Riigi Kinnisvara AS kuulutas välja uue riigihanke Viru vangla ehitaja leidmiseks

23.veebr 2006
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja uue, korrigeeritud tingimustega avatud pakkumismenetlusega rahvusvahelise riigihanke Jõhvi rajatava Viru vangla ehitamise peatöövõtja leidmiseks.
 
Uute hanketingimuste kohaselt saavad ehitusettevõtjad teha oma pakkumised vastavalt laiendatud põhiprojektile ning pikendatud on ka ehitusaega, mis kokkuvõttes võimaldab ettevõtetel oma riske paremini hinnata. Hanketingimustest on jäetud välja ka nõue, mis nägi ette pakkujatelt vähemalt 1,8 miljardi krooni suurust käivet viimasel kolmel aastal kokku.
 
Viru vangla on kavandatud 1000-kohalise kinnise vanglana, mille juurde kuulub ka 75-kohaline avavangla ja 150-kohaline arestimaja.
 
Vangla territooriumile tuleb 14 hoonet ja hooneid ühendav galerii. Viru vangla hakkab asuma 160 459 ruutmeetri suurusel maa-alal, vanglahoonete alune pind on 18 781 ruutmeetrit.
 
Viru vangla ehitatakse Jõhvi ?lesõidu tänava, Tallinna-Narva raudtee, Kose ümbersõidutee ja Jõhvi linna lõunapiiri vahelisele maa-alale.
 
Vanglale kasutusloa saamine on planeeritud 1. detsembriks 2007.
 
Pakkumiste esitamise tähtaeg on 17. aprill 2006.
 
2005. aasta suvel välja kuulutatud hange vangla ehitaja leidmiseks lõppes kõikide pakkumiste tagasilükkamisega, kuna esitatud pakkumised ületasid olulisel määral  riigihanke  eeldatava maksumuse.
 
Viru vangla arhitektuurse lahenduse on teinud AS Arhitektuuribüroo Kalle Rõõmus. Eskiisiga on võimalik tutvuda aadressil: http://www.rkas.ee/doc.php?3389