ERMi kunstiteose tellimise ideekonkursile esitati 34 kavandit

13.märts 2015
Eesti Rahva Muuseumi (ERM) uue hoone konverentsi- ja kinosaali lavafooni tekstiili kujundaja ja teostaja leidmiseks korraldatud konkursile laekus tähtajaks 34 ideekavandit. Loodav kunstiteos peab kandma ERMi vaimsusele ja rahvakultuuri pärandile toetuvat ideed.
Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) hankekomisjon kontrollib järgnevalt esitatud dokumentide vastavust konkursitingimustele ning seejärel alustab žürii hindama kvalifitseeritud osalejate poolt esitatud võistlustöid. Kõik huvilised saavad hindamisvooru pääsenud kavanditega tutvuda alates 14. aprillist Eesti Rahva Muuseumi näitusemajas (Kuperjanovi 9), kusjuures autorid ja eksperthinnangud ei ole selleks hetkeks veel teada.

Samal ajal koguneb žürii (koosseisus Tõnis Lukas - ERM-i direktor, žürii esimees, Reet Piiri - ERM, Kai Lobjakas - Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühing, Krista Kodres - Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühing, Aet Ollisaar - Eesti Tekstiilikunstnike Liit, Sigrid Huik - Eesti Tekstiilikunstnike Liit ja Pille Lausmäe - Eesti Sisearhitektide Liit), et välja valida võidutöö. Võitja kuulutatakse välja hiljemalt mai alguses.

Kunstihanke korraldamise kohustus tuleneb 2011. aastal jõustunud kunstiteoste tellimise seadusest, mille kohaselt tuleb avalike hoonete ehitustööde maksumusest vähemalt 1% eest soetada kunstiteoseid. Seadus rakendub riigi- ja avalik-õiguslikele asutustele ning riigi enamusosalusega sihtasutustele ja mittetulundusühingutele, kuid ei laiene kohalikele omavalitsustele. Kunstiteoseid tuleb hankida, kui ehitustöid teostatakse vähemalt 750 000 euro ulatuses. Kunstiteoste hanke ülempiir on 65 000 eurot, millele lisandub käibemaks.

Lisainformatsioon:

Peeter Mauer
ERM projektidirektor
Riigi Kinnisvara AS
Tel: 606 3452, 5309 2712
E-post: peeter.mauer@rkas.ee