Politseiameti sidetehnikatalitluse hoone pidas sarikapidu

09.apr 2008
Täna peeti Tallinnas Rahumäe tee 6 kinnistule kerkiva Politseiameti sidetehnikatalitluse hoone sarikapidu, millega tähistati ehitatava hoone maksimaalse kõrguse saavutamist. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et vastavalt rahvapärimusele tagada seeläbi hoonele hea õnn ja luua head suhted majavaimuga.

Sarikapeole tavakohaselt järgnes sõnavõttudele pärja katuselt alla toomine ja hernesupi söömine. Pärja tõi katuseservalt alla Riigi Kinnisvara AS-i ehitusjuhtimisosakonna projektijuht Hindrek Werder.

?hekorruselise 700 ruutmeetri suuruse algse sidehoone on projekteerinud O? Estkonsult ja hiljem projekteeriti hoone ümber lähtuvalt uutest lisandunud funktsioonidest ja ruumiprogrammi muutustest. Täiendanud projekti autor on EA Reng AS ning valmis ehitab Eventus Ehitus O?.

Uues sidetehnikatalitluse hoones hakatakse koordineerima politsei raadioside- ja elektrooniliste eriseadmete tööd ja neid hooldama. Hoones paiknevad ka raadiomehhaanikute ja inseneride töö- ning laoruumid.  

Hoone ehitus algas käesoleva aasta jaanuaris ning valmib augustis. Ehitustööd lähevad ilma käibemaksuta maksma 11,2 miljonit krooni.