Järgmisel nädalal algavad Narva-2 piiripunkti ja jalgteesilla rekonstrueerimistööd

02.juuni 2015
8. juunist kuni oktoobri lõpuni kestvate ehitustööde ajaks on piiripunkt suletud ning sel ajal toimub piiriületus Narva kesklinnas asuva maanteepiiripunkti kaudu.
Ida prefektuuri piirivalvebüroo juhi Indrek Püvi sõnul on ehitustööde eesmärk muuta piiriületus Narva ja Ivangorodi piiripunktides inimeste jaoks mugavamaks, arvestades seejuures ka liikumispuudega inimeste vajadusi. „Ehitustööd toovad ajutiselt kaasa küll pikema vahemaa jalakäijatele, kuid seevastu ehituse lõppedes on sillale ehitatud sademete eest kaitsev galerii,“ lisas Püvi.
 
Piiripunkt Narva-2 asub kahekorruselises hoones Narva jõe kaldal endise Kreenholmi Manufaktuuri sissepääsuvärava naabruses. Piiriületus Eesti Vabariigi ja Vene Föderatsiooni vahel üle Narva jõe toimub 1980. aastal ehitatud Parussinka jalakäijate silla kaudu. Sild on 10-avaline lihttala sild kogupikkusega 184,5 meetrit.
 
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) ja Ehitus5ECO OÜ sõlmisid 777 000 euro suuruse lepingu Narva-2 piiripunkti ja jalgteesilla rekonstrueerimiseks. Töid rahastatakse Euroopa naabrus- ja partnerlusinstrumendi (ENPI) Eesti-Läti-Vene piiriülese koostöö programmi 2007-2013 ning riigieelarvelistest vahenditest. Programm toetab rahaliselt ühiseid arendustegevusi regiooni konkurentsivõime parandamiseks, kasutades ära regiooni potentsiaali ja soodsat asukohta Euroopa Liidu ja Vene Föderatsiooni vahelisel ristteel.
 
Programmi koduleht on www.estlatrus.eu

Piiripunkt peale rekonstueerimist:


Lisainformatsioon:

Olja Kivistik
pressiesindaja
kommunikatsioonibüroo
Politsei- ja Piirivalveamet
337 2249, 530 88344
olja.kivistik@politsei.ee
 
Madis Idnurm
Riigi Kinnisvara AS
kommunikatsioonijuht
606 3411, 526 6066
madis.idnurm@rkas.ee