Eesti Rahva Muuseumi uue peahoone ehitushankele laekus neli pakkumust

15.nov 2012

Riigi Kinnisvara ASi väljakuulutatud ehitustööde riigihankele "Mälestuste väli - Eesti Rahva Muuseumi peahoone ehitus" laekus tähtajaks neli pakkumust, millest kolm jäid eeldatava maksumuse piiresse. Hankedokumendid võttis välja kokku 26 ettevõtet ning neilt laekus 186 täpsustavat küsimust.

Hankekomisjon alustab kontrollima mahuka dokumentatsiooni vastavaust hanketingimustele ning edastab seejärel ettevõtte juhatusele ettepaneku hanketulemuste kinnitamiseks. Muuseumihoone ehitajaga on plaanis leping sõlmida tuleva aasta jaanuaris ja hoone ehitamine on kavandatud aastatel 2013-2015, millele järgneb hoone sisustamine ja muuseumi püsinäituste rajamine. Eesti Rahva Muuseumi (ERM) uus peahoone on plaanis avada 2016. aasta lõpus. 

ERMi uue peahoone ehitus jaguneb neljaks hankeks ja ehituslepinguks. Käesolev riigihange viiakse läbi eesmärgiga leida ERMi ehituse peatöövõtja, kelle ülesandeks on  uue hoone ehitamine. Käesoleva ehitushanke eeldatav maksumus on 48,65 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

Järgneva kolme hankega leitakse peahoone sprinklersüsteemi, küttesüsteemi ning välisrajatiste ja –alade väljaehitajad. ERMi rajamise ja sisustamise eeldatav kogumaksumus on 63,1 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

ERMi uus peahoone on kavandatud ehitada Tartusse, Raadile. Uue hoone tarbeks on muuseumil kasutada kolm kinnistut Tartu linna ja Tartu valla territooriumil. Hoone on kavandatud kahe omavalitsuse territooriumile.

Lisainformatsioon:

Peeter Mauer
ERM projektidirektor
Riigi Kinnisvara AS
Tel: 606 3452; 504 6315
E-post: peeter.mauer@rkas.ee