaliku enampakkumise Tallinnas Vikerlase 14, Kentmanni 13, Pärnu mnt 11 asuvate kinnistute võõrandamiseks. Kinnistute ostmiseks võib esitada koondpakkumise kõigile kolmele kinnistule kui ka üksikpakkumise igale kinnistule eraldi. Loe lisaks »

Keila-Joa lossi müügiks kuulutati välja uus enampakkumine

17.märts 2010

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja uue avaliku kirjaliku enampakkumise Harjumaal Keila vallas asuva Keila-Joa lossi kinnistu võõrandamiseks alghinnaga 2 miljonit krooni.

Loe lisaks »

Järveotsa tee 13-53 korter sai uue omaniku

08.märts 2010

Riigi Kinnisvara AS sõlmis enampakkumise tulemusena lepingu eraisikuga korteriomandi Järveotsa tee 13-53 Tallinnas võõrandamiseks  summas 610 100 krooni. 

Tegemist oli 3-toalise korteriga, mille üldpinnaks 65,3 m2 ning alghinnaks 560 000 krooni.  

Ostusoove laekus 22. veebruaril toimunud enampakkumisele neli.

Loe lisaks »

Alvari 35-22 korteri enampakkumine nurjus

23.veebr 2010

Riigi Kinnisvara AS juhatus tunnistas täna, 23. veebruaril oma otsusega Tallinnas Alvari 35-22 korteriomandi võõrandamiseks korraldatud avaliku kirjaliku enampakkumise nurjunuks seoses pakkumiste mitteesitamisega.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS nõustab Gruusiat piiripunktide ajakohastamisel

15.veebr 2010

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) juhatuse esimees Jaak Saarniit ja Maailmapanga Põllumajanduse Arenguprojektide Koordinatsioonikeskuse direktor Alexander Lotuashvili sõlmisid täna, 15. veebruaril Tbilisis projektijuhtimise- ning konsultatsioonilepingu.

Loe lisaks »

Pärnus Kuninga tn 30 kinnistu taas enampakkumisel

11.veebr 2010

Riigi Kinnisvara AS kuulutab välja Pärnu linnas Kuninga tn 30 asuva 491 m² suuruse kinnistu müügi avaliku kirjaliku enampakkumise teel alghinnaga 3 miljonit krooni. Pakkumiste esitamise tähtaeg on 8. märts 2010.

Loe lisaks »

Koidula raudteepiirijaama hoonetekompleks sai nurgakivi

04.veebr 2010

Koidula raudteepiirijaama rajamistöödega on nüüd jõutud nurgakivi panekuni. Silindrisse, mis paigaldati tulevase jaama- ja büroohoone keskele, pandi 3. veebruaril palju häid soove, kaasaegse tehnika reklaamlehti tulevastele arheoloogidele, Värska valla värske väljaanne ning mitmedki "Koidulad"

Koidula raudteepiirijaama rajatakse kolm suuremat hoonet: kolmekorruseline ja 3100 ruutmeetri suurune jaama- ja büroohoone, kahekorruseline ja 1400-ruutmeetrine tolli- ja veterinaarkontrolli hoone ning 1000-ruutmeetrine vedurite ja vagunite tehnohooldepunkt. 

Lisaks rajab hoonete hanke peatöövõtja Koger ja Partnerid/AS Eltron hoonete välisvõrgud, reisijate ja kaubaperroonid, koerte aediku, platside ja parklate teekatendid ning haljastuse, paigaldab kiudoptilised kaabliliinid, rajab jaama ala ja piirdeaia valvesüsteemi.

Ehitustööd algasid novembris. Rongiliikluse juhtimiskeskuse ruumid jaamahoones ning jaamahoone põhikonstruktsioonid valmivad käesoleva aasta juunis, ülejäänud hooned ja rajatised 2011. aasta maikuus.

Vaata fotogaleriid

Loe lisaks »

AS Merko Ehitus rajab Porkuni Kooli

29.jaan 2010

AS Merko Ehitus üldehitusdivisjoni direktor Tarmo Pohlak ja Riigi Kinnisvara AS ehitusdirektor Igor  Gerasenkov sõlmisid täna, 29. jaanuaril lepingu Lääne-Virumaal Tamsalu vallas Porkuni külas asuva Porkuni Kooli projekteerimis- ja ehitustööde teostamiseks.

Loe lisaks »

Jõgeva kohtu- ja politseihoone projekteerib AS Amhold

14.jaan 2010

Riigi Kinnisvara AS sõlmis 7. jaanuaril Jõgeva kohtu- ja politseihoone projekteerimiseks lepingu ASiga Amhold. 

Käibemaksuta on projekti maksumus 308 000 krooni ja projekt valmib hiljemalt käesoleva aasta 10. augustil.

Loe lisaks »

Kinnitati Riigi Kinnisvara AS grupi tuleva aasta eelarve

31.dets 2009

Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) nõukogu kiitis täna heaks RKAS grupi 2010. aasta eelarve. 2010. aasta lõpu eeldatavaks bilansimahuks on 4,5 miljardit  krooni. 

Tuleva aasta eeldatav puhaskasum on 48,5 miljonit krooni, mis on käesoleva aasta kasumiootusest 44,4 protsenti madalam.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS investeerib tuleval aastal 677 miljonit krooni

17.dets 2009

Täna, 17. detsembril kogunenud Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) nõukogu kiitis heaks ettevõtte 2010. aasta investeeringute kava mahus 677 miljonit krooni.

Nõukogu esimehe Taavi Rõivase sõnul on positiivne, et RKAS saab investeeringuid teha käesoleva aastaga võrreldavas  mahus.

„Suurematest projektidest jätkub töö Koidula raudteepiirijaama ja Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi uue hoone ning Jõhvi ja Narva Politsei ja Päästeameti ühishoonete rajamisel. Koolidest saavad korda Porkuni, Kammeri, Vaeküla ja Kallemäe Kool“ sõnas Rõivas.

Loe lisaks »

Pagari 1 kinnistu ootab uut omanikku

03.dets 2009

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) soovib võõrandada  1 552 m² suurust kinnistut Pagari 1, Tallinn. Seoses eelnevate müügiläbirääkimiste nurjumisega kutsume võimalikke uusi ostusoovijaid üles esitama ettepanekuid kinnistu ostmiseks hiljemalt 20.01.2010  kontakteerudes selleks Ülari Mõttus’ega, e-posti teel info@rkas.ee, telefoni teel nr 606 3400 või 515 7933.

Loe lisaks »

Jõgeva saab uue kohtu- ja politseihoone

26.nov 2009

Riigi Kinnisvara AS kuulutas välja Jõgeva kohtu- ja politseihoone projekteerimise riigihanke. Hanke korraldamise eesmärgiks on leida projekteerija, kes koostaks Jõgeva kohtu- ja politseihoone eelprojekti Suur tn 1 kinnistule  kinnistulehitusloa väljastamist võimaldavas mahus. Töövõttu kuulub nii krundil asuvate/rajatavate ehitiste (hooned ja rajatised) projekteerimine kui ka detailplaneeringuga määratud krundiväliste ehitiste (sh trassid, juurdepääsuteed) projekteerimine. Planeeritava hoone ehitusalune pind on 500 ruutmeetrit ning eeldatav brutopind 2 000 ruutmeetrit.

Loe lisaks »

Arutelud Riigikohtu uue asukoha leidmiseks jätkuvad

25.nov 2009
Täna, 25. novembril toimus Tartus Riigikohtu, Riigi Kinnisvara AS ja
Tartu Linnavalitsuse ümarlaud, kus arutleti mitmete huvigruppide
osalemisel Riigikohtu võimaliku uue asukoha üle. Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS üheksa kuu puhaskasum oli 62 miljonit krooni

12.nov 2009

Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) juhatus esitles täna, 12. novembril ettevõtte nõukogule üheksa  kuu majandustulemusi.

RKAS-i 2009. majandusaasta üheksa kuu puhaskasum oli 62,015 miljonit krooni, mis on võrreldes eelmise aasta sama perioodiga suurenenud 27,5 miljoni krooni võrra.

Üheksa kuu ärikasum oli 118,330 miljonit krooni, mis on eelarves planeeritust 2,458 miljoni krooni võrra suurem. Sellest 99,712 miljonit krooni laekus põhitegevusest ning 18,5 miljonit krooni saadi põhivara müügist – realiseeriti viis objekti ning müüdi ühe objekti hoonestusõigus.

Ettevõtte üheksa kuu müügitulu oli 308,38 miljonit krooni, mis on 15,662 miljonit krooni rohkem, kui eelarvesse planeeritud ning 54,98 miljoni võrra suurem kui möödunud aasta samal perioodil.

Loe lisaks »

Jõhvi uue kohtumaja rajab Fund Ehitus OÜ

10.nov 2009

Riigi Kinnisvara AS juhatuse tänase otsusega  kinnitati vähempakkumise „Jõhvis Kooli tn 2a kinnistule hoonestusõiguse seadmine ja rajatavate ehitiste üürimine“  võitjaks kaheksa firma seast Fund Ehitus OÜ.

Loe lisaks »

Rakvere politsei- ja päästeameti ühishoonele asetatakse nurgakivi

05.nov 2009

Reedel, 6. novembril kell 13.00 asetatakse pidulikult nurgakivi uuele AS Oma Ehitaja poolt rajatavale Rakvere politsei- ja päästeameti ühishoonele.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS müüb Pärnus Kuninga tn 30 kinnistu

04.nov 2009

Riigi Kinnisvara AS kuulutab välja Pärnu linnas Kuninga tn 30 asuva 491 m² suuruse kinnistu müügi avaliku kirjaliku enampakkumise teel alghinnaga 3 250 000 krooni. Pakkumiste esitamise tähtaeg on 08. detsember 2009 kell 11.00

Loe lisaks »

Jõhvi kohtuhoonet soovib rajada kaheksa firmat

15.okt 2009

Jõhvis Kooli 2a kinnistule arendaja leidmiseks korraldatud vähempakkumisele laekus täna, 15. oktoobril kaheksa pakkumist.

Vähempakkumise võitja kasuks seatakse hoonestusõigus hinnaga 5 000 000  krooni (ilma käibemaksuta) ja sõlmitakse ehitiste ning territooriumi kasutamiseks üürileping Riigi Kinnisvara AS-iga. Vähempakkumise üürisumma alghinnaks oli 150  krooni ruutmeetri kohta (ilma käibemaksuta).  Hoonestaja kohustub kinnistule rajama kohtuhoone koos selle teenindamiseks vajalike rajatistega. Rajatava hoone põhiprojekti on koostanud AB Luhse & Tuhal.

Riigi Kinnisvara AS kuulutas välja kirjaliku vähempakkumise Jõhvis Kooli 2a kinnistule arendaja leidmiseks 1. septembril. Vähempakkumise võitja selgub hiljemalt novembri keskpaigaks.

Tulevase kohtuhoone eskiis: Loe lisaks »

Kallemäe kool sai nurgakivi

12.okt 2009
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) juhatuse esimees Jaak Saarniit, Haridus- ja Teadusministeeriumi  kantsler Janar Holm, Kallemäe kooli direktor Arvi Liik ning Facio Ehituse ASi tegevdirektor Riho Kalve asetasid täna pidulikult nurgakivi Saaremaal asuvale Kallemäe kooli uuele, 1500 m² suurusele juurdeehitusele. Loe lisaks »

Riigikohtu ja Rahvusarhiivi uute hoonete asukoht selgub tuleva aasta veebruari lõpuks

05.okt 2009
Riigikohtu direktor Kerdi Raud, Rahvusarhiivi riigiarhivaar Priit Pirsko, Tartu Ülikooli kantsler Andres Liinat, Tartu Linnavalitsuse abilinnapea Väino Kull ja Riigi Kinnisvara AS (RKAS) juhatuse esimees Jaak Saarniit sõlmisid 5. oktoobril ühiste kavatsuste protokolli Riigikohtu ja Rahvusarhiivi uute hoonete rajamiseks vajaliku asukoha leidmiseks. Loe lisaks »

Tallinnas Lasnamäe 2 avati uus büroohoone

25.sept 2009

Reedel, 25. septembril toimus Riigi Kinnisvara AS (RKAS)  uue büroohoone pidulik avamine.
 
