CO₂ projekti raames renoveeriti lõppeval aastal 107 hoonet

30.dets 2011

Riigi Kinnisvara AS renoveeris Riigi Kinnisvara AS (RKAS) on Kyoto protokolli alusel toimuva CO₂ heitmekvoodi müügist saadava raha eest lõppeval aastal renoveerinud energiasäästlikumaks 107 hoonet kogumaksumusega 7,7 miljonit eurot. Ehitustööd käivad 86 objektil ning 91 hoone soojustamiseks on välja kuulutatud ehitushanked.

RKASi CO₂ projektidirektor Andrus Kõre sõnul on tänavu kulunud märkimisväärne osa töömahust projekteerimistele, kuna kvaliteetse ehitustööde hankimiseks on kahtlemata vajalik korralik projektdokumentatsioon. Tuleval aastal kulub aga juba lõviosa ajast ehitamisele, mil valmivad ülejäänud 373 hoonet.

CO₂ projekti raames on RKAS tänavu korraldanud üle 1000 hanke, kus on konkureerinud enam kui 300 ettevõtet.

CO₂ kvoodimüügi tulu kulub eeskätt hoonete energiasäästlikkuse tõstmisele. Enamiku objektide juures on kavas projekteerida ja ehitada uued ventilatsiooni-, kütte- ja tugevvoolusüsteemid ning soojustada majade seinad, soklid, põrandad, vahelaed ja katused. Kavandatud tööde tulemusena peaks vähenema energiatarbimine ning sellest tulenevalt õhku paisatava CO₂ hulk.

Heitmekvoodi müügist saadava raha eest muudetakse 2012. aasta lõpuks energiasäästlikumaks 480 hoonet üle terve Eesti, investeerides neisse kokku üle 146 miljoni euro.

Projekti edenemist saab jälgida reaalajas aadressil: www.rkas.ee/co2/kaart

Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskuse hoone Tallinnas enne ja peale töid: