CO₂ projekt kogub tuure

14.juuli 2011
Täna kogunenud Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi nõukogule anti ülevaade Eesti suurima hoonete energiatõhususe tõstmise projekti edenemisest.

Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi juhtimisel käivad täna ehitustööd 25 objektil kogumaksumusega 2,3 miljonit eurot. Välja on kuulutatud 79 ehitus- ja 83 projekteerimishanget. Käesoleva kuu lõpus lõpevad ehitustööd Linnutaja lasteais Jõgevamaal. Selle järgnevad augustis Vaimastvere sotsiaalkeskus Jõgevamaal, Raasiku Põhikool Harjumaal ja Kanepi depoo Põlvamaal.

Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi nõukogu esimees Taavi Rõivas tõdes, et töödega ollakse kenasti ajagraafikus ja erilisi üllatusi ilmnenud ei ole.

Kyoto protokolli alusel toimuva CO₂ heitmekvoodi müügist saadava raha eest muudetakse tuleva aasta lõpuks energiasäästlikumaks 480 hoonet üle terve Eesti, investeerides neisse kokku üle 146 miljoni euro.

CO₂ kvoodimüügi tulu kulub eeskätt hoonete energiasäästlikkuse tõstmisele. Enamiku objektide juures on kavas projekteerida ja ehitada uued ventilatsiooni-, kütte- ja tugevvoolusüsteemid ning soojustada majade seinad, soklid, põrandad, vahelaed ja katused. Kavandatud tööde tulemusena peaks vähenema energiatarbimine ning sellest tulenevalt õhku paisatava CO₂ hulk.

Teise päevakorra punktina käsitleti Tallinnas Kaare tn 10 asuva kinnistu võõrandamist, mis on koormatud tasuta isikliku kasutusõigusega Arnold Rüütli kasuks. Ettevõtte nõukogu Kaare tee kinnistu tuleviku osas otsust ei langetanud ja tegi ettepaneku täiendava informatsiooni kogumiseks, viidates vajadusele seda põhjalikult eelnevalt analüüsida.