Valminud kümnekorruselises büroohoones on ankurrentnikuks kuuel korrusel EAS. Kahel korrusel asub Eesti Töötukassa ning kahel korrusel RKAS.  “Meil on hea meel, et praeguses turuolukorras ei olnud meil heade rentnike leidmine keeruline,” sõnas RKASi juhatuse esimees Jaak Saarniit

Maapinnast 36,5 meetri kõrguseni ulatuva, 8 476,6 ruutmeetri suuruse põrandapinnaga hoone on projekteerinud AS Amhold, arhitektiks on Indrek Saarepera ja büroo ehitas valmis Facio Ehituse AS. Ehitustööd läksid maksma käibemaksuga 130 miljonit krooni.
 
Detailplaneeringu koostas Koot&Koot OÜ, Projekteerimist alustati märtsis 2007, nurgakivi asetati 15. juulil 2008. aastal ning maja valmis juunis 2009.

Loe lisaks »

Kammeri Kool saab nurgakivi

21.sept 2009
22. septembril kell 13.00 asetatakse pidulikult nurgakivi Kammeri Kooli uuele hoonele Kambja vallas Tartumaal. Järgmise aasta suvel valmivate ehitiste maksumuseks on plaanitud 29,283 miljonit krooni käibemaksuta. Loe lisaks »

Endla 15/Lõkke 2 kinnistul uus omanik

15.sept 2009

Riigi Kinnisvara AS juhatuse liige Elari Udam ja  OÜ Teatri Maja juhatuse liige Ivi Schwarz sõlmisid täna Endla tn 15/Lõkke tn 2 kinnistu müügilepingu summas 23,2 miljonit krooni.

Maa sihtotstarve on sotsiaalmaa, 5271 m² suurusel kinnistul asub  Statistikaameti kasutuses olev büroohoone. Objekt on halvas seisukorras ja vajab suuri investeeringuid ning ei ole riigi seisukohalt perspektiivis vajalik.

Riigi Kinnisvara AS kutsus käesoleva aasta juunis võimalikke ostuhuvilisi erinevate objektide osas üles oma soovidest teada andma. Endla 15/Lõkke 2  büroohoonel oli 16 ostuhuvilist.

Loe lisaks »

Endine Ikla kordon sai uue omaniku

08.sept 2009

Riigi Kinnisvara AS  juhatuse liige Elari Udam ja T.I.M. Invest OÜ  juhatuse liige Tarmo Nöps  allkirjastasid Pärnu maakonnas Ikla külas asuva Ikla kordoni müügilepingu summas  480 000 krooni.

Loe lisaks »

RKAS otsib Jõhvi uue kohtuhoone arendajat

01.sept 2009

Riigi Kinnisvara AS kuulutab välja kirjaliku vähempakkumise Kooli 2a, Jõhvi kinnistule arendaja leidmiseks, kelle kasuks seatakse hoonestusõigus ning sõlmitakse ehitiste ja territooriumi kasutamiseks üürileping. Vähempakkumise üürisumma alghinnaks on 150 krooni ruutmeetri kohta ilma käibemaksuta.

„Vähempakkumise põhjuseks on soov leida sobiv arendaja/investor järjekordse kaasaegse kohtumaja rajamiseks,“ selgitas RKASi arenduse projektidirektor Kaupo Pajumäe. „Rakvere Politsei- ja päästeameti ühishoone analoogse konkursi tulemus oli julgustav – selgus, et tänases problemaatilises majanduskeskkonnas on siiski ettevõtjatel huvi ning pealehakkamist. Loodame, et ka finantssektor mõistab kinnisvara sektori arendamise vajalikkust ning erinevalt eelmisest korrast, pakub vajalikku finantstuge ning osalejate ring on veelgi laiem.“

Loe lisaks »

Tallinnas Lõkke 4 büroohoone uueks omanikuks on AS EfTEN Kinnisvarafond

28.aug 2009

Riigi Kinnisvara AS juhatuse liige Elari Udam ja AS EfTEN Kinnisvarafondi juhatuse esimees Viljar Arakas allkirjastasid täna,  28. augustil Lõkke tn 4 büroohoone müügilepingu summas 38,1 miljonit krooni.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS müügitulu kasvas kolmandiku võrra

27.aug 2009

Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) juhatus esitles 27. augustil ettevõtte nõukogule I poolaasta majandustulemusi.

RKAS-i 2009. majandusaasta esimese 6 kuu müügitulu oli 207,864 miljonit krooni, mis on 51,891 miljonit krooni rohkem, kui möödunud aasta samal perioodil. Ettevõtte poolaasta puhaskasum oli 16,6 miljonit krooni, mis on suurenenud 3,2 miljoni krooni võrra võrreldes eelmise aasta sama perioodiga.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS kolib

19.aug 2009

Alates 24. augustist asub Riigi Kinnisvara AS uuel aadressil: Lasnamäe 2, Tallinn.

Kõik telefoninumbrid ja meiliaadressid jäävad endiseks.

Loe lisaks »

RKAS: Rakvere Politsei- ja Päästeameti ühishoone rajab OÜ Superficarius

24.juuli 2009

Riigi Kinnisvara AS juhatuse liige Elari Udam ja OÜ Superficarius juhatuse liige  Rauno Raav allkirjastasid täna, 24. juulil  kokkulepped, mille alusel rajatakse Rakvere Politsei- ja Päästeameti ühishoone.

Loe lisaks »

Keila-Joa lossi enampakkumine nurjus taas

22.juuli 2009

Riigi Kinnisvara AS juhatus tunnistas Keila-Joa lossi kinnistu enampakkumise nurjunuks seoses enampakkumise võitjaks tunnistatud OÜ ESTUNIC Unikaalne Eestimaa poolt müügilepingu mittesõlmimisega. Juhatus otsustas vastavalt enampakkumise tingimustele jätta tagastamata tagatisraha 100 000 krooni.

Loe lisaks »

Kalmistu tee 11 enampakkumine nurjus

10.juuli 2009
Riigi Kinnisvara AS juhatus tunnistas Tallinnas Kalmistu tee 11 kinnistu enampakkumise nurjunuks seoses pakkumiste mitteesitamisega.  Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS-ile laekus Keila – Joa lossi ostmiseks kaks pakkumist

17.juuni 2009

Keila-Joa lossi avalikul kirjalikul enampakkumisel esitati kaks ostupakkumist. Enampakkumise alghind oli 5 000 000 krooni.

RKAS-i enampakkumise komisjon kontrollib kolme tööpäeva jooksul esitatud pakkumiste vastavust konkursi tingimustele ning esitab seejärel parima pakkumise juhatusele kinnitamiseks.

Hetkel on avalikul kirjalikul enampakkumisel veel Tallinnas Kalmistu tee 11 asuv kinnistu, mille alghind on 5,5 miljonit krooni. Pakkumiste esitamise tähtaeg on 9. juuli 2009 kell 11.00

Lisaks soovib Riigi Kinnisvara AS võõrandada temale kuuluvaid kinnistuid Tallinnas Pikk 59/Pagari 1/Lai 44, Lõkke 4, Endla 15/Lõkke 2 ning Patarei merekindlus - Kalaranna tn 2, Kalaranna tn 2a  kutsudes üles võimalikke ostusoovijaid esitama ettepanekuid kinnistute ostmiseks hiljemalt 14.07.2009. a.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS ja Facio Ehituse AS sõlmisid Kallemäe Kooli ehitustööde lepingu

17.juuni 2009

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) ehitusjuhtimisosakonna juhataja Igor Gerasenkov ja Facio Ehituse AS juhatuse esimees Toomas Tromp  allkirjastasid eile lepingu Kallemäe Kooli  ehitustööde teostamiseks  maksumusega 18,9 miljonit krooni (km-ta).

Ehitustööde käigus rekonstrueeritakse täies ulatuses olemasolev koolihoone, rajatakse juurdeehitused, kus hakkab paiknema võimla ja tervisekeskus.  Olemasolev võimla ehitatakse ümber kooli aulaks ning sellele tehakse pealeehitus, millega laiendatakse õpilaskodu ruume. Samuti rajatakse uus puurkaev, reoveepuhasti, uuendatakse kõik välistrassid, mänguväljakud ning rajatakse staadion ja väliklassid.

Uue hoonekompleksi suletud netopind on ca 3000 m².  Koolimaja valmib 2010 a.  kooliaasta alguseks.

Facio Ehituse AS  esitas parima pakkumise  avatud riigihanke menetluses,  kus osales 11 ehitusettevõtet.

Loe lisaks »

Koidula piirijaam saab 116 miljonit krooni maksva kaasaegse rongide liikumise jälgimise- ja turvangusüsteemi

12.juuni 2009
Riigi Kinnisvara AS juhatuse esimees Jaak Saarniit ja AS Siemens  ning OÜ Corle nimel AS Siemens juhatuse liikmed Tiit Männiksaar ja Jaan Sildam allkirjastasid lepingu Koidula raudteepiirijaama elektroonilise tsentralisatsiooni  projekteerimis- ja  ehitustööde teostamiseks.
                                                                                                                                       
Tänu uutele süsteemidele muutub rongide liikumise jälgimine ja jaamatöö juhtimine kaasaegseks. Kasutades arvutipõhist lahendust saab dispetšer Tallinnas juhtida rongide liikumist Koidula  jaamas. Turvalisuse tagamiseks on kasutusel maksimaalne ohutuse tase SIL-4.

Tööde kogumaksumuseks on 116,29 miljonit krooni.  

Projekteerimistöödega alustatakse koheselt ning ehitustöödega planeeritakse alustada mais 2010. Lõpptähtajaks on mai 2011.

AS Siemens ja OÜ Corle ühispakkumus oli hankel ainus pakkumus.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS jätkab kinnistute müügiprotsessiga

09.juuni 2009

Riigi Kinnisvara AS soovib võõrandada temale kuuluvaid kinnistuid Pikk 59/Pagari 1/Lai 44, TallinnLõkke 4, Tallinn, Endla 15/Lõkke 2, Tallinn ning Patarei merkindlus - Kalaranna tn 2, Tallinn, Kalaranna tn 2a, Tallinn ja kutsub üles võimalikke ostusoovijaid esitama ettepanekuid kinnistute ostmiseks hiljemalt 14.07.2009. a. kontakteerudes selleks Ülari Mõttus’ega, e-posti teel info@rkas.ee, telefoni teel: 6063 400 või 5157 933.

Selguse mõttes märgib RKAS, et käesolev teade ei ole pakkumus võlaõigusseaduse § 16 tähenduses ning ostuhuvi ülesnäitamisel ei ole RKAS lepingu sõlmimiseks õiguslikult seotud ega selleks kohustatud.

RKAS võimaldab kõikidel huvitatud isikutel tutvuda müüdava varaga, milleks palume eelnevalt kontaktisikuga aeg kokku leppida. 

Käesolevas kirjelduses nimetatud dokumentide täistekstidega ja muude kinnistut puudutavate andmetega on võimalik tutvuda eelregistreerimisel Riigi Kinnisvara AS kontoris Tartu mnt 85, Tallinn.

