Jõhvi uus politsei ja pääste ühishoone pidas sarikapidu

07.märts 2011

Täna peeti Jõhvi uue politsei ja pääste ühishoone sarikapidu, millega tähistati maja maksimaalse kõrguse saavutamist. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et vastavalt rahvapärimusele tagada seeläbi hoonele hea õnn ja luua head suhted majavaimuga.

Siseminister Marko Pomerants märkis oma kõnes, et õiguskorra tagamine Ida-Virumaal ei ole ainult siseministeeriumi, vaid kogu riigi prioriteet. „Lisaks töötingimuste parandamisele, asutuste omavahelise sünergia tekkimisele ning kodanike paremale teenindusele on ehitatava hoone näol tegemist märgilise ettevõtmisega. See hoone siin sümboliseerib riiki ja selle kohalolekut Ida-Virumaal,“ rääkis Pomerants. „Loodan, et juba aasta lõpus saame koguneda siia uuesti pidulikuks avamisürituseks ja siis võime juba öelda, et riik on rajanud Ida-Virumaale kaasaegsed sisejulgeoleku ja kohtuhooned, mis aitavad tagada regioonis parema õiguskorra“ lisas ta.

Riigi Kinnisvara ASi eestvedamisel Rahu tn 38 kinnistule rajatava hoone arhitektiks on Ott Ojamaa ning projekteerijaks AS Amhold. Valmis ehitavad Elinord Ehitus OÜ ja Facio Ehituse AS. Maja ehitusalune pind on 3 114 ruutmeetrit, suletud netopind 8 437 ruutmeetrit ning korruste arv 4+1.

Jõhvi uus politsei ja pääste ühishoone sai nurgakivi möödunud aasta 29. oktoobril ning valmib käesoleva aasta oktoobris.

Projekti maksumuseks on riigihanke tulemusena ligi 5 miljonit eurot.

Eestis on vana traditsioon, et kui majal saavad sarikad püsti või on saavutanud maksimaalse kõrguse, viivad ehitajad katusele pärja. Omanikul tuleb siis pärg maha saagida ja seejärel töömeestele pits viina ja tugevat toitu pakkuda. See toob õnne ja loob head suhted majavaimuga. Kui aga omanik pärga ei märka ja sarikaliiku ei tee, viiakse katusele peagi vana luud või püksid. Riigi Kinnisvara ASi juhatuse esimees Jaak Saarniit tänab ehitajaid senise hea töö eest ja annab sümboolse pudeli napsu üle Elinord Ehitus OÜ objektijuht Tõnu Tüvile.

Foto: Peeter Lilleväli/Põhjarannik