Presidendi Paslepa suveresidentsi ostmiseks laekus pakkumine

23.sept 2008
Läänemaal, Noarootsi vallas, Paslepa külas asuva Presidendi Paslepa suveresidentsi avalikul kirjalikul enampakkumisel esitati üks ostupakkumine. Enampakkumise alghind oli 15 000 000 krooni.
 
Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) enampakkumise komisjon kontrollib viie tööpäeva jooksul esitatud pakkumise vastavust konkursi tingimustele ning esitab seejärel parima pakkumise juhatusele kinnitamiseks.
 
Lisaks lõppes täna Harjumaal, Keila vallas asuva Keila-Joa lossi enampakkumine, kuid ajalooline loss seekord uut peremeest ei leitud.
 
RKAS-i juhatuse liikme Elari Udami sõnul oli mõlema objekti puhul tegemist erilise ajalooga objektidega. „Kui Paslepas on viimastel aastatel tehtud ka suuri investeeringuid ning tegemist on praktiliselt täielikult uuendatud puhkebaasiga, siis Keila-Joa lossi puhul võib igaüks oma silmaga veenduda, et mõne miljoniga seal olukorda ei muuda,” ütles Udam. „Täna ei ole olukord taolistesse renoveerimist vajavatesse mõisakompleksidesse investeerimiseks enam soodne ning kahjuks on ka raske ennustada, millal see taas võiks olla,” lisas Udam.
 
RKAS-i juhatus otsustab lähiajal, millal ja millistel tingimustel võõrandamata jäänud kinnistu kordusmüüki pannakse.
 
RKAS kuulutas välja avaliku kirjaliku enampakkumise Presidendi Paslepa suveresidentsi ja Keila-Joa lossi müümiseks käesoleva aasta 5. augustil.