Loe lisaks »

Kolme kinnistu müük nurjus

08.juuni 2009
Riigi Kinnisvara AS juhatus otsustas kuulutada kolme kinnistu enampakkumised nurjunuks. Endise Patarei merekindluse Kalaranna 2 ja Kalaranna 2a kinnistute vähempakkumisele laekus üks sooviavaldus aga see ei vastanud enampakkumise tingimustele. Lõkke 4 ja Endla 15/Lõkke 2 kinnistute enampakkumisele ei laekunud ühtegi ostusoovi. Loe lisaks »

Keila-Joa loss ja Tallinnas Kalmistu tee 11 kinnistu taas enampakkumisel

01.juuni 2009

Riigi Kinnisvara AS müüb avaliku kirjaliku enampakkumise teel Keila Joa lossi alghinnaga 5 miljonit krooni ning Kalmistu tee 11 kinnistut Tallinnas hinnaga 5,5 miljonit krooni.

Keila-Joa lossi viie hektari suuruse kinnistu sihtotstarve on sotsiaalmaa. Kinnistul paiknevad riiklike kultuurimälestistena kaitse alla võetud mõisa peahoone, väravahoone, talli- ja karjakastell, külalistemaja, kabel, kelder, mõisa aia piirdemüür ja Keila-Joa mõisa park.

Kalmistu tee 11 asuval 14 166 m2 suurusel kinnistul on praegu Julgestuspolitsei koertekasvatus.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS esimese kvartali ärikasum oli 23,8 miljonit krooni

21.mai 2009

Täna kogunenud Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) nõukogule esitleti ettevõtte 2009. aasta esimese kvartali majandustulemusi. 

RKASi 2009. aasta esimese 3 kuu müügitulu oli 110 miljonit krooni, ärikasum 23,8 miljonit krooni ning puhaskasum 9,5 miljonit krooni. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on kinnisvaraportfelli maht kasvanud 14,3 protsendi võrra.

RKASi nõukogu esimehe Taavi Rõivase sõnul on positiivne, et esimeses kvartalis on nii personali kui tegevuskulude osas lisaks eelnevalt tehtud kärbetele kokku hoitud 2,7 miljonit krooni.  “Esimese kvartali tulemused vastavad suures plaanis kavandatule, praegu on oluline olla paindlik ja väga täpselt majandusolukorda jälgida,” ütles Rõivas.

Loe lisaks »

Suur tänu kõigile Keila-Joa talgulistele!

18.mai 2009

Laupäeval, 16. mail Muinsuskaitse Talgupäevad 2009 raames toimunud Keila-Joa lossi  talgutele kogunes  ligi 80 osalejat. Väga lühikese ajaga muutus lossi ümbrus märgatavalt kaunimaks.

Suur tänu kõigile suurtele ja väikestele talgulistele, nii mõnedki ei pidanud paljuks võsalõikureid ja muid abivahendeid kaasa võtta. Eriline tänu lossi toredatele naabritele, eriti Piret Lõuk'le ning Joaveski kohvik-baarile.  Pilte näeb talgutest siit.

Loe lisaks »

Endine Patarei merekindlus ootab uut omanikku

04.mai 2009

Riigi Kinnisvara AS müüb avaliku kirjaliku enampakkumise teel ühe müügiobjektina endise Patarei merekindluseTallinnas Kalaranna 2 ja Kalaranna 2a kinnistul alghinnaga 40 miljonit krooni. 

Kalaranna tn 2 (78408:801:0300) asub 37 842 m² ja Kalaranna tn 2a (78408:801:0290) 3 208 m² suurusel kinnistul. Kinnistute sihtotstarve on riigikaitsemaa.

Loe lisaks »

Koidula raudteepiirijaama hooneid hakkab ehitama AS Koger & Partnerid

30.apr 2009

Riigi Kinnisvara AS juhatuse esimees Jaak Saarniit ja AS Koger & Partnerid ehitusdirektor Marek Soomlais allkirjastasid täna, 30. aprillil lepingu Koidula raudteepiirijaama hoonete projekteerimiseks ja ehitamiseks. Lepingu mahuks on 63 923 196 krooni (ilma käibemaksuta).

Loe lisaks »

Tallinnas Erika 15 kinnistu enapakkumisele laekus ostusoov

29.apr 2009

Riigi Kinnisvara ASi juhatus tunnistas täna Tallinnas Erika 15 kinnistu avaliku läbirääkimistega enampakkumise võitjaks Informaatika ja Arvutustehnika Instituudi ASi.

Kinnistu maksumuseks kujunes 5 050 000 krooni, alghinnaks oli 5 miljonit krooni.

Enapakkumisle laekus üks ostusoov.  

Loe lisaks »

Keila-Joa loss ja Erika 15 kinnistu Tallinnas enampakkumisel

20.apr 2009

Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) juhatus kuulutas välja avaliku läbirääkimistega enampakkumise kahe kinnistu võõrandamiseks - Erika 15 Tallinnas alghinnaga 5 miljonit krooni  ja Keila-Joa loss alghinnaga 5 miljonit krooni.  

Keila-Joa lossi viie hektari suuruse kinnistu sihtotstarve on sotsiaalmaa. Kinnistul paiknevad riiklike kultuurimälestistena kaitse alla võetud mõisa peahoone, väravahoone, talli- ja karjakastell, külalistemaja, kabel, kelder, mõisa aia piirdemüür ja Keila-Joa mõisa park.

Tallinnas Erika 15 asuva 4 766 ruutmeetri suuruse kinnistu sihtotstarve on samuti sotsiaalmaa. Kinnistul paiknev hoone on amortiseerunud.

Pakkumiste esitamise tähtpäev on Erika 15 kinnistul 24. aprill kell 15.00 ning Keila Joa lossi puhul 07. mai 2009 kell 15.00. Enampakkumise I vooru pakkumised tuleb esitada Riigi Kinnisvara AS-ile aadressil Tartu mnt 85, 10115 Tallinn. Enampakkumise II voorus peab komisjon läbirääkimisi kõigi II vooru pääsenud pakkujatega, välja arvatud juhul kui pakkuja on teatanud, et ta läbirääkimistel osaleda ei soovi.

Kõigi dokumentidega on võimalik tutvuda eelregistreerimisel AS Riigi Kinnisvara kontoris Tartu mnt 85, Tallinn.

Loe lisaks »

Ikla kordoni kinnistu enampakkumine nurjus

17.apr 2009

Riigi Kinnisvara AS juhatus otsustas tänasel, 17. aprilli koosolekul tunnistada Pärnumaal Häädemeeste vallas Ikla külas asuv Ikla kordoni kinnistu (registriosa nr 2087206, katastritunnus 21303:006:0063, pindala 11997 m2) võõrandamiseks korraldatud avalik kirjalik enampakkumine nurjunuks seoses pakkumiste mitteesitamisega.

Loe lisaks »

Rahandusminister kinnitas Riigi Kinnisvara AS 2008. aasta majandusaasta aruande

13.apr 2009

Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) ainuaktsionäri esindaja rahandusminister Ivari Padar kinnitas tänasel, 13. aprillil toimunud üldkoosolekul ettevõtte 2008. aasta majandusaasta aruande ning koos sellega ka puhaskasumi summas 82,214 miljonit krooni jaotamise. Kohustuslikku reservkapitali määrati 4,11 miljonit krooni, eelmiste perioodide jaotamata kasumi arvele 13,1 miljonit krooni ning dividendideks 65 miljonit krooni.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS otsib politsei- ja päästeametihoone arendajat

09.apr 2009
Riigi Kinnisvara AS kuulutab välja kirjaliku vähempakkumise Rakveres Kreutzwaldi 5a kinnistule arendaja leidmiseks, kes  võtab üle hoonestusõiguse hinnaga 4,5miljonit krooni käibemaksuta ja sõlmib ehitiste ning territooriumi kasutamiseks üürilepingu Riigi Kinnisvara AS-iga. Vähempakkumise üürisumma alghinnaks on ilma käibemaksuta 166,38  krooni ruutmeetri kohta. Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS-i kasum kasvas 2008. aastal jõudsalt

09.apr 2009

9. aprillil kogunenud Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) nõukogu kiitis heaks ettevõtte 2008. aasta majandustulemused ning otsustas esitada majandusaasta aruande rahandusministrile kinnitamiseks.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS ja Nordecon Ehitus AS sõlmisid Kammeri Kooli ehitustöödeks lepingu

08.apr 2009
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) ehitusjuhtimisosakonna juhataja Igor Gerasenkov ja Nordecon Ehitus AS (endine Linnaehituse AS) juhatuse liige Marko Raudsik allkirjastasid lepingu Kammeri Kooli ehitustöödeks mahus 29,283 miljonit krooni. Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS pani enampakkumisele kaks kinnistut

25.märts 2009

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) müüb enampakkumise korras Ikla kordoni kinnistu Häädemeestes alghinnaga 644 tuhat krooni ning Pikk 59/Pagari 1/Lai 44 kinnistu Tallinnas alghinnaga 55 miljonit krooni.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS arvestab oma tegevuses keskkonnaga

11.märts 2009

9. märtsil 2009. aastal väljastati Riigi Kinnisvara AS-ile (RKAS) keskkonnajuhtimissüsteemi sertifikaat ning uuendati kvaliteedijuhtimissüsteemi sertifikaati. Väljastatud sertifikaadid tõendavad, et ettevõte tegutseb kinnisvara arendamise, haldamise ja hooldamise ning ehitusjuhtimise ja omanikujärelvalve valdkonnas kooskõlas standardite ISO 14001:2004 ja ISO 9001:2008 nõuetega.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS nõukogu kinnitas kaheksa kinnistu müügiplaani

05.märts 2009

Riigi Kinnisvara AS nõukogu kinnitas tänasel, 5. märtsi istungil  kaheksa kinnistu müügiplaani. Enampakkumisele lähevad Keila Joa loss, Viru 5 a Jõhvis ning kinnistud Erika 15, Endla 15/Lõkke 2, Lõkke 4, Pagari 1, Kalmistu tee 11, Kalaranna 2; 2a (endine Patarei Vangla) Tallinnas. Müügihinnad ja tingimused edastatakse lähiajal üldkoosolekule kinnitamiseks ning seejärel kuulutatakse enampakkumised välja.

Nõukogu kinnitas ka Riigi Kinnisvara ASi 2009. aasta eelarve muutmise, millega vähendati muuhulgas palga- ja tegevuskulusid kümne protsendi võrra. Investeeringute uueks piirmääraks kinnitati 772 miljonit krooni. Maht vähenes 64 miljoni krooni võrra peamiselt planeeritust soodsamate riigihangete ning mõningate projektide ajakava muutumisest tingitud järgmisse aastasse nihkuvate maksete tõttu.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS juhatuse esimehena jätkab Jaak Saarniit

19.veebr 2009

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) nõukogu pikendas juhatuse esimehe Jaak Saarniidu ja juhatuse liikme Piia Kallase teenistuslepinguid järgmiseks kolmeaastaseks perioodiks.

„Juhatus on Jaak Saarniidu juhtimisel teinud head tööd,“ ütles nõukogu esimees Taavi Rõivas. „RKAS on oma klientidele heaks koostööpartneriks ning kliendirahulolu on väga kõrge,“ lisas ta. 

RKAS nõukogu otsustas anda nõusoleku Rakveres Kreutzwaldi 5a kinnistut koormava hoonestusõiguse võõrandamiseks. Kinnistule on koostatud projekt Rakvere Politsei – ja Päästeameti hoone rajamiseks. Kava järgi ehitab hoone valmis erainvestor, kelle leidmiseks korraldatakse avalik konkurss.  

RKAS nõukogu tegi juhatusele ülesandeks leida 5. märtsiks lisaks juba eelmise aasta lõpust külmutatud  personali- ja tegevuskuludele täiendavaid võimalikke kokkuhoiukohti 10 protsendi ulatuses.

