Statistikaameti uus hoone avas uksed

01.nov 2013
Tallinnas aadressil Tatari 51 asuvas büroohoones on Statistikaameti käsutuses 4874 ruutmeetrit pinda, mille ülalpidamiskulud (üür koos kõrvalkuludega (küte, elekter, vesi, heakord)) on aastas kokku 0,9 miljonit eurot. Majas on 342 töökohta. Töötaja kohta on 8,5 ruutmeetrit tööpinda ning 14,3 ruutmeetrit rendipinda. I korrusel on avalik teabekeskus ja teadlaste töökohad.
„Inimeste töö tootlikkus sõltub teadmistest, motivatsioonist ja töökeskkonna tingimustest. Oleme oluliselt parandanud oma inimeste töökeskkonda, samuti oleme saanud tehnoloogiliselt säästliku lahendusega maja, millele on energiasäästlikud aknad ja seinad, soojustagastusega ventilatsioon ning intelligentne valguse juhtimine,“ rääkis maja avamisel Statistikaameti peadirektor Andres Oopkaup.

Viimased 11 aastat on Statistikaamet tegutsenud üüripinnal. 2011. aastal võitis Riigi Kinnisvara ASi korraldatud üüripinna konkursi konsortsium Kaamos Kinnisvara OÜ, Vindor Holding OÜ ja Kaamos Ehitus OÜ. Vindor Holding OÜ pakkus Statistikaameti majaks erinevate kriteeriumide alusel parima lahenduse uue hoone näol. Boonusena kaasnes sellega ehitaja valmisolek hoone ehitamise käigus Statistikaametile sobivamaks kujundamine. Statistikaamet üürib Tatari 51 ruume kümneks aastaks.

Hoone on projekteerinud Nord Projekt AS ja ehitas Kaamos Ehitus OÜ.


Eesti riigilipu ja Statistikaameti lipu heiskamine. Foto: Sven Tupits
 

Pidulik lindilõikamine. Agris Peedu (RM), Priit Uustulnd (Kaamos Kinnisvara), Andres Oopkaup (SA), Jaak Saarniit (RKAS). Foto: Sven Tupits
 

Ühispilt. Foto: Sven Tupits