Avati Mõniste Kooli huvitegevuse hoone

06.juuni 2008
Reedel, 6. juunil avati pidulikult Mõniste Kooli huvitegevuse hoone Võrumaal.
 
Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) abiga rekonstrueeritud endine Mõniste rahvamaja sai pärast ehitustööde lõppu uueks nimeks Mõniste Kooli huvitegevuse hoone ning seda hakkab nii koolipere kui ka ülejäänud vallarahvas kasutama ürituste korraldamiseks, huvitegevuseks ja sportimiseks.
 
Kahekorruselise hoone esimesel korrusel paikneb väike kohvik, saal koos lavaga, inventariruum ja riietusruumid koos du¹¹iruumidega. Teise korrusel asuvad ruumid õpetajatele, koosolekute pidamiseks ning valla külaliste vastuvõtmiseks.
 
700 ruutmeetri suuruse rahvamaja ümberehitustööde projekti koostas Pikoprojekt O? arhitekt Maarja Nummerti eestvedamisel ja valmis ehitas TMV Grupp O?. Ehitustööd koos kohtkindla spordiinventari soetamisega läksid maksma ilma käibemaksuta 15,5 miljonit krooni.
 
RKAS ja Mõniste vald sõlmisid pikaajalise hoonestusõiguse -ja üürilepingu endise Mõniste rahvamaja 700 ruutmeetri suuruse suletud netopinnaga hoone rekonstrueerimiseks möödunud aasta 18. jaanuaril.
 
Lõppenud kooliaastal omandas Mõniste koolis haridust 101 õpilast.
 
RKAS on kooliprogrammi raames investeerinud viimase kolme aasta jooksul õppeasutuste korrastamisse üle 700 miljonit krooni, mille eest on 22 kooli õpilased saanud oma kasutusse rekonstrueeritud või uued koolihooned.
 
Käesoleval aasta sügiseks lõpevad tööd veel 6 koolis. Uue spordihoone saab omale Kilingi-Nõmme Gümnaasium ning uue ujula Loksa 1. Keskkool. Täielikult rekonstrueeritakse Viljandi C.R. Jakobsoni nimeline Gümnaasium, Rõuge Põhikool ja lõpetatakse Tartu Mart Reiniku Gümnaasium rekonstrueerimise kolmas ning Raudna Põhikooli esimene etapp.

Linti lõikavad TMV Grupp O? juhataja Sulev Tammiste, RKAS-i juhatuse esimees Jaak Saarniit ja Mõniste valla volikogu esimees Tõnis-Koit Pihu