Algavad Narva uue Politsei- ja Päästeameti ühishoone ehitustööd

30.nov 2011

Riigi Kinnisvara AS ja Fund Ehitus OÜ sõlmis 30. novembril lepingu Narva uue Politsei- ja Päästeameti ühishoone rajamiseks summas 5,6 miljonit eurot. Tuleva aasta detsembriks valmiva ja enam kui 5000 ruutmeetri suuruse netopinnaga hoone on projekteerinud Sirkel & Mall OÜ. Politseinikud ja päästjad kolivad oma uude hoonesse 2013. aasta jaanuaris.

Narva uus Politsei- ja Päästeameti ühishoone on  kavandatud mudelprojekteerimise ehk BIM (Building Information Modeling) meetodil.

BIM – projekteerimise kasutamine pakub paremaid võimalusi alternatiivsete projektlahenduste võrdlemiseks ja erinevate valdkondade projektlahenduste omavaheliseks koordineerimiseks. BIM on innovatiivne lähenemine, mis muudab senist projekteerimise protsessi 'joonistamisest" modelleerimiseks, kus iga osapool lisab ühisesse mudelisse vajaliku informatsiooni. See muudab pea olematuks vastuolud ja vead projekteerimise ja reaalse ehituse vahel ning võimaldab hõlpsasti teostada näiteks energiasimulatsioone, et juba varajases staadiumis oleks võimalik paremaid valikud teha.

Loe BIM kohta lisa: http://rkas.ee/parim-praktika/bim