Raudna Põhikooli spordihoone pidas sarikapidu

06.märts 2008

Täna peeti Raudna Põhikooli spordihoone sarikapidu Pärsti vallas Viljandimaal, millega tähistati ehitatava hoone maksimaalse kõrguse saavutamist. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et vastavalt rahvapärimusele tagada seeläbi hoonele hea õnn ja luua head suhted majavaimuga.
 
Sarikapeole tavakohaselt järgnes sõnavõttudele pärja katuselt alla toomine ja hernesupi söömine. Pärja tõi katuseservalt alla Riigi Kinnisvara AS-i ehitusjuhtimisosakonna projektijuht Margus Türkson.
 
Ajalooliste, 1858. aastast pärit Heimtali mõisa ringtalli maakivist müüride vahele kerkivasse hoonesse tuleb lisaks korvpalli- ja võrkpalliplatsidele ka arvuti-, muusika- ja käsitööklass ning raamatukogu.
 
Riigi Kinnisvara (RKAS) annab uue spordihoone koos katlamajaga, tuletõrje veehoidla, teede ning abirajatisega koolile üle käesoleva aasta 1. septembriks. Hoonet ümbritseva Baltimaades ainulaadse ringtalli müüri remont-restaureerimistööd on kavas lõpetada 2009. aasta novembris.
 
Hoone on projekteerinud AS K&H ning ehitab AS Eviko. Ehitustööd lähevad ilma käibemaksuta maksma 59,3 miljonit krooni.
 
RKAS ja Pärsti vald sõlmisid lepingu 2 800 ruutmeetri suuruse üldpinnaga spordihalli ehitamiseks 2005. aasta 3. augustil.