Kuressaare politsei ja pääste ühishoone rajab OÜ Fund Ehitus

12.mai 2011

Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) juhatus kinnitas täna Kuressaare uue politsei ja pääste ühishoone rajamiseks ja üürile võtmiseks korraldatud vähempakkumise võitjaks osaühingu Fund Ehitus.

OÜ Fund Ehitus võitis vähempakkumise üürihinnaga 10,14 eurot ühes kuus, arvestatuna kasuliku pinna ühe ruutmeetri kohta ilma käibemaksuta. Vähempakkumise üürisumma alghinnaks oli 12 eurot ruutmeetri kohta ilma käibemaksuta ja see sisaldab haldamist, tehnohooldust, heakorda, ehitus- ja remonttöid ning omanikukohustusi. Üürile lisandub tasu tarbimisteenuste eest.

Kinnistu osas on koostatud detailplaneering ning rajatavate ehitiste osas on Celander Projekt OÜ koostanud põhiprojekti. Hoonestaja kohustub rajama 3-korruselise ja ligi 2 900 ruutmeetri suuruse netopinnaga hoonekompleksi neljateistkümne kuu jooksul arvates hoonestaja kandmisest kinnistusraamatusse.

Sarnast finantseerimismudelit kasutades on tänaseks juba valminud Rakvere politsei ja pääste ühishoone ja Jõhvi kohtumaja ning rajamisjärgus on Jõgeva kohtu ja politsei ühishoone.

RKAS kuulutas välja kirjaliku vähempakkumise Kuressaares Transvaali 58/ Pihtla tee 7a kinnistule rajatava uue politsei ja pääste ühishoone arendaja leidmiseks käesoleva aasta aprilli alguses. Konkursile esitasid pakkumise kaheksa firmat.

Kuressaare uue politsei ja pääste ühishoone eskiis

 Kuressaare uue politsei ja pääste ühishoone eskiis