Selgusid Tallinna balleti- ja muusikakoolide ühishoone arhitektuurivõistluse teise vooru pääsejad

18.veebr 2011

Riigi Kinnisvara AS koostöös Eesti Arhitektide Liidu ning Haridus- ja Teadusministeeriumiga  kuulutas välja Tallinna Muusikakeskkooli, Balletikooli ja Georg Otsa nimelise Muusikakooli uue ühise haldushoone rahvusvahelise arhitektuurikonkursi teise etapi. 

20. jaanuaril lõppenud esimene voor tõi žürii lauale 31 ideekavandit nii Eestist kui välismaalt, millest konkursi tingimustele vastas 28 tööd. Rahvusvaheline žürii valis nende hulgast välja 10 paremat tööd, mille autoritel on võimalik oma kavandeid teises voorus täiendada.
 
Teise vooru jõudnud kümnest parimast kavandist pälvis ergutuspreemia kuus tööd märgusõnadega: AIAPASUN, LOOVOOG, MUBA, OCTOPUS, PAUSID JA POOSID ja VAIKUSE AED. Ülejäänud neli teise vooru jõudnud kavandit kandsid märgusõnu: AMFI, ROLAND, SIGUR ja SOTSIAALVÕRGUSTIK.
 
Ideekonkursiga loodetakse leida uuele hoonele sobivaim arhitektuurne lahendus ning lisaks lahendada ala liikluskorraldus, haljastus jms. Hoonestus peab olema lahendatud arhitektuurselt kõrgel tasemel ja samas olema praktiline nii edasise ekspluatatsiooni kui ka ehitamise seisukohalt.
 
Koolide 18 200 ruutmeetri suurune ühishoone rajatakse Tallinnasse Pärnu mnt 57/Liivalaia tn 2a, Pärnu mnt 59 ja Pärnu mnt 61 kinnistutele.
 
Georg Otsa nimelise Muusikakooli juhi Aarne Saluveeri sõnul peab uuest hoonest tulema koht, kus toimuvad aastaringselt üritused, koht, mis koondab muusikahuvilisi laiemalt kui vaid Eestist. „Me soovime, et  muusikakooli hoone oleks Euroopa parim,“ sõnas ta.
 
Ideekonkursi preemiafond on 89 480 eurot, millest peapreemiana makstakse välja  25 566 eurot, teise preemiana 15 979 eurot ning kolmanda koha eest 9 587 eurot. Ülejäänud preemiafond jagatakse esimese etapi kuue parima töö vahel.
 
Teises voorus osalejad esitavad täpsustatud kavandi 18. aprilliks. Võitja selgub mai lõpuks.
 
Täiendav info:
Indrek Riisaar
Haridus- ja Teadusministeeriumi riigivaraosakonna juhataja        
indrek.riisaar@hm.ee
 
Liina Laineveer
Eesti Arhitektide Liit
Direktor
tel. +372 6117435
info@arhliit.ee
 
Marko Sula                          
Riigi Kinnisavara AS                         
Arenduse projektijuht                  
marko.sula@rkas.ee