Loe lisaks »

RKAS teist aastat järjest aasta tegija

17.veebr 2009
Eesti Kinnisvara Haldajate ja Hooldajate Liit (EKHL) tunnustas 12. - 14.veebruaril toimunud üldkogul kinnisvara korrashoiu valdkonnas tegutsejaid.

Teist aastat järjest valiti "Aasta tegijaks" Riigi Kinnisvara AS. Aasta 2008 "Uus tulija" oli Südalinna Kinnisvarahaldus OÜ ja aasta 2008 "Positiivseim üllataja" ISS Eesti AS.

Kinnisvara korrashoiu valdkonna aasta 2008 halduriks valiti Andry Krass (Kvatro Eesti Kinnisvarahalduse OÜ, Tallinn) ja aasta 2008 hooldajaks Tiit Jürmann  (Pesuekspert OÜ, Viljandi). Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS jätkab kaheksa kinnistu müügiprotsessiga

22.jaan 2009

Riigi Kinnisvara AS-il (RKAS) on jätkuv huvi kaheksa kinnistu võõrandamiseks. Selleks vaatab RKAS üle müügipakkumistes esitatud tingimused ning püüab kiiresti muutuval kinnisvaraturul saada selgust ka kinnistute tegelikust väärtusest käesoleval ajal, samuti soovib RKAS teada saada võimalike ostusoovijate ettepanekuid ja seisukohti müügitingimuste ja nendepoolse ostuhuvi osas.

Võõrandamist ootavad kinnistud Tallinnas Lõkke 4, Pikk 59/Pagari 1/Lai 44, Endla 15/Lõkke 2, Erika 15, Kalaranna tn 2 ja Kalaranna tn 2a (endine Patarei vangla), Kalmistu tee 11, samuti Keila-Joa loss ning kinnistu Jõhvis Viru 5a.

Eeltoodu alusel kutsub RKAS võimalikke ostusoovijaid üles esitama omapoolseid ettepanekuid ja seisukohti nimetatud kinnistute müügitingimuste ja võimaliku ostuhuvi osas hiljemalt 19.veebruariks 2009.a., kontakteerudes selleks arendusosakonna projektijuhi Karl Allekand´iga, tel 606 3467, mobiil 564 59 906; e-post: karl.allekand@rkas.ee. Kinnistuid puudutavate dokumentidega on võimalik aega kokku leppides tutvuda RKASis asukohaga Tartu mnt 85, Tallinn.

Esitatud ettepanekud ja seisukohad oleksid abiks müügiprotsessi ettevalmistamisel ja selle hilisemal teostamisel. Selguse mõttes märgib RKAS, et käesolev teade ei ole pakkumus võlaõigusseaduse § 16 tähenduses ning ostuhuvi ülesnäitamisel ei ole RKAS lepingu sõlmimiseks õiguslikult seotud ega selleks kohustatud.

RKAS soovis eelmisel aastal võõrandada üksteist kinnistut, millest reaalselt müüdi kirjaliku enampakkumisega kolm, kaheksa kinnistu osas ostupakkumisi ei esitatud. Tänaseks on üldise majandusolukorraga seoses muutunud ka kinnisvarakeskkond ja finantseerimisvõimalused.

Vaata kinnistute põhiinfot

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara ja NCC Ehitus lõid käed Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi uue hoone rajamiseks

14.jaan 2009
Täna, 14. jaanuaril 2009 allkirjastasid Riigi Kinnisvara AS-i juhatuse liige Elari Udam ja NCC Ehitus AS-i juhatuse esimees Toomas Aak Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi uue hoone ehituse peatöövõtulepingu.
Loe lisaks »

Raudna Põhikooli spordihoone sai Arhitektuuri sihtkapitali aastapreemia

13.jaan 2009

Laupäeva, 10. jaanuari õhtul anti Viljandis Pärimusmuusika Aidas üle tänavused Eesti Kultuurkapitali aastapreemiad ja sihtkapitalide aastapreemiad.

Loe lisaks »

KOKO Arhitektid muudavad vanglaala avatud linnaruumiks

05.jaan 2009

Täna allkirjastasid Riigi Kinnisvara AS arendusosakonna juhataja Hannes Kuhlbach ja KOKO Arhitektid OÜ esindaja Raivo Kotov lepingu Tallinnas Magasini tn 35 kinnistu detailplaneeringu koostamiseks.

Loe lisaks »

Neli riigikooli saavad korda

02.jaan 2009

Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ja Riigi Kinnisvara AS juhatuse liige Elari Udam sõlmisid kokkulepped Kammeri, Porkuni, Vaeküla ja Kallemäe koolide kordategemiseks.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS-i nõukogu kinnitas ettevõtte 2009. aasta eelarve

23.dets 2008
Täna, 23. detsembril kogunenud Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) nõukogu kinnitas ettevõtte 2009. aasta eelarve, mille kohaselt investeeritakse tuleval aastal 835,9 miljonit krooni. Loe lisaks »

Keila-Joa lossi võõrandamise enampakkumine tunnistati nurjunuks

18.dets 2008

Riigi Kinnisvara AS-i juhatus tunnistas neljapäeval, 18. detsembril Harjumaal, Keila vallas, Keila-Joa alevikus asuva Keila-Joa lossi kinnistu (registriosa nr 8835902, katastritunnus 29501:007:4581, pindala 5,0 ha) võõrandamiseks korraldatud avaliku  kirjaliku  enampakkumise nurjunuks seoses pakkumise mitteesitamisega.

Loe lisaks »

Läti riigisekretär Mārtiņš Lazdovskis tutvub Viru Vanglaga

11.dets 2008

Täna, 11. detsembril tutvustab Riigi Kinnisvara AS (RKAS) vanglate projektidirektor Andrus Kõre koostöös Viru Vangla juhtkonnaga Läti riigisekretär Mārtiņš Lazdovskisele Viru Vangla hoonete kompleksi ning töökorraldust.

„Meil on hea meel, et mahukas töö, mis Viru Vangla rajamisel sai tehtud, on väga hea tulemuse andnud ning Läti kolleegidele silma jäänud. Värske kogemuse najal on meil võimalik Šķirotava ja Kurzeme vangla ehitamisel naabritel nõuga abiks olla,“ sõnas RKAS vanglate projektidirektor Andrus Kõre.

Viru Vangla näol on tegemist kaasaegse, tervikliku ning spetsiifilise hoonetekompleksiga, mis on efektiivselt ja ökonoomselt teostatud. Kasutuse eripärast tulenevalt on täidetud äärmiselt kõrged nõuded nii konstruktsiooni, materjali kui ka teostuskvaliteedi osas. 

Läti Vabariigi Justiitsministeerium ning Riigi Kinnisvara AS sõlmisid ühiste kavatsuste protokolli riigi- ja erapartnerluse projekti „Šķirotava ja Kurzeme vangla ehitamine ja järelvalve” finants-majandusliku põhjenduse ja seotud dokumentide väljatöötamise ning tööliste koolituse ettevalmistamiseks ning elluviimiseks 12. novembril käesoleval aastal.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS müüb Keila-Joa lossi

04.dets 2008

Riigi Kinnisvara AS-i juhatus kuulutas välja Keila- Joa lossi hoonestatud kinnistu võõrandamise avaliku kirjaliku enampakkumise teel.

Keila-Joa loss asub Keila-Joa alevikus, Keila vallas, Harjumaal. Kinnistul on loss, külalistemaja, tallikastell, karjakastell, väravahoone ja kaks keldrit
Enampakkumise alghind on 10 miljonit krooni ning pakkumise esitamise tähtaeg on 16. detsembril 2008 kell 15.00.

Septembri lõpus toimunud Keila-Joa lossi kinnistu võõrandamiseks korraldatud avalik kirjalik enampakkumine alghinnaga 20 miljonit krooni kuulutati nurjunuks seoses pakkumiste mitteesitamise tõttu.

Enampakkumise tingimuste kohta saab täiendavat informatsiooni Riigi Kinnisvara AS-i kodulehelt http://www.rkas.ee.

Loe lisaks »

RKAS teeb riigi vara inventuuri

13.nov 2008
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) ja Rahandusministeerium sõlmisid ühiste kavatsuste protokolli riigile kuuluva hoonestatud kinnisasjade inventuuri läbiviimiseks. Loe lisaks »

Soome riigi kinnisvarastrateegiaga tutvumas

12.nov 2008

Kantslerid ja Riigi Kinnisvara AS juhatuse ning nõukogu liikmed viibisid 10.-11. novembril Soomes, tutvuti Soome kogemusega riikliku kinnisvarastrateegia rakendamisel.

Esimesel päeval rääkis Soome riigi kinnisvara strateegiast, kui riigi valitsemise osast Soome riigisekretäri asetäitja Juhani Turunen.Kinnisvarategevuse finantseerimisest ja investeeringutest eelarveprotsessis tegi ettekande Aulis Kohvakka, Senaatti Kiinteistöt  juhataja. Kinnisvarastrateegia rakendamise praktilistest küsimustest rääkis Kaj Hedvall, Senaatti Kiinteistöt arendusdirektor.

Teisel päeval tutvuti kaasaegsete töökohtadega Riigikassas, Rahvuslik Haridusnõukogus ning Soome Rahandusministeeriumis.

Õppepäevad korraldasid RKAS ja  Senaatti Kiinteistöt koostöös kahe riigi rahandusministeeriumiga.

Loe lisaks »

Tallinna Vangla territoorium tulevikus avatud linnaruumiks

07.nov 2008

7. novembril valiti Magasini tn 35, praeguse Tallinna Vangla territooriumi,  mahulise planeeringu arhitektuurivõistluse võitjaks viie osaleja seast töö "Ereroheline". Võidutöö esitasid KOKO Arhitektid OÜ koosseisus Karis Kahr, Raivo Kotov, Margit Kärner, Lea Laidra, Indrek Mikk.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS üheksa kuu müügitulu oli 222,5 miljonit krooni

30.okt 2008
Täna kogunenud Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) nõukogule esitleti ettevõtte 2008. aasta üheksa kuu majandustulemusi.   
 
Ettevõtte 2008. aasta üheksa kuu müügitulu oli 222,5 miljonit krooni, ehk 42 protsenti rohkem kui 2007. aasta samal perioodil. Sealhulgas kasvas üüritulu 58,7 miljoni krooni võrra 192,2 miljoni kroonini. Osutatud teenuste maht kasvas 30 miljoni kroonini ehk 31 protsenti rohkem kui möödunud aasta samal perioodil.

Loe lisaks »

Pärnu Haigla viiakse Riigi Kinnisvara AS-i aktisakapitalist välja

16.nov 2006
15. novembril toimunud Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) aktsionäride erakorralisel üldkoosolekul otsustati viia Pärnu Haigla hoonestusõigus ettevõtte aktsiakapitalist välja. Otsuse allkirjastas aktsionäri esindaja rahandusminister Aivar Sõerd.
 
Hoonestusõiguse aktsiakapitalist väljaviimine jõuab arvestuslikult lõpule 2007. aasta augusti lõpuks. Kokku väheneb RKAS-i aktsiakapital 273,5 mln krooni võrra.
 
RKAS on 2001. aastal loodud Eesti Vabariigile kuuluv 1,6 miljardi krooni suuruse aktsiakapitaliga kinnisvaraarenduse ja -haldusega tegelev ettevõte, mille aktsiad kuuluvad 100%-liselt Eesti Vabariigile. Aktsiaid valitseb Rahandusministeerium.
Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS-i 2006. aasta 6 kuu majandustulemused

09.aug 2006
Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) juhatus esitles eile, 8. augustil ettevõtte nõukogule I poolaasta majandustulemusi.
 
