Maksu- ja Tolliamet saab 2013. aastal enda käsutusse uue büroo

15.dets 2011

Täna kirjutasid Maksu- ja Tolliameti peadirektor Enriko Aav, Technopolis Ülemiste ASi juhatuse esimees Gert Jostov ning  Riigi Kinnisvara ASi juhatuse esimees Jaak Saarniit alla kahele lepingule, mille tulemusena Maksu- ja Tolliamet kolib Technopolis Ülemistesse, aadressil Lõõtsa 8 valmivasse hoonesse. 2013. aastal saab Maksu- ja Tolliamet enda käsutusse 11 650 m² uut büroopinda.

“Maksu- ja Tolliamet paikneb praegu linnas laiali üheksas erinevas hoones, mis raskendab tööd,” selgitas Maksu- ja Tolliameti peadirektor Enriko Aav. „Enam kui viis aastat tagasi alanud protsess on olnud pikk ja vaevarikas – nende aastate jooksul oli paraku mitmeid tagasilööke. Olen väga rahul, et meie inimesed saavad viimaks mugavad ja kaasaegsed töötingimused. Usun, et lisaks positiivsele majanduslikule mõjule, mida ühele aadressile paigutumine kaasa toob, suureneb ameti tegevuse efektiivsus ja töötajate motivatsioon.”

“Maksu- ja Tolliamet saab parima töökeskkonna ning oleme konkursi tulemustega rahul,” ütles Riigi Kinnisvara ASi juhatuse esimees Jaak Saarniit. “Koostöös Technopolis Ülemiste ASiga on leitud parim lahendus Maksu- ja Tolliametile sobivate ruumide väljaehitamiseks, mis sündis era- ja avaliku sektori tulemuslikus koostöös. Riigi Kinnisvara võtab enda kanda nii tellija kui ka üürniku esindaja kohustused, mis vabastab Maksu- ja Tolliameti kinnisvaraalaste teemadega tegelemisest ja võimaldab neil keskenduda oma põhitegevusele.”

“Maksu- ja Tolliamet ning Riigi Kinnisvara AS on väärikad üürnikud, kelle üle iga ärikinnisvara linnak uhkust tunneb,” ütles Technopolis Ülemiste ASi juhatuse esimees Gert Jostov. “Meie jaoks on leping erakordne ka oma suuruse tõttu, mis võimaldab meil linnaku väljaarendamist olulises mahus jätkata. Riigi Kinnisvara kui lepingupartneri puhul tuleb välja tuua ka pikaajaline stabiilsus, mis on iga arendaja jaoks võtmetähtsusega – eriti praegusel ajal. Kindlasti on parima pakkumise kõrval meie jaoks oluline ka see, et Maksu- ja Tolliameti kolimine Targa Äri Linna on tunnustuseks meie seni tehtud tööle.”

“Ülemiste City on atraktiivne ja tulevikku suunatud büroolinnak,” kinnitas Gert Jostov. “Maksu- ja Tolliameti kõrval on meil plaanis ehitada juurde veel umbes samapalju ehk kokku ca 24 000 ruutmeetrit uut büroopinda, mis tähendab järgneva kahe aasta jooksul Targa Äri Linna kasvu 50% võrra ja teeb lähiaastate investeeringute mahuks üle 30 miljoni euro.”

Vaade tulevasele Maksu- ja Tolliameti büroohoonele lõunast

Vaade tulevasele Maksu- ja Tolliameti büroohoonele idast