Koidula raudteepiirijaama hoonetekompleks sai nurgakivi

04.veebr 2010

Koidula raudteepiirijaama rajamistöödega on nüüd jõutud nurgakivi panekuni. Silindrisse, mis paigaldati tulevase jaama- ja büroohoone keskele, pandi 3. veebruaril palju häid soove, kaasaegse tehnika reklaamlehti tulevastele arheoloogidele, Värska valla värske väljaanne ning mitmedki "Koidulad"

Koidula raudteepiirijaama rajatakse kolm suuremat hoonet: kolmekorruseline ja 3100 ruutmeetri suurune jaama- ja büroohoone, kahekorruseline ja 1400-ruutmeetrine tolli- ja veterinaarkontrolli hoone ning 1000-ruutmeetrine vedurite ja vagunite tehnohooldepunkt. 

Lisaks rajab hoonete hanke peatöövõtja Koger ja Partnerid/AS Eltron hoonete välisvõrgud, reisijate ja kaubaperroonid, koerte aediku, platside ja parklate teekatendid ning haljastuse, paigaldab kiudoptilised kaabliliinid, rajab jaama ala ja piirdeaia valvesüsteemi.

Ehitustööd algasid novembris. Rongiliikluse juhtimiskeskuse ruumid jaamahoones ning jaamahoone põhikonstruktsioonid valmivad käesoleva aasta juunis, ülejäänud hooned ja rajatised 2011. aasta maikuus.

Vaata fotogaleriid