RKAS: Rakvere Politsei- ja Päästeameti ühishoone rajab OÜ Superficarius

24.juuli 2009

Riigi Kinnisvara AS juhatuse liige Elari Udam ja OÜ Superficarius juhatuse liige  Rauno Raav allkirjastasid täna, 24. juulil  kokkulepped, mille alusel rajatakse Rakvere Politsei- ja Päästeameti ühishoone.

Kinnistu osas on koostatud detailplaneering ning rajatavate ehitiste osas on AS Amhold koostanud põhiprojekti. Hoonestaja kohustub kinnistule rajama Lääne-Viru Päästeteenistuse ja Rakvere Politseijaoskonna tegevuseks vajalikud pinnad. Objekt valmib 2010. aasta lõpuks.

Riigi Kinnisvara AS kuulutas käesoleva aasta aprillis välja kirjaliku vähempakkumise Rakveres Kreutzwaldi 5a kinnistule arendaja leidmiseks, kes  võtab üle hoonestusõiguse hinnaga 4,5 miljonit krooni käibemaksuta ja sõlmib ehitiste ning territooriumi kasutamiseks üürilepingu Riigi Kinnisvara AS-iga. Pakkumisel osales  viis firmat, OÜ Superficarius võitis üüripakkumisega summas 143,2 krooni ruutmeetrilt. Vähempakkumise üürisumma alghinnaks oli ilma käibemaksuta 166,38  krooni ruutmeetri kohta.

Riigi Kinnisvara AS planeerib lähiajal koostöös Justiits- ja Siseministeeriumiga kuulutada sarnase mudeli järgi välja veel analoogseid konkursse.