Riigi Kinnisvara ASi esindajad kohtuvad Põlva maavanemaga

24.okt 2005

Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) esindajad külastavad neljapäeval Põlvamaad, kus kohtutakse maavanem Urmas Klaasi ja Värska vallavanema Rein Järvelillega, arutamaks tulevase Koidula piirijaama rajamisega seonduvat.

Vastne RKASi Koidula projekti direktori Urmas Leinfeldi sõnul tuleb kohtumisel maavanema ja Värska valla juhtidega peamiselt jutuks rajatava raudteetollipiirijaama ehituse ettevalmistamine ja tegevuste kooskõlastamine. „Arenduspiirkond  on väga suur, tehnilist dokumentatsiooni võib kaua lugeda, aga ega enne korralikku ettekujutust projektist ei teki kui on korra kummikud jalga tõmmatud - oma silm on kuningas” ütles Leinfeld.

Varem Raadio 2 tegevjuhina töötanud Urmas Leinfeld on hariduselt mehaanikainsener ning hetkel jätkab ta oma õpinguid Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna magistrantuuris. 

RKASi poolt osaleb maavanemaga kohtumisel veel arendusdivisjoni direktor Roman Kolosov. 

Eeldatavalt ligi 720 miljoni kroonise kogumaksumusega piirijaama, millest üks osa on ehituslik töö, hakkab ehitama RKAS koostöös Eesti Raudteega. Veerandi jaama maksumusest katab Eesti riik ning 540 miljonit krooni taotleb riik Euroopa Liidu ?htekuuluvusfondist. 

Esialgsete kavade kohaselt tahetakse ehitamisega alustada 2007. aastal.