Algavad Eesti Maaülikooli õppehoone rekonstrueerimistööd

22.nov 2011

Riigi Kinnisvara AS ja AS YIT Ehitus sõlmisid lepingu Eesti Maaülikooli õppehoone fassaadi ning ventilatsiooni- ja küttesüsteemi rekonstrueerimiseks. CO₂ projekti raames teostatavate tööde maksumus on ligi 2,7 miljonit eurot.

Lepingu kohaselt soojustatakse õppehoone sokkel ja fassaadid. Vanad ja amortiseerunud aknad ja uksed vahetatakse kolme kordse klaaspaketiga soojapidavate puitalumiiniumraamis akende ning alumiinium profiiluste vastu. Samuti rekonstrueeritakse nõuetekohase energiatõhususe ja sisekliima tagamiseks täielikult küttesüsteem ning osaliselt seni väljaehitamata soojustagastusega ventilatsioonisüsteem koos kaasnevate automaatika ja elektritöödega.

Tartus, Kreutzwaldi 5 asuva Eesti Maaülikooli õppehoone rekonstrueerimistööd lõpevad tuleva aasta oktoobris. 

Õppehoone fassaadi rekonstruktsioon on koostatud KAMP Arhitektid OÜ poolt.

Kyoto protokolli alusel toimuva CO₂ heitmekvoodi müügist saadava raha eest on ettevõtte juhtimisel tänaseks renoveeritud energiasäästlikumaks 48 hoonet 480-st. Ehitustööd käivad 128 objektil ning projekteerimisel on 195 hoonet.

CO₂ kvoodimüügi tulu kulub eeskätt hoonete energiasäästlikkuse tõstmisele. Enamiku objektide juures on kavas projekteerida ja ehitada uued ventilatsiooni-, kütte- ja tugevvoolusüsteemid ning soojustada majade seinad, soklid, põrandad, vahelaed ja katused. Kavandatud tööde tulemusena peaks vähenema energiatarbimine ning sellest tulenevalt õhku paisatava CO₂ hulk.

Heitmekvoodi müügist saadava raha eest muudetakse tuleva aasta lõpuks energiasäästlikumaks 480 hoonet üle terve Eesti, investeerides neisse kokku üle 146 miljoni euro.

Projekti edenemist saab jälgida reaalajas aadressil: www.rkas.ee/co2/kaart