Nõo Reaalgümnaasiumi tulevane koolikompleks sai nurgakivi

09.okt 2012

Tartumaal Nõo vallas asetati 9. oktoobril pidulikult nurgakivi Nõo Reaalgümnaasiumi tulevasele koolikompleksile, mis valmib järgmise aasta suvel. Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi juhtimisel ehitatakse kooli tarbeks uus ning funktsionaalselt koostöötav kaasaja nõuetele vastav gümnaasium ja õpilaskodu.

AS Tari poolt projekteeritud 5555 ruutmeetri suurune hoonekompleks on mõeldud 325 õpilasele ning seal on ka 245 kohaga õpilaskodu. Töid teostab konsortsium KRTL OÜ, Eventus Ehitus OÜ, Koger Projektijuhtimise AS.
 
Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi juhatuse liikme Elari Udami sõnul on õpetamisel ja õppimisel väga oluline roll õpikeskkonnal, mis peab igakülgselt toetama nii õpetajaid kui õpilasi. „Nõo Reaalgümnaasiumi koolikompleks saab kindlasti olema üks parimaid näiteid kaasaegsest hariduskeskusest.“ lisas Udam.
 
„Haridus- ja Teadusministeeriumil on väga hea meel, et pikkade traditsioonidega Nõo Reaalgümnaasium saab viimaks korraliku koolimaja ning õpilased mõnusa õpilaskodu,“ ütles Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Kalle Küttis. „Nõo Reaalgümnaasiumi uued hooned on märk sellest, et riigikoolide korrastamine jätkub ja mõne aasta võib kõikide riigile kuuluvate koolimajade üle uhkust tunda.“
 
Gümnaasiumi osa koosneb 3-korruselisest õppekorpusest, erialaklasside ja administratsiooni korpusest. Õpilaskodu koosneb kahest 4-korruselisest ja ühest 3-korruselisest korpusest, mis on omavahel ja olemasoleva koolihoonega ühendatud esimese korruse fuajee kaudu. Iga korpuse kesksest koridorist on pääs kuude korterisse, milles on kaks kahekohalist tuba, tualettruum ja ühine eesruum. Lisaks on kahel korrusel väikesed köögid, igal korrusel pesuruumid ja –laod ning esimesel korrusel medõe ruum protseduuride ruumiga, invatuba ja isiklike asjade hoiuruumid.
 
Hoone rajamisel on arvestatud liikumispuudega inimestega: peasissepääsul on kaldtee, hoones on nõuetele vastavad invatualetid ja lift ning õpilaskodus invatuba esimesel korrusel.
 
Ehitustööde maksumuseks kujunes rahvusvahelise riigihanke tulemusena ligi 4,4 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Tööde rahastamisel kasutatakse kooliinvesteeringute programmi „Koolid korda“ vahendeid.
 
Nõo Reaalgümnaasium on Haridus- ja Teadusministeeriumi hallatav üldhariduskool, kus toimub õpe 10.–12. klassis. Gümnaasium tegutseb 2012/2013 õppeaastal asenduspindadel Tartu linnas. Uues hoonekompleksis alustab kool 2013. aasta sügisel.


Nõo Reaalgümnaasiumi direktor Jaanus Järveoja ajakapslit täitmas


Nõo Reaalgümnaasiumi direktor Jaanus Järveoja ajakapslit nurgakivi süvendisse laskmas


Nõo Reaalgümnaasiumi koolikompleksi eskiis