Kammeri Kool saab nurgakivi

21.sept 2009
22. septembril kell 13.00 asetatakse pidulikult nurgakivi Kammeri Kooli uuele hoonele Kambja vallas Tartumaal. Järgmise aasta suvel valmivate ehitiste maksumuseks on plaanitud 29,283 miljonit krooni käibemaksuta.

Ürituse avavad Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ja Riigi Kinnisvara AS juhatuse esimees Jaak Saarniit. 

„On ülimalt meeldiv, kui ajal, mil enamasti kirutakse majandusolusid, saab öelda, et Eesti ehitab – vähemalt haridusasutusi ehitatakse meil suure hooga. Riigikoolide õpilaste ja õpetajate igapäevased tingimused on riigi mure,“ ütles haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas.

 „Kammeri Kool on üks esimestest väga õnnetus seisukorras riigikoolidest, mis RKASi abiga uue hingamise saab. Loodan et see nurgakivi  annab lootust ka teistele ootel riigikoolidele,“ sõnas RKASi juhatuse esimees Jaak Saarniit.

 Vana koolihoone, tööõpetusmaja ja garaaž-ladu on uute hoonete rajamiseks lammutatud. Tuleva aasta kevadeks rekonstrueeritakse ka kooli internaat, pumpla hoone ja korvpalliväljak. Veel uuendatakse tehnovõrgud, ala haljastatakse, ehitatakse ka uus puukuur ja prügikonteineri hoidla. Reoveepuhasti rekonstrueeritakse ja ehitatakse selle toimimiseks vajalikud teed ja trassid.

 Koolimaja-õpilaskodu suletud netopind on 3510,35m², võimla suletud netopind on 951,0m² ning tööõpetusehoone suletud netopind on 556,10².

 Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ja Riigi Kinnisvara AS juhatuse liige Elari Udam sõlmisid kokkulepped Kammeri, Porkuni, Vaeküla ja Kallemäe koolide kordategemiseks 2. jaanuaril 2009.

Pildid eskiisist