Hiiumaa Gümnaasium sai nurgakivi

22.jaan 2016
Täna asetati Kärdla linnas pidulikult nurgakivi Hiiumaa Gümnaasiumi tulevasele õppehoonele, mis avab uksed juba tuleval sügisel. Hoone ehitus koos sisustamisega läheb maksma 2,9 miljonit eurot.
Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) tellimusel rajab OÜ Nordlin Ehitus õpilasesõbraliku ja kõigile kaasaaja nõuetele vastava gümnaasiumihoone. Varasemalt Kärdla Ühisgümnaasiumi kasutuses oleva hoone läänepoolne tiib lammutati ja selle asemele ehitatakse uus, moodustades ühise hoonekompleksi.

Õpilasesõbraliku ja kõigile kaasaaja nõuetele vastava gümnaasiumihoone suuruseks on kavandatud ligi 1115 ruutmeetrit, seal hakkab õppima 130 gümnasisti. Hoone projekteeris arhitektuuri- ja projekteerimisbüroo ConArte OÜ arhitekt Kaisa Lasneri eestvedamisel.

Haridus- ja Teadusministeerium, Hiiu vald ja RKAS on sõlminud kolmepoolse koostööleppe, mille kohaselt gümnaasiumihoone rajamist juhib RKAS, sealhulgas viib läbi kõik vajalikud riigihanked. Eesmärk on tähtaegselt ja optimaalsete kuludega ehitada õppetööks igati sobiv koolihoone, mis vastaks kehtestatud nõuetele, oleks võimalikult vastupidav ja kauakestev.

Pärast ehitustööde lõppu moodustub Kärdla südalinna terviklik hariduslinnak, kus lisaks põhikoolile ja gümnaasiumile asuvad raamatukogu, noortekeskus, Rajaleidja nõustamiskeskus ning muusikakool.

Gümnaasiumihoone ehitustöid rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi ning riigieelarvelistest vahenditest.
Pildil vasakult: Hiiu Vallavolikogu esimees GEORG LINKOV, Hiiumaa Gümnaasiumi direktor IVO EESMAA ja OÜ Nordlin Ehitus juhatuse esimees ÜLO OLDER.

Tulevase gümnaasiumihoone eskisiid: