Kuressaare uus politsei ja pääste ühishoone pidas sarikapidu

28.märts 2012

Täna peeti Kuressaare uue politsei ja pääste ühishoone sarikapidu, millega tähistati maja maksimaalse kõrguse saavutamist. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et vastavalt rahvapärimusele tagada seeläbi hoonele hea õnn ja luua head suhted majavaimuga.

Sügisel valmiva ligi 2 900 ruutmeetri suuruse netopinnaga 3-korruselisse hoones saavad omale kaasaegsed tööruumid Politsei- ja Piirivalveamet, Päästeamet, Mereseirekeskus, Kodakondsus- ja migratsioonibüroo ja Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus. Samuti rajatakse parkimisalad ning uus haljastus koos tänavavalgustusega.

Transvaali 58/ Pihtla tee 7a. kinnistule rajatava hoonekompleksi projekteeris Celander Projekt OÜ ja valmis ehitab OÜ Fund Ehitus.

Riigi Kinnisvara AS korraldatud vähempakkumise arendaja leidmiseks võitis OÜ Fund Ehitus üürihinnaga 10,14 eurot ühes kuus, arvestatuna kasuliku pinna ühe ruutmeetri kohta ilma käibemaksuta. Vähempakkumise üürisumma alghinnaks oli 12 eurot ruutmeetri kohta ilma käibemaksuta ja see sisaldab haldamist, tehnohooldust, heakorda, ehitus- ja remonttöid ning omanikukohustusi. Üürile lisandub tasu tarbimisteenuste eest.

Sarnast finantseerimismudelit kasutades on tänaseks juba valminud Rakvere politsei ja pääste ühishoone ning Jõhvi kohtumaja.

Eestis on vana traditsioon, et kui majal saavad sarikad püsti või on saavutanud maksimaalse kõrguse, viivad ehitajad katusele pärja. Omanikul tuleb siis pärg maha saagida ja seejärel töömeestele pits viina ja tugevat toitu pakkuda. See toob õnne ja loob head suhted majavaimuga. Kui aga omanik pärga ei märka ja sarikaliiku ei tee, viiakse katusele peagi vana luud või püksid.