Algavad uue Tallinna vangla ehitustööd

23.nov 2015
Täna allkirjastasid Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) juhatuse esimees Urmas Somelar ja Fund Ehitus OÜ juhatuse esimees Ott Kikkas uue Tallinna vangla ehituse peatöövõtulepingu summas 73,9 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Kaasaegne vanglakompleks valmib 2018. aasta lõpus.
„Uue Tallinna vangla valmimisel on oluline roll kaasaegses vanglasüsteemis. Praegune Tallinna vangla on tugevalt amortiseerunud, seda nii elamis- kui töötingimuste mõttes. Uus vangla võimaldab suurendada julgeolekut ning teha tõhusamat tööd vangidega, et nad pärast vabanemist uusi kuritegusid toime ei paneks,“ ütles justiitsminister Urmas Reinsalu.

Vangla ehitatakse Rae valda Soodevahe külla. Vanglakompleksi rajamisel pööratakse erilist tähelepanu turvalisusele, energia- ja  keskkonnasäästlikkusele, efektiivsele ruumikasutusele ning madalatele ülalpidamiskuludele.

Tallinna vangla uued hooned ehitatakse kambertüüpi vanglana. Lisaks rajatakse põhipiirdest väljapoole avavangla ning vanglast eraldi kinnipidamiskeskus.

Vangla eluosakondadesse on kavandatud 512 kambrit meessoost ning 92 kambrit naissoost süüdimõistetud ja vahistatud isikute jaoks. Eluosakondades on lisaks sellele plaanitud veel 16 kartserikambrit meeskinnipeetavatele ja 4 kartserit naiskinnipeetavatele. Vanglasse on kavandatud kokku 1208 statsionaarset kohta.

Enam kui 60 000 ruutmeetri suuruse netopinnaga kompleksi arhitekt on Indrek Saarepera ja projekteerija AS Amhold.

Tulevane vanglakompleks numbrites:

Maa-ala suurus:            261 171 m²
Hoonete arv:                 14
Korruste arv:                 kuni 7
Suletud netopind:          ca 61 100 m²

RKAS kuulutas välja uue Tallinna vangla ehitustööde riigihanke käesoleva aasta juunis ja sellele esitati viis pakkumist. Kõige soodsama pakkumise esitas konsortsium OÜ Fund Ehitus ja AS TREF Nord.

Uue Tallinna vangla ehitushankele esitatud pakkumused:

Pakkuja nimi
Hind (EUR)
OÜ FUND EHITUS, AS TREF NORD73 899 000,00
AS EHITUSFIRMA RAND JA TUULBERG, AS MARU EHITUS75 276 864,72
AS MERKO INFRA, AS MERKO EHITUS EESTI75 706 876,49
OÜ ASTLANDA EHITUS, AS TEEDE REV-2, EVENTUS EHITUS OÜ77 887 301,97
NORDECON AS79 640 400,00
Summale lisandub käibemaks
   

Vasakult: justiitsminister Urmas Reinsalu, Riigi Kinnisvara ASi juhatuse esimees Urmas Somelar ja Fund Ehitus OÜ juhatuse esimees Ott Kikkas.


Tulevase vanglakompleksi eskiis.