Riigi Kinnisvara ASi esindajad tegid töövisiidi Põlvamaale

28.okt 2005

Riigi Kinnisvara ASi esindajad tegid eile, 27. oktoobril töövisiidi Põlvamaale, kus kohtuti maavanem Urmas Klaasi ja Värska vallavanema Rein Järvelillega ning tutvuti tulevase piirijaama arenduspiirkonnaga.

Peale ringsõitu piirkonnas, mille käigus külastati Koidula ja Kolodavitsa küla, tundub RKASle, et rajatava piirijaama asukohaks on välja valitud sobivaim võimalikest ning ehitatav raudtee saab kulgema marsruuti mööda, mis häirib vähim piirkonnas elavaid inimesi.

Kohtumisel jõuti arusaamisele, et kohalikud võimuesindajad on teinud omaltpoolt kõik, et projekt saaks võimalikult kiiresti käivituda. ?ksmeelselt jõuti ka tõdemusele, et ehitustegevus ja sellele järgnev periood elavdab piirkonda ja aitab kaasa maakonna arengule tervikuna. Muuhulgas arutati ka projekti organisatoorseid küsimusi ja kohalike inimeste kaasamist ehitus- ja arendustegevusse.

RKASi poolt osalesid kohtumistel arendusdivisjoni direktor Roman Kolosov ja Koidula projekti direktor Urmas Leinfeld.

Eeldatavalt ligi 720 miljoni kroonise kogumaksumusega piirijaama, millest üks osa on ehituslik töö, hakkab ehitama RKAS koostöös Eesti Raudteega. Veerandi jaama maksumusest katab Eesti riik ning 540 miljonit krooni taotleb riik Euroopa Liidu ?htekuuluvusfondist.

Esialgsete kavade kohaselt tahetakse ehitamisega alustada 2007. aastal.