Rapla riigimajas saab tutvuda kunstikonkursi kavanditega

11.apr 2016
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas 2015. aasta lõpus välja kunstikonkursi Rapla riigimaja avaliku ruumi rikastamiseks. Konkursiga sooviti leida kunstiteose ideelahendust, mis seonduks otseselt või kaudselt Raplamaaga, nt selle sümbolite, legendide, kogukonnaga jne. Temaatika tõlgendusviis ning materjalivalik jäeti kunstnike otsustada, kunstiteos(t)e asukohana sai välja pakutud riigimaja hoone I korruse näitusesaali auditooriumipoolne sein.
Ideekavandite laekumise tähtajaks 1. märts 2016 laekus 33 võistlustööd. Žürii valis võistlustööde hulgast välja Tarmo Kübardi ja Sander Paljaku  kavandi märgusõnaga "Meie Rapla“. Konkursi tulemusena luuakse Rapla riigimajja kaasav installatsioon, mis annab tulevikus ka Rapla elanikele võimaluse ise selle teose kujundamisse panustada.

Võidutöö ja kõigi teiste konkursile laekunud kavanditega on võimalik tutvuda näitusel, mis on üleval Rapla riigimaja I korruse fuajees, aadressil Tallinna mnt 14. Näitus jääb avatuks kuni 13. maini.

2011. aastal jõustus kunstiteoste tellimise seadus, mille kohaselt tuleb avalike hoonete ehitustööde maksumusest vähemalt 1% eest soetada kunstiteoseid. Seadus rakendub riigi- ja avalik-õiguslikele asutustele ning riigi enamusosalusega sihtasutustele ja mittetulundusühingutele, kuid ei laiene kohalikele omavalitsustele. Kunstiteoseid tuleb tellida, kui ehitustöid teostatakse vähemalt 625 000 euro ulatuses. Kunstiteoste hanke ülempiir on 65 000 eurot. Summadele lisandub käibemaksukohuslaste puhul käibemaks.