Eesti kommunismiohvrite memoriaal avatakse 23. augustil

21.aug 2018

23. augustil avatakse Maarjamäel Eesti kommunismiohvrite memoriaal. Ootame kõiki inimesi juubeliaastal avatava memoriaaliga tutvuma alates kell 18.00.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks rajatud kommunismiohvrite mälestuspaik koosneb kahest osast: „Teekond ja „Koduaed“. Esimene on mälestuskoridor, mille seintele on jäädvustatud enam kui 22 000 elu kaotanud inimese nimed, kellest suur osa suri kodumaast kaugel ning kelle matmiskoht on enamasti teadmata. „Koduaia“ rahu ja turvalisust annavad edasi park õunapuudega ning mesilased memoriaali pargipoolsel seinal.

Ootame kõiki memoriaaliga tutvuma 23. augustil alates kell 18.00.

Memoriaali pidulik avamine ja õnnistamine toimub 23. augustil algusega kell 12.00. Sõnavõttudega esinevad Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid, justiitsminister Urmas Reinsalu, Eesti Memento Liidu auesimees Leo Õispuu ning Euroopa Mälu ja Süüme Koostöökogu nõukogu liige Göran Lindblad. Toimub ka pärgade asetamine, pärja asetab ka Eesti Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras.

• Mälestuspaik asub Tallinnas, Maarjamäe lossipargi kõrval (Pirita tee 78). Avamise päeval saab memoriaali siseneda ainult Pirita tee poolsest küljest.
• Memoriaali juurde pääseb kesklinnast bussidega 1A, 5, 8, 34A, 38. Peatus „Maarjamägi“. Memoriaal asub 5-10-minutilise jalutuskäigu kaugusel bussipeatusest Pirita suunas.
• Autoga tulijatel palume võimalusel parkida Maarjamäel või mujal lähi piirkonnas asuvatesse parklatesse. Piiratud arv parkimiskohti asub memoriaali sissepääsu vahetus läheduses Pirita teel ning Kose teel.
• Liikumispuudega külastajatele on parkimine ning ligipääs memoriaalile Kose tee kaudu. Pirita teelt keerata Kose teele ning enne „Saare“ bussipeatust paremale, FC Levadia spordikompleksi suunas.

Memoriaali tellija on Riigi Kinnisvara AS ning rajanud konsortsiumisse kuuluvad Haart Ehitus OÜ, Verston Ehitus OÜ ning GRK Infra AS.

Rohkem infot www.memoriaal.ee