RKAS-i 2006. majandusaasta esimese 6 kuu müügitulu oli 83 804 000 krooni, mis on 13 820 000 krooni rohkem kui möödunud aasta samal perioodil. Ettevõtte poolaasta puhaskasum oli 22 646 000 krooni, mis on suurenenud 6 708 000 krooni võrreldes eelmise aasta sama perioodiga.
 
?üritulu teeniti esimesel poolaastal 69 159 000 krooni, mis on 9 410 000 krooni enam kui aasta tagasi.
Loe lisaks »

Sõlmiti kokkulepe Viru vangla ja arestimaja ehitamise finantseerimise kohta

14.juuni 2006
Riigi Kinnisvara AS sõlmis täna, 14. juunil Justiitsministeeriumi ja Siseministeeriumiga  projekteerimis- ja ehitustööde kokkuleppe muudatuse Jõhvi rajatava Viru vangla ja arestimaja ehitamise finantseerimise kohta, millega võeti maha takistused vangla tähtaegseks valmimiseks.
 
Justiitsminister Rein Langi sõnul on uue vanglakompleksi ehitamine suur samm Eesti vanglasüsteemi reformimisel. "Seniste okupatsiooniajast pärit ja varisevate kivihunnikute asemele tekivad lõpuks ometi nüüdisaegsed kinnipidamisasutused, kus on ka palju paremad turvameetmed," ütles Lang. "Eemaldumisel nõukogudeaegsest GULAGist oli Tartu vangla valmimine esimene samm, edasi ootame Viru vangla ja Tallinna vangla valmimist".
 
Siseminister Kalle Laanet lausus, et uue, kaasaegse arestimaja valmimine tagab sinna paigutatavatele kinnipeetavatele inimväärsed ja Euroopa Liidu nõuetele vastavad tingimused. „Riiklikust aspektist on väga oluline see, et  vangla ja arestimaja ühtekoondamine loob sünergia, mis aitab oluliselt kokku hoida valvekulusid,” ütles Laanet. Ta lisas, et üldsusele on teada arestimajades valitsev ruumipuudus ning ka see, et enamus arestikambreid on amortiseerunud. Valmiv arestimaja pakub kujunenud olukorrale kindlasti leevendust.
Loe lisaks »

Viru vangla ehitustööde peatöövõtu riigihankel tegi parima pakkumise AS Merko Ehitus

09.juuni 2006
Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) juhatus kinnitas täna Viru vangla ehitamiseks korraldatud riigihanke võitjaks AS Merko Ehituse, kes tegi pakkumise summas 786 995 743 krooni, millele lisandub käibemaks.
 
Pakkumisdokumendid võtsid välja seitse ettevõtet, kellest pakkumise esitasid neli: Skanska EMV AS, Eesti Ehitus AS, AS Merko Ehitus ning ühispakkumisena Estconde-E O? ja Celander Ehitus O?. Hankekomisjon tunnistas vastavaks kõigi nelja ettevõtte poolt esitatud pakkumised.
 
RKAS kuulutas korrigeeritud tingimustega avatud pakkumismenetlusega rahvusvahelise riigihanke Viru vangla ehitustööde peatöövõtja leidmiseks välja käesoleva aasta 23. veebruaril.
Loe lisaks »

Riigikoolide renoveerimiseks sõlmiti raamleping

28.apr 2006
Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) koolide divisjoni direktor Margus Lantin ning Haridus- ja Teadusministeerium sõlmisid raamlepingu, mille kohaselt renoveeritakse RKAS-i abiga lähiaastatel 31 üldharidus- ja erikooli. Esimesed 13 kooli on kavas korrastada aastatel 2006-2007, millede eeldatavaks investeeringumahuks on kavandatud 802 miljonit krooni. Teiste koolide osas otsitakse optimaalseid lahendusi renoveerimise alustamiseks alates 2008. aastast.
 
Raamleping hakkab reguleerima pooltevahelised suhted koolihoonete renoveerimis- ja ehitustööde ning haldusküsimuste korraldamisel Kooliprogrammi raames. Renoveeritavate koolihoonete täpsed maksumused ja valmimise tähtajad selguvad peale vastavate riigihangete läbiviimist.
 
Lepingu allkirjastanud avaldasid heameelt, et on leitud lahendus kooliõpilaste, sealhulgas ka erivajadustega kooliõpilaste, õpitingimuste oluliseks parendamiseks.
 
Koolid korda projekti raames on RKAS sõlminud lepingud 19 kooli korda tegemiseks kogusummas 633 miljonit krooni. Lähiajal lisandub veel raamlepinguga kinnitatud 13 kooli. Ettevalmistamisel on 14 kooli renoveerimislepingud kohalike omavalituste valduses olevatele koolihoonetele.
Loe lisaks »

Linnamäe Vene Lütseumi rekonstrueerib AS Facio Ehitus

05.jaan 2006
Kolmapäeval, 4. jaanuaril allkirjastasid Riigi Kinnisvara AS koolide divisjoni ehitusdirektor Igor Gerasenkov ja AS Facio Ehituse juhatuse liige, ehitusdirektor Riho Kalve alla Linnamäe Vene Lütseumi projekteerimis- ja ehitustööde töövõtulepingule.

Riigihanke koolimaja rekonstrueerimiseks võitis AS Facio Ehitus, pakkudes maksumuseks 71,7 miljonit krooni. Pakkumisdokumendid võtsid välja 8 ettevõtet, pakkumise esitasid neist kaks - lisaks AS Facio Ehitusele pakkus AS Merko Ehitus hinnaks 82,6 miljonit krooni. Hindadele lisandub käibemaks.

Linnamäe Vene Lütseumis alustatakse taas koolitööd käesoleva aasta 1. septembril.

Riigi Kinnisvara AS on seisuga 30.12 sõlminud lepingud 18 kooli kordategemiseks summas 613,71 miljonit krooni. Loe lisaks »

Viru Vangla ehitaja leidmiseks kuulutatakse välja uus riigihange

02.jaan 2006
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) juhatus toetas täna, 2. jaanuaril riigihanke komisjoni ettepanekut lükata tagasi kõik riigihankes „Viru vangla projekteerimis-ehitustööd” esitatud pakkumised. Pakkumiste maksumused ületasid ostja rahalised võimalused olles kõrgemad, kui 470 000 000 krooni. Vaidlustustähtaja lõppedes kuulutab RKAS välja senise piiratud pakkumismenetlusega riigihanke asemel uue avatud riigihanke.

Riigihanke konkursi teise vooru kvalifitseerusid neli ehitusettevõtet: AS Merko Ehitus, AS Eesti Ehitus, Skanska EMV ja YIT Ehitus. Pakkumised esitasid AS Merko Ehitus ja AS Eesti Ehitus, nende poolt pakutu aga ületas Viru Vangla projekteerimis-ehitustööde hanke täpsustatud eeldatava maksumuse, mis oli 470 000 000 krooni. Riigihanke pakkumise kutse dokumentides esitatud nõude kohaselt lükas juhatus tagasi kõik eeldatava maksumuse ületanud pakkumised. Loe lisaks »

Rahumäe Põhikooli rekonstrueerib AS Koger&Partnerid

23.dets 2005
23. detsembril allkirjastasid Riigi Kinnisvara AS koolide divisjoni ehitusdirektor Igor Gerasenkov ja AS Koger&Partnerid ehitusdirektor Ants Mitt projekteerimis- ja ehitustööde töövõtulepingu Rahumäe Põhikooli rekonstrueerimiseks. Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara ASi nelja kinnistu eest pakuti avalikul kirjalikul enampakkumisel 31,3 miljonit krooni

31.okt 2005
Riigi Kinnisvara ASi poolt avalikule kirjalikule enampakkumisele esitatud nelja kinnistu ostusoovi kogusummaks on 31,3 miljonit krooni.

Tallinnas Artelli 12 asuva 2560 m² suuruse kinnisasja võõrandamiseks korraldatud enampakkumise võitis üheksateistkümne pakkuja seast Electrum Trading AS, kes esitas pakkumise summas 5 120 000 krooni. Artelli 12 kinnisasja enampakkumise alghind oli 2 500 000 krooni. Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara ASi esindajad kohtuvad Põlva maavanemaga

24.okt 2005

Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) esindajad külastavad neljapäeval Põlvamaad, kus kohtutakse maavanem Urmas Klaasi ja Värska vallavanema Rein Järvelillega, arutamaks tulevase Koidula piirijaama rajamisega seonduvat.

Vastne RKASi Koidula projekti direktori Urmas Leinfeldi sõnul tuleb kohtumisel maavanema ja Värska valla juhtidega peamiselt jutuks rajatava raudteetollipiirijaama ehituse ettevalmistamine ja tegevuste kooskõlastamine. „Arenduspiirkond  on väga suur, tehnilist dokumentatsiooni võib kaua lugeda, aga ega enne korralikku ettekujutust projektist ei teki kui on korra kummikud jalga tõmmatud - oma silm on kuningas” ütles Leinfeld.
Loe lisaks »

Maarjamäe staadioni hoonestusõiguse 36 aastaks võitis FC Levadia

04.okt 2005
Riigi Kinnisvara AS poolt välja kuulutatud avaliku kirjaliku enampakkumise hoonestusõiguse seadmiseks Tallinnas Kose tee 4 asuvale 32 284m2 suurusele kinnisasjale (Maarjamäe staadion) tähtajaga 36 aastat võitis FC Levadia. Enampakkumisel jäi hoonestusõiguse aastatasuks pakkumise alghind 600 000 krooni, summale lisandub käibemaks.

Riigihanke pakkumise kutsed võtsid välja FC Levadia ja jalpalliklubi TVMK, ent pakkumise esitas vaid Levadia.

Hoonestaja kohustub hoonestusõiguse ulatuses nelja aasta jooksul alates hoonestusõiguse lepingu sõlmimisest korrastama kinnistu ning rajama kinnistule vähemalt kolm jalgpalliväljakut. Antud aja jooksul kohustub hoonestaja investeerima eelnimetatud ehitiste rajamisse vähemalt 10 miljonit krooni. Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS müüb avalikul kirjalikul enampakkumisel neli kinnistut

26.sept 2005
Riigi Kinnisvara AS korraldab avaliku kirjaliku enampakkumise Riigi Kinnisvara ASile kuuluvate järgmiste kinnistute võõrandamiseks:
Artelli tn 12 kinnistu Tallinnas, endine Politseiameti autobaas. Pindala 2560 m², sihtotstarve riigikaitsemaa, enampakkumise alghind 2,5 miljonit krooni. Loe lisaks »

Maarjamäe staadioni hoonestusõigus 36 aastaks enampakkumisel

29.aug 2005
Riigi Kinnisvara AS seab avaliku kirjaliku enampakkumise teel hoonestusõiguse Tallinnas Kose tee 4 asuvale 32 284m2 suurusele kinnisasjale (Maarjamäe staadion) tähtajaga 36 aastat. Enampakkumise hoonestusõiguse aastatasu alghind on käibemaksuta 600 000 krooni. Loe lisaks »

Eesti Raudtee ja Riigi Kinnisvara AS jõudsid Koidula piirijaama osas kokkuleppele

25.juuli 2005
Eesti Raudtee, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Rahandusministeeriumi ja Riigi Kinnisvara ASi vahel peetud pikaajaliste läbirääkimiste tulemusena sõlmiti reedel RKASi ja Eesti Raudtee vahel koostööleping Koidula piirijaama rajamise, finantseerimise ning tulevikus majandamise kohta, mis tähistab olulist edasiminekut pikalt ettevalmistatud Eestile tähtsas raudteeprojektis. Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS audiitoriks kinnitati Ernst&Young Baltic AS

22.juuli 2005
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) ainuaktsionäri esindaja rahandusminister Aivar Sõerd nimetas 21. juulil RKASi 2005. kuni 2007. majandusaasta audiitoriks audiitorühingu Ernst&Young Baltic AS.

