Läti riigisekretär Mārtiņš Lazdovskis tutvub Viru Vanglaga

11.dets 2008

Täna, 11. detsembril tutvustab Riigi Kinnisvara AS (RKAS) vanglate projektidirektor Andrus Kõre koostöös Viru Vangla juhtkonnaga Läti riigisekretär Mārtiņš Lazdovskisele Viru Vangla hoonete kompleksi ning töökorraldust.

„Meil on hea meel, et mahukas töö, mis Viru Vangla rajamisel sai tehtud, on väga hea tulemuse andnud ning Läti kolleegidele silma jäänud. Värske kogemuse najal on meil võimalik Šķirotava ja Kurzeme vangla ehitamisel naabritel nõuga abiks olla,“ sõnas RKAS vanglate projektidirektor Andrus Kõre.

Viru Vangla näol on tegemist kaasaegse, tervikliku ning spetsiifilise hoonetekompleksiga, mis on efektiivselt ja ökonoomselt teostatud. Kasutuse eripärast tulenevalt on täidetud äärmiselt kõrged nõuded nii konstruktsiooni, materjali kui ka teostuskvaliteedi osas. 

Läti Vabariigi Justiitsministeerium ning Riigi Kinnisvara AS sõlmisid ühiste kavatsuste protokolli riigi- ja erapartnerluse projekti „Šķirotava ja Kurzeme vangla ehitamine ja järelvalve” finants-majandusliku põhjenduse ja seotud dokumentide väljatöötamise ning tööliste koolituse ettevalmistamiseks ning elluviimiseks 12. novembril käesoleval aastal.