Allkirjastati Patarei ja lennusadama ala arendamise protokoll

08.dets 2006

Täna 8. detsembril kell 11.00 allkirjastasid justiitsminister Rein Lang, kultuuriminister Raivo Palmaru ja Riigi Kinnisvara ASi juhatuse esimees Jaak Saarniit pidulikult Patarei ja lennusadama ala arendamise ühiste kavatsuste protokolli.

Muuseumilaeval „Suur Tõll“ toimunud üritusel tutvustati lähemalt lennusadama ala arenguplaane ning edasisi täpsemaid tegevusi maa-ala arendamisel.

Justiitsminister Rein Langi sõnul on merelinnadel kombeks, et mereäärsed alad on avatud ja avalikus kasutuses ning et Tallinn on alles selle tee alguses. "Kui rääkida avalikest hoonetest, siis justiitsminister leiab, et linna kõige uhkem hoone peaks olema kohtumaja. Nii nagu see on Ameerika ?hendriikides ja paljudes teistes maades," ütles Lang täna toimunud üritusel.

Kultuuriminister Raivo Palmaru sõnul oli tänane sündmus olulisem kui esmapilgul näib. "Tallinlastele avaneb veel tükike merd, me toome Meremuuseumi sinna, kus on ta koht ja korda tehakse haruldased vesilennukite angaarid," ütles Palmaru. "Tähtsusetu pole seegi, et angaari taga kai ääres võtab peagi koha sisse Eesti suurim sõjalaevastik, mis, muide, on Kultuuriministeeriumi käsutuses," lisas ta.

RKAS-i juhatuse esimehe Jaak Saarniidu sõnul on hea meel üheskoos partneritega leida läbi arenduse ja planeeringute lahendus, mis avaks linnarahvale seni suletud ja vähetuntud linnaruumi osa.

Ligikaudu 14 hektari suurune ala jaguneb sisuliselt kolmeks: Meremuuseum saab Küti 15a maa-ala ja kaid, Küti 17 ja Küti 17a kruntidele rajab Justiitsministeerium justiitshoone netopinnaga ca 21 000 m2. Justiitsministeerium on andnud samal krundil asuvad kaid tasuta kasutusse Kultuuriministeeriumile Suure Tõllu eksponeerimispaigaks.

Kolmanda ala, Patarei kompleksi tulevik pole veel selge, kuid ilmselt luuakse sinna multifunktsionaalne keskus nii äripindade (teenindus, vaba aeg, majutus, büroo) kui ka kultuuriobjektidega (näitusesaalid, muuseumid jm).

Kogu piirkonna arendamisel lähtutakse sellest, et arendatav ala peab jääma avatuks.