Audiitor valiti välja RKASi poolt korraldatud avatud riigihanke tulemusena kahe osaleja hulgast. Ernst&Young Baltic AS võitis riigihanke, võidupakkumise maksumuseks oli 345 000 krooni, summale lisandub käibemaks. Loe lisaks »

Märjamaa Gümnaasium saab uue söökla ja võimla

20.juuli 2005

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) ja Märjamaa vald sõlmisid 20. juulil lepingu Märjamaa Gümnaasiumile uue söökla ja võimla ehitamiseks. Lepingu allkirjastasid RKAS Koolide divisjoni direktor Tiit Kerem ja Märjamaa vallavanem Mart Tilk.

Tööd toimuvad kolmes etapis. 31. oktoobril 2005 valmib kooliga piirnev Staadioni tänav. 1. veebruaril 2006 saab kool uue söökla ning 1. juunil 2006 uue võimla. Koguinvesteering on 24,289 miljonit krooni.

Lepinguga annab Märjamaa vald RKASile üle hoonestusõiguse kuni 31. detsembrini 2025.

Lisainfo:
Mart Tilk, Märjamaa vallavanem Tel: 5623 7269
Annika Loigu, RKAS kommunikatsiooni- ja turundusjuht Tel: 611 3685

Loe lisaks »

Uus Riigi Kinnisvara AS nõukogu esimees on Kalev Kallo

10.juuni 2005
10. juunil 2005 toimunud Riigi Kinnisvara AS-i nõukogu koosolekul valiti ühehäälselt uueks nõukogu esimeheks Tallinna Kesklinna vanem Kalev Kallo.

Rahandusminister kutsus 24. mail 2005 nõukogu liikme kohalt tagasi eelmise nõukogu esimehe Olari Taali ning nõukogu liikmed Eva Vanamb´i ja Vello Väinsalu. Uuteks nõukogu liikmeteks nimetati Tallinna Kesklinna vanem Kalev Kallo, Riigikogu liikmed Janno Reiljan ning Evelyn Sepp. Tööd nõukogu liikmetena jätkavad Riigikogu liige Jaanus Männik, Kalev Kukk, Rahandusministeeriumi riigivara talituse juhataja Margus Lantin ning Esma Auto AS-i juhataja Ralf ?ng.
Loe lisaks »

Rakvere saab loodussõbraliku koolimaja

31.mai 2005
Riigi Kinnisvara AS ja MT? Rakvere Eragümnaasiumi Hariduskogu sõlmisid 31. mail lepingu Rakvere Eragümnaasiumile uue 660 m2 koolimaja ehitamiseks. Investeeringu kogumaht on 9,44 miljonit krooni. Loe lisaks »

Haapsalu Kutsehariduskeskus saab kaasaegse puidutöökoja

27.apr 2005

Neljapäeval, 28. aprillil sõlmivad Riigi Kinnisvara AS ja Sanco Ehitus AS Haapsalu Kutsehariduskeskuse puidutöökoja projekteerimis- ja ehitustööde lepingu.

Kavandatava puidutöökoja maksumuseks on 8,58 miljonit krooni. Hoone mahuks on kavandatud 870 m2 ning ehitustööd algavad käesoleva aasta mais. Sanco Ehitus AS võitis Uuemõisas asuva puidutöökoja projekteerimis- ja ehitustööde riigihanke 13.aprillil.

Peatselt sõlmitakse leping ka Riigi Kinnisvara ASi ja puidutöökoja seadmete riigihanke konkursi võitja KRK Mõigu O? vahel. Uus töökoda sisustatakse kõrgetasemeliste seadmetega, seadmete hulgas on näiteks ka CNC puidutöötluse universaalpink. Seadmete kogumaksumus on 1,95 miljonit krooni.

Puidutöökojas saab õppetööd alustada juba käesoleva aasta septembris.

Lisainfo:
Annika Loigu
Kommunikatsiooni- ja turundusjuht
Riigi Kinnisvara AS
Tel. 611 3685
GSM: 50 17654
E-post: annika.loigu [at] rkas.ee

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara ASi abil kerkib Laulasmaale Lohusalu Lasteaed-algkool

12.apr 2005

Riigi Kinnisvara AS ja Keila vald sõlmisid 12. aprillil Lohusalu Lasteaed – algkooli rajamise eelduseks oleva hoonestusõiguse seadmise ja üürilepingu.

Kinnistu pindalaga 13 070 m² asub Keila vallas, Laulasmaa külas. Kavandatava koolimaja üldpinna eeldatavaks suuruseks on 2 800 m² ning investeeringu mahuks 26 miljonit krooni.

Riigi Kinnisvara AS jääb hoone valmides lepingu kohaselt omanikuks 2030. aasta augusti lõpuni ning täidab seni omanikukohustusi, vastutab hoone ehitus- ja remonttööde ning haldamise eest.

Koolimaja valmib hiljemalt järgmise aasta 15. augustiks.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara ASi juhatuse ja nõukogu liikmete tasud 2004

01.apr 2005

Juhatuse liikmed:

Teimann, Enn 01.01.2004 - 14.09.2004
Juhatuse liikme tasu 544 654,00
Täiendav tasu 357 500,00
Hüvitus lepingu lõpetamise puhul 180 000,00
Puhkuse kompensatsioon 32 500,00
Kokku 1 114 654,00

Kendla, Taivo 01.01.2004 - 15.08.2004
Juhatuse liikme tasu 448 571,00
Täiendav tasu 150 000,00
Hüvitus lepingu lõpetamise puhul 540 000,00
Puhkuse kompensatsioon 30 000,00
Kokku 1 168 571,00

Viik, Heino 01.01.2004 - 15.08.2004
Juhatuse liikme tasu 448 571,00
Täiendav tasu 150 000,00
Hüvitus lepingu lõpetamise puhul 540 000,00
Puhkuse kompensatsioon 30 000,00
Kokku 1 168 571,00

Ottis, Tiit 26.07.2004 - 31.12.2004
Juhatuse liikme tasu 339 773,00

Kolosov, Roman 16.08.2004 - 31.12.2004
Juhatuse liikme tasu 179 741,00

Puusaar, Heiki 13.09.2004 - 31.12.2004
Juhatuse liikme tasu 218 182,00

Udam, Elari 11.10.2004 - 31.12.2004
Juhatuse liikme tasu 162 857,00

Nõukogu liikmed:

Väinsalu, Vello 01.01.2004 - 31.12.2004
Nõukogu liikme tasu 33 600,00

Pedastsaar, Eliko 01.01.2004 - 03.02.2004
Nõukogu liikme tasu 2 800,00

Taal, Olari 01.01.2004 - 31.12.2004
Nõukogu liikme tasu 44 000,00

Männik, Jaanus 01.01.2004 - 31.12.2004
Nõukogu liikme tasu 28 000,00

?ng, Ralf 01.01.2004 - 31.12.2004
Nõukogu liikme tasu 28 000,00

Rask, Märt 01.01.2004 - 30.08.2004
Nõukogu liikme tasu 22 400,00

Vanamb, Eva 01.01.2004 - 31.12.2004
Nõukogu liikme tasu 33 600,00

Tinni, Andrus 03.02.2004 - 31.12.2004
Nõukogu liikme tasu 30 800,00

Kukk, Kalev 30.08.2004 - 31.12.2004
Nõukogu liikme tasu 11 200,00

Loe lisaks »

Linn renoveerib Riigi Kinnisvara ASi abiga Pae ja Mustamäe Gümnaasiumi

17.veebr 2005

Täna, 17. veebruaril allkirjastasid Riigi Kinnisvara ASi koolide divisjoni direktor Tiit Kerem ja Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula lepingud, mille kohaselt võtab Riigi Kinnisvara AS üle Tallinna linna poolt alustatud Pae Gümnaasiumi ja Mustamäe Gümnaasiumi ehitustööd. Lepingute kohaselt viib Riigi Kinnisvara AS nimetatud koolide remondid lõpuni käesoleva aasta 15. augustiks.

Tegemist on "Teeme koolid korda" projekti esimeste lepingutega. Riigi Kinnisvara ASi ja Tallinna Haridusameti vahel on kavas koolide renoveerimiseks sõlmida selle aasta jooksul veel kaheksa lepingut.

Riigi Kinnisvara ASi koolide divisjon loodi jaanuaris 2005. Eesmärgiks on anda kohalikele omavalitsustele lisavõimalus Riigi Kinnisvara ASi kaasabil renoveerida viie kuni seitsme aasta jooksul koolimajad tänapäeva nõuetele vastavaks.

Loe lisaks »

Pärnu haigla valmisehitamine valiti Pärnu aasta teoks

19.dets 2004

Pärnu Linnavalitsuse ja Pärnu Postimehe poolt korraldatud Pärnu aasta teo konkursil valisid pärnakad ülekaalukalt aasta teoks Riigi Kinnisvara ASi poolt lõpuleviidud Pärnu uue haiglahoone ehitamise.

Vaata lisaks:

Loe lisaks »

Müüdi kinnistu Vitamiini 4a, Tartu

01.dets 2004

29.11.2004 sõlmiti kinnistu Vitamiini 4a, Tartu notariaalne ostu-müügileping.

Notariaalne ostu-müügileping sõlmiti 30. septembril 2004. aastal lõppenud kinnistu müügiks korraldatud enampakkumisel suurima nõuetekohase pakkumise teinud isikuga.

Avalikul kirjalikul enampakkumisel müüdava kinnistu alghind oli 500 000 krooni. Enampakkumisel tõusis kinnistu hind ligemale 1,4 korda.

Müüdud kinnistu pindala oli 630 m². Kinnistu oli hoonestatud - kinnistul asuva hoone üldpind on 313 m².

Vaata lisaks:
Vitamiini 4a kinnistu müük (08.09.2004)

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS kavandab Lasnamäe veerule 12-korruselist büroohoonet

26.nov 2004

Tallinna Linnavalitsus võttis oma 24. novembri istungil vastu Lasnamäe 2 kinnistu detailplaneeringu, millest lähtuvalt planeerib Riigi Kinnisvara AS kinnistule kuni 12-korruselise ärihoone rajamist.

Planeeritav uus ärihoone tuleb osaliselt 8-korruseline, osaliselt 11-korruseline ja osaliselt 12-korruseline. Kinnistu asub ärihoonele sobilikus asukohas - asudes mitte küll kesklinnas, on siiski kinnistule väga hea juurdepääs nii ühis- kui autotranspordiga. Lisaks tagab Lasnamäe tänava äärne paeklindi serva pealne asukoht rajatavas hoonest suurepärased vaated vanalinnale ja Tallinna lahele.

Hoone mahtude planeerimisel on lähtutud kinnistu suurusest ja ümbruskonnas välja kujunenud hoonete mahtudest - planeeritav hoone on sama kõrge naabruse oleva ärihioonega, samas suhestub ta oma diferentseeritud kõrguste tõttu hästi naabruses oleva Tartu mnt 85 2-korruselise hoonega.

Kuna Riigi Kinnisvara ASi üks põhilisi eesmärke on rahulda riigiasutuste kinnisvaravajadusi, siis nähakse antud tulevase hoone kasutajatena erinevaid riigiasutusi. Detailplaneerimise protsessi pikkuse tõttu on antud kinnistu puhul tegeletud nn ette arendamisega, luues täna toodet, mida kasutada siis, kui tekivad konkreetsed vajadused.

Detailplaneeringu koostas arhitektuuribüroo Koot & Koot .

