CO₂ projekti raames valminud esimesed 28 hoonet

27.okt 2011

Täna kogunenud Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi nõukogule anti ülevaade Eesti suurima hoonete energiatõhususe tõstmise projekti edenemisest.

Kyoto protokolli alusel toimuva CO₂ heitmekvoodi müügist saadava raha eest on ettevõtte juhtimisel tänaseks renoveeritud energiasäästlikumaks esimesed 28 hoonet 480-st. Ehitustööd käivad 123 objektil ning projekteerimisel on 198 hoonet.

Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi nõukogu esimees Taavi Rõivas tõdes, et töödega ollakse ajagraafikus ja avaldas lootust, et tuleva aasta lõpuks on saanud teiste hulgas omale soojad ruumid ka 54 lasteaeda ja 139 kooli. „Sedavõrd lühikese ajaga elluviidava projekti edu võtmeks on kindlasti meeletu töö, sealhulgas rekordiline hangete maht, mille arv läheneb täna tuhandele,“ lisas Rõivas.

CO₂ kvoodimüügi tulu kulub eeskätt hoonete energiasäästlikkuse tõstmisele. Enamiku objektide juures on kavas projekteerida ja ehitada uued ventilatsiooni-, kütte- ja tugevvoolusüsteemid ning soojustada majade seinad, soklid, põrandad, vahelaed ja katused. Kavandatud tööde tulemusena peaks vähenema energiatarbimine ning sellest tulenevalt õhku paisatava CO₂ hulk.

Heitmekvoodi müügist saadava raha eest muudetakse tuleva aasta lõpuks energiasäästlikumaks 480 hoonet üle terve Eesti, investeerides neisse kokku üle 146 miljoni euro.

Projekti edenemist saab jälgida reaalajas aadressil: www.rkas.ee/co2/kaart