Riigi Kinnisvara AS-ile laekus Raplas asuva Jõe tänav 1 kinnistu ostmiseks kolm pakkumist

17.sept 2008
Raplas aadressil Jõe tänav 1 asuva hoonestatud kinnistu avalikul kirjalikul enampakkumisel esitati kolm ostupakkumist. Enampakkumise alghind oli 1 250 000 krooni.
 
RKAS-i enampakkumise komisjon kontrollib viie tööpäeva jooksul esitatud pakkumiste vastavust konkursi tingimustele ning esitab seejärel parima pakkumise juhatusele kinnitamiseks.
 
Lisaks lõppesid täna Tallinnas Erika tänav 15 ja Kalmistu tee 11 ning Jõhvis Viru 5a asuvate hoonestatud kinnistute enampakkumised, kuid neile objektidele seekord uusi omanike ei leitud.
 
RKAS-i strateegia- ja analüüsiosakonna juhataja Andrus Väärtnõu sõnul tunti kõigi müügis olnud nelja kinnistu vastu huvi, kuid pakkumised esitati lõpuks siiski ainult ühele.”Üheks põhjuseks on kindlasti asjaolu, et kinnisvaraturu madalseisus ei langetata otsuseid enam pelgalt emotsionaalsel pinnal. Kindlasti mõjutas ostuhuvilisi asjaolu, et objektid ei olnud väga suured ja kõigi nelja kinnistu puhul oli tegemist täiendavaid investeeringuid nõudvate arendusobjektidega, mis omakorda nõuaks ostjalt täiendavate rahaliste vahendite leidmist,” ütles Väärtnõu. „Samuti ei toetanud selliste kinnisvaraobjektide müüki tänased suhteliselt rasked ajad finantsturgudel, mis takistab eriti väiksematel arendajatel rahaliste vahendite kaasamist” lisas Väärtnõu.
 
RKAS-i juhatus otsustab lähiajal, millal ja millistel tingimustel võõrandamata jäänud kinnistud kordusmüüki pannakse.
 
RKAS kuulutas välja avaliku kirjaliku enampakkumise nelja kinnistu müümiseks käesoleva aasta 31. juulil. Järgmise kahe kinnistu, Keila-Joa lossi ja Presidendi Paslepa suveresidentsi, enampakkumise tähtaeg on 23. september.