Rakvere Ametikooli õpilaskodu ideekonkursi võitis ideekavand „Hõbe“

31.okt 2017
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös Rakvere Ametikooli, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Eesti Arhitektide Liiduga (EAL) kuulutas välja Rakvere Ametikooli õpilaskodu rajamise ideekonkursi tulemused. Konkursile laekunud 6 kavandi seast valis žürii üksmeelselt võitjaks ideekavandi “Hõbe”.
Ideekavand märgusõnaga “Hõbe” respekteerib olemasolevat ajaloolist hoonestust. Kavandi kohaselt on õpilaskodu planeeritud minimalistlikult lihtsa neljakorruselise ristkülikukujulise mahuna olemasoleva õpilaskodu asemele. Lahendus moodustab selgepiirilise ning logistiliselt lihtsa jätku olemasolevale hoonestusele.

Hoonemahtu liigendavad korrapäraselt paiknevad kõrged aknaavad ning keskne peasissepääsu markeeriv klaasfassaad. Nii hoone fassaad kui katus on planeeritud katta homogeenselt rombikujuliste hõbehallide fiibertsement sindlitega. Hoone aknapaled ja päikesekaitsesirmid on puidust. Hoonemahu keskmesse on planeeritud peasissepääs ja fuajee, mis avaneb ka sisehoovi. Piki hoonemahtu kulgeb läbi korruste koridor, mida liigendab läbi korruste keskne valgusküllase klaaspinnaga puhkeala. Õpilaskodu toad on planeeritud ratsionaalselt ja loogiliselt lineaarselt piki hoonemahtu. Esimesele korrusele on planeeritud hoonet teenindavad funktsioonid ning kolmekohalised toad ning invatoad. Ülejäänud hoone korrused on jaotatud kahekohaliste tubadega majutusmooduliteks.

Teise koha pälvis ideekavand “Sirkel” ning kolmanda koha ideekavand “Mesipuu”.

Ideekonkursi preemiafond on kokku 14 000 eurot, mis jaguneb järgmiselt: esikoht 6500 eurot, teine koht 4500 eurot ja kolmas koht 3000 eurot.

Järgmisena on plaanis välja kuulutada hoone projekteerimiseks korraldatava hankemenetluse teine etapp. Teises etapis korraldab RKAS väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse eskiisprojekti tellimiseks ning eraldi hilisemate järgnevate projektistaadiumite koostamiseks ideekonkursi võitjaga.

Rakvere Ametikool on suurim kutseõppeasutus Lääne-Virumaal. Koolis õpib ligikaudu 750 õpilast üle Eesti. Viimasel viiel õppeaastal on Rakvere Ametikooli õpilaskodus elanud 156-205 õpilast aastas. Lisaks pakub õpilaskodu majutusteenust Rakvere linna gümnaasiumites õppivatele maakonna õpilastele, keda on olnud 10-15 õpilast õppeaastal.

Ideekonkursi žüriisse kuulusid RKASi arendusdirektor Timo Aarmaa, Haridus ja Teadusministeeriumi riigivaraosakonna juhataja Indrek Riisaar, EAL arhitektid Madis Eek, Tarmo Teedumäe ja Risto Parve.

I koha ideekavand “Hõbe”.

II koha ideekavand “Sirkel”.

III koha ideekavand "Mesipuu".