Riigi Kinnisvara AS ja Nordecon Ehitus AS sõlmisid Kammeri Kooli ehitustöödeks lepingu

08.apr 2009
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) ehitusjuhtimisosakonna juhataja Igor Gerasenkov ja Nordecon Ehitus AS (endine Linnaehituse AS) juhatuse liige Marko Raudsik allkirjastasid lepingu Kammeri Kooli ehitustöödeks mahus 29,283 miljonit krooni.

Enne ehitust lammutatakse koolihoone, tööõpetusmaja ja garaaž-ladu täielikult. Kooli internaat kuulub rekonstrueerimisele. Krundil asuv pumpla hoone ja korvpalliväljak samuti rekonstrueeritakse, tehnovõrgud uuendatakse, ala haljastatakse, ehitatakse ka uus puukuur ja prügikonteineri hoidla. Reoveepuhasti rekonstrueeritakse ja ehitatakse selle toimimiseks vajalikud teed ja trassid. Koolimaja-õpilaskodu suletud netopind on 3510,35m², võimla suletud netopind on 951,0m² ning tööõpetusehoone suletud netopind on 556,10².

Kammeri Kool on üks esimestest väga halvas seisukorras riigikoolidest, mis RKASi abiga täies mahus korda saab. Varasemalt on RKAS renoveerinud Kallemäe Kooli Kuressaare filiaali. Koolimaja valmib 2010. aasta suvel.

Nordecon Ehituse AS (toona AS Linnaehitus) võitis 13 osalejaga  riigihanke käesoleva aasta märtsis, võidusumma oli 29,283 miljonit krooni. Kõrgeim pakkumine oli 45,3 miljonit krooni.

RKAS on 2001. aastal loodud Eesti Vabariigile kuuluv 1,46 miljardi krooni suuruse aktsiakapitaliga kinnisvaraarenduse ja -haldusega tegelev ettevõte, mille aktsiad kuuluvad 100%-liselt Eesti Vabariigile. Aktsiaid valitseb Rahandusministeerium.

Pildid eskiisist: http://rkas.ee/kinnisvaraportfell/arendusobjektid-1/ehitused/kammeri-kool