Sirkel & Mall OÜ projekteerib BIM pilootprojektina Narva Politsei- ja Päästeameti ühishoone

30.juuni 2010

Riigi Kinnisvara AS juhatuse esimees Jaak Saarniit ning Sirkel & Mall OÜ juhatuse liige Margo Koppel sõlmisid täna, 30. juunil lepingu Narvas, Vahtra tn 3 kinnistule rajatava Narva Politsei- ja Päästeameti ühishoone projekteerimistööde teostamiseks summas 1 672 650 krooni käibemaksuta.

Esmakordselt avalikus sektoris oli projekteerimishankel osalemisel eeltingimuseks nõue projekteerida ühishoone mudelprojekteerimise ehk BIM (Mudelprojekteerimise - Building Information Modeling) meetodil.

Sirkel & Mall OÜ juhatuse liige Margo Koppel ütles, et Sirkel & Mall on Eesti üks silmapaistvaima arenguga projekteerimisettevõtteid, kellel on olemas vastav BIM 3D mudelis projekteerimise tarkvara, kompetents ja kogemus.

Tulevase ligi 4 158 ruutmeetri suuruse netopinnaga hoone projekteerimistööd on kavandatud ajavahemikku juuli 2010 kuni 05. aprill 2011.

BIM – projekteerimise kasutamine pakub paremaid võimalusi alternatiivsete projektlahenduste võrdlemiseks ja erinevate valdkondade projektlahenduste omavaheliseks koordineerimiseks. BIM on innovatiivne lähenemine, mis muudab senist projekteerimise protsessi 'joonistamisest" modelleerimiseks, kus iga osapool lisab ühisesse mudelisse vajaliku informatsiooni. See muudab pea olematuks vastuolud ja vead projekteerimise ja reaalse ehituse vahel ning võimaldab hõlpsasti teostada näiteks energiasimulatsioone, et juba varajases staadiumis oleks võimalik paremaid valikud teha.

Loe BIM kohta lisa meie kodulehelt: http://rkas.ee/parim-praktika/bim