RKAS korraldab uue ERMi köögihanke

01.sept 2016
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) otsustas korraldada Eesti Rahva Muuseumi (ERM) köögitehnika soetamiseks uue hanke, kuna olemasolevad hanketingimused ei võimalda jõuda kõiki osapooli rahuldavale tulemusele. Koostöös ERMiga on kavas vahepealseks perioodiks leida alternatiivsed lahendused toitlustusteenuse tagamiseks ning vajadusel ka köögitehnika rentida, et plaanitud üritused ja muuseumi avamine saaksid õigeaegselt toimuda.
RKASi juhatuse liikme Elari Udami sõnul sooviti ERMi köögitehnika hange läbi viia läbipaistvalt ning kõiki osapooli võrdselt koheldes, kuid tänaseid arenguid arvestades tuli ERMi huve silmas pidades langetada otsus uue hanke läbiviimise kasuks. “Leiame, et senine hankeprotsess võib jääda pikaks ajaks venima ning eesmärk – sisustada ERMile vajalik toitlustusala, täitmata. Kõiki asjaolusid arvestades ja põhjalikult kaaludes otsustasime valmistada ette uue hanke,” lausus Udam.

Uue hanke korraldamisele eelneb koostöös ERMiga seniste hanketingimuste täiendav analüüs. “Vaatame veelkord põhjalikult üle kogu köögitehnika loetelu ja seadmetele esitatavad nõuded, et tagada maksimaalselt läbipaistev ning kõigile arusaadav hankemenetlus uue muuseumihoone köögiruumide sisustamiseks. Kuna RKAS ei ole spetsialiseerunud köögiseadmete hangete läbiviimisele ega oma valdkonnas kõikehõlmavat kompetentsi, siis kaasatakse hanketingimuste täiendavasse analüüsi valdkonna teisi eksperte. Soovime uue hanke läbi viia selliselt, et erinevatel osapooltel ei oleks vaja hakata üksteise peale näpuga näitama ja hanke protsessi ning otsuseid vaidlustama,” lisas RKASi esindaja.

Uus hange ERMi köögitehnoloogia ostmiseks ja paigaldamiseks on kavas välja kuulutada hiljemalt septembri lõpus ning vajalikud seadmed tarnida ning paigaldada hiljemalt tuleva aasta jaanuaris.

“Plaanime koostöös ERMiga leida vahepealsel perioodil mõistlikud ja toimivad lahendused toitlustusteenuse tagamiseks ning vabandame seniste segaduste pärast hanke ümber. Edasiste sammudena on võimalik nii köögitehnika lühiajaline rentimine kui ka turult toitlustusteenuse tellimine, et tagada ERMi tõrgeteta toimine ja plaanitud ürituste läbiviimine,” ütles Elari Udam.