Jõgeva tulevane kohtu- ja politseihoone pidas sarikapidu

21.dets 2011

Täna peeti Jõgeva tulevase kohtu- ja politseihoone sarikapidu, millega tähistati maja maksimaalse kõrguse saavutamist. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et vastavalt rahvapärimusele tagada seeläbi hoonele hea õnn ja luua head suhted majavaimuga.

Foto: RKAS

Enam kui 2000 ruutmeetri suuruse netopinnaga hoones saavad omale kaasaegsed tööruumid kohus, kinnistusamet, kodakondsus- ja migratsioonibüroo Jõgeva teenindus, kriminaalhooldus, politsei ja arestimajaga. Samuti rajatakse Suure ja Pargi tänavate äärde parkimisalad ning uus haljastus koos tänavavalgustusega.

Foto: Jõgeva Maavalitsus

Sarikapärja tõid katuselt alla Jõgeva politseijaoskonna juht Ivar Dubolazov, Tartu Maakohtu kohtunik Liivi Loide, AS Merko Ehituse juhatuse esimees Tiit Roben, Riigi Kinnisvara AS-i ehitusjuhtimisosakonna juhataja Igor Gerasenkov, AS Merko Ehituse projektijuht Ott Noor ja Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev.

Jõgeva tulevane kohtu- ja politseihoone sai nurgakivi käesoleva aasta 27. septembril ning valmib tuleva aasta suvel.

Riigi Kinnisvara AS korraldas Jõgeval Suur tn 1 kinnistule arendaja leidmiseks vähempakkumise, mille kohaselt seatakse ehitaja kasuks hoonestusõigus ja kellega sõlmitakse ehitiste ning territooriumi kasutamiseks üürileping. Viimases pakkumisvoorus osales kokku viis firmat, kellest parima pakkumise tegi Merko Elamu AS. Rajatava hoone täiendatud mahus eelprojekti on koostanud AS Amhold.

Sarnast finantseerimismudelit kasutades on tänaseks juba valminud Rakvere politsei ja pääste ühishoone ning Jõhvi kohtumaja.