Rahvusarhiivi uue hoone ehitustööd algavad jaanuaris

19.dets 2014
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) ja YIT Ehitus AS allkirjastasid 7,7 miljoni euro suuruse lepingu, mille kohaselt rajatakse Tartusse Rahvusarhiivi uus büroo- ja arhiivihoone. Ehitustegevusega on plaanis alustada tuleva aasta jaanuaris ning tööd lõpetada 2016. aasta kevadel.
Eesmärgiks on tähtaegselt ja optimaalsete kuludega ehitada hoone, mis oleks Rahvusarhiivi funktsioonidest tulenevaks tööks sobiv, vastaks kehtestatud ning arhiivispetsiifilistele nõuetele ja oleks ülalpidamises võimalikult energiasäästlik, vastupidav ning kauakestev.

Rahvusarhiivi uue hoone projekt valmis firmade Asum Arhitektid OÜ, Arhitekt11 OÜ ja Vaikla Stuudio OÜ koostöös. Kuuekorruselise hoone suuruseks on kavandatud ligi 11 000 ruutmeetrit ja see rajatakse Tartusse Nooruse 3 kinnistule.

YIT Ehitus ASi juhatuse liige ehitusdirektor Toomas Rapp väljendas uhkustunnet, et YIT Ehitus pälvis usalduse ehitada Eesti Rahvusarhiivi hoonekompleks. „Meeskond on komplekteeritud, ehituse ettevalmistustööd käivad ja ehitustöödega alustame vastavalt kavandatule jaanuaris 2015. Rahvusarhiiv on YIT ja RKASi vahelises koostöös esimene projekt, milles järgitakse BIM põhimõtteid ja kasutatakse 3D-projekteerimisest tulenevaid võimalusi,“ märkis Toomas Rapp.

Rahvusarhiiv on valitsusasutus, mis tagab isikute õiguste tõendamiseks vajaliku teabe kestmise ja kasutamise. Ühtlasi on Rahvusarhiiv teadmusasutus, mille eesmärgiks on Eesti ühiskonda peegeldava informatsiooni (dokumentaalne kultuuripärand) kogumine, arhivaalidele juurdepääsu võimaldamine nii arhiivis kui veebis ning kogude säilitamine nõuetekohastes tingimustes. Rahvusarhiiv arendab erinevaid arhiiviteenuseid ning teadus- ja publitseerimistegevust kooskõlas ühiskonna pikaajaliste huvide ja kasutajate vajadustega.

Ehitajast
YIT Ehitus AS on Eesti juhtivaid ehitusettevõtteid, mis kuulub Soome suurimasse ehitusteenuseid pakkuvasse kontserni YIT. Ettevõtte tegevusvaldkonnad on ehituse peatöövõtt – hoonete ja rajatiste ehitamine – ning elamuarendus. 2013. aastal oli YIT kontserni käive ligikaudu 1,9 miljardit eurot. YIT tegutseb Soomes, Venemaal, Balti riikides ja Ida-Euroopas ning on tööandjaks enam kui 6000 töötajale. YITi aktsiad on noteeritud Helsingi NASDAQ OMX börsil.


Rahvusarhiivi tulevase hoone eskiisid:


Lisainformatsioon:

Madis Idnurm
Riigi Kinnisvara AS
kommunikatsioonijuht
Tel: 606 3411, 526 6066
E-post: madis.idnurm@rkas.ee

Toomas Rapp
YIT Ehitus AS
juhatuse liige, ehitusdirektor
Tel: 665 2100, 50 66 312
E-post: toomas.rapp@yit.ee