Vaata lisaks:
Lasnamäe 2 projekti kirjeldus

Loe lisaks »

Valmis Pärnu haigla uus hoone

15.nov 2004

15.11.2004 kirjutasid Riigi Kinnisvara ASi, FKSM ASi ja SA Pärnu Haigla esindajad pidulikult alla Ristiku tn 1, Pärnu asuva haiglahoone üleandmise-vastuvõtmise aktile.

Aastakümneid kidunud projekt sai hoo sisse, kui 2003. aastal Vabariigi Valitsus otsustas, et hoone ehitab valmis Riigi Kinnisvara AS, kes annab selle pikaajalisele üürile Sihtasutusele Pärnu Haigla. 2003. aasta septembris sõlmiti Riigi Kinnisvara ASi ja SA Pärnu Haigla vahel hoonestusõiguse leping ja üürileping.

Hoone ehituse peatöövõtja oli FKSM AS, peaprojekteerija Eesti Projekt ja sisekujunduse autor Taso Mähar AB Emil Urbel büroost. Ehitustegevusega alustati 15. oktoobril 2003. aastal ja hoone kasutusluba väljastati käesoleva aasta oktoobri lõpus. Tänu konstruktiivsele koostööle tellija ja töövõtja vahel valmis hoone poolteist kuud varem, kui esialgu planeeriti.

Uue haiglahoone suletud netopind on 27058 m² ja haiglas saab olema kokku 320 voodikohta. Koos keldrikorrusega on hoonel kokku 9 korrust, millest viimasel korrusel asuvad tehnilised ruumid.

Tegemist on tänaseks hetkeks suurima Riigi Kinnisvara ASi poolt läbi viidud üksikprojektiga.

Loe lisaks »

Sõlmiti koostöökokkulepe Viru vangla projekteerimiseks ja ehitamiseks

04.nov 2004

04.11.2004.a allkirjastasid justiitsminister Ken-Marti Vaher, siseminister Margus Leivo ja Riigi Kinnisvara AS-i juhatuse esimees Tiit Ottis koostöökokkuleppe 1000-kohalise kambertüüpi Viru vangla ja arestimaja projekteerimiseks ja ehitamiseks.

Sõlmitud kokkuleppe kohaselt kohustub Riigi Kinnisvara AS koostöös Justiits- ja Siseministeeriumiga korraldama läbi riigihanke Viru vanglakompleksi projekteerimise ja ehitamise.
Pooled seadsid eesmärgiks teostada kompleksi rajamine efektiivsel viisil, saavutades kvaliteetne lõppresultaat optimaalsete kulutustega, arvestades ka hilisemate ekspluatatsioonikuludega.

Projekteerimise rahvusvaheline riigihange kuulutatakse välja käesoleva aasta novembris. Ehituse peatöövõtu rahvusvaheline riigihange kuulutatakse välja orienteeruvalt suvi 2005. Vangla valmimine on planeeritud 2007. aasta alguses.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS uus struktuur

03.nov 2004

1. novembrist jõustus uus Riigi Kinnisvara AS-i struktuur, mille eesmärgiks on tagada ettevõttele seatud eemärkide parem saavutamine. Kogu struktuurimuudatuse kandvaks ideeks on suunata objektide arendamisel raskuskese ennetavale/analüütilisele tegevusele.

Uue struktuuri kohasel kuulub juhatusse neli liiget - juhatuse esimees, kinnisvara arendusvaldkonna eest vastutav juhatuse liige, finantsvaldkonna eest vastutav juhatuse liige ja kinnisvara haldamise eest vastutav juhatuse liige.

Ettevõttel on kaks põhitegevusega seotud struktuuriüksust - arendusdivisjon ja haldusdivisjon, mida kureerivad vastava valdkonna juhatuse liikmed.

Arendusdivisjoni juhi alluvusse kuuluvad:

investeeringute projektidirektor;
arenduse projektidirektor(id);
spetsiifiliste projektide juhid/direktorid (hetkel vanglad ja Koidula piiripunkt);
toetavate üksuste juhid (projekteerimise projektijuht ja IT-juht).
Haldusdivisjonis hakkab iseseisva struktuuriüksusena tööle hooldusosakond. Hooldusosakond osutab halduritele teenust sisemiste töövõtulepingute alusel eesmärgiga parandada konkurentsivõimet ja teenida kasumit. Haldurite tegevuspiirkondade jaotusel säilitatakse täna kehtiv regionaalne jaostuse skeem.

Iseseisva osakonnana jätkab õigusosakond, juristile allutatakse hankespetsialist.

Toetavate üksustena luuaks kaks uut ametikohta:

ettevõtte juhtimise korrastamiseks ja kvaliteetse tegevuse tagamiseks moodustatakse kvaliteedijuhi ametikoht juhatuse esimehe alluvuses;
ettevõtte turundus- ja maineprobleemide lahendamiseks moodustatakse kommunikatsiooni- ja turundusjuhi ametikoht juhatuse esimehe alluvuses.

Vt. Riigi Kinnisvara AS uus struktuur (pdf 9kb)

Loe lisaks »

Sõlmiti leping Haapsalu Kutsehariduskeskuse rajamiseks

03.nov 2004

29. oktoobril sõlmiti Riigi Kinnisvara ASi ning Haridus- ja Teadusministeeriumi vahel leping Haapsalu Kutsehariduskeskuse uue hoonetekompleksi rajamiseks Lääne maakonda Ridala valda.

Tegemist on esimese Riigi Kinnisvara ASi poolt sõlmitud lepinguga, mille eesmärgiks on koolihoone rajamine ja üürile andmine. Sõlmitud lepingu kohaselt teostab Riigi Kinnisvara AS hoone rajamiseks vajalikud investeeringud ja annab koolimaja Haapsalu Kutsehariduskeskuse kasutusse, jäädes ise hoone omanikuks ja haldajaks.

8640 m² suuruse hoonetekompleksi ehitustöödega on planeeritud alustada 2005. aasta alguses eesmärgiga saada hoonetekompleks valmis 2005. aasta 1. septembriks.

Rajatavas kompleksis hakkab õppima kokku kuni 400 õppurit.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS andis Keskkriminaalpolitsei kasutusse uue kaasaegse politseihoone

03.nov 2004

Riigi Kinnisvara AS andis oktoobri lõpus politseile üle Põhja-Tallinna linnaosas aadressil Tööstuse 52a asuva politseihoone, milles hakkab paiknema Keskkriminaalpolitsei.

Tööstuse 52a hoone projekteeris arhitektuuribüroo Randväli ja Karema AS ning ehitas Facio Ehituse AS. 3273,3m² suuruse suletud netopinnaga hoone ehitamist alustati 2004. aasta märtsis ja kasutusluba väljastati septembri lõpus.

Keskkriminaalpolitsei hoone on juba kolmas viimastel aastatel Siseministeeriumi ja Riigi Kinnisvara AS-i koostöös valminud suurem politseihoone – esimene hoone oli Põhja Politseiprefektuuri Kesklinna Politseiosakonna hoone Tallinnas Pärnu maanteel ja teine Põhja Politseiprefektuuri Ida Politseiosakonna hoone Tallinnas Vikerlase tänaval. Lisaks on käesoleval aastal üle antud politseijaoskonna ruumid Kärdlas. Tegemist on juba teise Keskkriminaalpolitsei kasutusse antud hoonega - lisaks rajatud hoonele asub politsei ka naaberkinnistul (Tööstuse 52) asuvas hoones, mis omandati 2003. aasta alguses Eesti Liikluskindlustuse Fondilt.

Loe lisaks »

Vitamiini 4a kinnistu müük

08.sept 2004

Riigi Kinnisvara AS müüb enampakkumise teel kinnistu, asukohaga Tartus Vitamiini 4a, kinnistusregistri registriosa nr 33859, pindalaga 630 m². Hoonestatud kinnistul asuva asuva hoone üldpind on 313 m².

Avalikul kirjalikul enampakkumisel müüdava kinnistu alghind on 500 000 krooni. Pakkumiste esitamise tähtaeg on 30.09.2004.a.

Avaliku enampakkumise tingimused  
Pakkumine City24's  
Maainfo

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS alustas Tallinna Ringkonnakohtu hoone renoveerimistöid

13.aug 2004

Riigi Kinnisvara AS sõlmis 10.08.2004 ehituse peatöövõtulepingu Merko Ehitus ASiga Tallinnas Pärnu mnt 7 asuva muinsuskaitse all oleva ringkonnakohtu hoone renoveerimiseks. Sõlmitud ehituslepingu hind ilma käibemaksuta on 36,27 mln krooni. Renoveerimistööde projekti koostas Amhold AS. 4153,6 m² suurune hoone on planeeritud Tallinna Ringkonnakohtu kasutusse anda 2005. aasta alguses.

Tegemist on juba teise Riigi Kinnisvara ASi ja Justiitsministeeriumi koostöös rajatava kohtuhoonega Tallinnas - 2003. aastal valmis hoone aadressil Tartu mnt 85. Lisaks eelnimetatutele on viimase paari aasta jooksul Justiitsministeeriumiga koostöös renoveeritud kohtuhoone Narvas aadressil 1. mai 2 ja prokuratuurihoone Tallinnas aadressil Tatari 39. ?le Eesti on erinevate kohtute ja Riigi Kinnisvara ASi vahel sõlmitud 26 üürilepingut; üürilepingute alusel üüritavate ruumide kogupind on üle 35 000 m².

Kõikide Justiitsministeeriumi valitsemisalas olevate asutuste poolt Riigi Kinnisvara ASilt üüritavate ruumide kogupind on ligikaudu 50 000 m².

Loe lisaks »

Juunis-juulis valmis kaks objekti

06.aug 2004

Riigi Kinnisvara AS lõpetas juunis-juulis kahe objekti ehitustööd; tehtud investeeringute mahuks kujunes kokku (sh sisustuse hind) 30 mln krooni (summale lisandub käibemaks).

20.06.2004.a valmis koostöös justiitsministeeriumiga kohtuhoone (kogupind 2332 m²) aadressil 1. Mai 2, Narva. Hoone kasutaja on Narva linnakohus. Kohtuhoone projekteeris Randväli ja Karemaa AS ning ehituse peatöövõtja oli Impost T?.

21.07.2004.a valmis koostöös siseministeeriumiga Kärdlas aadressil Sadama 26 asuv hoone, mille kogupind on 1516 m². Hoone kasutajad on Piirivalveamet, Politseiamet ja Kodakondsus- ja migratsiooniamet. Hoone projekteeris Inrestarauraator Projekt O? ning ehituse peatöövõtja oli Parmeron AS.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara uus juht on Tiit Ottis

01.juuli 2004

TALLINN, 01. juuli, BNS - Riigi Kinnisvara AS-i uueks juhatuse esimeheks sai Tiit Ottis, kes asub komplekteerima oma meeskonda.

Ottis on töötanud Merko Ehituse arendusdirektorina, Merko Leedu tütarfirma juhina ja ehitusfirma Gustav juhina.

Riigi Kinnisvara nõukogu liige Andrus Tinni ütles BNS-ile, et rohkem juhatuse liikmeid nõukogu praeguseks välja valinud pole. Ottis saab juhatuse liikmeid valida juhatuse liikmete leidmiseks korraldatud konkursil osalenud kandidaatide hulgast ning vajadusel võib kaasata ka teisi inimesi.

Riigi Kinnisvara praeguse juhatuse lepingud kehtivad 15. augustini. "Enne seda peab kogu üleminek toimuma. Siis on näha, millised praegused juhatuse liikmed jätkavad ja millised tulevad uued," ütles Tinni. Tema sõnul pole praegu veel otsustatud, milline saab olema juhatuse liikmete arv.

