Nõo Reaalgümnaasiumi tulevane koolikompleks pidas sarikapidu

25.jaan 2013

Täna peeti Nõo Reaalgümnaasiumi tulevase koolikompleksi sarikapidu, millega tähistati maja maksimaalse kõrguse saavutamist. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et vastavalt rahvapärimusele tagada seeläbi hoonele hea õnn ja luua head suhted majavaimuga.

Käesoleva aasta suvel valmiva 5555 ruutmeetri suurune hoonekompleks on mõeldud 325 õpilasele ning seal saab olema ka 245 kohaga õpilaskodu. Ehitustöid teostab konsortsium KRTL OÜ, Eventus Ehitus OÜ, Koger Projektijuhtimise AS.

AS Tari poolt projekteeritud gümnaasiumi osa koosneb 3-korruselisest õppekorpusest, erialaklasside ja administratsiooni korpusest. Õpilaskodu koosneb kahest 4-korruselisest ja ühest 3-korruselisest korpusest, mis on omavahel ja olemasoleva koolihoonega ühendatud esimese korruse fuajee kaudu. Iga korpuse kesksest koridorist on pääs kuude korterisse, milles on kaks kahekohalist tuba, tualettruum ja ühine eesruum. Lisaks on kahel korrusel väikesed köögid, igal korrusel pesuruumid ja –laod ning esimesel korrusel medõe ruum protseduuride ruumiga, invatuba ja isiklike asjade hoiuruumid.

Hoone rajamisel on arvestatud liikumispuudega inimestega: peasissepääsul on kaldtee, hoones on nõuetele vastavad invatualetid ja lift ning õpilaskodus invatuba esimesel korrusel.

Riigi Kinnisvara ASi poolt korraldatud ehitustööde riigihanke maksumuseks kujunes ligi 4,4 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Tööde rahastamisel kasutatakse kooliinvesteeringute programmi „Koolid korda“ vahendeid.

Nõo Reaalgümnaasium on Haridus- ja Teadusministeeriumi hallatav üldhariduskool, kus toimub õpe 10.–12. klassis. Gümnaasium tegutseb 2012/2013 õppeaastal asenduspindadel Tartu linnas. Uues hoonekompleksis alustab kool 2013. aasta sügisel.