Riigi Kinnisvara AS andis Keskkriminaalpolitsei kasutusse uue kaasaegse politseihoone

03.nov 2004

Riigi Kinnisvara AS andis oktoobri lõpus politseile üle Põhja-Tallinna linnaosas aadressil Tööstuse 52a asuva politseihoone, milles hakkab paiknema Keskkriminaalpolitsei.

Tööstuse 52a hoone projekteeris arhitektuuribüroo Randväli ja Karema AS ning ehitas Facio Ehituse AS. 3273,3m² suuruse suletud netopinnaga hoone ehitamist alustati 2004. aasta märtsis ja kasutusluba väljastati septembri lõpus.

Keskkriminaalpolitsei hoone on juba kolmas viimastel aastatel Siseministeeriumi ja Riigi Kinnisvara AS-i koostöös valminud suurem politseihoone – esimene hoone oli Põhja Politseiprefektuuri Kesklinna Politseiosakonna hoone Tallinnas Pärnu maanteel ja teine Põhja Politseiprefektuuri Ida Politseiosakonna hoone Tallinnas Vikerlase tänaval. Lisaks on käesoleval aastal üle antud politseijaoskonna ruumid Kärdlas. Tegemist on juba teise Keskkriminaalpolitsei kasutusse antud hoonega - lisaks rajatud hoonele asub politsei ka naaberkinnistul (Tööstuse 52) asuvas hoones, mis omandati 2003. aasta alguses Eesti Liikluskindlustuse Fondilt.