Järgmised seitse riigikooli anti Riigi Kinnisvara ASile kordategemiseks

01.aug 2007
Täna sõlmisid Riigi Kinnisvara AS ja Haridus- ja Teadusministeerium, Rahandusministeerium ning Järva, Lääne, Lääne-Viru, Harju ja Valga maavalitsus kokkuleppe, millega antakse RKASi aktsiakapitali mitterahalise sissemaksena seitsme kooli kinnistud koos nendel paiknevate hoonete ja rajatistega.
 
Allkirjastatud kokkulepe kohaselt anti ettevõttele üle järgmised kinnistud: Nõo Reaalgümnaasium Nõo vallas Tartumaal, Puiatu Erikool  Pärsti vallas Viljandimaal, Vaeküla Kool Sõmeru vallas Lääne-Virumaal, Vidruka Kool Taebla vallas Läänemaal, Keila-Joa Sanatoorne Internaatkool Harku vallas Harjumaal, Helme Sanatoorne Internaatkool Helme vallas Valgamaal ja Päinurme Internaatkool Koigi vallas Järvamaal.
 
"Nende koolide üleandmine RKASile on oluline samm nende kordategemise poole, mis parandab oluliselt Eesti riigikoolide õpikeskkonda," ütles haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas koolide üleandmise puhul. "Riigikoolide kordategemine on riigi auvõlg, mis saab peatselt tasutud. Peame arvestama, et erinevalt munitsipaalkoolidest tõusevad nad valimiste toel harvemini päevakorda ja seepärast on vaja seista nende huvide eest pikka perspektiivi silmas pidades."
 
RKASi aktsiakapitali suurendati 47100 uue 1000-kroonise nimiväärtusega aktsia väljalaskmise teel. Kokku suures aktsiakapital seeläbi 47,1 miljoni krooni võrra.
 
Varasemalt on RKASile üleantud olemasolevate hoonete rekonstrueerimiseks või uute ehitamiseks kuue riigikooli kinnistud. Neist projekteerimisjärgus on Porkuni Kool Lääne-Virumaal, Kammeri Kool Tartumaal, Kaagvere Erikool Tartumaal, Noarootsi Gümnaasiumi õpilaskodu Läänemaal ja Kallemäe Kool Saaremaal Kallemäe külas. Kallemäe Kooli Kuressaare filiaal on ehitusjärgus ja saab korda uue õppeaasta alguseks.
 
RKAS ning Haridus- ja Teadusministeerium sõlmisid möödunud aasta 28. aprillil raamlepingu, mille kohaselt renoveeritakse RKASile üleantavad koolid lähiaastatel erivajadustega laste tervisekaitse ja ohutusnõuetele ning teistele kaasaja nõuetele vastavateks õppeasutusteks.
 
RKAS on 2001. aastal loodud Eesti Vabariigile kuuluv 1,3 miljardi krooni suuruse aktsiakapitaliga kinnisvaraarenduse ja -haldusega tegelev ettevõte, mille aktsiad kuuluvad 100%-liselt Eesti Vabariigile. Aktsiaid valitseb Rahandusministeerium.