Jõhvis avati Eesti moodsaim justiitshoone

09.veebr 2011
Täna avati pidulikult Jõhvi uus justiitshoone, kus töötavad nüüd Tartu halduskohtu ja Viru maakohtu Jõhvi kohtumaja, Viru maakohtu Kohtla-Järve kohtumaja, Viru ringkonnaprokuratuuri Kohtla-Järve osakond ning Viru vangla kriminaalhooldusosakonna Jõhvi talitus.
„Ida-Virumaa on riigi jaoks tähtis piirkond ning on oluline, et ka riigivõim oleks siin vääriliselt esindatud,“ rõhutas justiitsminister Rein Lang. „Lõpuks ometi saame me rääkida Ida-Virumaal normaalsetest õigusmõistmise tingimustest, mis vastavad ka tänapäevase kohtupidamise vajadustele."
 
Minister avaldas rahulolu selle üle, et möödas on need ajad, kui Ida-Viru maakonnakeskuses mõisteti õigust lagunevas kortermaja tüüpi hoones. „Lisaks väheneb inimeste jalavaev, kes pidid varem mitme eri maja ja isegi linna vahet jooksma – asjaajamine on nüüdsest kiirem ja lihtsam."
 
Jõhvi neljakorruselises justiitshoones on ligi 4000 ruutmeetrit netopinda ja selles asuvad seitse kohtusaali, arhiiviruum ja konverentsisaal ning kabinetid.
 
„Jõhvi Kohtumaja avamisega on Viru maakohus valmis saanud oma uue näo,“ sõnas Viru maakohtu esimees Pavel Gontšarov. „Kõik Virumaal tegutsevad kohtumajad on kas nullist ehitatud nagu Jõhvi justiitshoone või põhjalikult renoveeritud vastavalt kaasaaegsetele nõuetele. Viru maakohtu materiaalse baasiga võib igati rahul olla.“ 
 
Uue hoone nurgakivi pandi 21. juunil 2010. Riigi Kinnisvara AS-i tellimusel rajatud justiitshoone projekteeris arhitektuuribüroo Luhse ja Tuhal ja valmis ehitas Fund Ehitus OÜ.