CO₂ projekti raames sai esimesena korda Linnutaja lasteaed Jõgevamaal

29.juuli 2011

Täna tõmmati joon alla Linnutaja lasteaia remonditöödele Jõgevamaal Torma vallas, mis on ühtlasi esimene üleriigilise CO₂ projekti raames korda tehtud hoone. Tööde käigus soojustati ja viimistleti lasteaiahoone sokkel ning välisseinad, samuti sai maja uued karniisi- ja aknaplekid. Ehitustöid teostas Deckol Ehitus OÜ ja need läksid maksma 69 489 eurot.

Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi juhtimisel käivad täna ehitustööd 36 objektil kogumaksumusega 3,8 miljonit eurot. Välja on kuulutatud 92 ehitus- ja 80 projekteerimishanget. Augustis saavad valmis Vaimastvere sotsiaalkeskus Jõgevamaal, Raasiku Põhikool Harjumaal ja Kanepi depoo Põlvamaal. Järgnevatel kuudel on plaanis alustada ehitustöid 192 objektil ning välja kuulutada veel 189 objekti ehitushanked 54 miljoni euro väärtuses.

Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi nõukogu esimehe Taavi Rõivase sõnul ollakse mastaapse projektiga ajagraafikus. „Tänase seisuga on alustatud või töös ligikaudu pooled CO₂ projekti hangetest, mis tähendab olulist töökoormuse kasvu ehitussektoris lähiajal,“ lisas Rõivas.

Kyoto protokolli alusel toimuva CO₂ heitmekvoodi müügist saadava raha eest muudetakse tuleva aasta lõpuks energiasäästlikumaks 480 hoonet üle terve Eesti, investeerides neisse kokku üle 146 miljoni euro.

CO₂ kvoodimüügi tulu kulub eeskätt hoonete energiasäästlikkuse tõstmisele. Enamiku objektide juures on kavas projekteerida ja ehitada uued ventilatsiooni-, kütte- ja tugevvoolusüsteemid ning soojustada majade seinad, soklid, põrandad, vahelaed ja katused. Kavandatud tööde tulemusena peaks vähenema energiatarbimine ning sellest tulenevalt õhku paisatava CO₂ hulk.

Projekti edenemist saab jälgida Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi koduleheküljel aadressil: www.rkas.ee/co2/kaart

Lasteaed enne ja pärast remonti: