CO₂ projekti raames on valminud esimesed kümme hoonet

15.sept 2011
Kyoto protokolli alusel toimuva CO₂ heitmekvoodi müügist saadava raha eest on Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi juhtimisel tänaseks renoveeritud energiasäästlikumaks kümme esimest hoonet.

Enam kui kolmesaja tuhande euro eest said omale soojustuse lasteaed „Linnutaja“ ja Vaimastvere Sotsiaalkeskus Jõgevamaal, Esku Raamatukogu Põltsamaal, Haanja Koolimaja ja Osula Põhikool Võrumaal, Kanepi depoo Põlvamaal, Maardu Linna Raamatukogu, Raasiku Põhikool ja Tallinna Kullatera Lasteaed Harjumaal, muuseum „Isamaalise Kasvatuse Püsiekspositsioon“ Valgamaal ning Vaimastvere Sotsiaalkeskus Jõgevamaal.

Käesoleval kuul lõpetatakse tööd veel kuuel objektil - Tartu Forseliuse Gümnaasiumis, Tartu Kesklinna Koolis, Kuremaa Tervisespordikeskuses, Saarepeedi rahvamajas, Päästeameti Tallinna häirekeskuses ja Hargla Kooli lasteaia, Koikküla Raamatukogu ning Koikküla külakeskuse ühishoones.

Ehitustööd käivad 98 objektil kogumaksumusega 16,2 miljonit eurot. Välja on kuulutatud 67 ehitus- ja 46 projekteerimishanget. Kokku on projekti raames tänaseks läbi viidud 771 hanget.

Järgnevatel kuudel on plaanis alustada ehitustöid 121 objektil ning välja kuulutada veel 179 objekti ehitushanked ligi 55 miljoni euro väärtuses.

CO₂ heitmekvoodi müügist saadava raha eest muudetakse tuleva aasta lõpuks energiasäästlikumaks 480 hoonet üle terve Eesti, investeerides neisse kokku üle 146 miljoni euro.

Investeeringud on suunatud eeskätt hoonete energiasäästlikkuse tõstmisele. Enamiku objektide juures on kavas projekteerida ja ehitada uued ventilatsiooni-, kütte- ja tugevvoolusüsteemid ning soojustada majade seinad, soklid, põrandad, vahelaed ja katused. Kavandatud tööde tulemusena peaks vähenema energiatarbimine ning sellest tulenevalt õhku paisatava CO₂ hulk.

Projekti edenemist saab jälgida Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi koduleheküljel aadressil: www.rkas.ee/co2/kaart