Riigi Kinnisvara senisesse juhatusse kuuluvad Enn Teimann, finantsvaldkonna eest vastutav Heino Viik ning õigusvaldkonna eest vastutav Taivo Kendla. Kõik juhatuse liikmed kandideerisid ka uueks ametiajaks.

Riigi Kinnisvara juhatuse liikmete leidmiseks korraldatud konkursile laekus 36 avaldust, neist 15 kvalifitseerus ettevõtte nõukogu otsusel konkursile.

Riigi Kinnisvara nõukogu esimees on Olari Taal ja nõukogu liikmed Andrus Tinni, Vello Väinsalu, Märt Rask, Ralf ?ng, Jaanus Männik ja Eva Vanamb.

Riigi Kinnisvara sai möödunud aastal 26,9 miljonit krooni kasumit, ettevõtte bilansimaht oli aasta lõpul 1,040 miljardit krooni. Ettevõtte põhivara maht oli aasta lõpul 737,1 miljonit krooni, sellest kinnisvarainvesteeringud moodustasid 653 miljonit krooni.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS müüs 31.05.2004.a lõppenud enampakkumisel 2 objekti

31.mai 2004

31.05.2004. a lõppenud enampakkumisel oli müügis neli objekti üle Eesti. Müügis oli Suur-Karja tn 17/19/Müürivahe tn 18 kinnistu Tallinnas alghinnaga 24 850 000 kr, Vitamiini tn 4a kinnistu Tartus alghinnaga 500 000 kr, Telliskivi tn 2 kinnistu Paides alghinnaga 303 000 kr ja 2/4 mõttelist osa Vabaduse tn 15 hoonest Valgas alghinnaga 260 000 kr.

Suur-Karja tn 17/19 / Müürivahe tn 18 kinnistu ostuks tehti 10 pakkumist; kõige kõrgema pakkumise tegi O? Aldera Invest, kes pakkus kinnistu eest 32 000 110 kr.

2/4 mõttelise osa Vabaduse tn 15 hoone ostuks esitati üks pakkumine hinnaga 260 000 kr; pakkumise esitas O? Otomix.

Vitamiini tn 4a ja Telliskivi tn 2 kinnistu ostuks ei tehtud ühtegi pakkumist.

Loe lisaks »

Valminud on aastaraamat Riigi Kinnisvara ASi tegevuse kohta 2003. aastal

04.mai 2004

Valminud on aastaraamat Riigi Kinnisvara ASi tegevuse kohta 2003. aastal, mille elektroonilise versiooniga saab tutvuda siin. Aastaraamatu koostamist konsulteeris Hill and Knowtlton Eesti, kujundaja oli Disainikorp ja trükkija Iloprint.

Loe lisaks »

Neitsitorni kasutamiseks sõlmitakse üürileping eraisik Andres Shapura`ga

27.apr 2004

Neitsitorni (Lühike jalg 9A/Lossi plats 11, Tallinn) üürilepingu sõlmimiseks korraldatud avalikule kirjalikule enampakkumisele esitati 2 pakkumist, millest parimaks osutus eraisik Andres Shapura pakkumine – 41 000 kr kuus.

Vastavalt enampakkumise tingimustele ei sisaldu üürisummas tasu heakorra, kommunaal- ja tugiteenuste eest. Alates viiendast (5.) aastast korrigeeritakse üürisummat üks kord aastas jaanuarikuus lähtudes Statistikaameti poolt avaldatava tarbijahinnaindeksi suuruse muutumisest.

Enampakkumise tulemused kinnitati Riigi Kinnisvara AS-i juhatuse otsusega 16.04.2004.a. Vastavalt enampakkumise tingimustele sõlmitakse üürileping enampakkumise võitjaga hiljemalt 16.05.2004.a. Neitsitorni otsene valdus (arvestades kehtivat üürilepingut) antakse üürnikule üle hiljemalt 26.10.2004.a.

26.02.2004.a. väljakuulutatud enampakkumise eesmärk oli leida kogu Neitsitorni kinnistule kasutaja, kellega sõlmitaks 20 aasta pikkune üürileping. ?ürilepinguga kohustatakse üürnikku taastama kinnistul asuva hoone kultuuriobjektina ja jätma selle avatuks avalikkusele.

Loe lisaks »

Vabariigi Valitsus otsustas üle anda Murru ja Tallinna vangla kinnistud

21.apr 2004

1. aprillil 2004. aastal otsustas Eesti Vabariigi Valitsus Riigi Kinnisvara AS-ile üle anda Justiitsministeeriumi valitsemisel olevad Murru vangla ja Tallinna vangla kinnistud. Tegemist on esimese etapiga vanglate kinnisvara üleandmisel Riigi Kinnisvara AS-ile.

Lähemal ajal sõlmib rahandusminister Taavi Veskimägi Riigi Kinnisvara AS-ga vastavad lepingud vara omandiõiguse ülekandmiseks. Seejärel sõlmitakse justiitsminister Ken-Marti Vaheri ja Riigi Kinnisvara AS-i vahel kinnistute kasutamiseks ja parendamiseks üüri- ning investeerimislepingud.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS otsib oma meeskonda uusi töötajaid

21.apr 2004

Riigi Kinnisvara AS otsib oma meeskonda uusi liikmeid. Järgnevalt leiate infot vakantsetest ametikohtadest.

Meie meeskond vajab:

  • Vanglate kinnisvara osakonna juhatajat 
  • Vanglate kinnisvarahaldurit 
  • Ida piirkonna kinnisvarahaldurit 

Avaldus ja CV saata hiljemalt 5. maiks aadressil Riigi Kinnisvara AS, Suur-Ameerika 1, 10122 Tallinn, e-post: info@rkas.ee, märgusõna “Osakonna juhataja”, “KV Haldur (vanglad)” või “KV Haldur (ida)”.

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS andis politseile üle uue hoone Ida Tallinnas

21.apr 2004

Riigi Kinnisvara AS andis aprilli alguses politseile üle Tallinnas Lasnamäe linnaosas aadressil Vikerlase 14 asuva uue politseihoone, milles hakkab paiknema Põhja Politseiprefektuuri Ida Politseijaoskond.

Ida Politseiosakonna hoone on teine Siseministeeriumi ja Riigi Kinnisvara AS-i koostöös valminud politseihoone – esimene hoone oli Põhja Politseiprefektuuri Kesklinna Politseiosakonna maja Tallinnas Pärnu maanteel. Vikerlase 14 hoone projekteeris Nord Projekt ja ehitas Merko AS. Projekteerimise ja ehitamise käigus arvestati kõiki kaasaegsele politseihoonele esitatavaid nõudeid, mis teeb valminud hoonest Eesti kõige moodsama ja kaasaegsema politseihoone.

Kogu investeeringu maksumuseks kujunes 51 mln krooni (ilma käibemaksuta). Hoones on töökohti 210 politseitöötajale. Ajutisi kinnipidamiskambreid on 10.

Avamispeo pildid

Loe lisaks »

Riigi Kinnisvara AS-i suurimad üürnikud

16.apr 2004
Riigi Kinnisvara AS- suurimad üürnikud on Justiitsministeerium, Siseministeerium ja Rahandusministeeriumi valitsusala asutused

Enamus RKASi üürnikest on tulnud riigisektorist – 2003. aastal oli erasektorist tulnud üürnike kasutuses alla 4 % väljaüüritud pinnast, samas erasektoriga sõlmitud lepingute arv oli ligikaudu 30%.

Suurimad riigisektori üürnikud olid politsei  ja erinevad kohtuinstantsid. Järgnevad Maksu- ja Tolliamet  ja muud ametid, mis hõlmavad juba alla 10% kõikidest pindadest.

Kuna tänaseks on oma vara RKASile üle andnud põhiliselt kolm ministeeriumi – Justiitsministeerium, Siseministeerium ja Rahandusministeerium, siis moodustavad lõviosa sõlmitud üürilepingutest just nendega ja nende allasutustega sõlmitud lepingud. ?üritud pinna järgi annavad enamuse mahust Justiitsministeerium (2003. aastal 38% kõikidest üüritud pindadest) ja Siseministeerium (2003. aastal 37% kõikidest üüritud pindadest), neile järgneb Rahandusministeerium (2003. aastal 20% kõikidest üüritud pindadest) koos oma valitsemisalas olevate asutustega.

Kui vaadata üürnike makstud üüride ja lisateenuste kaupa, siis on pilt sarnane – erasektori osakaal oli 2003. aastal ligikaudu 5% kogu üüri ja lisateenuste tulust.

Suurimad riigisektori üürnikud on üüritulu järgi sarnaselt üüritud pinnale politsei ja kohtud, samas ei ole nende asutuste üüritulu osakaal kogu üüritulus sama suur nagu üüritud pinna puhul. Ministeeriumite vahelised erinevused üürituludes tulenevad ennekõike tehtud või tehtavates investeeringutes – investeeringud toovad kaasa üüri kasvu.

 

2002

2003

politsei

22%

34%

kohtud

34%

28%

maksu- ja tolliamet

12%

10%

prokuratuur

7%

6%

rahandusministeerium

9%

6%

statistikaamet

6%

4%

justiitsministeerium

3%

3%

siseministeerium

1%

3%

muud riigiasutused

1%

2%

Suurimate riigisektorist tulnud üürnike poolt üüritud pinna osakaal kogu üüritud pinnast

 

 

2002

2003

politsei

16%

28%

kohtud

15%

17%

maksu- ja tolliamet

18%

15%

rahandusministeerium

19%

11%

prokuratuur

4%

8%

justiitsministeerium

4%

6%

statistikaamet

11%

4%

muud riigiasutused

3%

5%

Suurimate riigisektorist tulnud üürnike üüride osakaal kogu RKASi üüriportfelli üüritulust

 

2002

2003

justiitsministeerium

25%

33%

rahandusministeerium

49%

31%

siseministeerium

17%

30%

muud ministeeriumid

0%

2%

Suurimate riigisektorist tulnud üürnike üüride osakaal kogu RKASi üüriportfelli üüritulust valitsemisalade lõikes

 

 

2002

2003

justiitsministeerium

44%

38%

siseministeerium

24%

37%

rahandusministeerium

27%

20%

muud riigiasutused

~0%

~1%

Suurimate riigisektorist tulnud üürnike poolt üüritud pinna osakaal kogu üüritud pinnast valitsemisalade lõikes

 
*  Kuigi lepinguid on otse sõlmitud ka erinevate Politseiameti allasutustega, siis on hetkel vaadeldud kõiki neid lepinguid koos
** Kuna 2003 aastal alustati Maksuameti ja Tolliameti ühendamisega, siis on neid kahte ametit vaadeldud l ühe ametina Loe lisaks »

RKAS andis

17.veebr 2004
02.01.2004 andis RKAS õiguskantsleri Kantseleile üürile ruumid Kohtu 8 hoones Tallinnas. RKAS investeeris hoone renoveerimisse ja sisustamisse 8,3 mln krooni. Loe lisaks »

RKAS aasta töötajate valimine

17.veebr 2004
17.12.2003. Aasta töötajateks valiti jurist Agnes Jõe ja ehituse projektijuht Meelis Muuk-Adrat. Loe lisaks »

Elari Udam valiti aasta kinnisvarahalduriks

17.veebr 2004
12.12.2003 valis Eesti Kinnisvara Haldajate- ja Hooldajate Liidu üldkogu RKASi haldusdirektor Elari Udami aasta kinnisvarahalduriks Eestis 2004. aastal. Loe lisaks »

RKAS andis piirivalve kasutusse renoveeritud Vasknarva kordoni

17.veebr 2004
10.11.2003 andis RKAS piirivalve kasutusse renoveeritud Vasknarva kordoni. Investeeringu suuruseks koos sisustusega kujunes 8,8 mln krooni. Loe lisaks »